Článek

Co je Josefské manželství?

 
Za Josefské manželství označují historici svazek bez intimního styku. Dějiny znají několik případů panovníků, kteří se rozhodli pro takové soužití ve vší cudnosti.
23.05.2020 19:30 |

podobné články

Podobné články

Taxikář Hájek: Vezl jsem zpěváka pár hodin před smrtí

 
Blesku se přihlásil taxikář, který vezl Petra Muka (†45) pár hodin před smrtí do baru Blue Light v pražské Josefské ulici. Bylo 00:30, kdy Muk na taxikáře Davida Hájka mávl v Kaprově ulici. Nebyl sám. Vedle něho se pomotával jeho manažer Richard Dušák.
26.05.2010 02:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Muk (402 článků) , David Blue (3 články) , David Light (1 článek) , David Blue (3 články)

Poslanec Babák přišel při rvačce o zuby

 
Poslanec Věcí veřejných Michal Babák se v úterý dostal do ostrého konfliktu v Blue light baru v Josefské ulici nedaleko Malostranského náměstí v Praze. Podle svědků při konfliktu s personálem přišel o dva zuby. Poslanec nebude celou záležitost s ohledem na policejní vyšetřování komentovat.
31.08.2011 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Poslanec Babák se porval v baru. Přišel o dva zuby! Prý machroval

 
Při rvačce v baru v pražské Josefské ulici byl zraněný poslanec za Věci Veřejné Michal Babák. Přišel o přední zuby.
31.08.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Babák má vymlácené zuby. Dnes potkal toho, kdo mu to udělal

 
Michal Babák, poslanec Věcí veřejných, se v úterý večer dostal do rvačky v pražském baru v Josefské ulici. Přišel přitom o několik předních zubů.
31.08.2011 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal Babák (379 článků)

Obrazem: Z Karlína vyšel kůň a vlekl tramvaj. Před 140 lety začala fungovat pražská MHD

 
Bytelné vozy koněspřežné "tramwaye" poprvé slavnostně skřípěly před 140 lety (23. září 1875) z Karlína přes Poříčí, tehdejší Josefské náměstí a Můstek k právě budovanému Národnímu divadlu. Koňská tramvaj se stala první pravidelnou a spolehlivou dopravou v metropoli a obsluhovala celé centrum tehdejší Prahy po tři desítky let.
23.09.2015 07:15 |

podobné články

Koronavirus naštval vinaře: Museli zrušit Josefské košty i jarní začátek sezony

 
Zahájení vinařské sezony na jižní Moravě padlo. Pořadatelé zrušili kvůli nebezpečí nákazy koronavirem Josefskou výstavu vín ve Strážnici, jednu z největších na Slovácku.
11.03.2020 12:20 |

podobné články

Rozpad manželství Halle Berry? Ideální manželství vezme za své

 
Krach dalšího hollywoodského manželství? Rozvod na dohled v manželství krásné Halle Berry a jejího manžela.
14.03.2014 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Halle Berry (312 článků)

Pompézní vs. malá svatba: Víme, po které bude manželství šťastnější!

 
Svatba jako společenská událost byla ve společnosti zakotvena proto, aby učinila ze vstupu do manželství něco výjimečného a váženého. Dvojice slibující si před velkým počtem blízkých oddanost do konce života by měla proděla zásadní psychologickou změnu. Velká svatba dělá „větší dojem“, minimálně v konzervativních společnostech, jakou je ta americká. Tamní sociologové zjistili, že manželství po velké svatbě je šťastnější déle než manželství po svatbě malé a intimní.
23.08.2014 23:00 |

podobné články

Homofobní Američané vyhrožují: Utečeme do Kanady. Tam ale manželství homosexuálů mají už deset let

 
Nejvyšší soud v USA rozhodl v pátek 26. června, že nárok na manželství mají v celých Spojených státech a ve všech jejich členských zemích všechny páry bez ohledu na sexuální orientaci. USA jsou tak dalším regionem, který plně legalizoval manželství také pro homosexuální dvojice. To naštvalo odpůrce, kteří vyhrožují, že emigrují. Jak už to u Američanů bývá časté, nejsou tito vyhrožující valné inteligence. Emigrovat chtějí totiž do sousední Kanady, kde však manželství homosexuálů mají už od roku 2005.
30.06.2015 10:05 |

podobné články

Čeho se děsí odpůrci homosexuálních manželství nejvíce? Pravda vás šokuje!

 
Jaké jsou motivy oponentů manželství osob stejného pohlaví? Mohlo by se zdát, že jsou to především tradiční hodnoty. Ale není tomu tak. I mnozí tradicionalisté připouštějí svazky dvou osob stejného pohlaví. Jde o něco jiného. A tím je strach z promiskuity. Odpůrci manželství homosexuálů se domnívají, že gayové a lesbičky jsou extrémně promiskuitní. A že když budou smět uzavírat manželství, stane se promiskuita normou. Což ohrozí jejich vztah.
02.03.2016 18:05 |

podobné články

Jak dlouho být s partnerem, než se vrhnete do manželství? Kdo si počká, ten se dočká

 
Za posledních třicet let se tradice manželství dost proměnila. Zatímco v minulosti bylo manželství to první, co jste po studiích udělali, dnešní společnost staví kariéru a cíle jednotlivců před sňatek. Studie navíc dokazují, že se lidé do manželství příliš nehrnou.
29.07.2017 07:35 |

podobné články

Vláda dnes posoudí návrh manželství pro lidi stejného pohlaví

 
Vláda v demisi dnes posoudí návrh skupiny poslanců, podle kterého by manželství mohli uzavírat i lidé stejného pohlaví. Měli by mít v manželství stejná práva a povinnosti, jako mají v manželství žena a muž. Registrované partnerství, do něhož mohou homosexuálové vstupovat nyní, by jako institut zaniklo. Ministři proberou také zavedení jednoduššího režimu pro přijímání pracovníků ze Srbska.
22.06.2018 06:40 |

podobné články

Obránkyně tradiční rodiny: Manželství pro všechny je Pandořina skříňka

 
ROZHOVOR Manželství pro všechny je Pandořina skříňka, která vypadá krásně, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz obhájkyně tradiční rodiny, aktivistka a místopředsedkyně Výboru na obranu rodičovských práv Jana Jochová. Pokud by se manželství podle Jochové takzvaně „otevřelo všem“, ztratil by se argument pro to, aby tato instituce zůstala pouze mezi dvěma lidmi. „V některých zemích již zazněly návrhy na změnu zákonů tak, aby mohlo do manželství vstoupit i více osob než jen dvě,“ upřesňuje Jochová. A vyjádřila se i na téma v současné době propírané Istanbulské úmluvy.
25.11.2018 08:30 |

podobné články

15 snímků Ivany Gottové, jak ji vizuálně změnilo manželství s božským Karlem (†80)

 
Je rozhodně ženou, která o muže nikdy neměla nouzi. Ale do manželství vstoupila až s Karlem Gottem (†80), který ji v počátcích jejich soužití prý uháněl. Nakonec se jejich přátelství proměnilo v manželství. Ivana Gottová vždy o manželství s legendárním zpěvákem říkala, že se jí splnil životní sen... Jak se po boku Mistra měnila v průběhu let, dokazují její snímky, sami jistě uznáte, že po boku Karla s přibývajícími roky rozkvétala jako květina.
24.10.2019 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (5700 článků)

10 překvapivých faktů o manželství: Jen 4 minuty denně?

 
Na 9. února letos připadá Světový den manželství. Na rozdíl od slavnějšího únorového svátku lásky, kterým je sv. Valentýn, o něm ale mnoho lidí dosud neslyšelo. Přitom manželství je prastarou institucí, která si i v moderní době zachovala svůj velký význam a mnoho lidí v něm zakotví na celý život nebo alespoň na čas. Přečtete si deset zajímavých faktů, které jste o manželství netušili.
08.02.2020 06:20 |

podobné články

Mahulena Bočanová: Krach manželství!

 
Herečce Mahuleně Bočanové (42) se zhroutilo po osmi letech manželství. S manželem Viktorem Mrázem jí prý manželství krachlo už před půl rokem, kvůli sedmileté dceři Marianě se prý zatím rozvádět nechtějí.
26.10.2009 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Mahulena Bočanová (803 článků)

Bydlení: Kdo může váš byt užívat, i když s tím nesouhlasíte?

 
Nájemní právo nekončí ani odstěhováním! Společný nájem bytu vznikne také například manželům na základě jedné ze dvou právních skutečností: nabytím nájemního práva za trvání manželství jedním z manželů (např. podpisem nájemní smlouvy), nebo uzavřením manželství. Pokud se tedy během trvání manželství stane jeden z manželů nájemcem bytu, druhý z manželů se automaticky stává společným nájemcem bez toho, aniž by musel cokoliv podepisovat.
29.10.2009 17:20 |

podobné články

Jessica Alba: Manželství dnes nemá žádný smysl

 
Herečka Jessica Alba tradičnímu manželství nevěří. A proto ji musel choť Cash Warren dlouho přemlouvat, než ke svatbě před dvěma roky nakonec svolila. Podle Jessiky je totiž dnes institut manželství zcela pokřivený a pozbývá původního smyslu – spojit dvě rodiny a vytvořit tak silný klan pro přežití v těžkých životních podmínkách.
08.02.2010 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jessica Alba (151 článků) , Cash Warren (27 článků)

Miliardář Michal Horáček: Oficiálně rozveden! Sázka na manželství nevyšla!

 
Třiatřicet let manželství miliardáře a zakladatele sázkařské společnosti Fortuna Michala Horáčka (57) a jeho ženy Rut (56) včera defi nitivně rozvedl soud v Litoměřicích. A stačilo k tomu pouhých třiatřicet minut! Nyní již exmanželé splnili všechny potřebné podmínky pro to, aby mohlo být jejich manželství ukončeno a žádná válka o majetek se nekonala! Soudu se ani jeden z nich neúčastnil, vše řešili jejich právníci...
09.02.2010 02:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (827 článků)