Článek

Církev dostane obří majetek a miliardy navrch! Klaus zákon nevetoval

 
Klaus nepodepíše zákon o církevních restitucích, ale ani ho nebude vetovat. Předloha tak bude platit. Prezidentovi se návrh nelíbí.
22.11.2012 11:10 |

podobné články

Podobné články

Klaus odmítl podepsat důchody podle výše příjmů, stát prý není pojišťovna

 
Prezident Václav Klaus se rozhodl nepodepsat zákon o změně výpočtu důchodů. Vadí mu, že podle ní výše důchodů odpovídá tomu, kolik lidé zaplatí za důchodové připojištění. Podle Klause stát není pojišťovna a lidé by se měli v průběhu života zodpovědně připravovat na obtíže spojené se stářím. Prezident však zákon nevetoval, a proto bude i nadále platit.
07.07.2011 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9612 článků)

Stát se po 23 letech vyrovnal s církvemi, Klaus nechal restituce projít

 
Více než dvacet let se v České republice diskutovalo o tom, jak naložit s majetkem zabaveným církvím po nástupu komunistů. Nyní je rozhodnuto, prezident Václav Klaus totiž nechal projít zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi. Zákon nepodepsal, ale ani nevetoval. Své rozhodnutí odůvodnil v dopisu předsedkyni Sněmovny Miroslavě Němcové.
22.11.2012 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9612 článků) , Miroslava Němcová (1446 článků)

Duka uvítal Klausovo rozhodnutí ohledně restitucí, opozice chystá ústavní stížnost

 
Pražský arcibiskup Dominik Duka je rád, že prezident Václav Klaus nechce stát v cestě církevnímu majetkovému narovnání. Klaus příslušný zákon nepodepsal ani nevetoval, norma tak bude platit. Proti tomu se ale bouří opozice, která si na restituční zákon chce stěžovat u Ústavního soudu.
22.11.2012 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9612 článků) , Dominik Duka (918 článků)

Církevní restituce prošly přes Klause

 
Zákon o majetkovém vyrovnání státu s církvemi bude platit. Prezident Václav Klaus jej nevetoval, ale ani nepodepsal. Jde o výraz mého distancování od předlohy, uvedl ve zdůvodnění, které poskytl prezidentův mluvčí Radim Ochvat. Klaus také poukázal na to, že nad schváleným řešením nepanuje konsenzus na politické scéně ani ve společnosti. 
22.11.2012 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9612 článků)

Pravice svému Klausovi rozumí: Důchody nízké a všem stejné

 
Prezident republiky Václav Klaus odmítl podepsat novelu, kterou se mění zákon o důchodovém pojištění, takzvanou malou důchodovou reformu, která reagovala na rozhodnutí Ústavního soudu a byla přijata se záměrem, aby výše důchodů více odpovídala výši plateb na tzv. důchodové pojištění. Zákon však nevetoval. U poslanců pravice nalezl částečné pochopení, levice nesouhlasí s jeho argumentací.
07.07.2011 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9612 článků)

Papež si přeje chudou církev a církev pro chudé

 
Nový papež František chce chudou církev a církev pro chudé. Hlava katolické církve to uvedla při dnešním setkání s novináři ve Vatikánu. Nový papež současně potvrdil, že si jméno zvolil na počest Františka z Assisi, který se vzdal pozemských statků.
17.03.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: František z Assisi (14 článků)

Komunista: Církev nedala ani korunu na kutnohorský chrám. Co chce?

 
Restituce církevního majetku jsou pro komunisty přímo bodnutím do vosího hnízda. Zástupci rudých třešniček totiž tvrdí, že se církev ani v minulosti o svůj majetek řádně nestarala, proto jí nemohou věřit, že by dnes tomu bylo zcela jinak. Příkladem je podle místopředsedy KSČM Stanislava Grospiče chrám svaté Barbory v Kutné Hoře, na jehož přestavbu v 19. století vybírali peníze lidé při veřejných sbírkách, ale církev na památku tehdy a i později opakovaně „kašlala.“
01.06.2011 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Grospič (159 článků)

Historik vysvětluje, jak je to prý doopravdy s majetkem církve a jak církev přinesla dobročinnost, pravdu a lásku

 
JINÝMA OČIMA Historik Radomír Malý vysvětluje, že církev má na svůj majetek v restitucích nárok, neboť ho v minulosti získala legitimně. Rovnoprávnost žen přineslo až křesťanství. Potraty jsou vraždami dětí. Vysvětluje také, proč jediná pravá církev je ta katolická a jediné pravé náboženství je katolické. Zmínil ale negativa u papežů Jana Pavla II. a Františka.
19.02.2014 07:10 |

podobné články

Co žádá církev? Třeba ty nejdražší parcely

 
Pokud poslanci přijmou zákon o majetkovém narovnání s církvemi, stane se katolická církev největším soukromým vlastníkem půdy v České republice. Restituční zákon totiž navrhuje, aby jí bylo vráceno 180 až 200 tisíc hektarů polí, lesů a dalších pozemků. Celkově by měl být vrácen majetek v hodnotě 75 miliard korun.
04.08.2012 08:50 |

podobné články

Tohle pro vás může vykonat církev. Nechce miliardy zadarmo

 
Kardinál, předseda České biskupské konference a arcibiskup pražský Dominik Duka v rozhovoru pro Katolický týdeník řekl v souvislosti s církevními restitucemi, že by Katolická církev měla být více otevřená společnosti a akcentovat službu společnosti ve formě charity a v oblastech, kde to stát dobře neumí. Katoličtí laici i politici katolického vyznání s ním souhlasí a sami navrhují, na co by se měla církev zaměřit.
27.01.2012 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (918 článků)

Arcibiskup Duka šokoval: Církev nikdy nic nevlastnila

 
Podle arcibiskupa a kardinála Dominika Duky je plán navracet církvím majetek nesmyslný. Církev jako taková totiž podle něho nikdy nic nevlastnila - majetek patřil konkrétním farnostem, klášterům či nadacím. Ministryně Alena Hanáková (TOP 09) zase soudí, že církve jsou jedinou okradenou skupinou v české společnosti. Oba názory zazněly na pražském Žofínském fóru.
17.04.2012 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Alena Hanáková (319 článků) , Dominik Duka (918 článků)

Duka šokuje: Církev nikdy nic nevlastnila

 
Podle arcibiskupa a kardinála Dominika Duky je plán navracet církvím majetek nesmyslný. Církev jako taková totiž podle něho nikdy nic nevlastnila - majetek patřil konkrétním farnostem, klášterům či nadacím. Ministryně Alena Hanáková (TOP 09) zase soudí, že církve jsou jedinou okradenou skupinou v české společnosti. Oba názory zazněly na pražském Žofínském fóru.
18.04.2012 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Alena Hanáková (319 článků) , Dominik Duka (918 článků)

Církev by mohla být osvobozena od daně z příjmu. Socialisté šílí

 
Církev by v případě, že jí bude majetek navrácen, dočkala stejné výsady, jako všichni restituenti. Kdyby znovu nabytý majetek chtěla dále prodat, mohla by být osvobozena od daně z příjmu, jak se píše ve vládním návrhu zákona. To se ale nelíbí představitelům ČSSD, kteří podobnou úlevu považují za zbytečnou.
26.05.2012 11:25 |

podobné články

Církev by žádný majetek dostat neměla, tvrdí Paroubek

 
Předseda národních socialistů Jiří Paroubek zpochybnil nárok katolické církve na majetek, který by měla získat podle vládního návrhu církevních restitucí, případně za něj dostat finanční náhradu. "Majetek, který je dnes ve hře, nikdy majetkem katolické církve nebyl. On byl, řekněme, v její správě," řekl novinářům Paroubek po dnešním jednání předsednictva strany, jejíž zástupci ve sněmovně podobně jako ČSSD a KSČM vládní návrh majetkového vyrovnání s církvemi odmítnou podpořit.
28.01.2012 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3664 článků)

Petr (ČSSD): Co bylo ukradeno, má býti vráceno. A církev získala majetek po Bílé hoře

 
Já bych chtěl obrátit pozornost poněkud zpátky na situaci po bitvě na Bílé hoře, kde pořád máme zaregistrováno, že to skončilo popravou 27 českých pánů, ale v první reformě, když ji tak nazveme, ve prospěch církve a přišedší šlechty bylo vydáno a zkonfiskováno 115 panství, veškerý majetek těch, kteří byli popraveni, a někteří, kteří zemřeli, tak jim byl anektován majetek.
14.07.2012 11:55 |

podobné články

Za majetek v Zakarpatí by mohli dědicové dostat dvě miliardy

 
Až na dvě miliardy korun by mohly vyjít náhrady za majetek, který lidé museli po roce 1945 zanechat na Zakarpatské Ukrajině. Pětice poslanců z ANO, lidovců, ODS a Úsvitu chce otevřít vnukům a dalším dědicům dveře k uplatnění nároku na náhradu za tento majetek.
03.03.2015 17:11 |

podobné články

Kostel na Zelené hoře církev dostane zpět

 
Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou dostane zpět církev. Národní kulturní památku zapsanou na seznamu UNESCO vydá v rámci restitucí Národní památkový ústav, který má poutní kostel od slavného barokního stavitele Jana Blažeje Santiniho ve své správě. ČTK to dnes řekla mluvčí NPÚ Simona Juračková.
25.06.2014 11:10 |

podobné články

Slavný kostel chráněný UNESCO dostane v rámci restitucí církev

 
Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře u Žďáru nad Sázavou dostane zpět církev. Národní kulturní památku zapsanou na seznamu UNESCO vydá v rámci restitucí Národní památkový ústav (NPÚ), který má poutní kostel od slavného barokního stavitele Jana Blažeje Santiniho ve své správě.
25.06.2014 13:40 |

podobné články

Aby bylo jasno: Klaus nevetoval Drábkovu reformu. Ta prý stejně může začít

 
Veto prezidenta Václava Klause napadlo pouze technické zákony důchodové reformy a ne její podstatu. Normy, které vrátil do sněmovny, upravují pouze způsob, jakým peníze potečou od lidí do penzijních fondů. Fondy tedy dál pokračují v přípravách na start druhého pilíře reformy, v němž si lidé budou moci spořit na penzi. Napsaly Hospodářské noviny.
25.09.2012 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9612 článků)