Článek

ČLK: Zdravotníky nemohou nahrazovat nekvalifikovaní cizinci

 
Komory protestují proti zneužívání projektu „Ukrajina“ ve zdravotnictví.
13.02.2018 07:35 |

podobné články

Podobné články

Nekvalifikovaní učitelé o práci nepřijdou, pokud splní určitá kritéria

 
Sněmovna ve středu schválila vládní předlohu, podle které smí nekvalifikovaní učitelé zůstat ve školství, pokud splňují určitá kritéria. Novela nyní poputuje k projednání do Senátu. V případě, že by nebyla přijata, přišli by o práci všichni nekvalifikovaní pedagogové k lednu příštího roku.
30.07.2014 12:50 |

podobné články

Zeman se sešel s prezidentem ČLK Kubkem

 
Prezident Miloš Zeman se ve středu sešel s prezidentem České lékařské komory (ČLK) Milanem Kubkem. O schůzku požádal Kubek, který Zemana informoval o krizi ve zdravotnictví a seznámil ho s textem petice za zachování kvalitního zdravotnictví. Zeman chce zprostředkovat jednání mezi ministerstvem zdravotnictví, ČLK a odbory. o schůzce informoval mluvčí ČLK Michal Sojka.
10.04.2013 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22909 článků)

Učitelé s diplomem mají od ledna brát stejně jako nekvalifikovaní

 
Učitelé s diplomem mají od ledna brát stejně jako nekvalifikovaní. Ministerstvo školství chce totiž znovu sjednotit platové tabulky a čtyři miliardy korun, které má na navýšení platů, rozprostřít do tarifů. Návrh, který má ČTK k dispozici, je součástí balíku změn připravovaných ministerstvem práce. Učitelé s mnohaletou praxí by také měli ztratit nárok na vyšší platové zařazení, záleželo by jen na rozhodnutí ředitele.
08.11.2011 18:15 |

podobné články

Bude dost učitelů? Od roku 2015 přestanou učit nekvalifikovaní

 
Nekvalifikovaní učitelé, kteří nezačnou včas studovat, budou muset v roce 2015 opustit české školství. Kolik takových kantorů bude, ministerstvo zatím netuší. V září roku 2012 to bylo více než 11 procent vyučujících. Stínový ministr školství za ČSSD Marcel Chládek před situací varuje - podle něj hrozí školám v některých částech republiky problémy.
01.06.2013 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Nekvalifikovaní pedagogové budou moci nadále učit, rozhodla Sněmovna

 
Poslanci schválili ve třetím čtení novelu zákona o pedagogických pracovnících, která umožní, aby i nekvalifikovaní pedagogičtí pracovníci mohli za určitých podmínek nadále vyučovat, byť je to v rozporu s dříve schválenými pravidly. Návrh musí ještě schválit Senát a prezident.
30.07.2014 12:05 |

podobné články

ČLK z vědecké rady odvolala Hermana a Hercogovou

 
Vedení České lékařské komory (ČLK) odvolalo z vědecké rady bez udání důvodu předsedu Aleše Hermana a členku Janu Hercogovou, která loni v listopadu neúspěšně kandidovala na prezidentku ČLK. Na protest proti tomuto rozhodnutí odešli z rady i čtyři uznávaní odborníci - Jan Pirk, Pavel Pafko, Vladimír Palička a Pavel Dungl. Informovala o tom Česká televize.
13.01.2011 21:05 |

podobné články

ČLK vyzývá lékaře ke společné obraně proti Hegerově reformě

 
Česká lékařská komora (ČLK) napadá klíčové body zdravotnické reformy. Vadí jí zejména posilování zdravotních pojišťoven, prý to bude na úkor lékařů i pacientů. Prezident ČLK Milan Kubek řekl, že vyzval lékaře ke společné obraně jejich zájmů, ochrání to podle něj i pacienty.
25.05.2011 15:20 |

podobné články

ČLK napadá zdravotnickou reformu, vyzývá lékaře k společné obraně

 
Česká lékařská komora (ČLK) organizuje společný postup lékařů proti některým bodům zdravotnické reformy. Vadí jí zejména posilování zdravotních pojišťoven, prý to bude na úkor lékařů i pacientů. Na dnešní tiskové konferenci zveřejní ČLK, lékařská sdružení a odbory společné stanovisko.
26.05.2011 07:55 |

podobné články

V Brně proběhne sjezd ČLK. Za lékaři přijede i Heger

 
Reforma zdravotnictví bude hlavním bodem dvoudenního sjezdu České lékařské komory (ČLK), který začne v sobotu v Brně. Sejdou se na něm zástupci 46.000 lékařů z celé republiky. Stavovská organizace má výhrady k reformním zákonům i ke spolupráci ministra Leoše Hegera (TOP 09) s lékaři. Podle prezidenta ČLK Milana Kubka neplní ministr závazky memoranda, které podepsal v únoru s lékařskými odbory o spolupráci lékařů na reformách.
19.11.2011 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Lékaři budou protestovat. Heger příliš šetří, zlobí se

 
Česká lékařská komora uspořádá 1. března protestní akci, ve které chce občanům sdělit, že kvůli krokům ministra Leoše Hegera (TOP 09) se sníží dostupnost, kvalita a bezpečnost zdravotní péče. Lékaři budou pacientům v ordinacích nabízet k podpisu petici. "ČLK také připraví ústavní stížnost," řekl prezident ČLK Milan Kubek. Podle náměstka ministra zdravotnictví Petra Noska není k obavám důvod, péče letos bude zajištěna, ČLK prý straší lidi zbytečně.
07.02.2013 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

ČLK varuje, že nemocnicím chybějí lékaři klíčových oborů

 
Menší nemocnice musejí kvůli nedostatku lékařů omezovat provoz nebo zavírat klíčová oddělení, varuje Česká lékařská komora (ČLK). Lékaři chybějí hlavně v oboru vnitřního lékařství, chirurgie a gynekologie a porodnictví. Podrobná data zveřejní ČLK na dnešní tiskové konferenci, kam přijdou její varování potvrdit přední představitelé těchto tří medicínských oborů.
31.03.2016 07:00 |

podobné články

Fischer: Vláda nemůže nahrazovat neschopnost stran se dohodnout

 
Premiér Jan Fischer v pondělí po jednání vlády řekl, že jeho kabinet udělá vše pro to, aby schodek rozpočtu pro rok 2010 zůstal na 5,3 procenta HDP, jak původně plánoval. A to i přesto, že Sněmovna minulý týden schodek mimořádnými výdaji navýšila. Fischer zdůraznil, že jeho kabinet nemůže nahrazovat neschopnost či neochotu stran se vzájemně dohodnout.
14.12.2009 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1748 článků)

Miroslava Němcová: Šanci být lepším prezidentem než Zeman má kdokoliv. Ani se nepotřebuji dívat na diskuse v TV

 
„Co panu Drahošovi chybí, snaží se nahrazovat úsměvy a frázemi, ale ty nikoho nenadchly! I příznivci z jeho tábora uznávali, že nebyl úplně dobře připraven a soustředil se spíše na vnější dojem.“ „Pan Drahoš zcela pohořel!“ „Oponentovi pana prezidenta se zásadně nedostává politické praxe a také přehledu, který se poté marně snaží nahrazovat radami PR poradců z řad pražské kavárny.“ Takové je hodnocení mnohých českých poslanců na televizní duel Miloše Zemana s Jiřím Drahošem v TV Prima. Podle nich byl Zeman v debatě lepší a má tak šanci nad Drahošem v druhém kole prezidentské volby zvítězit. Pouze Miroslava Němcová (ODS) s Petrem Gazdíkem (STAN) jsou zajedno, že lepší volbou je Jiří Drahoš. „Nepotřebuji televizní debaty, abych se rozhodla,“ uvedla Němcová.
25.01.2018 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1445 článků) , Petr Gazdík (940 článků) , Miloš Zeman (22909 článků) , Petr Gazdík (929 článků) , Jiří Drahoš (1123 článků)

Léky s pseudoefedrinem musí být na předpis, shodli se lékárníci

 
Léky s obsahem pseudoefedrinu musí být v lékárnách k dostání pouze na lékařský předpis, shodli se delegáti na dnešním sjezdu České lékárnické komory (ČLK). Jedině tak se podle nich může zabránit zneužívaní těchto léků narkomany. Lékárníci by také rádi zajistili funkčnost elektronických receptů, řekl prezident ČLK Stanislav Havlíček.
07.11.2009 22:20 |

podobné články

ČLK: Než dorazí vakcína na prasečí chřipku, může být epidemie

 
Než dorazí do Česka vakcína proti prasečí chřipce, může mít už tolik lidí sezonní nebo prasečí chřipku, že očkování nebude možné. Varuje před tím vědecká rada České lékařské komory (ČLK).
13.11.2009 15:15 |

podobné články

Lékařská komora útočí na vládu, zavléká prý krizi do zdravotnictví

 
Česká lékařská komora (ČLK) ústy svého prezidenta Milana Kubka ostře vystoupila proti krokům kabinetu premiéra Jana Fischera. ČLK tvrdí, že schválením úsporného balíčku ministra financí Eduarda Janoty a připravované úhradové vyhlášky, dojde ke snížení objemu poskytované lékařské péče.
01.12.2009 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1748 článků) , Eduard Janota (204 článků)

Kvůli vyhlášce dojde k omezení lékařské péče, tvrdí ČLK

 
Pacienti by se podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka měli připravit na to, že příští rok se prodlouží objednací doby a dostanou méně léků.
01.12.2009 15:45 |

podobné články

ČLK chce výjimku ze snížení tarifů, ministr jí nevyhoví

 
Vedení České lékařské komory (ČLK) vyzvalo ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09), aby vyjednal výjimku z navrhovaného snížení tarifních platů pro zdravotnické pracovníky.
03.09.2010 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Heger požádal ČLK o podporu reforem, chce odstátnit nemocnice

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) požádal Českou lékařskou komoru (ČLK) na jejím sobotním sjezdu o podporu reformních změn, které chystá. Heger také řekl, že plánuje odstátnit nemocnice, řízené ministerstvem.
20.11.2010 21:21 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)