Článek

Chuďas koupil ve výprodeji kresbu Panenky Marie za 700 korun: Byl to originál za miliardu!

 
Po uši zadlužený Američan si ve výprodeji pozůstalosti koupil za 30 dolarů (asi 700 korun) drobnou perokresbu Marie s Ježíškem. Myslel, že obrázek je laciná kopie, jenže vyšlo najevo, že jde o originál světoznámého renesančního malíře Albrechta Dürera. Cena díla se pohybuje v řádu desítek milionů dolarů a v aukci by novopečenému boháči mohla vynést v přepočtu až miliardu korun.
26.11.2021 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Albrecht Dürer (14 článků)
Podobné články

Jako živé: umělec dává nepovedeným panenkám osobností reálnou podobu

 
Původně to byly obyčejné panenky typu Barbie připomínající slavné postavy jen oblečením. Pak si je ale vzal do parády malíř Noel Cruz a vytvořil figurky, které opravdu vypadají jako ti, které mají znázorňovat. Cruz prý dokáže z jakékoli panenky udělat slavnou postavu. Další články k tématu: Nové panenky prince Williama s manželkou děsí méně než ty poslední Kate mánie pokračuje, na prodej je panenka i odvážný model Svatební panenky prince Williama s manželkou: šklebí se a trošku děsí Mladý zpěvák Justin Bieber bude ke koupi v podobě panenky Sarkozyho rozzlobily vúdú panenky, které ho zpodobňují
12.06.2009 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Agáta Hanychová (3077 článků) , Justin Bieber (1579 článků)

Muž koupil misku ve výprodeji za 60 korun, prodal ji za 44 miliónů

 
Vzácná čínská miska, která byla před lety zakoupená v jednom garážovém výprodeji za tři dolary (asi 60 korun), se na aukci v New Yorku vydražila za více než 2,2 miliónu dolarů (asi 44 miliónů korun).
20.03.2013 09:55 |

podobné články

Američan koupil ve výprodeji kresbu za pár dolarů. Zjistil, že má milionovou cenu

 
Nejspíš jde o přípravnou skicu ke kresbě Madona se zvířátky, která je ve sbírkách vídeňské Albertiny.
26.11.2021 09:45 |

podobné články

Čínská miska koupená ve výprodeji se prodala za 2,2 milionu dolarů

 
Vzácná čínská miska, která byla před lety zakoupená v jednom garážovém výprodeji za tři dolary (asi 60 korun), se na aukci v New Yorku vydražila za více než 2,2 milionu dolarů (asi 44 milionů korun). 
20.03.2013 12:00 |

podobné články

Plzeňský Prazdroj: Značkový koncept Pilsner Urquell Original Restaurant má třicátý přírůstek

 
Konceptové restaurace Plzeňského Prazdroje „Pilsner Urquell Original Restaurant“ získaly jubilejní třicátý přírůstek. V srdci historického jádra Prahy na Staroměstském náměstí byl nyní slavnostně otevřen Pilsner Urquell Original Restaurant Staroměstská.
15.11.2017 12:35 |

podobné články

Exprezident ve výprodeji: Skartují Klause?!

 
Exprezident Václav Klaus (71) možná plánuje spasit českou pravici, záchranu by ale spíše potřeboval on sám. Alespoň tedy jako plodný autor. Ve chvíli, kdy se o něm uvažuje jako o kandidátovi sjednocené pravice na premiéra, jsou jeho literární veledíla ve výprodeji. A ani za necelou padesátikorunu je nikdo nechce!
28.08.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10626 článků)

Exprezident Klaus ve výprodeji: Jeho knihy nikdo nechce! Čekají je sběrné suroviny?

 
Exprezident Václav Klaus (71) možná plánuje spasit českou pravici, záchranu by ale spíše potřeboval on sám. Alespoň tedy jako plodný autor. Ve chvíli, kdy se o něm uvažuje jako o kandidátovi sjednocené pravice na premiéra, jsou jeho literární veledíla ve výprodeji. A ani za necelou padesátikorunu je nikdo nechce!
28.08.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10626 článků)

Americká policie našla ukradenou Rembrandtovu kresbu

 
Američtí policisté v úterý našli kresbu Rembrandta van Rijna, která o víkendu zmizela ze soukromé výstavy v hotelu v Los Angeles. Informuje o tom server stanice BBC.
16.08.2011 16:05 |

podobné články

Koupil negativy doslova za pár babek. Teď mají hodnotu dvou set milionů dolarů

 
Neuvěřitelné štěstí měl americký malíř pokojů a amatérský sběratel umění, když před lety objížděl bleší trhy v Americe a v jednom garážovém výprodeji koupil skleněné negativy fotek přírody.
28.07.2010 23:05 |

podobné články

Staré negativy za tisíc korun z garážového výprodeje mají cenu čtyř miliard

 
Malíř Rick Norsigian má zřejmě čich na extrémně výhodné koupě. V garážovém výprodeji totiž koupil sadu starých negativů v přepočtu za 900 korun, původní majitel tvrdil, že ho stály 1500 korun, když je kdysi pořizoval. Norsigian tušil, že jejich opravdová cena by mohla být ještě vyšší, ale ani ve snu ho nenapadlo, že odborníci hodnotu negativů vyčíslí na neuvěřitelné čtyři miliardy korun.
28.07.2010 11:40 |

podobné články

Oživlé panenky Barbie: Ženy posedlé dokonalým vzhledem plastové panenky

 
Někdo sbírá modely autíček, jiný poštovní známky a pak existují ženy, které tráví volný čas stylizováním se do panenky Barbie. Podívejte se na ženy, které jsou doslova posedlé "dokonalým" vzhledem a růžovou barvou.
19.12.2013 06:17 |

podobné články

Matka kašle na svoje dcery a radši rozmazluje tyhle panenky, které vypadají jako mrtvé děti!

 
Dokážete si představit matku, která se mnohem víc stará o "své panenky":http://www.extra.cz/to-je-opravdu-nadhera-padesat-let-stary-a-poradne-propracovany-domecek-pro-panenky-je-na-prodej než o svoje děti?
26.09.2014 17:16 |

podobné články

Panenky královny Alžběty II. jdou do dražby

 
Jméno Clara Knight je pro britskou královnu Alžbětu II. velmi významné. Když se zmíní, zjitří se v ní nejhlubší city, jaké chovala už jen k vlastní matce. Clara totiž byla osobní chůvou britské panovnice, k níž měla tato velmi vřelý vztah. Po skončení své služby u britského krále Jiřího VI. získala Knightová darem panenky, s nimiž si malá Lilibet – jak domácky Alžbětě říkali – hrávala. A dnes tyto panenky včetně několika párů šatů míří do aukce.
27.09.2017 12:30 |

podobné články

Místo pečení cukroví šije Beata Rajská šaty pro panenku

 
Místo toho, aby Beata Rajská v těchto dnech pekla cukroví, šije opět šaty pro panenky. A nejen ona sama. Mnoho dalších českých i zahraničních módních návrhářů se zapojilo do úspěšného charitativního projektu na pomoc Fondu ohrožených dětí. Návrháři ušijí pro panenky Barbie originální šaty a oblečené panenky do těchto modelů se poté budou dražit v rámci galavečera.
28.11.2017 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Beata Rajská (244 článků)

Lucerna se stala domečkem pro panenky: Všední krásky jsou passé, do kurzu jde sopečný prach

 
Lucerna se o víkendu proměnila v domeček pro panenky. Až do neděle 10. listopadu na stolech paláce posedávaly malé krásky v houfech, aby představily nejen svůj půvab, ale také své tvůrce z 35 zemí. O přehlídce Doll Prague se pro Blesk.cz rozpovídala Bohdana Klátilová, pořadatelka a vášnivá sběratelka panenek. Jaké panenky teď letí a za kolik se prodávala ta nejdražší?
09.11.2019 17:35 |

podobné články

Nedokonalé panenky vrací dětem úsměv. Vypadají jako ony

 
Panenky pro děti jsou vyrobeny tak, aby vypadaly dokonale a bezchybně. Bohužel ne všechny děti "dokonale" vypadají a svým vzhledem a odlišností se trápí. Díky Amy Jandrisevitsové už nemusí - vyrábí panenky, které vypadají přesně jako jejich malí, tělesně postižení majitelé. Nic pro ni není nemožné.
14.05.2020 14:40 |

podobné články

Hřbitov panenek, jedno z nejděsivějších míst světa. Stala se tu skutečná tragédie

 
Isla de las Muńecas neboli Ostrov panenek, nacházející se v Mexiku, se dá považovat za jedno z nejstrašidelnějších míst na světě. Ostrov panenek vypadá jako z hororu. Po celém ostrově jsou rozmístěny panenky různých velikostí a v různém stadiu rozkladu. Panenky tam umístil bývalý majitel ostrova Julian Santana Barrera, protože věřil že panenky pomohou zahnat ducha dívky, která se tam před lety utopila.
10.10.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Santana Santana (3 články)

Koupil na bleším trhu ukradený originál obrazu za miliony. Co s ním udělal?!

 
Vedení Státní galerie ve Stuttgartu je nadšením bez sebe. Slavné pinakotéce se vrátil originální tisk renesančního výtvarníka Albrechta Dürera. Dobrodinec jej našel ve Francii na bleším trhu a pořídil za pár eur. Galerii se rozhodl dílo vrátit poté, co na druhé straně viděl její razítko a došlo mu, že se zřejmě jedná o kradený originál mající obrovskou hodnotu.
11.08.2016 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Albrecht Dürer (14 článků)

Koupil obraz jako napodobeninu, byl to originál za desítky miliónů

 
Tisícinásobně zhodnotil svou investici sběratel, který v roce 2013 koupil za 3500 liber obraz katedrály v Salisbury, který měl být poctou slavnému obrazu britského malíře Johna Constabla. Jak se ale záhy ukázalo, byl to přípravný obraz samotného Constabla, jen přemalovaný ve snaze dokončit ho. V aukci se po tomto odhalení prodal za 3,5 miliónu liber (130 miliónů korun).
31.01.2015 09:01 |

podobné články