Článek

Chvilkař Minář naříká, „změna“ nikde. Stejně řešil Babiše

 
Aktivista a někdejší předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář se na svém facebookovém profilu svěřil s tím, jak je mu zároveň smutno a má radost. Vzpomněl na demonstraci před třemi lety, kdy Letenskou pláň zaplnilo 300 tisíc lidí. „Na Letné jsme volali po změně, po nové politické kultuře. Kauza Hlubuček ukazuje, že tato kultura nepřišla,“ napsal mimo jiné.
22.06.2022 18:15 |

podobné články

Podobné články

Chvilkař Minář má nový spolek Pro ČR. Bude se ptát lidí, jestli ho chtějí

 
Bývalý předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář vytvořil spolek Pro ČR. Spolek si klade za cíl vytvořit svobodnou, spravedlivou a bezpečnou zemi a chce vytvořit sílu, která změní Česko k lepšímu, uvádí dokumenty zveřejněné ve veřejném rejstříku. Minář počátkem října uvedl, že půjde příští rok do sněmovních voleb s novým politickým projektem, chce je vyhrát společně se současnou opozicí. Na dotaz ČTK, jak vytvoření spolku souvisí s jeho politickými ambicemi, Minář neodpověděl.
26.10.2020 14:35 |

podobné články

Změna na každý den – a váš život bude šťastnější!

 
Změna je život. Určitě i vy tuhle větičku znáte a věřte, že se neříká jen tak pro nic za nic. Není každý den posvícení a jistě i vy o tom víte své. Někdy se člověku zkrátka nedaří, má den blbec, všechno mu přijde hloupé a nudné – a někdy si za takové dny můžete vy sami! Přesně tak, čtete správně. Stejně jako si den můžete zkazit si jej můžete i zpříjemnit a mnohdy je to snazší, než si vůbec dokážete představit. Náš dnešní článek vám ukáže, jak na to. Přinášíme vám změnu na každý jeden den v týdnu, kterých budete-li se držet, váš život rázem promění ve šťastnější, veselejší a radostnější. Nestojí za to naše změny zkusit? Změna na pondělí: Dost bylo bílé! Ať si to přiznáte nebo ne, barvy vás v mnohém ovlivňují. Naše první změna se proto týká bílé barvy – pokud máte v šatní skříni bílé kousky oblečení, dnešní den na ně zapomeňte. Pondělí totiž patří jasným odstínům! Změna na úterý: Projděte se! Nechte internet internetem a jděte ven. Čerstvý vzduch vám udělá dobře, na procházce si pročistíte mysl a navíc uděláte něco málo pro své zdraví. Přizvete-li si na procházku i partnera, pak vám hned bude veseleji – přeci jen ve dvou se to lépe táhne! Změna na středu: Udělejte něco bláznivého! Svět patří bláznům! Středeční změna proto žádá jediné: odhoďte na chvíli vážnou tvář a udělejte něco, co obvykle neděláte. Něco ulítlého, něco šíleného, něco bláznivého! Stačí jedna maličkost a bude vám lépe. Změna na čtvrtek: Staňte se na chvíli dítětem! Děti vás mohou mnohému naučit. Není žádným překvapením, že děti jsou šťastné mnohem častěji, nežli dospělí, tak se jimi inspirujte a ve čtvrtek se alespoň na chvíli staňte malým dítětem. Rázem se na svět budete dívat z úplně jiného úhlu pohledu. Změna na pátek: Ranní... Čtěte více Příspěvek Změna na každý den – a váš život bude šťastnější! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
07.08.2015 08:30 |

podobné články

Rozhovor expertů: Opoziční strany společně? Nemají šanci. A chvilkař Minář do politiky? Dopadne jako Pajerová a Chaun

 
Komentátor Petr Holec se sešel se svým bývalým kolegou z Info.cz Pavlem Štruncem na CNN Prima. A řešil ANO, koronavirus, koalice v krajských volbách i bývalého europoslance Teličku. Opozice podle něj přepálila kritiku Babiše při koronaviru. V Brně bylo ANO schopné vyřešit problém rychle, na rozdíl od ODS nebo ČSSD, mínil. A Telička je podle něj člověk, který vzýval kult Babiše, pak vystoupil z ANO a začal vzývat kult Václava Havla. Tak se s ním spojila TOP 09.
07.07.2020 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6279 článků) , Petr Václav (1003 článků) , Petr Prima (64 článků) , Petr Pavel (912 článků)

„Chvilkař“ Minář je pro Brity vycházející hvězdou. Halík se pyšní: Můj student

 
Britský deník The Times zařadil hlavního organizátora loňských protivládních demonstrací v Česku Mikuláše Mináře (26) mezi 20 vycházejících hvězd, které je dobré vést v patrnosti v nadcházejícím roce. Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii se ocitl ve společnosti osobností, jako je španělská princezna Leonor, nový bavorský premiér Markus Söder či ruský opoziční aktivista Jegor Žukov. Katolický kněz Tomáš Halík na Nový rok v rozhovoru na ČRo Plus řekl, že Minář je jeho student, na kterého je hrdý.
03.01.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (593 článků)

Chvilkař Minář se chlubil Tvarůžkové: Pomáhá mi osobnostní zralost a desky s Maxipsem Fíkem

 
Zakladatel spolku Milion chvilek pro demokracii, který žádá odchod českého premiéra, Mikuláš Minář zavítal do pořadu Interview na ČT24. Moderátorka Zuzana Tvarůžková se jej ptala například na to, zda respektuje, že se politika vyhrává ve volbách, a zda svými protesty nerozděluje už tak rozdělenou českou společnost.
07.01.2020 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Tvarůžková (197 článků)

Chvilkař Minář se chlubil Tvarůžkové: Pomáhá mi osobnostní zralost a desky s Maxipsem Fíkem

 
Zakladatel spolku Milion chvilek pro demokracii, který žádá odchod českého premiéra, Mikuláš Minář zavítal do pořadu Interview na ČT24. Moderátorka Zuzana Tvarůžková se jej ptala například na to, zda respektuje, že se politika vyhrává ve volbách, a zda svými protesty nerozděluje už tak rozdělenou českou společnost.
08.01.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Tvarůžková (197 článků)

Chvilkař Minář vyhlásil z rozhlasu nový terč útoků, Helenu Válkovou. „Každý dělník věděl, kdo je Urválek,“ poučil národ

 
Předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář v pátečních Dvaceti minutách Radiožurnálu prozradil, co se bude dít na demonstracích v krajských městech, jejichž konání členové spolku už oznámili. Pustil se také do exministryně spravedlnosti za hnutí ANO Heleny Válkové. Jestli bude kandidovat na ombudsmanku, dojde prý k dalším protestům. Kvůli její komunistické minulosti.
10.01.2020 19:55 |

podobné články

VIDEO „Chvilkař“ Minář znovu burcuje lidi do ulic. Ale dostal ránu: Vy nepodnikáte, co? Živí vás rodiče nebo neziskovky...

 
„Nebudeme mlčet k nehoráznostem, vždyť rouška není náhubek!“ vyřkl předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář. Prý „půjde na procházku“ ve středu 29. dubna v 18 hodin do Letenských sadů, bude mít roušku a dodržovat odstupy.
25.04.2020 11:20 |

podobné články

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

 
Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hledáme půl milionu lidí, kteří jsou pro vznik nové politické síly,“ pověděl. Ne všichni však byli z jeho iniciativy nadšení. Prý jde o ANO pro lepší lidi. „Pro konzervy na středu máme STAN, pro progresivce Piráty, napravo je TOP 09... fakt tu chybí středová liberální strana?“ tázal se Vojtěch Boháč.
03.12.2020 16:50 |

podobné články

Chvilkař Minář neuspěl, jeho nové hnutí končí. Nasbíralo jen zlomek podpisů

 
Hnutí Lidé PRO, jehož vznik v prosinci oznámil bývalý předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář, končí a podpoří jiné opoziční demokratické strany.
24.03.2021 10:05 |

podobné články

„Mé hodnoty nerozbijí.“ Richterová u rozbitého okna: Utěšil ji Minář

 
Poslankyně Olga Richterová, která jako jedna z mála pirátských poslanců a poslankyň ve funkci pokračuje, je šokována. Někdo jí rozbil okno její kanceláře. Celou záležitost chce nechat prošetřit policií. A se slovy útěchy už přispěchal bývalý hlavní chvilkař Mikuláš Minář.
21.10.2021 14:50 |

podobné články

Mikuláš Minář: Volíte Babiše z nouze, budete volit mě!

 
Když Mikuláš Minář ohlásil, že končí na postu hlavního chvilkaře a směřuje do politiky s novým hnutím, zvedla se vlna kritiky, že oznámení dal ve špatnou dobu, že rozdrobí opozici, že přeceňuje svou roli a podobně. Na velkou část kritiky odpověděl Minář v rozhovoru s Čestmírem Strakatým v Prostoru X. Zprávy o plánovaném hnutí prý unikly od někoho do médií, takže musel s pravdou ven dříve, než měl v plánu. Hodlá lovit hlasy mezi těmi, kdo volí Andreje Babiše z nouze. A uznal, že to nebyl jen on, kdo na Letnou přivedl 300 tisíc lidí. „Potřebujeme nové lidi do politiky, potřebujeme novou energii, potřebujeme změnit to, že politika je to svinstvo. Potřebujeme říct, lidi, přestaňte prostě kafrat, přestaňte fňukat, přestaňte nadávat, jak je to všechno špatně, tak to pojďte sakra změnit,“ apeluje.
30.09.2020 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků)

Mikuláš Minář podpořil Gretu a chce výrazně změnit důchody. Prý chybí odvaha

 
Mikuláš Minář, zakladatel nového politického projektu Lidé PRO, byl hostem pořadu Deep Talks spisovatele Petra Ludwiga. Minář chce oslovovat hlavně nevoliče. Prozradil, co mu říkal jeho automechanik. Klimatická změna tu prý prostě je a on má řešení. Důchodová reforma? Podle Mináře musíme motivovat seniory k práci, jinak přijde náraz do zdi. S covidem by zatočil jako politici v Izraeli.
12.12.2020 13:30 |

podobné články

Aktivista Minář odchází od „chvilkařů“. Chce založit hnutí a kandidovat ve volbách

 
Mikuláš Minář rezignoval na funkci předsedy spolku Milion chvilek. Chce založit hnutí, se kterým by se v příštím roce zřejmě zúčastnil sněmovních voleb. Minář to řekl serverům IHNED.cz a DeníkN. Milion chvilek vznikl po sněmovních volbách v roce 2017, které vyhrálo hnutí ANO vedené nynějším premiérem Andrejem Babišem. Spolek pořádá demonstrace, při nichž kritizuje Babiše mimo jiné za střet zájmů a nedodržování volebních slibů. Loni v červnu na pražské Letné se největší demonstrace Milionu chvilek zúčastnilo podle organizátorů až 250 000 lidí.
28.09.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků)

Na palici. Hlavou do zdi! Mikuláš Minář na*ral všechny. Ale někdo se raduje

 
Mikuláš Minář svými úvahami nad založením nového hnutí, které by stálo v opozici k Andreji Babišovi, opozičním politikům radost neudělal. Ozvaly se názory, že Milion chvilek vyzýval ke spojování, ale teď bude tříštit opozici. Zaznělo i slovo „prasárna“ a konstatování, že pro Andreje Babiše se nemohlo stát nic lepšího. Ale podle některých je dobře, že se Minář politicky vybarvil. Aktivista Peszyński přivítal bývalého vůdce Milionu chvilek na „liberální centristické lodi, možná velmi mírně nakloněné doprava, která pluje do Evropy,“
28.09.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků)

Minář? Blbec, kravina, lituje Pavel Novotný. Kalousek: Také založím nové hnutí

 
Pochopitelné, ale nešťastné. Tak zhruba hodnotí Minářovo rozhodnutí opustit svůj spolek média Forum24 a Respekt. V prvním Michal Závada podotýká, že na Letnou dostal lidi ne Minář, ale nespokojenost s politickou situací. Ve druhém Erik Tabery praví, že upozorňovat na Babiše je vlastně docela jednoduché. A od jiných novinářů přišly další uštěpačné poznámky. „Děkujeme, že jste přišli, ale pan Minář je po té tříleté dřině (!) vyhořelý a rád by se posunul někam dál,“ parafrázoval Minářův krok Miloš Čermák. Ani Miroslav Kalousek neodolal.
28.09.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1208 článků) , Miroslav Kalousek (7558 článků) , Michal Novotný (91 článků) , Miroslav Novotný (76 článků) , Michal Novotný (88 článků) , Miloš Novotný (40 článků) , Miroslav Novotný (53 článků)

Tak pozor: Mikuláš Minář prozradil, čím odláká voliče hnutí ANO

 
Bývalý předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář míří do politiky; zakládá nové politické hnutí. V rozhovoru pro Novinky se vyjádřil, že „spojení opozice“ k porážce Andreje Babiše (ANO) už nestačí. Na plné odhalení jeho vizí prý nenastala zatím ta správná chvíle, pravil Minář.
01.10.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků)

Nelze si plést demokracii s tyranií většiny, udeřil „chvilkař“ Minář při rozhlasové debatě

 
Český rozhlas uspořádal debatu o tom, proč řada lidí nevěří v demokracii. Pražská zastupitelka Hana Kordová Marvanová konstatovala, že na tom nese podíl viny i prezident Zeman. Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii si nepřímo rýpl do předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) a zdůraznil, že demokracie vyžaduje od občanů i určité povinnosti. Někdejší předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa vzkázal politikům, že musejí pracovat s ideály a neprat se jen o zdroje.
24.10.2019 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků) , Josef Zeman (95 článků)

Nelze si plést demokracii s tyranií většiny, udeřil „chvilkař“ Minář při rozhlasové debatě

 
Český rozhlas uspořádal debatu o tom, proč řada lidí nevěří v demokracii. Pražská zastupitelka Hana Kordová Marvanová konstatovala, že na tom nese podíl viny i prezident Zeman. Předseda spolku Milion chvilek pro demokracii si nepřímo rýpl do předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) a zdůraznil, že demokracie vyžaduje od občanů i určité povinnosti. Někdejší předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa vzkázal politikům, že musejí pracovat s ideály a neprat se jen o zdroje.
25.10.2019 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků) , Josef Zeman (95 článků)