Článek

Čisté a spokojené Bavorsko se nekoná. Viděli jsme úplně jiné

 
Bývala to městečka, o kterých se nám jen snilo. Bavorské úhledné vesničky, čistá, „vypíglovaná“ města. S první utečeneckou krizí a následně s covidem se změnila mnohde k nepoznání. Pořádek, čistota, vše jako nové – to už je pryč. Navštívili jsme okresní město Cham, vzdálené jen několik desítek kilometrů od českých hranic. A nestačili jsme se divit…
28.05.2024 04:50 |

podobné články

Podobné články

Bavorsko- česká kulturní referentka se ohrazuje proti poplašným zprávám: Uprchlíci se integrují dobře, chodí na kursy. Žádné problémy tu nejsou

 
ROZHOVOR Na přelomu roku byla bavorská města i městečka bezpečná. Uprchlíci, kteří jsou ubytovaní vesměs v různých penzionech či ubytovacích zařízeních, si podle vedoucí kulturního bavorsko-českého projektu ABERLAND v Regenu, nedaleko českých hranic, Simony Finkové svátky „okoukávali“. Policisté měli situaci pod kontrolou. I když se v médiích spíše objevovala saská města, ani Bavorsko nezůstalo stranou českých turistů, kterých tu podle Finkové stále přibývá. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz si tato šarmantní žena, pocházející z Plzeňska, stýská kvůli vysidlování pohraničí a problému technických profesí, který trápí obě sousedící země.
10.01.2017 17:50 |

podobné články

Bavorsko otevřelo v Pasově centrálu pohraniční policie. Dotkne se to i Česka

 
Největší německá spolková země Bavorsko dnes otevřela v Pasově centrálu své vlastní pohraniční policie, která tak zahájila svou činnost. Bavorsko ještě zintenzivní preventivní příhraniční kontroly u hranic se sousedními zeměmi – tedy s Rakouskem a s Českem.
02.07.2018 13:10 |

podobné články

Bavorsko považuje obnovení hraniční policie za úspěch

 
Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann považuje model zemské pohraniční policie, kterou má v Německu pouze Bavorsko, za úspěšný. Výsledky pátracích akcí v pohraničí podle něj hovoří samy za sebe. Bavorsko, které sousedí s Českem a Rakouskem, obnovilo svou pohraniční policii po mnoha letech předloni, napsala ČTK.
09.01.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Joachim Joachim (35 článků)

Rezignace se nekoná: Michálek zůstává v čele poslanců Pirátů, zastal se ho Bartoš

 
Odchod Jakuba Michálka se nekoná. Před týdnem šéf Pirátů Ivan Bartoš odmítnul přijmout jeho rezignaci s tím, že se o všem bude jednat. Nyní Michálek na tiskovce i svých sociálních sítích oznámil, že se jeho rezignace nekoná. Není to poprvé, kdy se pod Michálkem houpala židle. Jeho spolustraníci už jej v roce 2019 obviňovali z šikany. Michálek tehdy kauzu také ustál.
15.11.2023 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2950 článků) , Ivan Ivan (528 článků)

Bavorsko blokuje Česku 100 míst na JIPkách pro nemocné covidem. „Velkorysé gesto,“ děkuje Babiš

 
Bavorsko rezervuje pro případ české potřeby 100 lůžek intenzivní péče. Žádost o pomoc, pokud by to bylo nutné, by podalo ministerstvo zdravotnictví. Na tiskové konferenci po jednání s bavorským ministerským předsedou Markusem Söderem to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Politici nehovořili o konkrétních možnostech spolupráce, co se týče personálního zajištění nemocnic, řekl Babiš na dotaz ČTK. Český premiér dále vyloučil úplné uzavření hranic s Německem, i podle Södera by to mělo negativní dopad na ekonomiku obou zemí.
04.11.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26325 článků)

Bavorsko posílí pohraniční policii, ministři zahraničí se shodli na důležitosti otevřených hranic

 
Bavorsko od srpna posílí početní stav své zemské pohraniční policie, aby mohla provádět četnější namátkové kontroly na pomezí s Českou republikou a Rakouskem. Dnes to oznámil bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann, podle kterého bavorská pohraniční policie bude mít každý týden k dispozici až 50 policistů z pořádkových jednotek. Cílem je podle Mnichova boj s nelegální migrací a s převáděči, kteří do Německa mimo jiné přes Rakousko a Česko pašují migranty bez dokladů.
14.07.2023 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Joachim Joachim (35 článků)

Bavorsko aplaudovalo Češkám z bývalých Sudet. Jejich počin z lockdownu se šíří až do zámoří

 
REPORTÁŽ „Neuměli jsme si představit nic, co by tomu zabránilo…“ Řeč je o každoročních setkáních odsunutých Němců a jejich potomků v českých obcích. Navzdory covidu to v nouzovém stavu pomohla vyřešit – netradičně a moderně – akční seniorka z Mostu. Český počin pak Bavorsko ocenilo i v televizi a dostal se na významná místa Evropy i zámoří. Má zřejmě větší propagaci než ‚Krajina ve stínu‘, jejímž sdělením podle některých kritiků je, že „lidé byli svině za každých okolností a za každého režimu“… I na to máme reakci od 77leté ženy, která oba národy sbližuje ‚covid necovid‘.
01.02.2021 20:45 |

podobné články

„Zablokujeme vývoz, vypustíme vepře.“ „U vás v Čechách je líp.“ Jeli jsme k farmářům do Německa

 
Německo před chaosem? Tisíce traktorů a náklaďáků v ulicích. Ohlušující souhlasné troubení protijedoucích aut. Protest zemědělců pokračuje a graduje, strojvedoucí vlaků stávku v pátek ukončili. Do toho horečné hledání uprchlíků a běženců na hranicích. Spolková republika Německo se propadá proti proudu času. Zastaví Bavorsko dovoz zemědělských produktů do dalších spolkových zemí? Nebo dokonce dojde k blokádě měst, jak tomu bylo ve Francii nebo Nizozemí? Hnoje je dost a vypustíme vepře, varují farmáři. A zablokujeme vývoz potravin mimo Bavorsko, dodávají.
15.01.2024 09:20 |

podobné články

Nové podání legendy o Robinu Hoodovi nedává moc smysl

 
Viděli jsme nového Robina Hooda. Druhý Gladiátor se nekoná. Vlastně se nekoná ani dobrý film.
13.05.2010 12:15 |

podobné články

Soud vyhověl Bavorsku, české vydání Mein Kampfu bylo nezákonné

 
Pražský městský soud v pátek rozhodl, že nakladatelství KMa s.r.o. musí stáhnout z prodeje a znehodnotit veškeré knihy nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Žalobu na nakladatelství podalo Bavorsko, neboť autorská práva k publikacím drží tamní ministerstvo financí. Žalobu Bavorsko podalo pro údajně neoprávněné vydání díla Mein Kampf. Proti rozhodnutí se lze odvolat.
17.09.2010 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (829 článků)

MD: ČR a Bavorsko podepsaly Memorandum o železniční dopravě

 
V pondělí 23. dubna se uskutečnilo setkání náměstka Ministerstva dopravy Ivo Vykydala s bavorským ministrem hospodářství, infrastruktury, dopravy a technologie Martinem Zielem. V Královském sále hlavního nádraží v Hofu podepsali Memorandum o železniční dopravě mezi Svobodným státem Bavorsko a Českou republikou.
23.04.2012 14:50 |

podobné články

Sníh se blíží, zasypal Bavorsko! Kdy přijde do Česka? A jaký bude víkend?

 
Bavorsko se v noci na dnešek dočkalo první sněhové nadílky. Problémy však způsobila především v alpských oblastech. V okrese Garmisch-Partenkirchen tak dnes nečekaně žákům odpadla výuka - a rázem mají sněhové prázdniny! Sněhové přeháňky přitom míří i do Česka. Zatímco na Moravě si stále ještě budou podle předpovědí užívat babí léto.
11.10.2013 10:40 |

podobné články

Premiér Sobotka: Setkání s ministerským předsedou Svobodného státu Bavorsko

 
Premiér Sobotka se setká s ministerským předsedou Svobodného státu Bavorsko Seehoferem
01.07.2014 11:45 |

podobné články

Bavorsko letos otevře v Praze své zastoupení

 
Bavorsko ještě tento rok v Praze otevře své zastoupení. Na tiskové konferenci po čtvrtečním jednání s premiérem Bohuslavem Sobotkou to oznámil bavorský ministerský předseda Horst Seehofer. Podle Sobotky pomůže bavorské zastoupení posílit vztahy mezi oběma sousedními zeměmi, které byly dlouhá léta napjaté kvůli rozdílným pohledům na minulost, a zlepší spolupráci institucí z obou stran hranice.
03.07.2014 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9583 článků)

Ministr Herman: Proč je pro nás Bavorsko tak důležité

 
Na návštěvu České republiky zavítal 2. července v podvečer ministerský předseda Svobodného státu Bavorsko, pan Horst Seehofer.
07.07.2014 12:00 |

podobné články

Bavorsko kvůli obavám z nelegálních přistěhovalců posílí policejní jednotky ve svém pohraničí

 
Bavorsko od července vyšle do svého pohraničí 500 policistů, kteří budou pátrat po nelegálních přistěhovalcích. Dnes o tom informoval deník Passauer Neue Presse. Největší německá země tak reaguje na velký počet pokusů o nezákonné překročení hranice, které byly odhaleny během summitu skupiny G7 na počátku června. Zda a případně jak se opatření bezprostředně dotkne pohraničí s Českem, zpráva listu neupřesňuje.
23.06.2015 15:07 |

podobné články

Vicepremiér Bělobrádek navštíví Bavorsko

 
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek navštíví ve dnech 16. až 18. července 2015 Bavorsko.
15.07.2015 17:21 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1642 článků)

Bavorsko si stěžuje kvůli uprchlíkům: Ostatní spolkové země prý neplní kvóty

 
Německé spolkové země přijímají méně běženců, než jim stanovují spolkové kvóty, obzvláště patrné je to u Dolního Saska. Dnes to podle agentury DPA prohlásil bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann, který upozornil, že naopak Bavorsko v září ubytovalo přes 58 000 žadatelů o azyl, což je o 16 000 více, než stanovují spolkové kvóty.
03.10.2015 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Joachim Joachim (35 článků)

Bavorsko dnes možná rozhodne, že přibrzdí proud uprchlíků. Rakousko hrozí, že pak ještě víc zesílí hraniční kontroly

 
Pokud Bavorsko přibrzdí proud uprchlíků z Rakouska, zesílí Rakousko kontroly na svých hranicích. Podle tiskové agentury APA to dnes na schůzce ministrů vnitra k migrační problematice v Lucemburku řekla rakouská ministryně vnitra Johanna Miklová Leitnerová.
09.10.2015 08:11 |

podobné články