Článek

ČNB bude s klienty komunikovat elektronicky, omezí počet poboček

 
Česká národní banka zahajuje proces nejvýznamnějších změn v oblasti služeb klientům za poslední tři desítky let. Cílem je kompletní přechod na digitální komunikaci, což přinese zjednodušení a zrychlení poskytování služeb pro klienty. Těmi jsou primárně státní instituce a veřejné organizace, jako jsou ministerstva, celní správa, školy a školky, policie, hasiči, nemocnice či státní podniky.
24.06.2024 16:20 |

podobné články

Podobné články

Obce vyjednaly zachování jen části rušených pošt, zvažují provoz na svůj účet

 
Obce vyjednaly zachování jen části rušených poboček České pošty (ČP). Většinou budou pobočky zachovány pouze výměnou za zrušení jiné pošty, která na seznamu rušených nebyla. Radnice proto zvažují provoz pošt v režimu Partner Plus, hrazeném z obecních rozpočtů. Pošta zveřejnila v březnu seznam 300 poboček, které zruší k polovině roku z úsporných důvodů. Celkem má 3200 poboček. Mluvčí pošty Matyáš Vitík řekl v pátek České televizi, že jednání se starosty o rušených pobočkách už končí a změna bude nejvýše u 20 poboček. Některé obce ale uvádějí, že na jednání s poštou stále čekají.
13.05.2023 13:45 |

podobné články

ČNB: Nové organizační uspořádání poboček

 
Česká národní banka od 1. ledna 2019 mění organizační uspořádání svých poboček. Činnosti doposud zajišťované čtyřmi samostatnými pobočkami budou rozděleny mezi tři sekce ČNB, a budou tak řízeny přímo z úrovně ústředí. Zastoupení ČNB v regionech i rozsah služeb v oblasti peněžní i platebního styku zůstanou zachovány.
02.01.2019 12:20 |

podobné články

Paroubek: Spekulace o rozhodnutí ČNB

 
Takzvaný měnový závazek ČNB začíná ležet v žaludku mnohem více lidem, nežli to bylo v těch posledních více než 3,5 letech. Na počátku této podivné politiky ČNB, tedy v listopadu 2013, jsem byl vlastně jediný, kdo na tento hloupý postup vedení ČNB útočil. Po pár týdnech se přidal M. Zeman, a to bylo dobře. Ale nikdo z výkonných politiků, počínaje premiérem (B. Sobotka postup ČNB dokonce podpořil a ministr financí Babiš moudře mlčí, aby na jeho slova došlo…), se k tomu vlastně nevyjadřuje, jako kdyby to byla jen věc vedení ČNB.
02.04.2017 08:35 |

podobné články

Průzkum: Úředníci se obávají přechodu na Národní elektronický nástroj

 
Od dubna platí, že všechny organizační složky státu a centrální zadavatelé musí s dodavateli zakázek komunikovat výhradně elektronicky a nesmí již přijímat žádné listinné nabídky. Už za měsíc by navíc měli k zadávání veřejných zakázek malého rozsahu začít povinně používat Národní elektronický nástroj (NEN). Úředníci a odborníci ale upozorňují, že nový systém je příliš pomalý, složitý a stát nestihl vyřešit mnoho jeho nedostatků. Sporné otázky i výhody elektronizace ve veřejných zakázkách dnes řešili odborníci se zadavateli na konferenci společnosti Otidea v Praze.
25.05.2017 11:20 |

podobné články

Miroslav Novák: Komentář k zasedání bankovní rady ČNB

 
Bankovní rada ČNB na červnovém zasedání v souladu s mými odhady přistoupila ke zvýšení úrokových sazeb. ČNB se tak společně s maďarskou MNB zařadila mezi centrální banky vyspělých zemí, které jako první zahájily post-pandemický cyklus utahování měnové politiky. Naposledy ČNB úrokové sazby zvyšovala v únoru 2020, tj. těsně před vypuknutím pandemie Covidu19 v Evropě. Dnes ČNB konkrétně zvýšila hlavní úrokovou sazbu o 25 bazických bodů na 0,50 %, lombardní sazbu rovněž o 25 bazických bodů na 1,25 % a diskontní sazbu ponechala beze změny.
24.06.2021 07:35 |

podobné články

Další vlna zdražování, varuje ČNB nad Stanjurovým balíčkem. Vláda nesouhlasí

 
Od doby, kdy se vlády ujala pětikoalice v čele s Petrem Fialou, občas dojde na slovní přestřelku mezi ČNB a předsedou vlády. Premiér připomíná, že hlavním úkolem ČNB je bojovat proti inflaci, která je stále mnohem vyšší, než deklarovaný cíl na hladině 2 procent. Guvernér ČNB Aleš Michl nejednou kontroval, že k vysoké míře inflace přispívá i Fialova vláda svým konáním. A teď je to tu zase. Mezi Strakovou akademií, sídlem vlády, a ČNB to opět vře.
13.08.2023 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6532 článků)

Česká pošta plánuje od září změnit otevírací dobu: Sjednocení se týká téměř poloviny poboček

 
Září je prakticky za rohem a přichází s ním změna v oblasti České pošty. Ta plánuje upravit otevírací dobu u 265 poboček, aby byly sjednocené. Dalších menších pošt se změna bude týkat až v říjnu, dohromady půjde o zhruba 1500 poboček. Česká pošta tím reaguje na dopady pandemie koronaviru.
21.08.2020 17:30 |

podobné články

Česká spořitelna chystá síť poboček pro bohaté

 
Česká spořitelna rozjede od dubna síť poboček pro bohatou klientelu pod novou značkou ČS Premiér, služby pro bohaté by mělo v budoucnu nabízet až patnáct nových poboček této banky po celém Česku. V pondělním vydání o tom píše deník E15.
22.03.2010 13:40 |

podobné články

Prdelatá Kim Kardashian dostala jako svatební dar 10 poboček Burger King!

 
Rapper Kanye West úspěšně podniká s řetězcem rychlého občerstvení Fatburger. V Chicagu vlastní několik poboček těchto bister a nezdravé stravování mu vynáší slušné jmění. Do tohoto druhu podnikání chce zasvětit i snoubenku Kim Kardashian. Místo svatebního daru jí koupí deset poboček řetězce Burger King v různých městech Evropy.
26.03.2014 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Kanye West (617 článků) , Kim Kardashian (1409 článků)

Pošta se zbaví stovek poboček!

 
Česká pošta má v plánu během příštích deseti let převést téměř čtyři pětiny z 3200 svých poboček na smluvní partnery. Zůstane jí tak pouze 691 vlastních poboček.
23.04.2015 05:15 |

podobné články

Pošta zruší přes 2000 poboček, převezmou je místní. Dana jednu otevřela v koloniálu

 
V tuzemsku se rozvíjí trend poštovního podnikání. Ukazují to aktuální čísla České pošty, která už na dvě stovky poboček převedla na soukromé obchodníky. A zájem mají i další lidé. Díky nabízení poštovních služeb totiž mohou například zachránit své krachující venkovské koloniály. Pošta chce do budoucna zrušit většinu ze svých vlastních poboček a celkem 2500 jich převést na podnikatele nebo obce v rámci pošty Partner. Momentálně jich převedla na 428.
11.12.2017 05:40 |

podobné články

Česká pošta upravuje otevírací dobu poboček

 
Celkem 265 poboček České pošty čeká od 1. září změna hodin pro veřejnost. Dalších poboček se změna dotkne v říjnu, převážně u menších pošt ve městech.
21.08.2020 22:50 |

podobné články

Hejtman Půta: Seznam rušených poboček České pošty v kraji jsem obdržel přes datovou schránku

 
„Seznam rušených poboček České pošty v Libereckém kraji jsem obdržel přes datovou schránku. Informovat o tom budu nejprve starosty dotčených obcí. Navíc Liberecký kraj není zřizovatelem České pošty a změny by měla komunikovat tato společnost, případně Ministerstvo vnitra,“ dodal k tomu hejtman Martin Půta.
31.03.2023 09:15 |

podobné články

Kdo má datovou schránku, musí komunikovat elektronicky. Jinak na vás prý Babiš chystá pokutu

 
Stát bude automatickou pokutou trestat i dobrovolné majitele datových schránek. O tom, co ušlo pozornosti z chystaného daňového balíčku, píše server iHNed.cz. Od ledna totiž vlastníci schránek budou muset odesílat žádosti na finanční úřady elektronicky, zatímco dosud se povinnost týkala jen firem. Za neodeslání elektronického formuláře hrozí automatická pokuta 2000 korun.
03.08.2014 11:20 |

podobné články

Moravskoslezský kraj: Komunikace s úřady pouze elektronicky - prostřednictvím datové schránky

 
Podnikatelé, nepodnikající právnické osoby a živnostníci budou muset od nového roku komunikovat s úřady pouze elektronicky - prostřednictvím datové schránky. Ta jim bude podle schváleného zákona zřízena automaticky. Jde o další krok v elektronizaci veřejné správy v Česku, které jde Moravskoslezský kraj naproti.
03.12.2022 17:30 |

podobné články

Elektronický komár, kašlající popelník, kačenka do vany alias rádio – bezva dárky!

 
Lidská fantazie nezná mezí a na tak na trhu můžete koupit kamarádům, blízkým vtipné dárky. Co jiného v létě pije krev víc, než elektronický komár? A jak si zlepšit koupání lépe než s voděvzdorným rádiem v podobě kačenky? Nebo je libo antikuřácký kašlající popelník? Vychutnáte si cigaretu při odporném, hlenovitém, tuberkulózním kašli jak od tabákem prolezlého starého kuřáka? Pomozte s odvykací kůrou sobě nebo vašim známým tím, že darujete tento popelník! V létě rozhodně bodne i studené pivo! Ve vedru jedině v chladicím půllitru! Pro nepřítele je skvělým dárkem elektronický komár. Dá se pod postel a bzuči, dokud obdarovaného nepřiměje vstát a rozsvítit. V ten moment ale hračka utichne a začne bzučet zase, až se zhasne Usínejte s polštářem, který vám zahraje oblíbené mp3 na dobrou noc! Do vody s mobilem? Proč ne! iPhone se už nenamočí! Vysávání se stává oblíbeným! Automatický vysavač má hlavní kartáč 26 cm dlouhý, rohový kartáč na boku vysavače, aby bylo čisto i v rozích. UV lampa zářením ničí bakterie a antistatický mop se postará o nejmenčí prachové částice. Umí poznat nečistoty, takže se věnuje místům, která to nejvíce potřebují. Nalaďte si ocáskem oblíbenou stanici a s kačenkou v bazénu relaxujte, ikdyž se kolem vás ostatní baví stříkáním vody. Chytrý tank – hračka, které stačí nakreslit dráhu a pak se po ní sama vydá!
09.07.2009 08:45 |

podobné články

Finanční správa: Novinka u vybraných elektronických podání - namísto sankce výzva

 
Poplatníci, kteří podají Přiznání k dani z příjmů fyzických osob a Přiznání k dani z nemovitých věcí jinak, než elektronicky, ačkoliv mají tuto povinnost, budou nově nejprve vyzváni k nápravě, a až pokud svou chybu nenapraví, budou pokutováni. Finanční správa aktualizovala Seznam podání, na něž se hledí jako na podání bez vady, jsou-li učiněna jinak než elektronicky, ačkoli měla být podána elektronicky.
02.08.2017 09:45 |

podobné články

Ministr Bek: Elektronicky přihlášku podalo už více než 50 % uchazečů

 
Podávání přihlášek na střední školu, které probíhá do 20. února, je v druhé polovině. Elektronický systém DIPSY již využilo 59 000 uchazečů, z toho 53 000 si přihlášku podalo elektronicky s přihlášením přes Identitu občana.
12.02.2024 16:30 |

podobné články

Úrokové sazby dolů nepůjdou. Brzdíme inflaci, vzkázal šéf ČNB

 
Ve třetí části Partie na CNN Prima News přivítala moderátorka Terezie Tománková guvernéra ČNB Aleše Michla. Ten řekl leccos o stavu české ekonomiky. A varoval, že ČNB zůstane přísná. Přes kameru vzkázal premiérovi Petru Fialovi (ODS), kdy bude jeho politiku považovat za protiinflační. Jasný vzkaz poslal také obchodníkům; dokud si nesníží marže, ČNB na ně bude dál tlačit. Nakonec celému Česku nabídl cestu ven z ekonomických problémů.
17.09.2023 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6532 článků)