Článek

Činoherní klub přestává uvádět McDonaghovu hru, agentura žádá černošského herce

 
Postavu v pražské inscenaci původně ztvárnil rodák z Angoly, poslední dobou ji však hrál Ondřej Sokol se začerněným obličejem.
02.12.2021 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Sokol (419 článků)
Podobné články

Činoherní klub ruší představení: Černocha už nesmí hrát nalíčený Sokol, ale výhradně černoch

 
Pražský Činoherní klub musel z repertoáru odstranit divadelní hru s názvem Ujetá ruka (Behanding in Spokane). Nemá totiž herce s africkými nebo karibskými kořeny, který by se mohl zhostit hlavní role. Dosud ji hrál nalíčený Ondřej Sokol (50), nová smluvní podmínka ale něco takového neumožňuje.
02.12.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Sokol (419 článků)

Pražské divadlo stahuje hru Ujetá ruka. Nemá černocha do hlavní postavy

 
Pražský Činoherní klub musí stáhnout inscenaci Ujetá ruka amerického autora Martina McDonagha, protože nemá černošského herce, který by zahrál jednu z klíčových postav. Držitel licence si totiž dal nově do podmínek, že jedna z postav musí být zahrána potomkem Afričanů nebo obyvatel Karibiku. Na své podmínce trvá i v našem kulturním prostředí, což je podle režiséra hry Ondřeje Sokola nesmysl.
02.12.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Sokol (419 článků)

Činoherní divadlo zanikne, Ústí n. L. vytvoří novou organizaci

 
Činoherní divadlo města Ústí nad Labem v současné podobě končí. Zastupitelé dnes schválili vznik nové příspěvkové organizace Činoherní studio města Ústí nad Labem. Stávající divadlo míří k likvidaci. Nemá z čeho zaplatit únorové výplaty, město mu navíc vypoví kvůli závažným chybám nájemní smlouvu.
04.03.2014 06:10 |

podobné články

Současné Činoherní divadlo v Ústí zanikne, herec napadl šéfa správní rady

 
Činoherní divadlo města Ústí nad Labem v současné podobě končí. Zastupitelé dnes schválili vznik nové příspěvkové organizace Činoherní studio města Ústí nad Labem. Stávající divadlo míří k likvidaci. Nemá z čeho zaplatit únorové výplaty, město mu navíc vypoví kvůli závažným chybám nájemní smlouvu.
04.03.2014 08:00 |

podobné články

Ústecké Činoherní divadlo je v konkurzu, dluží téměř 3,8 mil. Kč

 
Činoherní divadlo města Ústí nad Labem je v konkurzu. Vyhlásil ho ústecký krajský soud, který už zároveň jmenoval insolvenčního správce, zjistila ČTK z rejstříku. Divadlo podalo samo na sebe v září insolvenční návrh, podle kterého má 68 dlužníků a jeho závazky dosahují téměř 3,8 milionu korun. Divadlo spěje k likvidaci už od jara. Poté, co se jeho bývalé vedení nedohodlo s městem na financování, přešel celý soubor do nového spolku Činoherák Ústí. Město zase založilo novou příspěvkovou organizaci s názvem Činoherní studio.
08.10.2014 11:51 |

podobné články

Nové vedené ústecké radnice zruší Činoherní studio. Pořádalo akci za 42 tisíc pro čtyři diváky. Do divadla se má vrátit původní soubor

 
Ústecká radnice postupně utlumí a následně zruší příspěvkovou organizaci Činoherní studio města Ústí nad Labem, kterou založilo bývalé vedení magistrátu. ČTK to řekl radní a zároveň pověřený ředitel organizace Jaroslav Achab Haidler (PRO!Ústí). Organizace měla v době krize kolem ústecké činohry nahradit Činoherní divadlo. Teď je podle Haidlera zbytečná, a navíc výrazně prodělává.
10.12.2014 14:51 |

podobné články

Ústecké Činoherní studio na dně. Nemá peníze na provoz

 
Činoherní studio Ústí nad Labem chce po pátečním představení pozastavit provoz. Chybějí mu peníze na další fungování, poté co město změnilo podmínky jeho financování, řekl ředitel divadla Vladimír Čepek.
31.01.2014 14:10 |

podobné články

Ústecké Činoherní divadlo se nepřihlásí do soutěže o granty

 
Činoherní divadlo se nebude ucházet o granty, které na financování činohry vypsalo Ústí nad Labem. Divadlo o tom informuje na svých stránkách. Zastupitelé ODS navíc požádali primátora města Víta Mandíka (ČSSD), aby svolal mimořádné jednání zastupitelstva, které by se situací v divadle zabývalo, řekl předseda klubu zastupitelů František Nesvadba.
12.02.2014 08:50 |

podobné články

Činoherní divadlo zřejmě končí, nepodalo žádost o grant

 
Činoherní divadlo nepodalo žádost o grant, který na financování činohry vypsalo město Ústí nad Labem. „Na 99 procent to znamená konec divadla," řekl dnes v noci ČTK umělecký šéf Filip Nuckolls. „Je to velmi reálné," dodal. Termín pro podání žádosti o osmimilionový grant skončil ve čtvrtek. Zavedená scéna působí v Ústí nad Labem 42 let.
21.02.2014 06:25 |

podobné články

Činoherní divadlo se hroutí, už nepodalo žádost o grant

 
Činoherní divadlo nepodalo žádost o grant, který na financování činohry vypsalo město Ústí nad Labem. „Na 99 procent to znamená konec divadla,” řekl umělecký šéf Filip Nuckolls. Termín pro podání žádosti o osmimiliónový grant skončil ve čtvrtek. Zavedená scéna působí v Ústí nad Labem 42 let.
21.02.2014 12:55 |

podobné články

Činoherní divadlo v Ústí nad Labem končí! Vzniká Činoherní studio...

 
Zcela zaplněné hlediště dnes vestoje aplaudovalo pravděpodobně vůbec poslednímu představení Činoherního divadla města Ústí nad Labem. Další asi tři stovky lidí sledovaly monodrama Utrpení mladého Werthera na projekci v předsálí a před budovou divadla.
30.03.2014 22:20 |

podobné články

Ústecké Činoherní divadlo definitivně končí

 
Umělecký soubor současného Činoherního divadla v Ústí nad Labem nevstoupí do nové příspěvkové divadelní organizace zřízené městem. Nabídku nedostali všichni členové souboru a herci chtěli být jednotní. To znamená po 42 letech konec kontinuity činoherní formy divadla v Ústí.
31.03.2014 15:20 |

podobné články

Ústí má novou radnici, zlikvidované Činoherní studio se vrací

 
Revoluce v Ústí, již vyvolaly komunální volby, začala. Na ustavujícím zastupitelstvu byl nejen zvolen nový primátor Josef Zikmund (ANO) a jeho radní, ale zastupitelé rovnou zrušili mnohamilionovou dotaci pro neprůhledné dětské divadlo Amulet, jež mělo nahradit Činoherní studio. Toto slavné divadlo zrušila předchozí sociálnědemokratická radnice letos na jaře, herci se však nedali a pokračovali na vlastní pěst. Téma hrálo roli i v předvolební kampani.
11.11.2014 10:46 |

podobné články

Slzy, smutek, pláč i zpěv: Pohřeb černošského mladíka, kterého zabil bělošský policista!

 
Příbuzní drželi pevně ve svých rukách kapesníky, aby si mohli utírat slzy smutku. Nechyběl ale ani zpěv, který má oslavovat jeho život. V americkém St. Louis pohřbili Michaela Browna (†18), černošského mladíka, kterého na předměstí Ferguson zastřelil neozbrojeného několika ranami bělošský policista. Zásah vyvolal ve městě vlnu nevole a vyprovokoval noční nepokoje v ulicích.
25.08.2014 18:40 |

podobné články

V St. Louis v klidu pohřbili zastřeleného černošského mladíka

 
V americkém Fergusonu se konal pohřeb osmnáctiletého Mika Brauna, kterého 9. srpna zastřelil policista. Smrt černošského mladíka pak vyvolala násilné protesty a nepokoje.
25.08.2014 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Mika Braun (1 článek)

Policista, který zastřelil černošského mladíka rezignoval

 
Darren Wilson, bělošský policista, který v srpnu ve Fergusonu zastřelil neozbrojeného černošského mladíka Michaela Browna, rezignoval. Wilsonovo rozhodnutí odejít od policie oznámil jeho právník.
01.12.2014 09:15 |

podobné články

Válka v ulicích Baltimoru: Po pohřbu černošského mladíka vyhlásili výjimečný stav

 
V ulicích Baltimoru to vře, rabuje se, hoří ohně, spáleno je mnoho aut, často policejních. Nepokoje propukly po pohřbu 25letého černošského mladíka, který zemřel při zatýkání policií. Ve městě již vyhlásili výjimečný stav. Nepokoje podněcují i gangy.
28.04.2015 07:30 |

podobné články

Od smrti černošského chlapce Michaela Browna uběhl rok, ve Fergusonu se konal pochod

 
Ve Fergusonu se odehrál pochod, kterým si několik stovek lidí připomnělo první výročí smrti černošského mladíka Michaela Browna (†18), kterého zastřelil bílý policista. Na pochod dohlížely početné skupiny policistů. V čele kráčel Brownův otec, který se prý se smrtí syna dosud nevyrovnal.
09.08.2015 09:40 |

podobné články

Ve Fergusonu si lidé připomněli smrt černocha. V Texasu policista zastřelil dalšího

 
Stovky lidí prošly ulicemi amerického Fergusonu, aby si připomněly první výročí smrti černošského mladíka Michaela Browna, kterého zastřelil bělošský policista. Vzpomínková akce se obešla bez násilností. Mezitím policista v Texasu zastřelil dalšího neozbrojeného černošského mladíka, který byl podezřelý z toho, že projel autem výlohu. Policista prý nedávno absolvoval policejní akademii a byl ještě ve výcviku. 
09.08.2015 10:35 |

podobné články