Článek

Čínský fotograf zachytil na kameru vzácného levharta sněžného

 
Ohrožený druh levharta sněžného se podařilo natočit zkušenému čínskému fotografovi. Matse Rangja se už léta specializuje na focení divoké přírody. Svůj poslední „úlovek“ zachytil skrytou kamerou.
10.03.2013 15:40 |

podobné články

Podobné články

Mláďata levharta sněžného: Kuk na svět!

 
Mláďata levharta sněžného, která se v dubnu narodila v liberecké zoo, vyrazila poprvé mezi návštěvníky. Nejprve se ve výběhu kočkovala a po chvilce usnula.
20.06.2011 12:10 |

podobné články

Levharta sněžného z jihlavské zoo přepravili do Indie. Až na čtvrtý pokus

 
Tříletého samce levharta sněžného jménem Fiči z jihlavské zoo se na čtvrtý pokus podařilo přepravit do Kalkaty. Jihlavský odchovanec má posílit populaci levhartů v indické zoologické zahradě a záchranném centru Padmaja Naidu Himalayan Zoological Park. Odcestovat měl už 9. dubna. Problémy postupně způsobily požadavky indického partnera a letecké společnosti i kolony na D1. Uvedla to dnes mluvčí zoo Kateřina Kosová. 
18.04.2014 12:05 |

podobné články

V jihlavské zoo už znají pohlaví koťat levharta perského

 
Už je to jisté. Dvojice koťat vzácného levharta perského, o které se nyní starají ošetřovatelé jihlavské zoo, jsou kluk a holka.
11.06.2009 05:05 |

podobné články

V pražské zoo se narodila mláďata vzácného levharta obláčkového

 
V pražské zoologické zahradě přišla v pondělí v podvečer na svět dvě mláďata levharta obláčkového, sdělila ve čtvrtek mluvčí zahrady Jana Ptačinská Jirátová. Mláďata se narodila samici Buri, která za poslední roky odchovala již čtyři mláďata. Levhart obláčkový je v Červené knize Světového svazu ochrany přírody (IUCN) veden v kategorii "zranitelný".
11.03.2010 16:05 |

podobné články

Vzácná levhartí mláďata: Kluk a holka!

 
Dvě mláďata vzácného levharta sněžného, narozená v dubnu v liberecké zoo, jsou kluk a holka. Včera je chovatelé mohli poprvé vyzvednout z porodního boxu.
14.06.2011 12:05 |

podobné články

Kamera zachytila děsivou nehodu sněžného skútru

 
Nebezpečnou nehodu zachytila na kameru na helmě řidička sněžného skútru v americké Pensylvánii. Při rychlé jízdě po zasněženém poli si nevšimla silnice před sebou a náraz na asfalt ji vyhodil do vzduchu. Z děsivého karambolu ale vyvázla bez větších zranění.
13.02.2015 11:15 |

podobné články

Ve Španělsku viděli yettiho! Sněžného muže natočili na kameru

 
Ve Španělsku byl objeven yetti! V lyžařském resortu Formigal v Pyrenejích natočili na video turisté, jak pobíhá mezi stromky na svahu. Na záběrech z roztřesené kamery je totiž v dálce vidět podivné stvoření, které nápadně připomíná pověstného sněžného muže.
07.02.2016 15:50 |

podobné články

Indická matka zachránila své dítě ze spárů levharta

 
Až do džungle a ozbrojená jen srpem v ruce pronásledovala matka v severní části Indie levharta, který se zmocnil jejího malého syna. Nakonec se ženě podařilo chlapce zachránit. Dítě ale muselo s vážnými zraněními do nemocnice, napsal zpravodajský server BBC News.
19.10.2012 10:35 |

podobné články

Ve dvorské zoo zachraňovali při porodu mládě levharta. Dávali mu umělé dýchání

 
Zoo ve Dvoře Králové má nový přírůstek. Samice levharta Jacqueline včera porodila čtyři mláďata. Dvě z nich byla bohužel mrtvá. Třetí bylo v pořádku a čtvrté se za dramatických okolností podařilo rozdýchat.
15.05.2013 21:40 |

podobné články

Pražská zoo ukázala mláďata levharta mandžuského

 
Po 13 letech se pražské zoologické zahradě podařilo odchovat koťata ohroženého levharta mandžuského. Šelmy se narodily již loni v listopadu, nicméně zoo o trojici přírůstků informovala až ve čtvrtek. Návštěvníci si je budou moci prohlédnout zhruba za měsíc, uvedla mluvčí zoo Jana Ptačinská Jirátová.
13.02.2014 15:40 |

podobné články

Vědci zachytili unikátní adopci mláděte levharta lvicí

 
Neopatrný levhart se může snadno stát potravou pro hladového a mnohem silnějšího lva. Zvláště mláďata levhartů jsou zranitelná, ale někdy i divoká příroda může šokovat láskyplností. Vědci v tanzanském Serengeti vůbec poprvé pozorovali případ adopce mláděte levharta lvicí. Samice lva byla natočena, kterak kojí bezbranné levhartí mládě.
19.07.2017 10:30 |

podobné články

Na palubě českého letadla cestovala samice levharta obláčkového: »Kočka« Joy v oblacích

 
Zvláštní krásku v kožíšku přepravovaly České aerolinie (ČSA). Dobrodružnou cestu dlouhou asi 2200 km podnikla samička levharta obláčkového Joy z Anglie přes Prahu na Ukrajinu.
10.02.2018 12:20 |

podobné články

Malou levhartici snímají kamery

 
Zatím si užívá láskyplné péče maminky a z vyhřátého boxu se jí moc nechce. Návštěvníci ústecké zoo ale nemusejí čekat, než uvidí nedávno narozenou samičku levharta sněžného na vlastní oči. Zoo pro ně přichystalo překvapení.
06.07.2009 19:35 |

podobné články

Nejoblíbenějším zvířetem je nejstarší orangutan

 
Ústecká zoo se pyšní nejoblíbenějším zvířetem roku 2009. Stal se jím čtyřicetiletý orangutan Ferda. Do kapsy tak strčil třeba i samičku levharta sněžného nebo roztomilou opičku mandrila.
18.03.2010 09:30 |

podobné články

Ústí nad Labem: Úžasný Den dětí v zoo s atletikou pro děti

 
Jana Vaňhová a Vít Mandík se v sobotu také stali patrony malého levharta sněžného, který se tento týden v ústecké zoo narodil. Až maličký irbis povyroste, půjdou mu svorně za kmotry. Křty malých poníků uzavíraly celý odpolední program.
30.05.2011 07:35 |

podobné články

Herci z Ulice křtili levharty!

 
Dvojčata levharta sněžného, která se 30. dubna narodila v liberecké zoo, už mají svá jména! Hrdými kmotry Baatara a Shirin se stali mladí herci ze seriálu Ulice v čele s Jakubem Štáfkem (21) a Annou Fixovou (27).
27.06.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Štáfek (92 článků) , Anna Fixová (10 článků)

Kamera zachytila tajemného levharta sněžného

 
Opravdu vzácné záběry pořídila kamera nastražená ve volné přírodě v Bhútánu. Na záznamu je vidět téměř nepolapitelný levhart sněžný, téměř vyhynulý druh. Dle všeho se ale tajemnému zvířeti v krajinách pod Himalájí daří.
16.02.2012 11:50 |

podobné články

Jihlavský samec levharta sněžného, odletěl prohánět kočky do Indie!

 
Téměř tři dny cesty a tisíce kilometrů v letadle, musí z Jihlavy do severní části Indie nyní překonat tříletý samec irbise horského Fiči.
14.04.2014 23:25 |

podobné články

V pražské zoo odchovali dvě mláďata vzácného kakadu palmového

 
V pražské zoologické zahradě úspěšně odchovali dvě mláďata vzácného papouška kakadu palmového. Kritické období mají za sebou roční sameček i devítiměsíční samička, sdělila mluvčí Zoo Praha Jana Ondrejechová. Pražská zoo je podle ní v posledních třech letech jedinou evropskou zahradou, kde se odchov tohoto vzácného druhu papouška podařil.
10.06.2015 14:11 |

podobné články