Článek

Činnost ředitelství služby pořádkové policie za rok 2020

 
U této služby je v naší republice zařazeno přes 17.500 příslušníků policie.
11.02.2021 19:40 |

podobné články

Podobné články

Pořádkové policii byl slavnostně předán její prapor

 
Ředitel Ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR plk. doc. Martin Hrinko, Ph.D., MBA převzal dne 4. března 2014 v areálu Muzea Policie České republiky v Praze z rukou prvního náměstka policejního prezidenta plk. Mgr. Bc. Tomáše Tuhého standartu služby pořádkové policie. Předání standarty je vnímáno jako ocenění výsledků práce, kterých tato služba ve své bohaté historii dosáhla.
07.03.2014 00:10 |

podobné články

Pořádkové jednotky budou na Šluknovsku až do června. Policie je chválí

 
Policejní pořádkové jednotky zůstanou na Šluknovsku až do června příštího roku. Od února budou také připraveni první členové vznikající padesátičlenné speciální pořádkové jednotky ve Varnsdorfu.
16.12.2011 16:05 |

podobné články

Policie vydala první komplexní publikaci o historii pořádkové služby

 
V kinosále Muzea Policie České republiky se uskutečnil křest knihy s názvem „Historie a současnost služby pořádkové policie od roku 1918“. Zahájení proběhlo za doprovodu saxofonového kvarteta Hudby hradní stráže a Policie České republiky.
21.07.2017 13:50 |

podobné články

Drahé pořádkové jednotky zůstanou na Šluknovsku do června

 
Policejní pořádkové jednotky ve Šluknovském výběžku zůstanou do června. Od února by navíc měli být připravení také první členové vznikající padesátičlenné speciální pořádkové jednotky ve Varnsdorfu.
16.12.2011 15:15 |

podobné články

Pořádkové jednotky na Šluknovsku vystřídají místní policisté

 
Pořádkové jednotky z Prahy a Brna v hlídkové službě na Šluknovsku vystřídají místní. Padesátka policistů z Ústeckého kraje bude od dnešního dne sloužit na obvodním oddělení ve Varnsdorfu na Děčínsku. Budou základem vznikající krajské speciální pořádkové jednotky, která se po přijetí dalších policistů usídlí v Teplicích. ČTK to řekl mluvčí policejního prezidia Jan Melša.
02.04.2012 06:35 |

podobné články

5. Významný den služby pořádkové policie

 
Dne 1. března 2018 proběhl v prostorách Českého muzea hudby již 5. Významný den služby pořádkové policie.
03.03.2018 09:25 |

podobné články

Pražská policie připravuje v souvislosti s fotbalovým utkáním ve Vršovicích bezpečnostní opatření

 
Pražská policie chystá v souvislosti s pátečním fotbalovým utkáním SYNOT ligy mezi mužstvy SK Slavia Praha a FC Baník Ostrava bezpečnostní opatření. Na tomto opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policistů z oddělení služební hipologie a kynologie. V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem bude policistům pomáhat i 40 strážníků Městské policie hlavního města Prahy. Při přípravě bezpečnostních opatření pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se opatření dotkne.
31.07.2014 19:45 |

podobné články

Policie ČR: Personální změny v Policii ČR k 1. 12. 2019

 
K 1. prosinci 2019 dojde v rámci Policie ČR k několika personálním změnám. Ředitelství služby pořádkové policie (dále jen „ŘSPP“) po více než 7 letech opouští dosavadní ředitel plk. Martin Hrinko. Na jeho místo bude následně ustanoven současný náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Pardubického kraje plk. Petr Sehnoutka.
06.11.2019 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Hrinko (6 článků)

Drahé pořádkové jednotky zůstanou na Šluknovsku ještě rok

 
Pořádkové služby zůstanou na severu Čech s největší pravděpodobností další rok. Policie v souvislosti s tím přijala další nové policisty pro posílení svých řad. Od 1. listopadu to bylo padesát strážců zákona.
08.11.2011 19:55 |

podobné články

Policisté ze středočeských pořádkových jednotek dohlíželi o víkendu na sportovní utkání

 
Poprvé vyrazili policisté pořádkové jednotky spolu s kolegy z Územního odboru Mladá Boleslav a dalšími policisty Krajského ředitelství policie Středočeského kraje do terénu v pátek 31. října 2014. Na mladoboleslavském fotbalovém stadionu se místní fotbalový klub střetl s protivníky z FC Bohemians 1905. Toto utkání bylo dle poznatků vyhodnoceno jako rizikové, proto byli k zajištění veřejného pořádku povoláni policisté. Již od odpoledních hodin monitorovaly policejní hlídky celé město. V pozdním odpoledni dorazili i speciálně vycvičení policisté pořádkové jednotky, aby rozvášněným fanouškům znemožnili před, ale hlavně po zápase demolovat město a zabránili i vzájemnému napadání se mezi sebou. Obavy pořadatelů se naštěstí nepotvrdily. Jak před zápasem, tak po skončení utkání byl v celém městě klid. Také během zápasu nedošlo k žádným výtržnostem.
02.11.2014 18:05 |

podobné články

Policisté řešili před utkáním Sparty s Plzní jen několik drobných incidentů

 
Pražská policie připravila v souvislosti s tímto utkáním bezpečnostní opatření, na kterém se podílelo více než 350 policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, oddělení služební kynologie a v neposlední řadě i policisté ze Speciální a Krajské pořádkové jednotky. V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem pomáhali policistům i strážníci Městské policie Praha. Ze vzduchu celou situaci sledoval i policejní vrtulník.
09.03.2014 23:30 |

podobné články

Středočeští policisté mají nové operační středisko

 
Ředitel Krajského ředitelství policie Středočeského kraje plk. JUDr. Václav Kučera společně s plk. Mgr. Pavlem Osvaldem, ředitelem pro podporu výkonu služby PP ČR a Ing. Lubošem Navrátilem dnes v 10.00 hodin společně přestřihli stuhu a tím slavnostně uvedli do provozu nové moderní integrované operační středisko Krajského ředitelství policie Středočeského kraje. Slavnostního aktu se dále zúčastnili zástupci Policejního prezidia ČR, ředitelé krajských ředitelství policie, členové bezpečnostní rady Středočeského kraje, zástupci dodavatelských firem a médií. Vlastní činnost tohoto pracoviště začala již 7. října 2014.
16.10.2014 17:35 |

podobné články

Drahé pořádkové jednotky zůstanou na Šluknovsku ještě rok

 
Policie od 1. listopadu přijala 50 nových policistů pro Šluknovský výběžek. Půl roku až rok, než budou vycvičeni, zůstanou v problematickém regionu pořádkové jednotky z jiných krajů, které se tam střídají. Novinářům to po dnešním setkání se starosty řekl ministr vnitra Jan Kubice.
08.11.2011 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)

Policie ČR: Pořádkové jednotky obdržely nové multifunkční komplety

 
Včera v ranních hodinách se uskutečnilo za přítomnosti policejního prezidenta genmjr. Tomáše Tuhého, ředitele pořádkové policie plk. Martina Hrinka a policejního atašé Švýcarska Rogera Fluryho slavnostní předání nových multifunkčních ochranných kompletů.
09.12.2016 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Hrinko (6 článků)

Společný výcvik policistů a horské služby

 
Mezirezortní výcvik policistů Krajské pořádkové jednotky (KPJ) Krajského ředitelství policie Pardubického kraje (KŘP Pak) a členů Horské služby (HS) České republiky probíhal v pátek 28. února v odpoledních a večerních hodinách v Dolní Moravě a na hoře Klepáč (1143 m n. m.), která je součástí masivu Králického Sněžníku. Výcviku se účastnilo 90 policistů KPJ KŘP Pak a 20 členů HS.
04.03.2014 23:10 |

podobné články

Pořádkové jednotky mohou na Šluknovsku zůstat i rok

 
Nových padesát tabulkových míst pro policisty vzniklo od 1. listopadu na policejním oddělení ve Varnsdorfu. Ústecký kraj je tak jediným regionem, který přijímá nové policisty. Během půl až jednoho roku nahradí na Šluknovsku pořádkové jednotky, které se v problematickém regionu střídají. Po úterním jednání se starosty ve Šluknově to řekl ministr vnitra Jan Kubice.
09.11.2011 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (680 článků)

Vaňhová (ČSSD): Informační šum okolo pořádkové jednotky

 
Když se mi podařilo s panem ministrem vnitra vyjednat vznik stálé pořádkové jednotky policie v Ústeckém kraji, měla jsem pocit, že je to krok správným směrem.
29.09.2011 11:05 |

podobné články

VIDEO: Policisté z KPJ a SPJ Praha cvičili na stadionu Sparty zákrok proti chuligánům

 
Na letenském stadionu pražské Sparty se hned dva dny v tomto týdnu uskutečnilo cvičení Krajské pořádkové jednotky a Speciální pořádkové jednotky pražské policie, kdy policisté nacvičovali zákrok proti chuligánům na tribunách.
17.10.2014 15:40 |

podobné články

Policie ČR: Nejlepší speciální pořádková jednotka je z Ústeckého kraje

 
Ve dnech 5. a 6. září 2018 probíhal 3. ročník Policejního mistrovství speciálních pořádkových jednotek s mezinárodní účastí 2018, jehož hlavním organizátorem bylo Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje společně s Ředitelstvím služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR.
08.09.2018 13:00 |

podobné články