Článek

Čínská policie v Sin-ťiangu: Zastřelila tři údajné teroristy

 
Čínská policie při pondělním zásahu proti údajným teroristům v Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang zastřelila tři lidi. Informovala o tom dnes s odvoláním na čínská státní média agentura Reuters.
14.07.2015 07:15 |

podobné články

Podobné články

Policisté v Sin-ťiangu zastřelili dva Ujgury. Nepokoje pokračují

 
Čínská policie v Urumči, hlavním městě neklidné provincie Sin-ťiang na severozápadě země, zastřelila v pondělí dva muslimské Ujgury.
13.07.2009 14:25 |

podobné články

Brutální poprava: Čínská policie zastřelila 8 lidí!

 
Čínská policie dnes v neklidné Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang na západě země zastřelila osm lidí při údajném teroristickém útoku.
30.12.2013 06:38 |

podobné články

Výsledek nepokojů v Číně: 200 soudních procesů

 
V západočínské Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang budou tento týden zahájeny soudní procesy s více než 200 lidmi, kteří jsou obviněni ze zapojení do etnických nepokojů, při nichž v červenci v Sin-ťiangu zahynulo 197 osob a dalších 1700 utrpělo zranění. Píše o tom dnešní čínský tisk.
24.08.2009 12:55 |

podobné články

S dezertéry se nemazlíme! Policie zastřelila bez milosti 3 vojáky

 
Čínská policie ve středu na severovýchodě země zastřelila tři vojáky, kteří uprchli z kasáren vyzbrojeni poloautomatickou puškou a stovkami nábojů. Informovaly o tom čínské deníky, které ale vzápětí většinu podrobností o případu ze svých internetových stránek odstranily. Podle agentury AP to svědčí o mimořádné citlivosti čínských úřadů na jakékoli projevy nekázně mezi příslušníky největší armády světa.
10.11.2011 13:05 |

podobné články

Chcete se dobře vyspat? Čínská medicína ví, jak na to

 
Zdravý spánek je nesmírně důležitý pro každou živou bytost. Lidé jím stráví téměř jednu třetinu svého života. Jenomže co dělat, když stále nepřichází? Jak se zbavit nočního buzení? Můžete sáhnout po pilulkách, které váš problém sice vyřeší, ale pouze krátkodobě. Chcete-li se poruch spánku zbavit jednou pro vždy, zkuste poslechnout rady čínské medicíny. Pohledem čínské medicíny Čínská medicína bývá v našich končinách nesprávně označovaná jako „alternativní“. Možná kvůli tomu, že používá jiné metody, než na jaké jsme zvyklí, neléčí farmaceutiky, nepoužívá nejmodernější přístroje. Ve skutečnosti jde o tradiční starodávný systém stávající na principech východní filozofie. Podle ní v těle vládne harmonie mezi nejdůležitějšími energetickými póly života: jing a jang. Jing je chladný, znamená noc, jang naopak světlý, ohnivý, zastupuje den, rozum, aktivitu. Mezi těmito póly putuje životní energie, nazývaná čchi. Takto to funguje, pokud je vše v pořádku, ovšem objeví-li se stres, špatná strava nebo jiné nešvary, rovnováha se naruší a proudění čchi je narušené. Navenek se to projevuje zdravotními problémy a chorobami. Čínská medicína klade velký důraz na prevenci. Spánek je lékem na všechno V případě poruch spánku jsou síly jin oslabené a jang příliš silné, takže čchi nemůže plynule proudit. A přitom spánek dokáže vyléčit téměř všechno – regeneruje, omlazuje, uzdravuje. Je základem pro správné fungování organismu, zachování zdraví a dlouhověkosti. Pro kvalitní spánek je nezbytné dodržovat pravidla spánkové hygieny. Dále také záleží na době, kdy spíte: Nejvhodnější dobou pro spánek je čas mezi 21. a 23. hodinou. Tělesná energie čchi prochází meridiány trojitého spalovače. Ten je velmi důležitý, protože reguluje fungování vnitřních orgánů. Nejlépe uděláte, když ve 22.30 hod. už budete v posteli nebo se alespoň ztišíte, co nejvíce uklidníte mysl a upokojíte emoce. V tuto hodinu vstupuje organismus do regenerační fáze. Trpíte-li na migrény, deprese, neplodností, apod., dbejte na spánek mezi 23. a 3. hodinou, kdy... Čtěte více Příspěvek Chcete se dobře vyspat? Čínská medicína ví, jak na to pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.10.2016 18:20 |

podobné články

Nepřetržitá šikana i laboratoř naprosté kontroly společnosti: svět čínské digitální totality

 
Šťastné a klidné prostředí pro život a práci v čínském Sin-ťiangu vyžaduje nepřetržitou šikanu místních obyvatel. Ulice křižují stovky policejních hlídek kontrolujících náhodné kolemjdoucí skenerem obličejů v mobilech. A to zdaleka není vše.
29.11.2017 10:30 |

podobné články

Ruská policie zastřelila u Moskvy dva údajné teroristy

 
Komando ruské policie zastřelilo dnes východně od Moskvy dva ozbrojence, kteří po výcviku v afghánsko-pákistánském pohraničí údajně přijeli do Ruska provést teroristické útoky. Podle sdělení vyšetřovatelů byli mrtví občany Ruské federace, třetího člena skupiny policie zadržela. 
20.05.2013 18:25 |

podobné články

Nemocnou matku drtily účty. Zastřelila své tři děti i sebe, o pomoc volala marně

 
Zdrcující pohled se naskytl ve čtvrtek ráno policii v americkém městě Grand Forks, když násilím vnikli do domu Astry Volkové. Policii sem poslala místní škola, která se obávala o bezpečí nezvěstných žáků. V domě byla mrtvá těla tří dětí (†6, †10, †14) i samotné matky (†35), uvedl britský web Daily Mail. Volková, která se dlouhodobě potýkala s finančními problémy, údajně zastřelila nejdříve děti a nakonec i sebe. Policie proto vyloučila zapojení dalších podezřelých. Všechny čtyři oběti měly na těle střelné rány.
04.05.2018 21:00 |

podobné články

Policie zadržela trojici podezřelou ze spolupráce s teroristy, hlásí ČT

 
Česká policie zadržela na žádost amerického soudu tři muže podezřelé ze spolupráce s teroristy. Teď jsou ve vazbě. Podle obžaloby v USA chtěli zadržení obchodovat s drogami a prodat zbraně v přepočtu za 160 milionů korun agentům, kteří se vydávali za kolumbijské teroristy. USA požádaly o jejich vydání. Uvedla to dnes Česká televize (ČT).
03.07.2014 22:50 |

podobné články

Policie zastřelila marxistické teroristy: Rukojmí ale zemřel

 
K hlavě mu tiskli pistoli, v jeho očích byl znát strach, pusu mu drželi, aby nemohl ani ceknout. Dramatické snímky z tureckého Istanbulu dnes vyděsily celý svět. Žalobce Mehmeta Kiraze v případu chlapce zabitého při nepokojích zajala ultralevicová skupina DHKP-C! Po šesti hodinách vyjednávání do budovy vniklo komando, které teroristy zastřelilo. Rukojmího z místa odvezla sanitka, ale v nemocnici po operaci zemřel.
31.03.2015 13:35 |

podobné články

Slovenská policie zastřelila hledaného českého lupiče

 
Slovenská policie zastřelila hledaného Čecha, který v roce 2002 spolu s komplici údajně vyloupil v Německu klenotnictví a na konci května utekl při převozu české policejní eskortě. Muž se na policisty snažil vystřelit.
30.07.2009 12:00 |

podobné články

Policie v USA zastřelila dítě: Hrálo si s replikou pistole!

 
Bylo mu teprve 12 let, když si vyrazil s kamarády hrát na hřiště. Domů k mámě už se ale nikdy nevrátí. Policie v americkém Clevelandu zastřelila dvanáctiletého chlapce, o kterém se domnívala, že má zbraň. Šlo však jen o repliku pistole. Muži zákona vypálili na hocha dvě střely poté, co údajně neuposlechl výzvu, aby dal ruce vzhůru.
24.11.2014 07:30 |

podobné články

Policie v USA zastřelila malého chlapce s dětskou pistolí

 
Policie v americkém Clevelandu zastřelila dvanáctiletého chlapce, o kterém se domnívala, že má zbraň. Šlo však jen o repliku pistole. Muži zákona vypálili na hocha dvě střely poté, co údajně neuposlechl výzvu, aby dal ruce vzhůru.
24.11.2014 07:45 |

podobné články

Policie v Bostonu zastřelila údajného islamistu: Vytáhl na ně prý nůž

 
Bostonská policie v úterý zastřelila muže, který údajně sympatizoval s radikály z Islámského státu. Šestadvacetiletý Usaama Rahim, jehož bezpečnostní složky nepřetržitě sledovaly kvůli možné teroristické hrozbě, prý ohrožoval policisty nožem. Někteří zástupci muslimské komunity včetně Rahimova bratra ale žádají důkazy o tom, že použití střelné zbraně policisty bylo v tomto případě nutné.
03.06.2015 12:40 |

podobné články

Policistka se zastřelila v kanceláři! Rodina tvrdí: Martinu k sebevraždě dohnal její šéf!

 
Sexuální obtěžování, ponižování, výhrůžky. To údajně dohnalo k sebevraždě policistku Martinu O. (†29). Zastřelila se služební pistolí v červenci 2010. Major Petr B., který je údajně za smrt zodpovědný, si u soudu schovával tvář.
26.04.2013 12:15 |

podobné články

Policistka se zastřelila v kanceláři! Rodina tvrdí: Martinu k sebevraždě dohnal její šéf!

 
Sexuální obtěžování, ponižování, výhrůžky. To údajně dohnalo k sebevraždě policistku Martinu O. (†29). Zastřelila se služební pistolí v červenci 2010. Major Petr B., který je údajně za smrt zodpovědný, si u soudu schovával tvář.
26.04.2013 22:20 |

podobné články

Profesorka zastřelila tři lidi. Před lety zabila i bratra

 
Profesorka, která na americké univerzitě zastřelila tři lidi, zřejmě zavraždila i svého bratra. Policie to uzavřela jako nešťastnou náhodu.
14.02.2010 10:15 |

podobné články

Rotvajler na nádraží v Mnichově pokousal pět lidí. Policie ho zastřelila

 
Policie v německém Mnichově zastřelila psa, který pokousal pět lidí na tamním hlavním nádraží. Rotvajler, jenž nebyl na vodítku, v sobotu napadl tři chodce a dva policisty. Všech pět zraněných bylo převezeno do nemocnice, napsala v neděli agentura DPA.
27.05.2018 09:05 |

podobné články

Americká policie podle médií letos zastřelila téměř 1000 lidí

 
Policie ve Spojených státech v letošním roce zastřelila téměř 1000 lidí. Jde o počet, který pravděpodobně rozdmýchá už tak dost vášnivou diskusi o brutalitě americké policie, napsal dnes zpravodajský server The Times.
28.12.2015 08:51 |

podobné články