Článek

Co je OSF, co dělá a za čí peníze

 
Nadace OSF (Open Society Fund) je často skloňovaným výrazem, protože v našem prostředí reprezentuje zájmy spjaté s miliardářem George Sorosem. Ten také OSF u nás a v dalších zemích po roce 1990 zakládal a financoval. Soros bývá spojován s prosazováním politických zájmů v těchto zemích. Nikoli mylně. Největším úspěchem těchto snah bylo nepochybně prosazení Zuzany Čaputové na post prezidentky Slovenské republiky. Čaputová předtím pracovala ve společnosti Via Iuris, která byla financovaná právě OSF (na Slovensku Nadácia otvorenej společnosti). Není bez zajímavosti, že ředitel Nadace OSF Robert Basch před tímto angažmá působil na Velvyslanectví USA v Praze, kde řešil spolupráci s neziskovými organizacemi, v Mezinárodní organizaci pro migraci a v Člověku v tísni.
31.12.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (265 článků)
Podobné články

Orbán jásá, vyštípal údajného „nepřítele lidu“ Sorose. Nadace odchází z Maďarska

 
Nadace amerického finančníka maďarského původu George Sorose Open Society Foundation (OSF) oznámila odchod z Maďarska. Napsala to dnes agentura APA s odvoláním na zprávu, která vyjde v pátek v rakouském deníku Die Presse. List svoji informaci zveřejnil s odvoláním na centrálu OSF v New Yorku. Podle ní chce nadace sídlo pobočky přesunout z Budapešti do Berlína, kde by měla být nová filiálka otevřena v létě.
19.04.2018 21:50 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (265 článků)

Miliardář Soros utíká se svou nadací před Orbánem. Stěhuje ji do Berlína

 
Nadace Open Society Foundation (OSF) amerického finančníka maďarského původu George Sorose odchází z Budapešti do Berlína. A kvůli represivnímu tlaku vlády premiéra Viktora Orbána  OSF to v úterý oznámila na svém webu s tím, že bude nadále v Maďarsku podporovat občanské skupiny pečující o kulturu, svobodu tisku, transparentnost, vzdělání či zdravotní systém.
15.05.2018 08:05 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (265 článků)

Šéf Sorosovy neziskovky přiznal, kdo všechno jí přispívá. Velmi zajímavá jména

 
Ředitel Sorosovy nadace Open Society Foundation (OSF) Robert Basch nesouhlasí s vnímáním neziskových organizací jako přítěže státního rozpočtu. Podle serveru Aktuálně.cz Basch rovněž varuje před sílícím politickým tlakem. „Znepokojuje nás, jak je neziskový sektor napadán ze strany politiků, kdy jsou neziskové organizace prezentovány jako paraziti. Řada z nich to dělá, aby zastřela vlastní neschopnost,“ sdělil Basch Aktuálně.cz.
14.07.2017 09:30 |

podobné články

Miliardář, filantrop, ďábel a „mrtvé prase“: Kdo je George Soros a proč na něj útočí?

 
Americký finančník a filantrop maďarského původu George Soros (87) získal značný majetek burzovními spekulacemi, jeho peníze ale z nemalé části míří na charitu, slouží k podpoře lidských práv či k financování projektů v zemích třetího světa. Jeho nadace Open Society Foundation (OSF) má nyní přesunout svou pobočku z Budapešti do Berlína.
20.04.2018 20:00 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (265 článků)

Rudolf Mládek: Brusel hodlá penězi zachránit nezachranitelné

 
Úředníci Bruselu se skupinou nevolených politiků, kteří se ukrývají v Evropské komisi, vytáhli na pandemií rozbitou evropskou integraci obvyklý lék, a tím jsou peníze. Za peníze vše. Za peníze koloniálně-sovětská politika, za peníze nulová morálka, za peníze invaze migrantů, za peníze nesmyslné ekologické plány, za peníze cokoliv. A skryje se to do líbivého názvu: Koronavirový balíček.
23.04.2020 13:25 |

podobné články

Dvě nadané studentky míří díky Pioneer Investments na zahraniční studia

 
Skupina Pioneer Investments již podeváté podpořila nadané středoškoláky prostřednictvím stipendijního programu Nadace Open Society Fund Praha (Nadace OSF Praha). Divokou kartu Pioneer Investments letos získaly dvě gymnazistky, které obdrží finanční příspěvek v celkové hodnotě 50 tisíc korun na pokrytí nákladů nad rámec stipendia. Slavnostní vyhlášení spojené s předáním šeku proběhlo ve čtvrtek 19. června v prostorách hotelu Prokopka v Praze.
03.07.2014 20:30 |

podobné články

Šéf MF Dnes odhalil, do čeho u nás Američané nasypali dolary

 
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl sdílel na svém facebookovém profilu výňatek z činnosti neziskové organizace Open society foundations (OSF), jejímž zakladatelem je miliardář, filantrop a politický aktivista George Soros. Podle všeho dala jeho organizace 30 tisíc amerických dolarů na mediální kampaň pro mladé.
15.08.2016 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (382 článků) , George Soros (265 článků)

Uniklá zpráva od George Sorose. Hned je srozumitelnější, proč tolik podporoval imigraci

 
Vlivná nadace amerického filantropa George Sorose Open Society Foundations (OSF) považuje migrační krizi za příležitost, jak ovlivňovat imigrační politiku v globálním měřítku. Vyplývá to z uniklé zprávy vypracované před několika týdny.
17.08.2016 16:50 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (265 článků)

Odhaleno: Tvrdá pravda o Georgi Sorosovi

 
Americko-izraelská publicistka Caroline B. Glick ve svém textu upozorňuje na megalomanství filantropa Geroge Sorose, který se snaží svými penězi ovlivňovat v podstatě celý svět. Médiím ve Spojených státech Glick vyčítá, že ignorovala únik tisíců e-mailů z jeho Open Society Foundation (OSF).
31.08.2016 10:35 |

podobné články

ÚOHS potrestal kartel dodavatelů oken 20 miliony korun

 
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže svým prvostupňovým rozhodnutím pokutoval kartelovou dohodu společností DAFE - PLAST Jihlava, s.r.o., OSF 2000, s.r.o. a SULKO s. r. o. Za zakázanou dohodu v souvislosti s účastí ve veřejné zakázce byly uloženy sankce v celkové výši 20 841 000 korun. Rozhodnutí není dosud pravomocné a je možno proti němu podat rozklad.
05.03.2018 22:30 |

podobné články

Americký miliardář podlehl Orbánovi. Sorosova nadace v Maďarsku končí

 
Nadace Open Society Foundation (OSF), která patří Georgu Sorosovi, přesune v létě své sídlo z Budapešti do Berlína. I když nadace odmítá uvést důvody přesunu, rozhodnutí je pravděpodobně reakcí na dlouhodobé negativní kampani proti finančníkovi maďarského původu. Její součástí byl i nedávno zveřejněný seznam "Sorosovy žoldácké armády". Premiér Viktor Orbán ústupek nadace vítá, přesto podle svých slov hodlá nadále pokračovat v boji proti liberální ideologii ztělesňovanou právě Sorosem.
20.04.2018 10:05 |

podobné články

Po vyhnání nadace „ďábla“ Sorose chce Orbán v boji pokračovat. Jak mecenáš zbohatl?

 
Maďarský premiér Viktor Orbán v pátek prohlásil, že boj proti liberální ideologii prosazované společností amerického finančníka George Sorose bude pokračovat bez ohledu na to, kam se jeho nadace Open Society Foundation (OSF) přesune. Nadace podle rakouského listu Die Presse oznámila, že přesune svou odbočku z Budapešti do Berlína, kde by nová odbočka měla být otevřena v létě. Soros tak dál v Maďarsku budí vášně. A jeho příběh, jak se mu podařilo zbohatnout, nepřestává fascinovat.
20.04.2018 11:00 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (265 článků)

Sorosovy ceny novinářům rozdány. Neziskovka ocenila Kundru z Respektu, „zkorumpovanou pakáž“ nebo Rychlíkovou

 
Již poosmé rozdělovala nadace George Sorose OSF ve spolupráci s ambasádou USA, Nadací Konráda Adenauera a dalšími neziskovkami ceny českým novinářům. Po loňském roce, kdy byly oceněny komentáře Jana Moláčka na Aktuálně.cz nebo „statečné čelení Jiřímu Ovčáčkovi“ Martina Veselovského došlo i letos převážně na známá novinářská jména.
05.05.2018 04:55 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (265 článků) , Martin Konrád (9 článků)

Sorosovci rozdávali ceny novinářům. Neziskovka ocenila Kundru z Respektu, „zkorumpovanou pakáž“ nebo Rychlíkovou

 
Již poosmé rozdělovala nadace George Sorose OSF ve spolupráci s ambasádou USA, Nadací Konráda Adenauera a dalšími neziskovkami ceny českým novinářům. Po loňském roce, kdy byly oceněny komentáře Jana Moláčka na Aktuálně.cz nebo „statečné čelení Jiřímu Ovčáčkovi“ Martina Veselovského došlo i letos převážně na známá novinářská jména.
05.05.2018 06:20 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (265 článků) , Martin Konrád (9 článků)

Soros „upekl“ plán, jak udržet Brity v EU. Zmínil i kvóty na migranty

 
Americký miliardář maďarského původu George Soros a jeho nadace Open Society Foundation (OSF) podporují britské protibrexitové hnutí. Na jeho kampaň Soros věnoval miliony a netají se tím, že brexit považuje za škodlivý pro obě strany. Při projevu na výročním zasedání Evropské rady pro zahraniční vztahy v Paříži se nechal slyšet, že hnutí proti brexitu s jeho podporou dosáhne nového hlasování o odchodu z EU, informoval deník Guardian.
31.05.2018 07:45 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (265 článků)

Britští ministři tajně vyjednávají s odpůrci brexitu. Má Mayová ve vládě „zrádce“?

 
Kampaň Best for Britain brojící proti brexitu je podle novinářů britského deníku Daily Mail v kontaktu s nejméně třemi ministry vlády premiérky Theresy Mayové. Protibrexitové hnutí, které sponzoruje nadace Open Society Foundation (OSF) amerického miliardáře maďarského původu George Sorose, chce dosáhnout druhého referenda. Jména třech „zrádců“ se objevila po včerejším hlasování v Dolní sněmovně.
13.06.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (265 článků) , Theresa Mayová (262 článků)

Rozvoral (SPD): Odmítáme praktiky Georga Sorose k podpoře celosvětové imigrace

 
Americký miliardář už několik desetiletí investuje obří sumy do své nadační sítě Open Society Foundations (OSF), která po celém světě podporuje nelegální imigraci. Příklady máme jak ze Spojených států amerických, tak i z České republiky.
25.02.2020 10:16 |

podobné články

Sorosovy ceny: Tahle šla bakalovcům. Tahle taky. Na Sašu Uhlovou nezbylo

 
Nadace Open Society Fund založená Američanem Georgem Sorosem působí ve více než 70 zemích světa včetně České republiky. V Praze i letos OSF udělila novinářské ceny. I letos se mezi vítězi objevují hodně známí novináři jako Martin Veselovský z DVTV, Renata Kalenská z Deníku N nebo Daniel Anýž ze serveru Aktuálně.cz.
18.06.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Dan Martin (157 článků) , Daniel Martin (158 článků) , Martin George (15 článků) , Daniel Martin (95 článků) , Daniel Daniel (837 článků) , Daniel George (3 články) , Daniel Daniel (837 článků) , Daniel Daniel (837 článků) , Daniel Daniel (476 článků) , Daniel Daniel (837 článků) , Daniel Daniel (837 článků) , Daniel Daniel (837 článků) , Daniel Daniel (837 článků)

,,Okamura roste a poroste!" Vítala uprchlíky, oceněna od Sorose. Má strach

 
Proč se hnutí SPD stává pevnou součástí české politické mapy a o volbách může trhnout zisk přesahující 15 procent? Komentátorka Apolena Rychlíková, která dostává prostor v Českém rozhlase a je držitelkou Novinářské ceny Sorosovy nadace OSF, je z toho v šoku, ale přesto nabízí vysvětlení, jak se to „fašistům“ mohlo povést.
12.05.2021 08:00 |

podobné články