Článek

Čína chce podle prezidenta budovat vztahy s arabskými státy, které budou vzorem

 
Čína chce budovat takové vztahy s arabskými státy, které budou vzorem pro udržování světového míru a stability, řekl dnes čínský prezident Si Ťin-pching v úvodu desátého fóra o spolupráci Číny a arabských zemí. Čínský vůdce dále uvedl, že jeho země je připravena s arabskými státy spolupracovat na řešení ožehavých otázek, včetně války v Pásmu Gazy, a to způsobem, který povede k prosazování spravedlnosti a trvalého míru. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na čínská státní média.
30.05.2024 15:25 |

podobné články

Podobné články

Paroubek: V. Havel neměl problém s dobrými vztahy s Izraelem i arabskými státy

 
Česká média a někteří politici se nás snaží přesvědčovat o tom, že Česká republika má historicky výborné vztahy s Izraelem a dlouhodobě nepříliš dobré vztahy s arabskými státy – a že rozvoj hospodářských vztahů s arabskými státy je něco nepřípustného.
22.11.2014 08:26 |

podobné články

Palestinský velvyslanec: Zeman poškodil vztahy ČR s arabskými zeměmi

 
Nový palestinský velvyslanec v ČR Džamál Muhammad Džamál řekl, že výroky prezidenta Miloše Zemana poškodily vztahy ČR s arabskými zeměmi. Chce, aby Zeman učinil kroky, kterými by svá slova zmírnil. Zeman rozčílil Palestince výrokem, že by se česká ambasáda v Izraeli měla přestěhovat z Tel Avivu do Jeruzaléma.
11.10.2013 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků) , Miloš Zeman (28089 článků) , Aviva Baumann (218 článků)

ČR chce uzavřít se Spojenými arabskými emiráty dohodu o hospodářské spolupráci

 
Česká republika chce uzavřít se Spojenými arabskými emiráty (SAE) dohodu o hospodářské a technické spolupráci. Její sjednání by mělo mimo jiné podpořit rozvoj spolupráce firem obou zemí. Uzavření dohody by měla na pondělním jednání projednat vláda, napsala ČTK.
19.01.2020 15:41 |

podobné články

Čína buduje v moři umělé ostrovy: Jejich využití bude mírové, tvrdí po kritice USA

 
Čína trvá na tom, že má právo budovat v Jihočínském moři umělé ostrovy a tvrdí, že jejich využití bude čistě mírové. Jenže její sousedé se bojí, jakým tempem si Čína snaží upevnit nad regionem kontrolu. USA se obávají, že Čína ve sporné oblasti zavede identifikační zónu pro letadla.
31.05.2015 13:15 |

podobné články

„Po vítězství budeme mít vřelé vztahy. Budou je budovat naše děti.“ Perebyjnisovi se rozloučili s Českem

 
Manželé Perebyjnisovi se loučí s Českou republikou. Ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis končí svoji misi v Česku, spolu se svou ženou Olgou tak natočili video na rozloučení. V něm děkovali Čechům za to, kolik přijali uprchlíků. „Nikdy nezapomeneme na posledních pět měsíců. Na to, jak modrožlutě rozkvetlo české jaro, na to, jak Ukrajinci poznali nejlepší vlastnosti Čechů, schopnost soucitu, nápomocnost, odhodlanost bránit svobodu a demokracii. Jsou to vlastnosti, které si svět zapamatoval po roce 1968, nebo 1989,“ uvedl končící velvyslanec a jeho žena dodala, že po vítězství Ukrajiny bude mít Česko a Ukrajina vřelé vztahy. „Budou je také budovat generace českých a ukrajinských dětí, které se od září společně usadí do lavic,“ řekla.
08.08.2022 14:20 |

podobné články

Čína chystá něco převratného. Spojené státy se snaží vzdorovat, ale...

 
Spojené státy a Čína podle publicisty Pepeho Escobara svádí obchodní válku o získání zásadního vlivu na světových tvrzích. Čína usiluje o vytvoření největšího světového volného trhu v oblasti Asie prostřednictvím dohody RCEP. Spojené státy se snaží získat podporu tamějších států skrze TPP. Kdo bude nakonec úspěšnější?
31.08.2015 13:06 |

podobné články

Rozvoral (SPD): Němci utíkají před arabskými a africkými islámskými imigranty z vlastní země

 
Prohnilá politická korektnost a otevřená náruč paní Angely vyhání z Německa starousedlíky, kteří prchají před arabskými a africkými imigranty do Maďarska. Tedy do země, která zavedla důraznou ochranu svých státních hranic.
24.01.2017 22:05 |

podobné články

Vojenský analytik: Stále se mluví o tom, jak Rusko a Čína ovlivňují Čechy. Tak se podívejte, odkud se ve skutečnosti přebírá 80 procent zpráv

 
ROZHOVOR Hongkong už Číně nechali. Není do čeho zasahovat, protože Čína se prostě rozhodla, že Hongkong je na jejím území. Tak komentuje vojenský analytik Jaroslav Štefec aktuální zahraniční situaci. Dohoda Velké Británie, že zůstane v čínském městě zachována demokracie až do roku 2047, podle něj naivní nebyla, ale tehdejší Čína byla slabší. „Budou si tam dělat, co budou chtít, nikdo jim v tom nezabrání a jakékoliv pokusy o rozpoutávání interních problémů povedou k většímu a většímu počtu obětí,“ řekl pro ParlamentníListy.cz, v němž komentoval i vztahy se Spojenými státy. Upozornil také, že tamní hnutí Black lives matter může znamenat občanskou válku mezi východem a západem Spojených států.
09.07.2020 17:50 |

podobné články

Rusko chce dobýt Měsíc: Chce na něm budovat základny!

 
Rusko chce koncem příštího desetiletí plně dobýt Měsíc. Chce na něj vysílat pilotované mise a budovat své základny. Do té doby hodlá ruská kosmická agentura na Měsíc posílat automatické sondy.
24.09.2014 08:40 |

podobné články

Palestinský velvyslanec si při přijetí stěžoval. Zeman prý poškodil vzájemné vztahy

 
Výroky prezidenta Miloše Zemana o stěhování české ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma poškodily vztahy České republiky s arabskými zeměmi. ČTK to dnes v rozhovoru řekl nový palestinský velvyslanec v Praze Džamál Muhammad Džamál. Zemana požádal, aby učinil kroky, kterými dopad svých slov zmírní. Zeman ho prý ujistil, že stěhování připadá v úvahu až po uzavření míru mezi Izraelci a Palestinci.
11.10.2013 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků) , Miloš Zeman (28089 článků) , Aviva Baumann (218 článků)

Zemanovy výroky poškodily vztahy ČR a arabských zemí

 
Výroky prezidenta Miloše Zemana o stěhování české ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma poškodily vztahy České republiky s arabskými zeměmi. ČTK to dnes v rozhovoru řekl nový palestinský velvyslanec v Praze Džamál Muhammad Džamál. Zemana požádal, aby učinil kroky, kterými dopad svých slov zmírní. Zeman ho prý ujistil, že stěhování připadá v úvahu až po uzavření míru mezi Izraelci a Palestinci.
11.10.2013 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Muhammad (171 článků) , Miloš Zeman (28089 článků) , Aviva Baumann (218 článků)

Erdogan chce posílit vztahy s USA obchodem. V poslední době měly oba státy na tomto poli spory

 
Vztahy mezi Spojenými státy a Tureckem budou posíleny investicemi a obchodem, prohlásil dnes turecký prezident Recep Tayyip Erdogan před zástupci amerických společností. S odvoláním na text Erdoganova projevu o tom informovala agentura Reuters. Vztahy mezi oběma zeměmi se v poslední době zhoršily mimo jiné kvůli obchodním sporům.
19.09.2018 23:30 |

podobné články

Covid pasy. Před rokem konspirace, dnes realita EU. Pro státy závazné

 
Očkování proti covidu pokračuje. Česko sice stále významně zaostává za Izraelem, Spojenými státy či Spojenými arabskými emiráty, ale i tady přece jen přibývá lidí, kteří už jsou naočkovaní a přemýšlejí, jak si užijí léto. Podle plánu EU si ho užijí především se zeleným cestovatelským pasem, v němž bude zaznamenáno, že jsou naočkovaní. Jak se bude s takovým pasem cestovat? Nahlédněte.
01.05.2021 15:25 |

podobné články

Některé funkce zastávali nekompetentní lidé, rozjel se v rádiu Rusnok

 
Premiér v demisi Jiří Rusnok připustil, že Zemanova slova před návštěvou Izraele mohou dočasně poškodit vztahy s arabskými státy. Ve vysílání Českého rozhlasu se pak postavil jak za svého ministra dopravy v demisi Zdeňka Žáka, který spustil menší personální lavinu, i za vyrovnání státu s církvemi. V dlouhodobém horizontu ho označil za dobré. A nakonec došlo i na financování vědy.
04.10.2013 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1938 článků) , Jiří Rusnok (741 článků) , Jiří Žák (51 článků) , Jiří Žák (51 článků)

Zaorálek obvinil Havla, že chce budovat alianci proti Rusku

 
Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek ve čtvrtek poslal otevřený dopis bývalému prezidentovi Václavu Havlovi. V něm si posteskl, že se Havel pustil v rozhovoru pro Mf Dnes jen do ČSSD. A obvinil exprezidenta, že chce budovat alianci proti Rusku a rozvíjí "Topolánkovu politiku Česka jako dodatku Spojených států amerických".
20.08.2009 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6485 článků) , Lubomír Zaorálek (2902 článků)

Saúdové hrozí, že Katar přemění v ostrov. Kvůli sporům chtějí mezi státy vykopat průplav

 
Saúdská Arábie zvažuje, že na své hranici s Katarem nechá vybudovat průplav a z poloostrova tak vytvoří ostrov. Projekt by financovala Saúdská Arábie spolu se Spojenými arabskými emiráty a podíleli by se na něm egyptští developeři. S odkazem na spekulace v saúdskoarabském tisku o tom informovala agentura AP. Katar se od loňského léta nachází v diplomatické krizi, jelikož na něj okolní státy kvůli údajnému financování terorismu uvalily dopravní i obchodní blokádu. Katar obvinění odmítá.
10.04.2018 22:25 |

podobné články

My máme nejrůznější „ismy“, ale Čína si diktuje ceny. Západní vůdci skočili na taoistickou lež, odhaluje spisovatel

 
„Čína to západnímu světu přímo vzorově natřela,“ říká spisovatel a právník Martin Nezval a zmiňuje „strategii dobrého vojáka Švejka“. Mluví o tom, jak si Čína náhle začíná diktovat ceny, drží západ pod krkem prostřednictvím čipů a na druhou stranu nejen Čína, ale i Rusko nepřijímají různé „multikulturalismy a genderismy“. V souvislosti s tím, co se děje kolem Ruska a Ukrajiny, připomíná film „Vrtěti psem“. Vyjádřil se i k postoji ČR a Německa a říká: „Možná by bylo dobré položit si otázku, kdo v celé hře sehrává roli užitečného idiota a kdo má naopak fištrón.“
08.02.2022 19:00 |

podobné články

My máme nejrůznější „ismy“, ale Čína si diktuje ceny. Západní vůdci skočili na taoistickou lež, odhaluje spisovatel

 
„Čína to západnímu světu přímo vzorově natřela,“ říká spisovatel a právník Martin Nezval a zmiňuje „strategii dobrého vojáka Švejka“. Mluví o tom, jak si Čína náhle začíná diktovat ceny, drží západ pod krkem prostřednictvím čipů a na druhou stranu nejen Čína, ale i Rusko nepřijímají různé „multikulturalismy a genderismy“. V souvislosti s tím, co se děje kolem Ruska a Ukrajiny, připomíná film „Vrtěti psem“. Vyjádřil se i k postoji ČR a Německa a říká: „Možná by bylo dobré položit si otázku, kdo v celé hře sehrává roli užitečného idiota a kdo má naopak fištrón.“
09.02.2022 08:45 |

podobné články

Tohle je naše moře! Čínu rozčílila plavba amerického torpédoborce v Jihočínském moři

 
Čína dnes odsoudila sobotní plavbu amerického torpédoborce Curtis Wilbur v Jihočínském moři. Loď proplula pásmem 12 námořních mil od ostrova, na které si dělají nárok Čína a další dva státy. Podle agentury AP čínské ministerstvo obrany prohlásilo, že "USA těžce porušily čínské zákony, sabotovaly mír, bezpečnost a řád" v dané oblasti. Podle agentury Nová Čína "podlomil Washington mír a stabilitu v oblasti".
31.01.2016 08:50 |

podobné články