Článek

Cichanouská děkovala Dagmar Havlové. Zahajte vyšetřování Lukašenka, vyzvala

 
Čelní představitelka běloruské opozice Svjatlana Cichanouská promluvila na půdě českého Senátu. Připomněla jeden z posledních činů prvního českého prezidenta Václava Havla, poděkovala za podporu, které se Bělorusům od České republiky a od Československa dostává už sto let a vyzvala Česko k jasnému činu: Zahajte mezinárodní vyšetřování Lukašenkova teroristického režimu.
09.06.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6033 článků) , Dagmar Havlová (1384 článků)
Podobné články

Jiří Baťa: Kdo je pro naše nejvyšší politiky Svjatlana Cichanouská?

 
Jak informují české média, na pozvání předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS). 7. června přijede do Česka běloruská opoziční politička Svjatlana Cichanouská. Sejde se také s prezidentem Milošem Zemanem, premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem zahraničí Jakubem Kulhánkem (ČSSD). Cichanouská bude v Česku do 10. června. Kdo je jakási“ Svjatlana Cichanouská?
06.06.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22208 článků) , Miloš Zeman (25610 článků) , Jiří Kulhánek (42 článků)

Lukašenka za „únos“ letadla trestá EU. Cichanouská míří do Česka a žádá větší tlak

 
Velvyslanci členských zemí EU v pátek schválili zákaz vstupu běloruských aerolinií do unijního vzdušného prostoru a jejich přistávání na letištích v EU. Pro unijní přepravce má zároveň platit doporučení nevyužívat vzdušný prostor Běloruska. K většímu tlaku na Alexandra Lukašenka vyzývá Evropu opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská, mířící do Prahy.
04.06.2021 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (193 článků)

Cichanouská vystoupila v Senátu. Přinesla fotky pronásledovaných disidentů

 
Ústřední postava běloruské opozice Svjatlana Cichanouská, která je na několikadenní návštěvě České republiky, ve středu vystoupila s projevem před senátory. Cichanouská vyzvala ČR, aby neuznávala Lukašenkův režim a jeho kroky a volala po zavedení dalších sankcí vůči představitelům režimu. Poděkovala za podporu pro běloruskou opozici.
09.06.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22208 článků) , Miloš Zeman (25610 článků)

Slzný plyn i vodní děla. Po výhře Lukašenka přišly krvavé střety, jedna oběť, desítky zraněných

 
Prezidentem Běloruska bude na dalších pět let stávající hlava státu Alexandr Lukašenko (65). Podle předběžných výsledků drtivě vyhrál, opoziční kandidátka Svjatlana Cichanouská (37) dostala jen 9,9 procenta hlasů. Jenže ta s výsledkem průzkumu nesouhlasí o podobně to vidí tisíce dalších Bělorusů. Lidé na protest proti výsledkům vyšli do ulic a policie je v Minsku i řadě dalších měst začala zatýkat a tvrdě polačovat odpor. Protesty si vyžádaly nejméně jednu oběť a desítky zraněných. Cichanouská vyzvala bezpečnostní síly, aby se zřekly násilí, a své stoupence, aby upustili od provokací.
09.08.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (193 článků)

Cichanouská ukázala v Senátu fotky disidentů. A chce prošetřit Lukašenkovy zločiny

 
Vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská vyzvala k vytvoření mezinárodního tribunálu, který by trestně stíhal představitele diktatury běloruského autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka. Uvedla to dnes v projevu v Senátu. Podle ní má Lukašenkův režim teroristickou podstatu a Bělorusové čelí teroru, který nezažili od dob stalinistických represí.
09.06.2021 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (193 článků)

Cichanouská vystoupila v Senátu. Chce tribunál pro vyšetření zločinů Lukašenkovy diktatury

 
Vůdkyně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská vyzvala k vytvoření mezinárodního tribunálu, který by trestně stíhal představitele diktatury běloruského autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka. Uvedla to dnes v projevu v Senátu. Podle ní má Lukašenkův režim teroristickou podstatu a Bělorusové čelí teroru, který nezažili od dob stalinistických represí.
09.06.2021 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (193 článků)

Lídryně běloruské opozice Cichanouská pro Blesk Zprávy: „Lukašenko dělá druhou KLDR“

 
Šéfka běloruské opozice Svjatlana Cichanouská tento týden ve středu 16. prosince s dalšími představiteli běloruského demokratického hnutí převezme Sacharovovu cenu za svobodu myšlení, kterou uděluje Evropský parlament. Ještě před slavnostním předáním ocenění se Cichanouská prostřednictvím videokonference sešla s evropskými novináři včetně zástupců Blesk Zpráv. Běloruská lídryně měla pro Česko speciální vzkaz.
16.12.2020 05:10 |

podobné články

Cichanouská se setká s Babišem i Zemanem

 
Význačná představitelka běloruské opozice Svjatlana Cichanouská, která příští týden přijede do ČR na pozvání předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS), se sejde také s prezidentem Milošem Zemanem, premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem zahraničí Jakubem Kulhánkem (ČSSD). Cichanouská bude v Česku od 7. do 10. června.
04.06.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22208 článků) , Miloš Zeman (25610 článků)

Cichanouská je v Česku

 
Lídryně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská v neděli odpoledne přicestovala do Prahy. Přivítala se s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS), na jehož pozvání do ČR přijela. Vystrčil to oznámil na svém Twitteru. Navštívili spolu mimo jiné Karlův most. Cichanouská se má sejít i s dalšími ústavními činiteli včetně prezidenta Miloše Zemana.
06.06.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25610 článků)

Respektujte běloruskou suverenitu, vyzvala Cichanouská západní země, které se ohánějí sankcemi. A to nebylo vše

 
Běloruská opoziční prezidentská kandidátka Svjatlana Cichanouská na tiskové konferenci vyzvala vedení své země, aby co nejdříve vyslyšelo volání běloruských obyvatel po transparentních a svobodných volbách. Požádala též o okamžité zastavení násilí. K možným sankcím, jež jsou některými zeměmi vůči Bělorusku plánované, pronesla, že je sice ráda za vyjádření podpory běloruským občanům, avšak ostatní státy vyzývá k respektování běloruské suverenity. Běloruský prezident Alexandr Lukašenko mezitím ve svém projevu slíbil, že se „problém“ vyřeší již v příštích dnech.
21.08.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (193 článků)

Postavit před soud. Běloruská opozice ve spojení s USA a Francií. Jasné požadavky

 
Hlavní tvář běloruské opozice Světlana Cichanouská vyzývá západní státy k zesílení tlaku na běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka v souvislosti s nuceným přistáním soukromého letadla společnosti Ryanair za účelem zatčení opozičního novináře Ramana Prataseviče. „Jsem v kontaktu s Bílým domem a francouzským ministerstvem zahraničí,“ napsala Cichanouská na twitteru s tím, že pachatelé činu musejí být postaveni před soud.
25.05.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (193 článků)

Představitelka běloruské opozice Cichanouská zahájí jednání v ČR

 
Přední představitelka běloruské opozice Svjatlana Cichanouská dnes zahájí čtyřdenní jednání v Česku. Politička, která je režimem běloruského vůdce Alexandra Lukašenka trestně stíhána, se sejde s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS), na jehož pozvání do Prahy přijela.
07.06.2021 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (193 článků)

Rivalka Lukašenka už je v Praze: Řeší vězněného Prataseviče, pomoc studentům přislíbila univerzita

 
Prezident Miloš Zeman vyjádřil představitelce běloruské opozice Svjatlaně Cichanouské osobní podporu a ocenil její odvahu. Opozici popřál vítězství v boji s posledním evropským diktátorem. Po přijetí na zámku v Lánech to na twitteru uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Přední tvář běloruské opozice Svjatlana Cichanouská přicestovala v neděli do Česka na pozvání předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS), se kterým se vydala na Karlův most. Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima jí přislíbil pomoc běloruským studentům. Cichanouská bude v Česku do 10. června.
04.06.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22208 článků) , Miloš Zeman (25610 článků)

Skončí Lukašenko před soudem? Cichanouská má jasno

 
Po vytvoření mezinárodního tribunálu, který by trestně stíhal představitele diktatury běloruského autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka (66), volá Svjatlana Cichanouská (38).
10.06.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (193 článků)

Sokyně Lukašenka vyzvala k zesílení stávky v továrnách v Bělorusku. Policie hned zasáhla

 
Běloruská opoziční kandidátka Svjatlana Cichanouská v nové videonahrávce vyzvala své stoupence, aby zesílili stávky v továrnách po celé zemi a prosadili tak nové prezidentské volby. Informovala o tom agentura Reuters. Úřady v reakci v pátek zadržely Jevgenije Bochvalova, který organizoval stávku továrních dělníků v minské automobilce.
21.08.2020 09:30 |

podobné články

Putin nemá důvod zasahovat. Exilová vláda Běloruska promluvila přes PL

 
ROZHOVOR Volby byly zcela jasně zfalšované, dle průzkumů je vyhrála Cichanouská, říká člen exilové vlády Běloruska Aleś Čajčyc. Současné protesty jsou největší v běloruské historii a může dojít k tomu, že Lukašenka opustí i vládní síly. Přepočítávat volební lístky podle něho nemá smysl, ty pro Lukašenka byly zfalšované a ty pro opoziční kandidátku Cichanouskou někdo spálil. Jsou potřeba nové volby. A Lukašenko v nich nemá právo kandidovat, říká. A že by vojensky zasáhl Putin? Podle něho by to nebylo rozumné, poštval by proti sobě Bělorusy.
18.08.2020 11:40 |

podobné články

V rozhlase mluvila hvězda běloruské opozice: Lukašenko je politicky zbankrotovaný. Toxický pro celé okolí

 
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byla Svjatlana Cichanouská, běloruská opoziční politička. V Bělorusku o víkendu demonstrovaly tisíce lidí a policie asi tři stovky z nich zatkla. Protesty proti režimu Aleksandra Lukašenka pokračují už bezmála čtyři měsíce. Jak přimět prezidenta Lukašenka k dialogu? A jak může běloruské opozici pomoci Česká republika?
07.12.2020 18:20 |

podobné články

V Bělorusku panuje hrozná situace, míní Trump. Rivalka Lukašenka chce generální stávku

 
Americký prezident Donald Trump prohlásil, že v Bělorusku po prezidentských volbách zpochybňovaných opozicí panuje hrozná situace, kterou Spojené státy bedlivě sledují. Washington přitom už dříve vyzval Minsk k respektování občanských svobod lidí protestujících proti znovuzvolení dlouholetého prezidenta Alexandra Lukašenka a vyzval režim v postsovětské zemi k dialogu s občanskou společností. Štáb Svjatlany Cichanouské podle Interfaxu vyzval ke generální stávce za odstoupení Lukašenka. Některé podniky již stávkují.
17.08.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5710 článků) , Alexandr Lukašenko (193 článků) , Washington Washington (102 článků) , Washington Washington (102 článků)

Po Vrběticích vyletěla z Moskvy a Minsku zpráva o atentátu na Lukašenka. Americký think tank odkrývá „příručku z Kremlu“

 
Moskva a Minsk hlásí, že se měl uskutečnit atentát na běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka a jeho blízkou rodinu. V zemi měl proběhnout puč. Obvinění byli podle Lukašenka domluvení s FBI nebo CIA. Putin upozornil na absenci odezvy ze Západu. Prý se kvůli tomu vytvořila aféra o Vrběticích. „Běloruské ‚spiknutí o puči‘ vychází přímo z kremelské příručky o používání dramaturgie, lsti a dezinformací ke kalení vod a vytváření falešných příběhů,“ upozorňuje vlivný americký think-tank. Co se stalo v Bělorusku?
22.04.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (193 článků)