Článek

Co islamisté nezničili. Afghánští buddhové na výstavě v Praze

 
V pátek 5. února se otevírá unikátní výstava až 1000 let starých uměleckých děl z Afghánistánu, která v ČR nikdy nebyla k vidění. Koná se v pražském Náprstkovu muzeu pod názvem Afghánistán - zachráněné poklady buddhismu.
04.02.2016 14:30 |

podobné články

Podobné články

Afghánší islamisté propustili unesené ženy a děti, výměnou za Uzbeky

 
Devatenáct z jednatřiceti lidí z etnické menšiny Hazárů, které v únoru unesli afghánští islamisté, je už na svobodě. Šlo o výměnu za 22 uzbeckých džihádistů. V pondělí to oznámili afghánské úřady. Výměnu Uzbeků za islámské zajatce, ale ihned popřel afghánský prezident Ašraf Ghání. Mezi propuštěnými byly i ženy a děti. 
11.05.2015 19:31 |

podobné články

Afghánští vojáci letos zabili už 13 zahraničních kolegů

 
Afghánští vojáci od začátku letošního roku zabili už 13 příslušníků koaličních sil NATO. Oznámil to v úterý vrchní velitel aliančních jednotek v Afghánistánu generál John Allen, kterého cituje agentura Reuters.
21.03.2012 06:10 |

podobné články

Osobnosti: John Allen (6 článků) , John Allen (6 článků)

Afghánští povstalci zaútočili na konvoj NATO, nejméně 20 mrtvých

 
Afghánští povstalci ve čtvrtek zaútočili na konvoj NATO. Při tříhodinové přestřelce zůstaly na místě nejméně dvě desítky mrtvých.
29.03.2012 15:15 |

podobné články

Afghánští piloti utekli z výcviku v Česku do Německa. Tam je zadržela policie

 
Z výcviku v Hradci Králové zmizeli tento týden dva afghánští vojenští piloti a zamířili do Německa. Muži byli však ještě ten den dopadeni policií a museli se vrátit zpět do Česka. Nyní je zřejmě čeká cesta zpět do Afghánistánu. Na případ upozornil server Aktuálně.cz.
19.11.2016 14:20 |

podobné články

Hromadné únosy školaček vrcholí! Šílení islamisté jich unesli již stovky a stále pokračují. O co jim jde?

 
Během včerejšího dne unesli "islamisté":http://www.extra.cz/tema/islamiste z hnutí Boko Haram z vesnice Warabe na severu Nigérie osm dívek ve věku 12‒15 let, přičemž stejná skupina zajala před třemi týdny více než 300 školaček z gymnázia ve městě Chibok, které je vzdálené asi 150 kilometrů západně od místa včerejšího útoku!
07.05.2014 18:25 |

podobné články

Islamisté postříleli 56 vojáků Asadových vojáků a zmocnili se letiště

 
Syrští islamisté postříleli 56 vládních vojáků na letecké základně v provincii Idlib. Další desítku vojáků islamisté zajali. V sobotu o tom informovali syrští ochránci lidských práv, kteří celou situaci monitorují.  
19.09.2015 10:50 |

podobné články

Přes 20 mrtvých. Islamisté zaútočili na plážovou restauraci během svatby

 
Více než dvacet lidí zabili v Somálsku islamisté, kteří s pomocí výbušnin přepadli restauraci u pláže v metropoli Mogadišu. Oznámila to somálská policie po ozbrojeném zásahu, který akci teroristů zlikvidoval. Islamisté zaútočili nejprve bombami nastraženými v autech, pak vtrhli do restaurace. K teroru se přihlásili radikálové z hnutí al-Šabáb, které je napojeno na teroristickou síť Al-Káida. Stejní radikálové nedávno zneužili klipy republikánského kandidáta na prezidenta USA Donalda Trumpa ve své propagandě.
21.01.2016 20:15 |

podobné články

Eurabia: Němečtí islamisté si masakr „kafírů“ a „západních fracků“ pochvalují

 
Podobně jako někteří proimigranští politici a aktivisté, včetně českých, teroristické útoky, obavy občanů a zvýšená bezpečnostní opatření bagatelizují, píší totiž ve stejném duchu i islámisté na sociálních sítích. Němečtí islámisté navíc ještě masakr „kafírů“ a „západních fracků“ na berlínském vánočním trhu vychvalují a nabádají k dalším. Vždyť to prý „nic nestojí a kafírům to nažene hrůzu a zterorizuje jim to jejich hřebínek“.
23.12.2016 20:50 |

podobné články

Elitní český voják se rozpovídal: Islamisté nás porazí, pokud...

 
Dosavadní šéf českých speciálních sil Karel Řehka v rozhovoru pro server Aktuálně.cz tvrdí, že radikální islamisté nás nemohou porazit. Pokud se ovšem sami nestřelíme do své vlastní nohy, obrazně řečeno, když budeme šířit paniku. Dokládá to situace v Rusku. Islámský stát je velmi nebezpečný, ale islamisté nás nemohou zničit, pokud jim nepomůžeme vlastním strachem.
20.06.2017 17:55 |

podobné články

Nejhorší výmol v Česku: zvítězila Praha, v každém kraji se ale najde „finalista“

 
Neslavné prvenství získala pro rok 2015 stejně jako v loňském roce ulice U Seřadiště na Praze 10. V čem? Může se „pochlubit“ nejhorším silničním výmolem v celé České republice. Alespoň podle řidičů. Praha v tom ale není samozřejmě sama. V každém kraji se dají najít podobná místa. Podívejte na přehled, kudy rozhodně nejezdit, abyste si nezničili vůz.
12.08.2015 14:15 |

podobné články

Filmový festival o setkávání Evropy s buddhismem chystají v Brně

 
Prvního listopadu začne v Brně filmový festival Buddhové na Flédě, který nabídne filmy o tibetském buddhismu. Tématem letošního ročníku je setkávání západní kultury s buddhismem a vzájemná výměna zkušeností.
27.10.2009 10:00 |

podobné články

VIDEO: Polští fandové Prahu kvůli fotbalu nezničili

 
Díky dobře připraveným bezpečnostním opatřením ze strany pražské policie se pobyt polských fanoušků KKS Lech Poznaň na území Prahy obešel bez vážnějších incidentů. Uvedla to mluvčí pražské policie Eva Miklíková.
28.07.2010 06:55 |

podobné články

Filmový festival přiveze do Brna buddhy

 
Další ročník filmového festivalu Buddhové na Flédě se věnuje hlavně problematice přenosu učení a meditačních technik z Tibetu do Evropy a Ameriky. Koná se 10. - 12. října a divákům nabídne každý večer dva snímky, a to vždy od 19.00 a od 20.30 hodin.
30.09.2010 15:25 |

podobné články

Nejvyšší sochy světa: Buddhové porážejí Ježíše i Žižku

 
Polský Kristus bude měřit 36 metrů. Proti obřím sochám v Číně je to ale naprostý trpaslík...
23.11.2010 00:35 |

podobné články

Osobnosti: Ježíš Kristus (64 článků)

BLOGY Z LA: Jak jsem se naučil mít rád asasiny

 
Zřejmě bych měl odpanit své blogískování aktuálním pocitem ponížení z Davida Cage, který si ze mě a kolegy Poláčka udělal velmi kvalitní francouzský dobrý den. Víte... když s Davidem Cagem vtipkujete na téma „tak co, rošťáku, dáš nám rozhovor?“ a slyšíte „jasně, ty kluku ušatá“, oba se usmíváte jako malí Buddhové, a přitom jste každý na jiné straně...
12.12.2010 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3466 článků)

Opilecký telefon: Mladí lidé berou na tah staré telefony, aby nepřišli o drahé smartphony

 
Mladí lidé dají nejenom na funkčnost svých mobilů, ale také na jejich styl, design a cenu. Se svými nadupanými chytrými telefony se prostě vytahují a předvádějí. Podle výzkumu společnosti Starcom MediaVest Group si tak raději do hospody nebo na party berou staré mobily s fyzickými klávesnicemi, aby o své drahé chytré telefony s dotykovými displeji nepřišli nebo je nezničili.
19.07.2012 13:05 |

podobné články

Bude to jako horská dráha, těší se Vettel na Velkou cenu Indie

 
Nový lídr šampionátu F1 Sebastian Vettel je cestě k třetímu titulu a hýří sebevědomím. Věří, že za týden v Indii vyhraje i čtvrtý závod po sobě. Na Buddhově okruhu v Dillí ostatně projel cílem jako první i loni.
21.10.2012 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Vettel (452 článků)

Boeing 777 pořád nenašli! Vyzkoušeli jsme na vlastní kůži unést dopravní letadlo!

 
 Desítky tlačítek, konflíků, páček, táhel a budíků. Na první pohled kabina simulátoru boeingu k nerozeznání od té skutečné. Trenažér jsme vyzkoušeli na vlastní kůži, ale na rozdíl od opravdového letadla jsme nezničili stroj za několik desítek milionů.
21.03.2014 13:15 |

podobné články

VŠE O VEJCÍCH: Kolik jich můžete sníst, abyste si nezničili ZDRAVÍ?

 
K Velikonocům patří vajíčka stejně jako mazanec nebo pomlázka. I když se dnes koledníkům rozdávají i ta čokoládová, klasická slepičí vejce stále neztratila své výsadní postavení.
21.04.2014 11:05 |

podobné články