Článek

Čínský plán pro Ukrajinu. Zelenskyj varuje: S Putinem uděláme kompromis, a on pak zase pošle vojáky

 
Čína v den, kdy uplynul rok od ruské invaze na Ukrajinu, představila plán na ukončení války. Rusko s jejím plánem souhlasí. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uvedl, že s Čínou lze spolupracovat, některé body dávají smysl, s jinými nesouhlasí.
25.02.2023 07:45 |

podobné články

Podobné články

Zelenskyj: Nehledejte kompromis s Ruskem. Ruce od krve natáhne i k vám

 
Volodymyr Zelenskyj, ukrajinský prezident, promluvil k účastníkům druhého summitu pro demokracii, který řídil prezident USA Joe Biden. Zelenskyj na všechny apeloval, aby nehledali kompromis ve válce s Ruskem. Rusko totiž své ruce od krve dnes natahuje po Ukrajině, ale pokud nebude zastaveno, bude je natahovat i na jiné země. Obává se však, že svobodný svět to nevidí tak jasně jako Ukrajinci. Samotné Rusy vyzval, aby se vzepřeli svému kremelskému vládci.
30.03.2023 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (919 článků)

Zelenskyj navštívil osvobozený Cherson, EU spustila misi pro výcvik ukrajinských vojáků

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes přijel do Chersonu na jihu země, odkud se před několika dny stáhla ruská vojska. „Postupujeme,“ řekl Zelenskyj ukrajinským vojákům v Chersonu. „Jsme připraveni na mír, mír pro celou naši zemi,“ uvedl. Poděkoval Severoatlantické alianci a dalším spojencům, které Ukrajinu ve válce s Ruskem podporují. Obrovský posun podle něho znamenaly dodávky raketometů HIMARS ze Spojených států.  Zelenskyj strávil v Chersonu asi 30 minut, pak zase odjel.
14.11.2022 11:55 |

podobné články

Zelenskyj: Chceme urychleně do NATO, s Putinem už jednat nebudeme, říká

 
Ukrajina udělala v pátek nevídaný krok. Prezident Volodymyr Zelenskyj podle listu Ukrajinska pravda podepsal přihlášku do NATO. "De facto jsme již prokázali kompatibilitu se standardy Aliance. Pro Ukrajinu jsou skutečné – skutečné na bojišti a ve všech aspektech naší interakce. Důvěřujeme si, pomáháme si a chráníme se navzájem. To je Aliance," uvedl Zelenskyj na videu, které umístil na sociální sítě.
30.09.2022 19:30 |

podobné články

Zelenskyj pro AP: Bachmut musíme ubránit, pozvali jsme Si Ťin-pchinga, čekáme na zbraně

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v rozhovoru s agenturou AP řekl, že pozval svůj čínský protějšek Si Ťin-pchinga na Ukrajinu. Prezident Číny, která je považovaná za spojence Ruska, minulý týden absolvoval třídenní státní návštěvu Moskvy a Peking v minulých týdnech představil mírový plán pro Ukrajinu.
29.03.2023 09:55 |

podobné články

Uvidíte, jak budou lidé na Krymu vítat ukrajinské vojáky. Zelenskyj naznačil, co se blíží

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve svém sobotním vyjádření avizoval, že ukrajinský postup osvobozením Chersonu ani zdaleka nekončí a podobné snímky, jaké k nám v posledních hodinách míří ze znovu dobyté regionální metropole – kde davy lidí v ulicích vítají ukrajinské vojáky – budou brzy k vidění i z dalších aktuálně okupovaných míst Ukrajiny. „Bude tomu stejně v Heničesku a v Melitopolu. Přijedeme také do všech našich měst a vesnic na Donbasu,“ prohlásil Zelenskyj a naznačil, jak dle něj bude vypadat osvobození Krymu.
13.11.2022 07:35 |

podobné články

Volodymyr Zelenskyj zavítal mezi vojáky bojující u Bachmutu a odsoudil útok v Záporoží

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes navštívil vojáky na přední bojové linii poblíž ukrajinského Bachmutu, který Ukrajina už měsíce brání proti intenzivním ruským útokům. Zelenskyj o své cestě informoval v  příspěvku  na sociálních sítích, v němž také ocenil hrdinství ukrajinských bojovníků. Na twitteru upozornil na útok v Záporoží, kde ruská raketa zasáhla panelový dům. Útok si podle prvních zpráv vyžádal nejméně jednoho mrtvého a 25 zraněných.
22.03.2023 13:50 |

podobné články

Poprvé od války vyráží západní lídr do Ruska. Po Zelenském se rakouský kancléř setká i s Putinem

 
Rakouský kancléř Karl Nehammer v pondělí odcestuje do Moskvy na setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, oznámil mluvčí rakouské vlády. Plánovaná schůzka je prvním moskevským setkáním mezi lídrem z Evropské unie a Putinem od 24. února, kdy Rusko napadlo Ukrajinu, napsala agentura AFP. Nehammer o cestě před jejím oznámením informoval špičky EU, německého kancléře Olafa Scholze i ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, s nímž v sobotu jednal v Kyjevě. Cestu Nehammera za Putinem potvrdil dnes bez dalších podrobností podle agentury TASS i mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.
10.04.2022 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4932 článků) , Karl Karl (13 článků)

„Šílený Putin.“ „Zelenskyj jako Usáma.“ Už přihořívá. Vážná slova

 
Ukrajinský prezident Zelenskyj označuje Rusko za teroristický stát. Svá tvrzení přitom opírá o ruské útoky na civilní obyvatelstvo. O fakt, že Rusové po svém vpádu na Ukrajinu útočí na nemocnice i dětská hřiště. Takto si počínají teroristé, tvrdí Zelenskyj. Z ruské strany však recipročně zaznívá, že teroristou je Zelenskyj a jeho režim. A Západ podle Rusů dělá chybu, když Zelenského podporuje, neboť celý svět přece ví, že existuje jediná přijatelná cesta. S teroristy nevyjednávat.
11.10.2022 09:30 |

podobné články

„Šílený Putin.“ „Zelenskyj jako Usáma.“ Už přihořívá. Vážná slova

 
Ukrajinský prezident Zelenskyj označuje Rusko za teroristický stát. Svá tvrzení přitom opírá o ruské útoky na civilní obyvatelstvo. O fakt, že Rusové po svém vpádu na Ukrajinu útočí na nemocnice i dětská hřiště. Takto si počínají teroristé, tvrdí Zelenskyj. Z ruské strany však recipročně zaznívá, že teroristou je Zelenskyj a jeho režim. A Západ podle Rusů dělá chybu, když Zelenského podporuje, neboť celý svět přece ví, že existuje jediná přijatelná cesta. S teroristy nevyjednávat.
11.10.2022 20:45 |

podobné články

Pohodlný Putin vyznamenal vojáky ve vyhřátém Kremlu. Zelenskyj rozdal metály v mrazu a přítmí na frontě

 
Když dva dělají totéž, není to totéž. To by se dalo říci o Rusku a Ukrajině, když jde o státní vyznamenání. V uplynulých dnech hlavy obou států vyznamenaly své vojáky za statečnost v probíhajícím konfliktu, který Rusko vyvolalo. Ačkoli šlo v podstatě o totožný ceremoniál, ukazuje se, jak odlišně k tomu oba režimy přistupují. Zatímco Zelenskyj byl přímo mezi vojáky v zákopech, Putin neopustil teplíčko svých kremelských komnat.
21.12.2022 12:45 |

podobné články

Kšefty s Putinem! Sankce odkládáte. Zelenskyj huboval Německo

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj promluvil k německým poslancům. Bez příkras a na rovinu. Otevřeně žádal, aby Německo podpořilo Ukrajinu výrazněji. Všem těm, kteří odmítají Ukrajinu v EU, poslal jasný vzkaz. Za svůj důrazný projev se dočkal pochval.
17.03.2022 13:45 |

podobné články

Ukrajinu osvobodíme navzdory Putinovým vyhrůžkám, tvrdí Zelenskyj

 
Osvobodíme celé území Ukrajiny navzdory vyhrůžkám ruského prezidenta Vladimira Putina jadernými zbraněmi,  řekl  v dnešním rozhovoru s německým deníkem Bild ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Částečnou mobilizaci podle něj Rusko provádělo skrytě již dříve, než ji dnes oficiálně vyhlásilo. Putin chce s její pomocí „utopit Ukrajinu v krvi svých vojáků“, míní Zelenskyj.
21.09.2022 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4932 článků)

Zelenskyj: Ruský raketový útok na Polsko! Rusko je terorista

 
Volodymyr Zelenskyj upozornil politiky na summitu G20, že zatímco oni hovoří o nutnosti dosáhnout míru, na Ukrajinu dopadají další ruské rakety. Zelenskyj konstatoval, že teď už dopadají nejen na Ukrajinu. V narážce na incident v Polsku. A sdělil svobodnému světu, na co se musí připravit teď.
17.11.2022 08:20 |

podobné články

Jsou to oni, kdo padne, vzkázal v noci Zelenskyj. A Soledar ještě rozhodně nezískali

 
Ještě v únoru roku 2022, když Rusové zahajovali vpád na Ukrajinu, snili o tom, že Ukrajinu dobudou rychle a potom přijde na řadu Litva, Lotyšsko, Estonsko, Polsko a Česko. Tak to vidí Volodymyr Zelenskyj. Ale protože Ukrajinci odolávají, státy Pobaltí i střední Evropy zůstaly ruské agrese uchráněny. Takto Zelenskyj promluvil k litevskému lidu. A poté promluvil i ke svým ukrajinským spoluobčanům. Mimo jiné o slovenské prezidentce Zuzaně Čaputové.
14.01.2023 08:30 |

podobné články

Zelenskyj po Bidenovi: Teď už nám demokracii nic nepodkope

 
Volodymyr Zelenskyj opět promluvil ke svým spoluobčanům. Promluvil o Nebeské setnině. O lidech, kteří položili svůj život za Ukrajinu v roce 2014 na Majdanu. „Sláva každému, kdo nyní bojuje za naši zemi! Ať památka všech, kteří položili své životy za Ukrajinu a Ukrajince, žije navěky! Věčná čest hrdinům Nebeské setniny! Sláva Ukrajině!“ volal mimo jiné Zelenskyj. Vrátil se k návštěvě Joea Bidena v Kyjevě. „Nyní jsme si naprosto jisti, že neexistuje nic, co by mohlo naši demokracii podkopat,“ zdůraznil po návštěvě.
21.02.2023 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (919 článků)

Zelenskyj: 170 tisíc kilometrů čtverečních Ukrajiny zaminováno nebo s municí

 
„Uděláme všechno možné i nemožné, abychom posílili naše vojáky,“ přislíbil hned v úvodu svého dalšího projevu ke spoluobčanům i ke světu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ale nezůstal jen u toho, promluvil také o ruských vrazích, ukrajinských zemědělcích a 170 tisících čtverečních kilometrů ukrajinského území, které je extrémně nebezpečné.
14.03.2023 08:05 |

podobné články

Zelenskyj děkoval do Ameriky. „Západní novináři, píšete pravdu,“ říká

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tentokrát ve svém projevu poděkoval Dánsku, Spojeným státům či americké novinářce Anne Applebaumové. Západním novinářům obecně poděkoval za to, že píšou pravdu o tom, co se na Ukrajině děje. „Šíří informace o tom, co se děje tady a teď na Ukrajině, v Evropě, ve světě. Oni jen šíří pravdu,“ řekl ukrajinský prezident. Zelenskyj zdůraznil, že v tomto šíření pravdy je třeba pokračovat. Pak Rusko se svou lží nemůže zvítězit. Zelenskyj je o tom přesvědčen.
16.03.2023 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Anne Anne (164 článků) , Oni Oni (113 článků)

Týdenní plán pro krásnou pleť

 
Chcete mít krásnou pleť? Samozřejmě! Která žena by ji nechtěla, co je to za hloupou otázku?! Jenže krásná pleť není zadarmo, až na pár šťastných výjimek, kterým byla bezchybná tvář nadělena do vínku. Jestliže jste ani vy neměli štěstí a toužíte po dokonalé tvářičce, která se stane vaší předností a tou nejlepší vizitkou, pak věřte, že jste na správném místě! Už jste na své cestě za krásnou a bezchybnou pletí vyzkoušela nespočet přípravků, utratila nekřesťanské peníze za produkty, které v reklamě slibovaly okamžité výsledky, ale ani přes všechnu vynaloženou snahu se vám nepodařilo dosáhnout vysněného cíle? Pak zapomeňte na předražené rádoby účinné produkty, které jsou jen marketingovým trikem prodejců a zkuste to po našem! My totiž máme plán, který vám po jediném týdnu zajistí krásnou pleť! Týdenní plán pro krásnou pleť V následujících řádcích pro vás máme týdenní plán, který když dodržíte, vám přinese kýžené ovoce – tedy krásnou pleť, po níž už dlouhou dobu toužíte. Náš plán má podobu sedmi jednoduchých úkolů, jenž můžete, ale nemusíte splnit. To už záleží na vás. Jste připraveni vydat se na cestu za krásnou pletí? Tak jdeme na to! Úkol č. 1: řekněte si, že jste krásná! Ať už se ve svém životě budete snažit o cokoli, musíte si být jisté tím, že uspějete. Platí to i v tomto případě, kdy je potřeba, abyste věřili sami sobě a především se sami sobě líbili. Proto se postavte před zrcadlo a upřímně si řekněte: „JSEM KRÁSNÁ“ a opakujte to tak dlouho, dokud neuvěříte tomu, že je to pravda. Úkol č. 2: naučte se dodržovat pitný režim Že je naše tělo tvořeno z velké části z vody vám jistě nemusíme říkat. Dovolíme si ale apelovat na to, abyste svému tělu vodu dopřávali v dostatečném množství – minimálně v takovém, které je doporučováno odborníky. Pitný režim má... Čtěte více Příspěvek Týdenní plán pro krásnou pleť pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
21.07.2017 19:35 |

podobné články

„Mučí naše civilisty,“ obvinil Zelenskyj Moskvu. Lidé v Mariupolu trpí bez šance na evakuaci

 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj slibuje, že do obléhaného Mariupolu dostane jídlo, vodu a léky, zatímco Rusko se připravuje na totální útok na Kyjev. Velká Británie varuje, že během nových útoků na západní ukrajinská města jsou nevybíravě ostřelování civilisté. Zelenskyj rovněž oznámil, že Rusko posílá na Ukrajinu další jednotky a ukrajinská armáda proto nemůže snížit intenzitu bojů. Ztráty ruské armády jsou podle něj největší za poslední desetiletí.
12.03.2022 13:20 |

podobné články