Článek

Čínské mobily? Překvapivá slova od Babiše: To, co dělají USA...

 
ROZHOVOR Jak to bylo při schůzce premiéra Babiše s čínským velvyslancem? "Četl jsem dvě vyjádření, to, které dal na svůj facebook čínský velvyslanec a také to následné od pana premiéra. A nemám proč nedůvěřovat verzi českého předsedy vlády. On určitě není typ politika, který by někomu podlézal," domnívá se poslanec hnutí ANO Jaroslav Bžoch. Vztahy USA a Ruska jsou velmi komplikované a postava Donalda Trumpa k jejich zlepšení příliš neprospívá, neboť nad hlavou amerického prezidenta se stále vznáší obvinění, že v rámci předvolební kampaně spolupracoval s Rusy. Bžoch nabádá k opatrnosti vůči Rusku, zároveň se ale domnívá, že ke koluzi nejspíše nedošlo: "Aktivity Ruska v kyberprostoru nepodceňujme, ale přímé spojení Trumpa s Ruskem během kampaně vidím spíše jako pokřivené přání demokratů, nikoli pravděpodobný fakt."
08.01.2019 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5673 článků)
Podobné články

Nakoupili levně, ale experti varují: Čínské mobily nás mohou šmírovat!

 
Používá je ministerstvo obrany i čeští operátoři. Podle Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB) ale telefony představují hrozbu. Údaje z přístrojů čínské firmy Huawei se prý mohou dostat k čínské vládě!
19.12.2018 12:05 |

podobné články

V Terezíně se přeli o uprchlíky: Rabín Sidon odmítl slova o zbabělcích s mobily

 
Téma uprchlické krize nechybělo ani při tryzně za terezínské oběti. Plamenný projev, ve kterém varoval před „mladými uprchlíky s novými mobily a bundami za tisíce“, kteří radši jdou do Evropy, než aby bojovali doma, nadhodil šéf Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička. Rabín Karol Sidon s ním ale nesouhlasil a nepřímo jeho slova odmítl.
15.05.2016 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Karol Sidon (39 článků)

Centrum Tradiční čínské medicíny ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové navštíví delegace vědeckých špiček z celého světa

 
Nadační fond na podporu Tradiční čínské medicíny spolu s Fakultní nemocnicí Hradec Králové pozval na návštěvu Fakultní nemocnice i jejího Centra tradiční čínské medicíny delegaci vědců z Yale, Cambridge, Paříže, Regensburgu a dalších univerzit, kteří se věnují výzkumu v oblasti tradiční čínské medicíny. Delegace vědců zavítá do Fakultní nemocnice v Hradci Králové v rámci konference “Synergie mezi západní a východní medicínou”, kterou pořádá Ministerstvo zdravotnictví ČR o den dříve, dnes 23. února, v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.
23.02.2017 08:15 |

podobné články

Americká diplomacie vyhlásila stopku na čínské mobily. A nabádá k tomu i nás

 
Čínské společnosti Huawei a ZTE mají stopku v komunikaci u amerických ambasád. Ty musí podle všeho zvýšit své zabezpečení a nesmějí si vyměňovat data s Washingtonem skrze nedůvěryhodná zařízení. Podle serveru iRozhlas.cz k tomu vyzývají i ostatní státy – například Ministerstvo zahraničních věcí ČR uvedlo, že s USA jedná.
31.07.2020 21:00 |

podobné články

„CIA a KGB jsou to samé.“ Vlastimil Tlustý k Zemanovi i k církevním restitucím tak, jak se to nebude líbit

 
ROZHOVOR Exministr financí za ODS Vlastimil Tlustý se v případě čínské firmy Huawei zastal prezidenta Miloše Zemana. Nebezpečí, která jsou popisována u této čínské firmy, jsou podle něj stejná u všech podobných firem, finské, jihokorejské , americké nebo čínské. „Tajné služby, které mají díky jejich firmám k dispozici naše data, se ve své racionalitě příliš neliší, hájí své zájmy a s těmi, kdo je poškozují, nemají slitování. A já se nechci vtáhnout do fandění jedněch agentů proti druhým, když si myslím, že dělají všichni totéž,“ prohlásil bývalý vlivný politik v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
15.01.2019 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (263 článků) , Miloš Zeman (25137 článků)

13 odporných věcí, které dělají muži, když se ženy nedívají!

 
Jelikož už víme, "co dělají ženy, když se muži nedívají":http://www.extra.cz/10-nechutnych-veci-ktere-delaji-zeny-kdyz-se-muzi-nedivaji, jsme povinováni informovat vás také o tom, co dělají naši drazí testosteronci, když je necháme chvíli o samotě.
10.11.2014 11:55 |

podobné články

Překvapivá fakta o dětech Lucie Vondráčkové: Kolegyně prozradila, co jim máma odpírá!

 
Jak Lucie Vondráčková (36) vychovává své syny, Matyáše (5) a Adama (1), které má s hokejistou Tomášem Plekancem (34)? Promluvila o tom v Kanadě žijící herečka a producentka Martina Adamcová (50), která prozradila překvapivá fakta!
20.03.2017 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Vondráčková (1795 článků) , Martina Adamcová (58 článků)

Má Rytmus zálusk na moderátorku SuperStar? Překvapivá reakce Dary Rolins

 
Našel si snad rapper Rytmus (41) už náhradu za Daru Rolins (45)? Údajně má poslední dobou velmi blízko k půvabné moderátorce SuperStar Jasmině Alagič (28) a potvrdila to dokonce i samotná Dara! Jaká byla její překvapivá reakce na možný nový vztah svého expartnera?
06.05.2018 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Dara Rolins (2667 článků)

Překvapivá čísla z Rakouska spojená s koronavirem, upozorňuje senátor-lékař

 
Z rakouské Vídně přicházejí překvapivá čísla. Senátor a lékař - onkolog Jan Žaloudík upozornil, že koronavirus nezvýšil tamní úmrtnost.
12.05.2020 20:50 |

podobné články

Přizdisráč, kreténi. Zastřelit viníky války. Zeman Babiše mačká a mačká, překvapivá slova k Sýrii z ODS. Agenti a kremelské noty. Česko jede na brutální vlně

 
Čeští politici se stále vyjadřují k situaci v Sýrii. Předseda poslaneckého kubu TOP 09 Miroslav Kalousek se obul do prezidenta Zemana. Ránu od něj dostal také premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Znovu se ozval také poslanec Václav Klaus mladší (ODS), který citoval výrok jednoho slavného spisovatele. Všichni ti, kteří těží z války, by prý měli být zastřeleni. O slovo se přihlásila také Jana Černochová (ODS) či Jaroslav Foldyna (ČSSD). Po sítích létala opravdu ostrá slova.
16.04.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10329 článků) , Andrej Babiš (21435 článků) , Miroslav Kalousek (7330 článků) , Jana Černochová (502 článků) , Jaroslav Foldyna (665 článků) , Jan Zeman (436 článků)

Když je koronavirus nejmenší problém čínské diktatury

 
Proč nás problémy čínské diktatury začnou pořádně pálit až v okamžiku, kdy zasáhne pandemie koronaviru a kdy se naše mobily stanou terčem fízlování, jemuž jsou jinak v Číně podrobeny miliony lidí?
17.02.2020 18:20 |

podobné články

Vystrčilova cesta na Tchaj-wan je dílem USA, tvrdí čínské noviny. Nesmysl, oponuje šéf Senátu

 
Cestu předsedy českého Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan iniciovaly Spojené státy, cesta sama jen uškodí zájmům České republiky a ublíží jejím vztahům s Čínou. Napsal to dnes list Global Times, za kterým stojí čínská komunistická vláda a který se odvolává na experta z Čínské akademie sociálních věd (CASS) Lü Cchun-čchenga. Ten také navrhuje, aby Peking přistoupil k odvetě. CASS je předním poradním orgánem čínské vlády. Informace čínského tisku, že cestu iniciovaly Spojené státy, Vystrčil na dnešním brífingu před odletem označil za hloupost.
29.08.2020 15:15 |

podobné články

Velký průzkum Fenomén šedesátníků: Co dělají, jaké mají plány?

 
Je jim kolem 60 let! Co nejraději dělají lidé v tomto věku ve volném čase? Sledují televizi... Ale pozor, cizí už jim nejsou počítače, mobily, tablety a internet. Téměř polovina jich tak sleduje i videa na internetu. Co vše zjistila studie Fenomén šedesátníků, které se zúčastnilo 2 102 000 Čechů ve věku 55 až 69 let?
19.11.2016 13:00 |

podobné články

Tohle je naše moře! Čínu rozčílila plavba amerického torpédoborce v Jihočínském moři

 
Čína dnes odsoudila sobotní plavbu amerického torpédoborce Curtis Wilbur v Jihočínském moři. Loď proplula pásmem 12 námořních mil od ostrova, na které si dělají nárok Čína a další dva státy. Podle agentury AP čínské ministerstvo obrany prohlásilo, že "USA těžce porušily čínské zákony, sabotovaly mír, bezpečnost a řád" v dané oblasti. Podle agentury Nová Čína "podlomil Washington mír a stabilitu v oblasti".
31.01.2016 08:50 |

podobné články

Petráš (BOS): Slova, slova, nic než slova

 
Krátké zamyšlení nad účelem cesty ministra zahraničí USA do ČR. Jak věrohodně vyznívala jeho slova o nebezpečí Ruska a Číny pro demokracii v konfrontaci s jednáním a činy USA?
14.08.2020 06:40 |

podobné články

Šéf věznic: Povolme vězňům mobily, když je neumíme uhlídat

 
S překvapivým návrhem přišel šéf českých kriminálů Luděk Kula. Otočil poté, co jsme upozornili na mobily v celách.
23.07.2009 19:55 |

podobné články

Mobily trápí závažná chyba, nerozeznají podobná čísla

 
Umějí fotit, přehrávat hudbu i posvítit na cestu. Přesto některé mobily mají problém s rozeznáním podobných čísel.
13.09.2009 19:15 |

podobné články

Mobily mají vyvolávat rakovinu. Vědci před nimi opět varovali

 
Mobilní telefony údajně nejsou tak bezpečné, jak jejich výrobci tvrdí. Skupina amerických vědců nyní chce po Federální komunikační komisi (FCC), aby stanovila nové standardy, které řeknou, jaké mobily a za jakých okolností jsou "bezpečné".
16.09.2009 06:20 |

podobné články

Policista lupičem. Z chatky si odnesl mobily

 
Policista nastříkal obyvatelům chatky do obličeje dráždivý sprej a utekl se dvěma mobily a dvěma tisíci korun.
30.09.2009 16:15 |

podobné články