Článek

Cichanouská si užívá Česka s ochrankou: Zemanovo přání a Havlův dopis i chlebíčky u Havlové

 
Prezident Miloš Zeman vyjádřil představitelce běloruské opozice Svjatlaně Cichanouské osobní podporu a ocenil její odvahu. Opozici popřál vítězství v boji s posledním evropským diktátorem. Po přijetí na zámku v Lánech to na twitteru uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Setkala se i s Dagmar Havlovou a mluvily spolu o jejím muži, bývalém prezidentovi ČR. Jeho poslední dopis prý patřil běloruským disidetům. Na stole nechyběly chlebíčky. Sešla se i s premiérem Andrejem Babišem (ANO), probírali i osud adrženého novináře Ramana Prataseviče. Návštěvu Cichanouské doprovázejí zpřísněná bezpečnostní opatření. I když na ni neměla automatický nárok, policie jí přidělila ochranku.
08.06.2021 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22208 článků) , Miloš Zeman (25609 článků) , Alexandr Lukašenko (193 článků) , Vít Rakušan (151 článků) , Ivan Ivan (1929 článků)
Podobné články

Jiří Baťa: Kdo je pro naše nejvyšší politiky Svjatlana Cichanouská?

 
Jak informují české média, na pozvání předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS). 7. června přijede do Česka běloruská opoziční politička Svjatlana Cichanouská. Sejde se také s prezidentem Milošem Zemanem, premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem zahraničí Jakubem Kulhánkem (ČSSD). Cichanouská bude v Česku do 10. června. Kdo je jakási“ Svjatlana Cichanouská?
06.06.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22208 článků) , Miloš Zeman (25609 článků) , Jiří Kulhánek (42 článků)

Lídryně běloruské opozice Cichanouská pro Blesk Zprávy: „Lukašenko dělá druhou KLDR“

 
Šéfka běloruské opozice Svjatlana Cichanouská tento týden ve středu 16. prosince s dalšími představiteli běloruského demokratického hnutí převezme Sacharovovu cenu za svobodu myšlení, kterou uděluje Evropský parlament. Ještě před slavnostním předáním ocenění se Cichanouská prostřednictvím videokonference sešla s evropskými novináři včetně zástupců Blesk Zpráv. Běloruská lídryně měla pro Česko speciální vzkaz.
16.12.2020 05:10 |

podobné články

Cichanouská se setká s Babišem i Zemanem

 
Význačná představitelka běloruské opozice Svjatlana Cichanouská, která příští týden přijede do ČR na pozvání předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS), se sejde také s prezidentem Milošem Zemanem, premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem zahraničí Jakubem Kulhánkem (ČSSD). Cichanouská bude v Česku od 7. do 10. června.
04.06.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22208 článků) , Miloš Zeman (25609 článků)

Cichanouská je v Česku

 
Lídryně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská v neděli odpoledne přicestovala do Prahy. Přivítala se s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS), na jehož pozvání do ČR přijela. Vystrčil to oznámil na svém Twitteru. Navštívili spolu mimo jiné Karlův most. Cichanouská se má sejít i s dalšími ústavními činiteli včetně prezidenta Miloše Zemana.
06.06.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25609 článků)

Cichanouská vystoupila v Senátu. Přinesla fotky pronásledovaných disidentů

 
Ústřední postava běloruské opozice Svjatlana Cichanouská, která je na několikadenní návštěvě České republiky, ve středu vystoupila s projevem před senátory. Cichanouská vyzvala ČR, aby neuznávala Lukašenkův režim a jeho kroky a volala po zavedení dalších sankcí vůči představitelům režimu. Poděkovala za podporu pro běloruskou opozici.
09.06.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22208 článků) , Miloš Zeman (25609 článků)

Nová pochoutka od Ládi Hrušky: Vyzkoušejte zapečené chlebíčky

 
Gurmánský experimentátor vyrazil opět do akce. Ve své kuchyni se dnes rozhodl vykouzlit neuvěřitelné chlebíčky, které nemusíte ani zdobit ani mazat a přitom vypadají jako originální chlebíčky a chutnají fantasticky. A Láďa Hruška se do jejich přípravy dnes nepustil náhodou.
23.11.2014 19:35 |

podobné články

Ivana prodává chlebíčky ve známých lahůdkách: Jaké letos „frčí“ a co jim nesmí chybět?

 
Brambory do správného salátu na chlebíčky prý shání jako blázen. Paní Ivana Klinderová, která je spolumajitelkou vyhlášeného lahůdkářství v centru Prahy, pro Blesk Zprávy přiblížila, co všechno stojí za přípravou těch ideálních chlebíčků, které jsou nejen symbolem Vánoc, ale i oslav příchodu nového roku. V tomhle podniku, který si na nedostatek pozitivních recenzí a ohlasů nemůže stěžovat, přitom jen chlebíčků vyrábějí na 70 druhů. Nejprodávanější je sice stále sto lety ověřená klasika, ale objevují se i nové trendy – třeba ovocné chlebíčky na lehce slaném podkladu a stále větší zájem zákazníci mají o občerstvení pro vegany.
31.12.2019 05:30 |

podobné články

Cichanouská děkovala Dagmar Havlové. Zahajte vyšetřování Lukašenka, vyzvala

 
Čelní představitelka běloruské opozice Svjatlana Cichanouská promluvila na půdě českého Senátu. Připomněla jeden z posledních činů prvního českého prezidenta Václava Havla, poděkovala za podporu, které se Bělorusům od České republiky a od Československa dostává už sto let a vyzvala Česko k jasnému činu: Zahajte mezinárodní vyšetřování Lukašenkova teroristického režimu.
09.06.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6033 článků) , Dagmar Havlová (1384 článků)

Lukašenka za „únos“ letadla trestá EU. Cichanouská míří do Česka a žádá větší tlak

 
Velvyslanci členských zemí EU v pátek schválili zákaz vstupu běloruských aerolinií do unijního vzdušného prostoru a jejich přistávání na letištích v EU. Pro unijní přepravce má zároveň platit doporučení nevyužívat vzdušný prostor Běloruska. K většímu tlaku na Alexandra Lukašenka vyzývá Evropu opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská, mířící do Prahy.
04.06.2021 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (193 článků)

Běloruska Cichanouská: Senátor Fischer ji pozval domů. Ukázal jí vzácnost

 
Představitelka běloruské opozice Svjatlana Cichanouská dorazila do České republiky na jednání s českými politiky. Senátor Fischer uvítal představitelku běloruské opozice přímo u sebe doma. S Cichanouskou se vyfotil i předseda Senátu Miloš Vystrčil. Lídryně běloruské opozice se plánuje setkat i s prezidentem Zemanem. Do Česka se přesunula z Polska, kde její návštěva vyvolala rozruch.
07.06.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25609 článků)

Vystrčil: Podporou Běloruska následujeme Václava Havla

 
Představitelka běloruské opozice Svjatlana Cichanouská dorazila do Česka. Pozval ji předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), který zdůraznil, že Senát při podpoře běloruské opozice navazuje na politiku prvního českého prezidenta Václava Havla. Cichanouská poděkovala za podporu a popsala, co by čeští politici ještě mohli udělat.
07.06.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6033 článků) , Miloš Havel (46 článků)

Rivalka Lukašenka už je v Praze: Řeší vězněného Prataseviče, pomoc studentům přislíbila univerzita

 
Prezident Miloš Zeman vyjádřil představitelce běloruské opozice Svjatlaně Cichanouské osobní podporu a ocenil její odvahu. Opozici popřál vítězství v boji s posledním evropským diktátorem. Po přijetí na zámku v Lánech to na twitteru uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Přední tvář běloruské opozice Svjatlana Cichanouská přicestovala v neděli do Česka na pozvání předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS), se kterým se vydala na Karlův most. Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima jí přislíbil pomoc běloruským studentům. Cichanouská bude v Česku do 10. června.
04.06.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22208 článků) , Miloš Zeman (25609 článků)

Cichanouská v ČT: Šeptali jsme si za zavřenými dveřmi, probírali situaci v Bělorusku. Pak jsme zjistili, že nás jsou miliony

 
Běloruská opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská poskytla při návštěvě Česka rozhovor moderátorovi ČT24 Michalu Kubalovi. „Režimu se bojím od první chvíle, kdy jsem se pustila do boje,“ hovořila mimo jiné o své situaci.
11.06.2021 21:30 |

podobné články

Klaus se chová jako rozmazlené děcko, říká Havlův tajemník

 
Prezidenta Václava Klause za jeho nedávná vyjádření o jeho předchůdci Václavu Havlovi ostře zkritizoval někdejší Havlův blízký spolupracovník Vladimír Hanzel. Klaus, který na počátku března z Hradu po deseti letech odejde, se podle Hanzela chová jako "rozmazlené děcko, kterému berou hračku". Někdejší Havlův kolega z protikomunistického disentu a do nedávna ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) připomněl, že je nesmyslné označit Havla za "jakobína", Klaus k jakobínství přirovnal Havlovu ideologii. 
11.02.2013 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6033 článků) , Václav Klaus (10444 článků) , Alexandr Vondra (1292 článků)

Slzný plyn i vodní děla. Po výhře Lukašenka přišly krvavé střety, jedna oběť, desítky zraněných

 
Prezidentem Běloruska bude na dalších pět let stávající hlava státu Alexandr Lukašenko (65). Podle předběžných výsledků drtivě vyhrál, opoziční kandidátka Svjatlana Cichanouská (37) dostala jen 9,9 procenta hlasů. Jenže ta s výsledkem průzkumu nesouhlasí o podobně to vidí tisíce dalších Bělorusů. Lidé na protest proti výsledkům vyšli do ulic a policie je v Minsku i řadě dalších měst začala zatýkat a tvrdě polačovat odpor. Protesty si vyžádaly nejméně jednu oběť a desítky zraněných. Cichanouská vyzvala bezpečnostní síly, aby se zřekly násilí, a své stoupence, aby upustili od provokací.
09.08.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (193 článků)

Respektujte běloruskou suverenitu, vyzvala Cichanouská západní země, které se ohánějí sankcemi. A to nebylo vše

 
Běloruská opoziční prezidentská kandidátka Svjatlana Cichanouská na tiskové konferenci vyzvala vedení své země, aby co nejdříve vyslyšelo volání běloruských obyvatel po transparentních a svobodných volbách. Požádala též o okamžité zastavení násilí. K možným sankcím, jež jsou některými zeměmi vůči Bělorusku plánované, pronesla, že je sice ráda za vyjádření podpory běloruským občanům, avšak ostatní státy vyzývá k respektování běloruské suverenity. Běloruský prezident Alexandr Lukašenko mezitím ve svém projevu slíbil, že se „problém“ vyřeší již v příštích dnech.
21.08.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (193 článků)

Postavit před soud. Běloruská opozice ve spojení s USA a Francií. Jasné požadavky

 
Hlavní tvář běloruské opozice Světlana Cichanouská vyzývá západní státy k zesílení tlaku na běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka v souvislosti s nuceným přistáním soukromého letadla společnosti Ryanair za účelem zatčení opozičního novináře Ramana Prataseviče. „Jsem v kontaktu s Bílým domem a francouzským ministerstvem zahraničí,“ napsala Cichanouská na twitteru s tím, že pachatelé činu musejí být postaveni před soud.
25.05.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (193 článků)

Představitelka běloruské opozice Cichanouská zahájí jednání v ČR

 
Přední představitelka běloruské opozice Svjatlana Cichanouská dnes zahájí čtyřdenní jednání v Česku. Politička, která je režimem běloruského vůdce Alexandra Lukašenka trestně stíhána, se sejde s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS), na jehož pozvání do Prahy přijela.
07.06.2021 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (193 článků)

Cichanouská na Staroměstském náměstí: Strach a hrdost mě nutí pokračovat

 
Zhruba tři stovky lidí se v pondělí odpoledne sešly v Praze na Staroměstském náměstí na akci nazvané Společně za Bělorusko. Demonstraci pořádá hnutí Milion chvilek za demokracii a iniciativa Masaryk. Na shromáždění za přísných bezpečnostních opatření vystoupila i lídryně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská.
07.06.2021 17:20 |

podobné články