Článek

Čína a Rusové si u Dukovan „neškrtnou“. Havlíček kývl opozici na klíčovou změnu zákona

 
Senát chce posílit bezpečnostní záruky při výběru dodavatelů stavby nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. Doporučil dnes také uzákonit možnost parlamentního souhlasu se smlouvou o výkupu elektřiny z jaderné elektrárny. Úpravy vyplývají z červnových dohod mezi vládou a opozicí. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) s nimi souhlasil. Změny bude muset znovu posoudit Sněmovna.
21.07.2021 20:55 |

podobné články

Podobné články

Vaše Věc: Sobotka se v čele ministerstva soustředí na dostavbu Dukovan

 
Premiér Sobotka včera zahájil své doufejme, že velmi kratké angažmá v čele ministerstva průmyslu a odchodu. Soustředit se prý chce mimo jiné také na dostavbu Dukovan. Kvůli dostavbě Dukovan plánuje B. Sobotka v nejbližší také schůzku s vládním zmocněncem pro jadernou energetiku Jánem Štullerem.
02.03.2017 16:20 |

podobné články

Jádro a Piráti: Havlíček se bojí. „Budeme to kupovat. A to nám pomáhej pánbůh“

 
Vicepremiér za ANO, ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček má za to, že Piráti v české politice reprezentují zájmy Zelených a pokud by se dostali k moci, s jadernou energetikou v Česku by to bylo nahnuté. Česká republika se přitom bez jaderné energie neobejde. To opakuje celé roky premiér Babiš (ANO) i vicepremiér Havlíček. Ten také popsal cestu, jak se dalo tahanicím kolem dostavby Dukovan vyhnout. Zadáním zakázky na přímo kupříkladu Američanům.
24.06.2021 14:15 |

podobné články

Havlíček po skandálu s agenty otočil: Rusové u dostavby Dukovan „ostrouhají“, vláda je vyřadí

 
Vláda vyřadí ruskou společnost Rusatom z možností na účast v tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, stane se tak v řádu dnů. Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) to řekl České televizi. Předtím prohlásil, že zapojení Rusů je po aktuálním skandálu s údajným zapojením GRU do výbuchu ve Vrběticích takřka vyloučené. Podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) se ruské firmy neměly účastnit stavby ani jako členové konsorcia.
18.04.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3168 článků)

Senátorský klub STAN: Ministr Havlíček by měl být za kroky v rámci tendru Dukovan odvolán

 
Senátorský klub je zásadně proti účasti ruského Rosatomu v projektu dostavby Dukovan.
26.03.2021 15:10 |

podobné články

Jurečka už se dívá za volby: Rusko a Čína pryč od Dukovan. S Piráty ano. Adopce dětí pro homosexuály ne

 
Odmítáme spolupráci s KSČM, SPD a ANO, řekl po podpisu koaliční smlouvy uskupení SPOLU, sdružujícího ODS, KDU-ČSL a TOP 09, předseda lidovců Marian Jurečka pro Prostor X. Podle Jurečky by bylo možné uvažovat i o povolební spolupráci s Piráty. Odlišné názory lidovců, ale především i občanských demokratů podle něj nebudou příliš velkou překážkou. Na premiérském křesle by rád viděl šéfa ODS Petra Fialu. Po volbách by Jurečka rád uskutečnil hned několik kroků, včetně vyřazení Ruska z tendru na dostavbu Dukovan. Česko by podle něj v případě výhry Rusů v tendru mělo „svázané ruce“.
14.04.2021 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1959 článků) , Marian Jurečka (803 článků)

Maláčová u Moravce odmítla Babišovu kritiku za „trafiku“. České „pracáky“ povede exministr z ČSSD?

 
Andrej Babiš (ANO) má svého Havlíčka. Je jím „superministr“ Karel Havlíček (za ANO), který je vicepremiérem, nově ministrem dopravy a také šéfem resortu průmyslu a obchodu. Ten za Sobotkovy éry vedl jiný Havlíček - Jiří Havlíček (ČSSD), který byl Babišovým rivalem ve střetech o české lithium. A právě Jiří Havlíček by se podle Otázek Václava Moravce měl nyní stát generálním ředitelem Úřadu práce, což Babiš označil za trafiku a špatný vtip. Jana Maláčová (ČSSD) mu však oponuje.
09.02.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22536 článků) , Honza Havlíček (58 článků)

Ministr Havlíček spustil e-shop, jaký svět neviděl: Prodej dálničních známek nefungoval celý den!

 
Tak tohle se nepovedlo. Nákup elektronických dálničních známek na příští rok má od včerejška fungovat přes internetový obchod edalnice.cz. Jenže zatímco se ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček (51, za ANO) chvástal, jak nový systém funguje, reálně vůbec nefungoval! Papírové dálniční kupony budou od ledna minulostí. Včera tak ministr Karel Havlíček představil nový systém virtuálního kuponu. Ten půjde koupit nejen přes internet, ale i na všech poštách nebo čerpacích stanicích EuroOil. „Bude to rychlé, bezpečné, systém bude odpovídat 21. století,“ chlubil se včera ráno Havlíček.
02.12.2020 05:15 |

podobné články

Havlíček jako vicepremiér a „dvojministr“? Nezdá se to ani koaliční ČSSD

 
Koaliční ČSSD se nezdá, že ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) by měl být zároveň ministrem dopravy. Nelíbí se to ani opozici, podle které má hnutí ANO personální nouzi. Havlíček má být do funkce jmenován v pátek.
21.01.2020 12:10 |

podobné články

Rušení opatření soudem? Havlíček viní opozici a konec stavu nouze. S Dostálem se pohádal

 
Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) přiznává, že ne všechna opatření vlády během pandemie byla z legislativního hlediska ideální. Podotýká ale, že ministerstvo zdravotnictví vždy postupovalo v zájmu ochrany zdraví lidí. „Neříkám, že jsme byli právní špílmachři,“ uvedl Havlíček v pořadu Epicentrum na Blesk.cz. Právník Ondřej Dostál (Piráti) reagoval, že v resortu probíhá špatná úřední práce, opatření jsou napsána nekvalitně. Havlíčka jakožto člena vlády osočil, že kabinet schválně během pandemie diskriminoval část podnikatelů. A mezi muži se strhla ostrá hádka.
01.06.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Havlíček (13 článků)

Dukovany bez účasti Ruska a Číny, dohodl se Havlíček s opozicí

 
Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) se dohodl s opozicí na tom, že podpoří senátní návrh, který zamezí ruským a čínským firmám účastnit se tendru na výstavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany. V úterý to potvrdil Novinkám.
15.06.2021 12:15 |

podobné články

Ruský vicepremiér se vysmál USA: Ať si do vesmíru skáčou na trampolíně, bez našich raket si neškrtnou

 
Ruský vicepremiér Dmitrij Rogozin, který je jedním z cílů amerických sankcí proti Rusku, se vysmál Američanům s tím, že když zavádějí sankce proti ruskému vesmírnému průmyslu, mohou se dostat na Mezinárodní vesmírnou stanici (International Space Station) leda tak s pomocí trampolíny a že Rusové Američanům vše vrátí jako bumerang.
02.05.2014 11:21 |

podobné články

Čína buduje v moři umělé ostrovy: Jejich využití bude mírové, tvrdí po kritice USA

 
Čína trvá na tom, že má právo budovat v Jihočínském moři umělé ostrovy a tvrdí, že jejich využití bude čistě mírové. Jenže její sousedé se bojí, jakým tempem si Čína snaží upevnit nad regionem kontrolu. USA se obávají, že Čína ve sporné oblasti zavede identifikační zónu pro letadla.
31.05.2015 13:15 |

podobné články

Havlíček v Lánech řešil dopad covidu na ekonomiku. Se Zemanem se dotkli i Dukovan

 
Poradní tým prezidenta Miloše Zemana dnes na zámku v Lánech probíral za účasti ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) ekonomické dopady protiepidemických opatření. A řešily se i energetické zdroje. Prezidentovi experti po jednání jednomyslně doporučili, aby bylo zahájeno vyhlášení výběrového řízení na výstavbu bloku v Jaderné elektrárně Dukovany. Havlíček navíc sdělil, že se bude muset změnit podpora podnikatelů zasažených koronakrizí.
20.02.2021 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25763 článků)

Vláda odvolala jaderného zmocněnce po kritice Rosatomu. Překročil mandát, vysvětluje Havlíček

 
Babišův kabinet odvolal jaderného zmocněnce Jaroslava Míla, učinil tak na návrh ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka. Podle zjištění redakce Aktuálně.cz se tak stalo poté, co Míl pro Bezpečnostní radu státu kritizoval záměr Havlíčka v rámci tendru na dostavbu Dukovan oslovit dotazníkem i ruský Rosatom. Ministr Havlíček uvedl, že Míl překročil svůj mandát.
29.03.2021 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Havlíček (30 článků)

Havlíček: Rusko prostě nemůžu ignorovat

 
Ruský Rosatom nelze z tendru o dostavbu Dukovan bez kompletní analýzy vyhodit „od stolu“, pokud však nesplní bezpečnostní požadavky, budeme mít po zpracování bezpečnostního dotazníku velmi dobré argumenty, proč jim říct, že nebude na dostavbu pozván, řekl k otázce účasti Ruska v dukovanském tendru ministr obchodu, průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) pro DVTV. Varoval, že pokud příští vláda od jádra odstoupí, pak nám již nic jiného než závislost na Rusku nezbude.
01.04.2021 08:45 |

podobné články

Ministr Havlíček pod brutálním tlakem: Putin je nepřítel. A výhrůžky trestním stíháním za podporu Rosatomu

 
Od sobotního večera je vyvíjen extrémní tlak na vládu, aby okamžitě a jednoznačně odmítla účast Ruska na dostavbě Dukovan. Kromě od opozičních politiků zní tento hlas i od novinářů a komentátorů. A ministr Karel Havlíček naznačuje, že informace ze soboty skutečně mohly leccos v jaderném tendru změnit.
18.04.2021 08:55 |

podobné články

Havlíček: Rosatom bude vyřazen z účasti v tendru na Dukovany

 
Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) v neděli oznámil, že ruská společnost Rosatom bude během několika dní vyřazena z možnosti na účasti na tendru na dostavbu Dukovan. Sdělil to České televizi. Již před tím řekl v Partii na CNN Prima News, že zapojení firmy považuje za velmi málo pravděpodobné až takřka vyloučené.
18.04.2021 12:50 |

podobné články

Havlíček: Po zprovoznění nového bloku Dukovan lze postavit dva bloky Temelína

 
Až bude hotový nový blok Jaderné elektrárny Dukovany, mohly by se dostavět jeden nebo dva nové bloky Jaderné elektrárny Temelín. Dostavba v Temelíně by se mohla uskutečnit začátkem 40. let. Investorem by měl být ČEZ. Stát by mohl zkusit najít strategického partnera dostavby Temelína například ve Francii. Novinářům to dnes při prohlídce Temelína řekli premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).
25.07.2021 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22536 článků)

Fedor Gál: Kam z Číny přijdou obchodníci, tam Rusové pošlou tanky

 
Čína a Rusko jsou pro nás geopolitické konstanty. "Mám ale potřebu mezi Čínou a Ruskem rozlišovat. Zatímco Čína si svět, kam sahají její zájmy, kupuje, Rusové ho dobývají," říká v první části rozhovoru pro HlídacíPes.org sociolog Fedor Gál. Mluví o rozdílech mezi současným Slovenskem a Českem. Aby mělo Slovensko Kisku, muselo mít předtím Mečiara, Schustera, Gašparoviče a Kováče.
02.03.2017 11:40 |

podobné články