Článek

Chtěli jsme postupovat lidsky a nevyplatilo se nám to, říká šéf policie Švejdar

 
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl policejní prezident Jan Švejdar. Odpovídal mimo jiné na otázku, jak moc budou policisté přísní při vymáhání koronavirových pokut, jež hrozí lidem, kteří poruší karanténní opatření. Sněmovna dala policistům možnost uložit lidem blokovou pokutu až ve výši deset tisíc korun. Vyslovil také varování řidičům.
09.04.2020 17:50 |

podobné články

Podobné články

Policejní ředitel Švejdar čelí trestnímu oznámení: Vyzradil utajované skutečnosti ohledně Vrbětic!

 
Policejní prezident Jan Švejdar čelí trestnímu oznámení. Podala ho na něj společnost Imex Group, které v roce 2014 vybouchly dva muniční sklady ve Vrběticích. Podle ní totiž policejní šéf neoprávněně získal informace o vyšetřování, které měl následně vyzradit prezidentovi republiky. Miloš Zeman sám potvrdil, že měl informace právě od policejního prezidenta. Firma připravuje i další trestní oznámení, to se bude týkat toho, že se Švejdar účastnil schůzky s Janem Hamáčkem (ČSSD).
06.05.2021 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3127 článků) , Miloš Zeman (25587 článků)

Švejdar představí plány policie, mohl by mluvit o reformě NCOZ

 
Policejní prezident Jan Švejdar dnes na tiskové konferenci s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) představí plány do budoucna a zhodnotí své roční působení ve funkci. Švejdar by také měl podle dřívějších informací policejního prezidia mluvit o reformě Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Centrála vznikla před třemi lety sloučením policejních útvarů.
12.12.2019 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3127 článků)

Tuhého nahradí v čele policie Jan Švejdar. Dosud šéfoval policistům na Pardubicku

 
Novým policejním prezidentem bude od soboty Jan Švejdar, dosavadní ředitel pardubické krajské policie. Na tiskové konferenci to v pátek oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Řídil se doporučením výběrové komise, která volila mezi Švejdarem a ředitelem ústecké krajské policie Jaromírem Knížetem. Za své hlavní priority označil nový šéf českých policistů boj proti drogové kriminalitě a zlepšení bezpečnosti na silnicích.
30.11.2018 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3127 článků) , Tomáš Vondrášek (11 článků)

Policejní šéf Švejdar pro Blesk k Husákovi na večírku kmotra: Měl by se omluvit a odejít!

 
V covidem ochromené době zakázaná oslava, po které padaly hlavy. Nejdřív svůj poslanecký mandát musel složit Milan Hnilička (47, za ANO). Dalším, kdo ve své funkci skončil, byl šéf policie v Libereckém kraji. Co teď s Vladislavem Husákem bude? Vyhodí ho od sboru, nebo odejde sám? V exkluzivním rozhovoru pro Blesk to řekl policejní prezident generálmajor Jan Švejdar (53).
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Milan Hnilička (101 článků) , Jan Vladislav (30 článků) , Jan Husák (68 článků)

Novým policejním prezidentem je Jan Švejdar. Odmítl, že by dostal nabídku od Babiše

 
Novým policejním prezidentem bude od soboty Jan Švejdar, dosavadní ředitel pardubické krajské policie. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Řídil se doporučením výběrové komise, která volila mezi Švejdarem a ředitelem ústecké krajské policie Jaromírem Knížetem. Za své hlavní priority označil nový šéf českých policistů boj proti drogové kriminalitě a zlepšení bezpečnosti na silnicích.
30.11.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3127 článků)

Na hotel kmotra Bendy „zaklekne“ po party i finančák. A policie nepochybila, tvrdí Švejdar

 
Vnitřní kontrola nezjistila pochybení policistů, kteří si 23. ledna nevšimli oslavy v hotelu Prince de Ligne na náměstí v Teplicích. Policejní prezident Jan Švejdar je přesvědčen, že policisté o sešlosti nevěděli a pokyn nezasáhnout nedostali. Ústecká krajská mezitím policie pokračuje ve vyšetřování případu narozeninové oslavy někdejšího vlivného politika ČSSD Petra Bendy v teplickém hotelu Prince de Ligne. Příslušným správním orgánům postoupila k projednání další oznámení. Uvedla to v pondělí krajská policejní mluvčí Jana Slámová. Lednové oslavy, kterou odhalil Blesk, se mimo jiné účastnil tehdejší liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák, bývalý premiér Jiří Paroubek či šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička.
15.02.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Hnilička (101 článků) , Jiří Paroubek (4084 článků) , Petr Benda (222 článků) , Jan Vladislav (30 článků) , Jan Benda (49 článků) , Jan Husák (68 článků) , Jiří Sláma (47 článků) , Jiří Sláma (47 článků)

Favoritem na post policejního prezidenta je Jan Švejdar

 
Nástupcem končícího policejního prezidenta Tomáše Tuhého zřejmě nebude nikdo z jeho náměstků. Vyplývá to ze slov ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), že se vypíše výběrové řízení. V něm má velké šance na úspěch šéf policie Pardubického kraje Jan Švejdar. Tuhý končí k poslednímu říjnu, měl by se stát velvyslancem na Slovensku.
30.10.2018 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3127 článků)

Zavřít dveře! Hamáčkova cesta na utajeném jednání Sněmovny. Dorazili i Koudelka, Švejdar a Pavel Zeman

 
Poslanci odhlasovali, že se budou na začátku úterní sněmovní schůze zabývat okolnostmi zvažované cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Na tajné jednání ve Sněmovně dorazili i šéf BIS Michal Koudelka, policejní prezident Jan Švejdar a nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.
04.05.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3127 článků) , Michal Zeman (9 článků)

Pomoc s trasováním jsme nabízeli už na jaře, připomíná policejní prezident Švejdar

 
Policejní ředitel Jan Švejdar v rozhovoru pro Právo připomněl, že policie už od jara nabízí pomoc s trasováním. Nabídka ale nebyla vyslyšena, a to ani na podzim, kdy krajské hygienické stanice trasovat nestíhají. Nyní se podle Švejdara připravuje dohoda mezi policií a ministerstvem zdravotnictví, na základě které budou moci tři stovky policistů s trasováním pomáhat.
14.10.2020 11:10 |

podobné články

Policejní prezident Jan Švejdar pro Blesk: Museli jsme přitvrdit, někdo neposlouchá jen z principu

 
Nekompromisní kontroly odpíračů, nakažení policisté i chybějící kontakt s podřízenými. O tom všem mluvil v rozhovoru pro Blesk policejní prezident Jan Švejdar. Opatření, která policie vymáhá, přišla podle něj v pravou chvíli, jinak by nakažených mohlo být ještě více. Svým podřízeným poděkoval za jejich úsilí v nelehké době, se kterou se všichni potýkají. A popsal, co mu ze všeho nejvíc chybí.
31.10.2020 05:15 |

podobné články

Novým policejním prezidentem bude Švejdar

 
Novým policejním prezidentem bude od soboty 1. prosince dosavadní ředitel pardubické policie Jan Švejdar. Do funkce jej v pátek na základě doporučení pětičlenné výběrové komise jmenoval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
30.11.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3127 článků)

Policejní prezident Švejdar: Na jaře se lidé víc báli a chovali se odpovědněji

 
Letošní rok byl stejně jako pro celou společnost i pro policii výjimečný a úplně jiný než ty předchozí. V rozhovoru pro Právo o tom otevřeně hovoří policejní prezident Jan Švejdar. Míní, že policie všechny náročné překážky a problémy zvládla a nemá se za co stydět. A upozornil na to, že na Vánoce opět budou platit protiteroristická opatření a uvidíme v ulicích policisty se samopaly a zátarasy.
10.12.2020 16:40 |

podobné články

Švejdar: Zpřísněná opatření v okresech udržíme

 
Vedení české policie přichystá varianty opatření ve třech uzavřených okresech Sokolov, Cheb a Trutnov tak, aby v nich mohla pokračovat i v případě skončení nouzového stavu. Policejní prezident Jan Švejdar v rozhovoru pro Právo uvedl, že podle aktuálních potřeb bude vždy nasazen dostatek lidí na hranicích i uvnitř zmíněných okresů.
12.02.2021 10:15 |

podobné články

Švejdar: Policie na víkend ještě posílí kontroly

 
Více policejních hlídek na silnicích i v hromadné dopravě. Tak bude vypadat první víkend, kdy platí přísné omezení pohybu. Policisté si dají zejména pozor na horské oblasti, protože vládní nařízení zakazuje cesty do přírody mimo obec, kde lidé bydlí. Právu to řekl policejní prezident Jan Švejdar.
05.03.2021 16:20 |

podobné články

Nemlátil jsem demonstranty, oznámil nový policejní prezident

 
Ministr vnitra Jan Hanáček oznámil, že novým policejním prezidentem bude Jan Švejdar. Nahradí Tomáše Tuhého, z něhož se stal český velvyslanec na Slovensku. Švejdar po boku ministra mimo jiné oznámil, že k policii nastoupil v roce 1987 do pohotovostního pluku VB, ale na rozdíl od současného komunistického poslance Zdeňka Ondráčka nikdy nestál s obuškem v ruce proti lidem toužícím po svobodě.
30.11.2018 09:50 |

podobné články

Nový policejní prezident Švejdar: Vyženu policisty z kanceláří

 
Policejní prezident Jan Švejdar (51) nastoupil do funkce na začátku loňského prosince. Po měsíci a půl v nové roli ve čtvrtečním Právu popsal svoje plány. Chce zatočit s drogovou kriminalitou nebo zlepšit situaci v dopravě. Za recept považuje to, že vyžene policisty z kanceláří ven do ulic.
17.01.2019 13:30 |

podobné články

Švejdar: V karanténě je 765 policistů

 
V posledních dnech patří mezi nejvytíženější lidi v zemi. Jím vedený policejní sbor se stará o hlídání uzavřených státních hranic i některých izolovaných měst a obcí, kontroluje dodržování vládních nařízení o karanténě či omezeném pohybu osob. Není tedy divu, že policejní prezident Jan Švejdar svolil ke krátkému rozhovoru s Právem jen v písemné formě.
24.03.2020 13:00 |

podobné články

Švejdar: V karanténě je 765 policistů

 
V posledních dnech patří mezi nejvytíženější lidi v zemi. Jím vedený policejní sbor se stará o hlídání uzavřených státních hranic i některých izolovaných měst a obcí, kontroluje dodržování vládních nařízení o karanténě či omezeném pohybu osob. Není tedy divu, že policejní prezident Jan Švejdar svolil ke krátkému rozhovoru s Právem jen v písemné formě.
24.03.2020 15:05 |

podobné články

Na teplické party byl i krajský policejní ředitel Husák. Švejdar posílá kontrolu

 
Sobotní oslavy v teplickém hotelu Prince de Ligne se účastnil také liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák. Informoval o tom v pondělí Radiožurnál. Husák se zatím nevyjádřil. Ministr Jan Hamáček (ČSSD) uvedl, že pokud Husák na oslavě byl, měl by z toho okamžitě vyvodit osobní odpovědnost. K témuž ho vyzval i policejní prezident Jan Švejdar, který uvedl, že záležitost prošetří odbor vnitřní kontroly prezídia.
29.01.2021 12:17 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3127 článků)