Článek

Chystá se mezinárodní mírová konference k ukončení války na Ukrajině

 
Pokud si někdo chce představit, jak vypadá ruské peklo na zemi, stačí se podívat, jak po deseti letech ruských útoků vypadá ukrajinská Doněcká oblast. Ukrajinský guvernér Doněcké oblasti Vadym Filaškin má za to, že žádné jiné místo na Ukrajině nezažívá ruské peklo tak intenzivně jako právě Doněcká oblast. A proti pekelníkům tu prý vytrvale budují jednu důležitou stavbu. To se děje v situaci, kdy prý i země blízké Rusku pochybují o smyslu jeho válčení.
20.04.2024 16:35 |

podobné články

Podobné články

Okamžitě začněte jednat, nebo z naší planety nezbyde nic, vyzval Trump. A přidal se i Orbán

 
Bývalý prezident Spojených států Donald Trump vyzval k okamžitému „mírovému ukončení“ války na Ukrajině. Trump varuje před nebezpečím jaderné války. „Musíme požadovat okamžité jednání o mírovém ukončení války na Ukrajině, jinak skončíme ve třetí světové válce a z naší planety nezbude nic,“ uvedl Trump. Toho překvapivě označil maďarský premiér Viktor Orbán za klíčového muže, který může ukončení konfliktu zprostředkovat.
11.10.2022 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6171 článků) , Viktor Viktor (161 článků)

Okamžitě začněte jednat, nebo z naší planety nezbyde nic, vyzval Trump. A přidal se i Orbán

 
Bývalý prezident Spojených států Donald Trump vyzval k okamžitému „mírovému ukončení“ války na Ukrajině. Trump varuje před nebezpečím jaderné války. „Musíme požadovat okamžité jednání o mírovém ukončení války na Ukrajině, jinak skončíme ve třetí světové válce a z naší planety nezbude nic,“ uvedl Trump. Toho překvapivě označil maďarský premiér Viktor Orbán za klíčového muže, který může ukončení konfliktu zprostředkovat.
11.10.2022 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6171 článků) , Viktor Viktor (161 článků)

STEM: Většina Čechů je pro rychlý konec války na Ukrajině za cenu ztrát území

 
Více než dvě třetiny Čechů by podpořily rychlé ukončení války na Ukrajině i za cenu, že Rusko by získalo část ukrajinských území. Vyplývá to z lednového průzkumu agentury STEM. Podíl lidí podporujících rychlé ukončení války oproti loňsku mírně vzrostl. Většina lidí v Česku ale nadále označuje Rusko za jednoznačného viníka vzniku války a schvaluje pobyt ukrajinských uprchlíků v Česku.
23.02.2024 18:05 |

podobné články

Severokorejská „princezna“ vzkázala Jižní Koreji: Na ukončení války nejsou vhodné podmínky

 
Za předčasnou označila KLDR výzvu k oficiálnímu ukončení korejské války, kterou tento týden přednesl na Valném shromáždění OSN jihokorejský prezident Mun Če-in. Severní Korea uvedla, že nemá záruky, že USA přestanou s nepřátelskou politikou vůči Pchjongjangu, uvedla agentura Reuters. Sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una Kim Jo-čong uvedla, že KLDR chce vést konstruktivní jednání se sousedním státem. Korejská válka trvala na asijském poloostrově v letech 1950 až 1953, konflikt ale nikdy neuzavřela mírová dohoda, ale jen smlouva o klidu zbraní. KLDR a Jižní Korea jsou tak stále ve válečném stavu.
24.09.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1861 článků)

Američtí 'jestřábi' maří mírová jednání o Ukrajině

 
Zatímco americký prezident Barack Obama podporuje mírová snažení normandské dvojky – německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Francoise Hollanda, američtí "jestřábi" naopak situaci vyhrocují a snahu diplomatů podkopávají, napsal německý časopis Der Spiegel. 
08.03.2015 11:51 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2854 článků) , Barack Obama (2518 článků)

Ukončení války na Ukrajině! Oskar Krejčí předložil jedinečný plán

 
"Základní důvod k této válce je skryt v hlavách politiků a vojáků. Jako nejvlastnější, v mysli lidí skrytou příčinu této války, vidím předsudky anglosaské geopolitiky." To nám sdělil politolog Oskar Krejčí ohledně války na Ukrajině. Také se vyjádřil k zabavení ruského majetku v Česku, mezinárodní politice vlády Petra Fialy či osobnosti Vladimira Iljiče Lenina.
22.01.2024 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6401 článků)

Do léta kolaps Ukrajiny? Už to říkají i v Kyjevě. A takto by mohla vypadat mírová dohoda

 
Ekonom Pavel Šik v příspěvku na Facebooku nastínil možné scénáře vývoje války na Ukrajině. Upozornil, že i světová média jako například Bloomberg informují o obavách, že do léta nabere ruský postup na Ukrajině „značnou rychlost“. „Otřes v zemi“ předpokládá k červnu 2024 i ukrajinský Výbor zpravodajské služby a avizuje, že bude Rusko tlačit ostatní země k přímému dialogu o Ukrajině bez její účasti. Šik pak odkázal na článek deníku The Wall Street Journal, který odhalil klíčové body doposud nezveřejněného dokumentu návrhu mírové smlouvy z dubna 2022. Podíleli se na ní tehdy ruští i ukrajinští vyjednavači.
03.03.2024 08:40 |

podobné články

O ukončení války rozhodnou dva prezidenti. Ale Zelenskyj to nebude, myslí si expert

 
Válka na Ukrajině trvá již téměř tři měsíce. Podle ředitele Centra pro výzkum terorismu a bezpečnostního experta Davida Bohbota (Svobodní) by její konec nemusel být tak v nedohlednu, jak se někteří obávají. Má to ale jedno velké ALE. K ukončení války je podle něj třeba, aby americký prezident Joe Biden zavolal ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi a dohodl se s ním. „Bidenův režim ze známých důvodů stále preferuje pokračování války. Získává tím moc, více partnerů do NATO, oslabení Ruska a obrovské kontrakty. Dokud nedojde ke změně v jejich názorech, nezmění se ani jejich postoj k válce,“ uvedl Bohbot, podle kterého Biden vidí, že Ruská federace má úspěchy a získává stále větší území. „Je čas, aby to už zastavil, jinak další ruský cíl bude zase Kyjev. Nebo možná Estonsko, Polsko, ČR… kdo ví?“ zamýšlí se Bohbot.
08.06.2022 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1151 článků) , David David (1884 článků)

Okamura (SPD): Chceme mírová jednání a zastavení krveprolití

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ukončení války na Ukrajině
12.05.2024 14:15 |

podobné články

Herman (KSČM): Mezinárodní konference KSČM v Praze - 2015

 
V Praze ve dnech 23. - 24. května 2015 proběhla mezinárodní konference levicových stran, která kladla za cíl posoudit mezinárodní a politickou situaci ve světě. Konference se zúčastnilo 27 zahraničních účastníků z 18 zemí.
26.05.2015 06:40 |

podobné články

Palestince a Izrael čekají další mírová jednání

 
Palestinci přijali pozvání na mírová jednání s Izraelci ve Washingtonu.
21.08.2010 09:40 |

podobné články

PALESTINA nepřistoupí na mírová jednání, pokud Izrael nezastaví výstavbu osad

 
Předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás v neděli prohlásil, že nepřistoupí na mírová jednání s Izraelem, pokud se zcela nezastaví výstavba židovských osad na okupovaných územích. Informuje o tom agentura AFP.
25.09.2011 17:10 |

podobné články

Kajínka odvezli z Mírova! Ve věznici s mírnější ostrahou může i vydělávat

 
Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek sedí v nové cele - z Mírova, odkud před časem utekl, byl totiž v pancéřovaném autě převezen do věznice Rýnovice v Jablonci nad Nisou. Co ho v novém "domově" čeká? Mírnější ostraha i režim. Kajínek může třeba pracovat a i když na cele i nadále zůstává sám, dostane se přece jen více mezi další vězně.
07.02.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kajínek (876 článků)

Znesváření Korejci obnovili mírová jednání

 
V demilitarizované zóně mezi Severní Koreou a jejím jižním sousedem startovala ve středu obnovená mírová jednání. K pomyslnému kulatému stolu usedli generálové obou zemí. Napětí mezi Pchjongjangem a Soulem sice opět dlouhodobě stoupalo, v posledních týdnech ale KLDR projevila zájem o obnovení kontaktu s vnějším světem. 
15.10.2014 12:05 |

podobné články

Zaorálek nabídl Prahu pro mírová jednání Izraele a Palestiny

 
Pokud budou Izraelci a Palestinci ochotni zahájit mírová jednání, je Praha podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka připravena takové setkání hostit. Obě strany se podle něj musí více snažit najít řešení dlouholetého konfliktu.
07.06.2015 23:11 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2891 článků)

Petice za zákaz stavby na sídlišti Mírová v Rychnově nad Kněžnou

 
V ul. Mírová má vyrůst stavba, kde bude celkem 10 obchodů vedle sebe (NÁKUPNÍ GALERIE) - mají to postavit před paneláky na louce, kde roky nic nebylo a ani být nemusí.
24.04.2017 07:35 |

podobné články

Pardubická nemocnice: První medvídci z Mírova už mají domov u malých pacientů

 
Plyšové hračky, které pro dětské pacienty nemocnic Pardubického kraje vyrábějí vězni z Mírova, si už oblíbily náruč svých nových majitelů. Do nemocnic je předali zástupci Pardubického kraje a Vězeňské služby na začátku prosince.
21.12.2017 16:15 |

podobné články

Útěk z Mírova, o kterém se nemluví: Doživotně odsouzený vrah pomáhal Kajínkovi, nakonec vycouval

 
Martin Vlasák skončil před 20 lety ve vězení na doživotí za dvě chladnokrevné vraždy. Potřeboval peníze a tak okradl taxikáře a pumpaře, to mu ale nestačilo a oba je zabil. Bez výčitek. Ve vězení se ale rychle zorientoval a skamarádil se s Jiřím Kajínkem. S ním se v říjnu 2000 rozhodl z Mírova i utéct, když ale zazněly vystřely, radši se vrátil na celu.
13.04.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kajínek (876 článků)

S Kajínkem měl z Mírova utéct i dvojnásobný vrah Martin Vlasák: Proč nakonec vycouval?

 
Martin Vlasák (46) pomáhal Jiřímu Kajínkovi s útěkem z Mírova a původně s ním měl utéct, ale nakonec couvl. Vlasák je vrah, který zastřelil dva lidi! Soud mu uložil doživotní trest, ten si odpykává právě na Mírově. Vraždil jen kvůli tomu, že neměl peníze. Všechny totiž rozfofroval v automatech…
30.10.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kajínek (876 článků)