Článek

ČNB přijímá stabilizační opatření v souvislosti s epidemií koronaviru

 
Bankovní rada České národní banky na svém dnešním mimořádném měnovém jednání jednomyslně rozhodla o opatřeních na zmírnění dopadů situace způsobené epidemií koronaviru na české firmy, podnikatele a domácnosti.
17.03.2020 15:21 |

podobné články

Podobné články

Stabilizační balíček štěpí ODS: Tluchoř a Šťastný ho otevřeně kritizují

 
Poslanec ODS Petr Tluchoř ve sněmovně zkritizoval vládní stabilizační balíček, který mimo jiné zvyšuje DPH. Řekl však, že jako loajální poslanec respektuje dnešní závazné usnesení klubu ODS a zákon podpoří. Zvýšení daně z přidané hodnoty a další vládní stabilizační opatření sněmovna později schválila. Nelíbí se ani dalším poslancům. Nejsilněji ho kritizuje opozice.
13.07.2012 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (561 článků)

„Zůstaňte v klidu, přejde to,“ prohlásil Trump o koronaviru. První dáma mlčela

 
Nejvyšší představitelé Spojených států včetně prezidenta Donalda Trumpa čelí kritice kvůli jejich postoji k epidemii koronaviru. Trump se dokonce nechal slyšet, že „to přejde“. Počet nakažených přitom ve středu 11. března přesáhl tisíc případů. Místo toho, aby prezident řešil bezpečnostní opatření, věnuje se ekonomickým otázkám, ekonomika USA totiž kvůli koronaviru zaznamenala propad. Varování před epidemií nepřišlo ani od první dámy Melanie Trumpové, ta se ve svém posledním veřejném vystoupení před Sdružením rodičů a přátel školy (PTA) ve Virginii o koronaviru ani nezmínila, uvedla stanice CNN.
11.03.2020 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4894 článků)

Paroubek: Spekulace o rozhodnutí ČNB

 
Takzvaný měnový závazek ČNB začíná ležet v žaludku mnohem více lidem, nežli to bylo v těch posledních více než 3,5 letech. Na počátku této podivné politiky ČNB, tedy v listopadu 2013, jsem byl vlastně jediný, kdo na tento hloupý postup vedení ČNB útočil. Po pár týdnech se přidal M. Zeman, a to bylo dobře. Ale nikdo z výkonných politiků, počínaje premiérem (B. Sobotka postup ČNB dokonce podpořil a ministr financí Babiš moudře mlčí, aby na jeho slova došlo…), se k tomu vlastně nevyjadřuje, jako kdyby to byla jen věc vedení ČNB.
02.04.2017 08:35 |

podobné články

Babiš se kvůli koronaviru opřel do Merkelové. „Vyvolává paniku, děláme maximum“

 
Vyjádření německé kancléřky Angely Merkelové, že by se novým typem koronaviru mohlo v Německu nakazit přes 60 procent obyvatel, by podle českého premiéra Andreje Babiše (ANO) mohlo vyvolat paniku. Česko přijalo opatření, aby v zemi tak černý scénář nenastal, sdělil premiér ČTK. Podle vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) vláda přijímá opatření, která co nejvíc zmírní dopad koronaviru. Předseda opozičních lidovců Marian Jurečka věří, že když se udělá maximum, v Česku takový stav, o jakém mluvila Merkelová, nenastane.
11.03.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18035 článků) , Angela Merkelová (2555 článků) , Jan Hamáček (1675 článků) , Marian Jurečka (695 článků)

Lékař upozornil na epidemii SARS. V Číně je v domácím vězení a má zápal plic

 
Jméno čínského lékaře Ťiang Jen-junga (88) bude navždy spjato s epidemií SARSu (syndrom náhlého selhání dýchání). V roce 2003 to byl totiž právě on, kdo odhalil, jak se čínská vláda snaží ututlat tragédii spojenou s nákazou. Lékařova rodina exkluzivně pro deník The Guardian potvrdila, že nejenže Ťiang zůstává pod dohledem úřadů, několik měsíců už je v domácím vězení. Jeho osud do jisté míry připomíná příběh wuchanského lékaře Li Wen-lianga (†34), který varoval před epidemií koronaviru, sám se později infikoval a následky onemocnění zemřel. Úřady se ho snažily umlčet, minulý týden se dokonce pokusily utajit jeho smrt, to se však nakonec obrátilo proti nim.
10.02.2020 23:15 |

podobné články

Letiště Praha přijalo provozní opatření u příletů z Itálie

 
V souvislosti s výskytem nákazy koronaviru v Itálii přijalo Letiště Praha provozní opatření, které se vztahuje na všechny přílety z Itálie. Podle nám dostupných informací jsme prvním letištěm na světě, které taková provozní opatření na příletech ze všech italských destinací přijímá.
29.02.2020 19:31 |

podobné články

Jak se budou opatření uvolňovat, až přijde čas

 
Pokud se Česku podaří přiškrtit epidemii koronaviru, mohla by se po Velikonocích, které skončí v pondělí 13. dubna, některá z drakonických opatření zmírnit. Část ale ještě přetrvá, aby země prošla epidemií řízeně a nedošlo k přetížení zdravotnického systému.
25.03.2020 18:50 |

podobné články

VZP přijímá opatření v návaznosti na vládní usnesení ze dne 15. 3. 2020

 
Na základě usnesení Vlády České republiky týkajícího se nouzového stavu a vyhlášení karantény v České republice ze dne 15. 3. 2020 v souvislosti s výskytem koronaviru omezuje VZP provoz všech svých poboček. Cílem tohoto opatření je ochránit jak klienty, tak i zaměstnance, ale zároveň umožnit klientům vyřízení jejich požadavků. Pro poskytovatele zdravotních služeb zřídila VZP centrální e-mailovou adresu, kam mohou zasílat své dotazy v souvislosti s aktuální situací.
16.03.2020 12:41 |

podobné články

Kovosvit MAS výrobu drží, podniku napomáhá řada preventivních opatření

 
Strojírenský podnik Kovosvit MAS dosud v souvislostí s epidemií nového typu koronaviru nijak neomezil výrobu. Z důvodu, aby ochránil zdraví svých zaměstnanců, však zavedl celou řadu bezpečnostních opatření. Podnik se potýká s nedostatkem ochranných pomůcek, zejména roušek. Ty dostávají přednostně ti zaměstnanci, kteří přijdou do styku s osobami zvenčí, samozřejmě je mají pracovníci u výdeje potravin v závodní jídelně. Situaci podnik na denní bázi vyhodnocuje a je připraven přijmout další opatření.
19.03.2020 15:01 |

podobné články

Jak se testují elektronické stabilizační systémy?

 
Podívejte se jak organizace Euro NCAP testuje elektronické stabilizační systémy, které se již u nových vozů přidávají běžně do standardní výbavy.
29.05.2012 17:40 |

podobné články

Sněmovna podpořila stabilizační balíček, rebelové v ODS dál chtějí změny

 
Sněmovna v úterý v prvním čtení podpořila opakovaně předložený vládní stabilizační balíček, který obsahuje zejména zvýšení daně z přidané hodnoty. Rebelující poslanci ODS, kteří minule hlasovali proti jeho přijetí, se při hlasování o návrhu na zamítnutí zdrželi hlasování. Vláda s tímto novým balíčkem spojila i svou důvěru.
18.09.2012 21:45 |

podobné články

Sněmovna podpořila nově předložený stabilizační balíček

 
Sněmovna dnes v prvním čtení podpořila opakovaně předložený vládní stabilizační balíček, který obsahuje zejména zvýšení daně z přidané hodnoty.
18.09.2012 22:00 |

podobné články

Bém na Frekvenci 1: Stabilizační balíček nic dobrého nepřinese

 
„Nerozumím, proč je balíček nazýván jako stabilizační,“ prohlásil poslanec za ODS a bývalý primátor Prahy Pavel Bém na Frekvenci 1 v pořadu Pressklub. Na zvyšování DPH totiž nic stabilizačního nevidí, spíše naopak. Vládní krize je zažehnána, ale krize ekonomická se podle něj tak ještě prohloubí.
10.11.2012 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (836 článků)

Vláda přijímá kvůli koronaviru nesmyslná opatření, kritizuje opozice

 
Opozice kritizuje vládu za přijímání opatření proti koronaviru, která podle ní nezabrání šíření viru, ale místo toho povedou ke zvyšování hysterie ve společnosti. Vadí jí zákaz přímých letů z Benátek, Boloně, Milána a Jižní Koreje, který bude platit od čtvrtka. Nelíbí se jí ani rozhodnutí Bezpečnostní rady státu, která zakázala přítomnost diváků na závodech biatlonu v Novém Městě na Moravě.
03.03.2020 12:45 |

podobné články

Vláda přijímá kvůli koronaviru nesmyslná opatření, kritizuje opozice

 
Opozice kritizuje vládu za přijímání opatření proti koronaviru, která podle ní nezabrání šíření viru, ale místo toho povedou ke zvyšování hysterie ve společnosti. Vadí jí zákaz přímých letů z Benátek, Boloně, Milána a Jižní Koreje, který bude platit od čtvrtka. Nelíbí se jí ani rozhodnutí Bezpečnostní rady státu, která zakázala přítomnost diváků na závodech biatlonu v Novém Městě na Moravě.
04.03.2020 10:50 |

podobné články

Pražská policie připravuje v souvislosti s fotbalovým utkáním ve Vršovicích bezpečnostní opatření

 
Pražská policie chystá v souvislosti s pátečním fotbalovým utkáním SYNOT ligy mezi mužstvy SK Slavia Praha a FC Baník Ostrava bezpečnostní opatření. Na tomto opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policistů z oddělení služební hipologie a kynologie. V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem bude policistům pomáhat i 40 strážníků Městské policie hlavního města Prahy. Při přípravě bezpečnostních opatření pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se opatření dotkne.
31.07.2014 19:45 |

podobné články

Uměle vyrobené viry? Proč jde nákaza opět z Číny? Chřipka jako banální respirační infekce? Velký omyl. Uznávaný virolog nejen o koronaviru

 
ROZHOVOR Situace je bezesporu vážná. Virus se zatím lavinovitě šíří a počet nakažených a úmrtí rapidně roste. Tak hovoří o epidemii nového koronaviru z Číny, která se stala současným světovým strašákem číslo jedna, vedoucí laboratoře arbovirologie Biologického centra Akademie věd České republiky a oddělení virologie Výzkumného ústavu veterinárního lékařství Daniel Růžek. Navíc varuje před současnou tuzemskou epidemií chřipky.
05.02.2020 20:21 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (204 článků) , Daniel Daniel (204 článků) , Daniel Daniel (204 článků) , Daniel Daniel (137 článků) , Daniel Daniel (204 článků) , Daniel Daniel (204 článků) , Daniel Daniel (204 článků) , Daniel Daniel (204 článků)

Dominik Duka: Osobní prohlášení k epidemii koronaviru

 
V reakci na postupující epidemii infekce koronaviru vydal kardinál Duka 15. března 2020 osobní stanovisko arcibiskupa pražského a primase českého s výzvou k respektování postupu státních úřadů.
16.03.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (959 článků)

Držíme se, ale jestli to bude trvat déle, všechny tu neuživím. Vláda by měla dát víc. Hospodský z krajského města o přežívání v éře koronaviru

 
ROZHOVOR Petr Jandura vlastní a provozuje restauraci Neptun v centru Liberce. V rozhovoru vysvětluje, jak na jeho podnik dopadlo vládní nařízení kvůli epidemii koronaviru, které ve druhé polovině března přikázalo s ohledem na epidemii všem hospodám a restauracím v České republice bezpodmínečně zavřít.
05.04.2020 17:40 |

podobné články