Článek

„Chtěli, abych zemřel.“ Somálec připlul do Řecka, skončil svázaný na moři

 
Ve Středozemním moři se střetávají lodě pobřežní stráže se čluny s uprchlíky a případně s loděmi neziskových organizací. Naproti tomu v Jihočínském moři, kde své zájmy prosazuje Čína, ale také Filipíny, Vietnam i Tchaj-wan, se střetávají vojenské lodě, jejichž střety mohou přinést v asijském regionu značné napětí. Čínští námořníci vytahují na konkurenční lodě nože a sekyrky. Ve stejné době přichází britská veřejnoprávní BBC s informací, že řecká pobřežní stráž ve Středozemním moři uplatňuje smrtící politiku.
22.06.2024 09:00 |

podobné články

Podobné články

Somálec ve Finsku: Pořád mě lanaří Islámský stát. Jednou jsem v autobuse chtěl pustit sednout ženu. A ta mi řekla...

 
Devatenáctiletý Somálec Habat Wardeher přišel do Finska jako uprchlík před pěti lety. Nyní devatenáctiletého Habata žijícího ve městě Espoo prý několikrát kontaktovali rekruti Islámského státu. On sám tvrdí, že podobným způsobem lákají do Sýrie a Iráku stovky jeho vrstevníků.
17.06.2015 12:41 |

podobné články

Somálec Mahadi: Kdyby Arabové v Teplicích nebyli, nemohl by tu žít nikdo

 
Zatímco Tepličané v Šanovském parku protestovali proti Arabům, Somálec Mahadi je v klidu pozoroval a natáčel na mobil. Prý chápe, že lidem například vadí, když arabské děti hrají po půlnoci v parku fotbal a křičí. Zároveň ale zdůrazňuje, jak jsou cizinci pro město důležití. „Kdyby v Teplicích nebyli Arabové, nikdo by tu nemohl žít,“ tvrdí.
27.07.2015 05:05 |

podobné články

Tomu že je patnáct? Somálec odpovědný za smrt Alex (†22) stanul před soudem!

 
To je on! Zrůda, která ve švédském azylovém centru ubodala krásnou Alex (†22), stanula před soudem. Somálec Youssaf Khaliif Nuur tvrdí, že je mu 15 let, ale se svým skoro dvoumetrovým vzrůstem na to vůbec nevypadá.
28.01.2016 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Alex Alex (708 článků)

V Bruselu útočil nožem na vojáky 30letý Somálec. Hlídka ho zastřelila

 
Vojenskou hlídku v centru belgické metropole Bruselu napadl v pátek nožem 30letý Somálec z města Bruggy. Podrobnosti k pachateli v sobotu zveřejnil server belgického listu La Derniére Heure. Prokuratura útok označila za terorismus. Jeden voják utrpěl lehčí zranění, než hlídka muže zastřelila.
26.08.2017 08:40 |

podobné články

Třicetiletý Somálec řádil na ulici s nožem v ruce. Policisté ho zastřelili

 
Australská policie rozplétá další teroristický útok. Třicetiletý Somálec Hassain Khalif Shire Ali v pátek v Melbourne vjel s autem plným plynových bomb do rušné obchodní zóny. Z auta vystoupil a pobodal tři lidi. Jednomu člověku způsobil smrtelně vážná zranění. Policisté, kteří dorazili na místo, teroristu zastřelili.
12.11.2018 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Ali Ali (209 článků)

,,Darebáci přijdu i do Česka!" Somálec pobodal Slováka. A je zle

 
Před pár dny se v centru Bratislavy odehrálo krvavé drama. Rakouský občan somálského původu napadl sedmadvacetiletého Slováka. Podle serveru Čas.sk zaútočil Somálec střepem ze sklenice, který mladému Slovákovi vrazil do boku.
27.08.2020 11:20 |

podobné články

,,Darebáci přijdou i do Česka!" Somálec pobodal Slováka. A je zle

 
Před pár dny se v centru Bratislavy odehrálo krvavé drama. Rakouský občan somálského původu napadl sedmadvacetiletého Slováka. Podle serveru Čas.sk zaútočil Somálec střepem ze sklenice, který mladému Slovákovi vrazil do boku.
27.08.2020 11:40 |

podobné články

Pražák na Moravě: Vyrazil na diskotéku, probudil se svázaný v lese

 
To byla pořádná kalba! Sedmatřicetiletý muž z Prahy vyrazil na diskotéku v Uherském Hradišti, jenže toho vypil víc, než bylo zdrávo. Krom pořádného okna a kocoviny si pořídil také velmi šokující budíček. Vzbudil se svázaný uprostřed lesa, bez peněz a dokladů...
22.07.2013 16:40 |

podobné články

Paroubek: Zpráva z Řecka II. (psáno z Řecka)

 
Poněkud nekonformně se chovající řecká radikálně levicová vláda přivedla tradiční evropský establishment do úzkých. Významově druhá, či spíše třetí garnitura Evropy – u nás Sobotka s Babišem – si to rychle zjednodušila. Babiš moudře děl, že Řecko se do eurozóny nikdy nemělo dostat (v tom má pravdu). A když řečtí občané hlasovali, jak hlasovali, vypadnutím Řecka z eurozóny bude tato předchozí hloupost vašnostů EU napravena. Sobotka, snad ještě moudřeji, děl, že v eurozóně není možné nikoho držet násilím. Oba pánové interpretují řecké referendum s tradiční intelektuální leností českých politických elit. A máme zase jeden problém z krku. Vyřešil se tak nějak sám…
09.07.2015 16:56 |

podobné články

10 nejkrásnějších pláží Řecka

 
Řecko je pro Čechy stále oblíbenější destinací pro letní dovolenou. Pláže s bílým, růžovým i do červena zbarveným pískem,nádherná příroda, místa, kde se rodila lidská civilizace – je toho mnoho, co je v Řecku a na blízkých ostrovech k vidění. Zakynthos, pláž Navagio Pláž je přístupná jedině po moři, v sezóně sem ale každý den připlouvají desítky výletních lodí z různých přístavů na ostrově. Turistickou atrakcí je vrak lodi Panagiotis, které během rozbouřené noci roku 1980 vypověděl službu motor a loď uvízla na mělčině. Jde pravděpodobněji o nejčastěji fotografovanou pláž Řecka. Kréta, laguna Balos Na Krétě, na poloostrově Gramvousa, je malebná zátoka Balos.Je pokryta jemným narůžovělým pískem, křišťálově průzračné moře spadá do hloubky jen velmi pozvolna a hraje všemi odstíny modré. Část zátoky je otevřená do moře, na němž je vidět ostrov Gramvousa se starou benátskou pevností z roku 1582. Lefkada, Porto Katsiki Na ostrově Lefkada je mnoho nádherných pláží, za všechny jmenujme tu nejoblíbenější. Pláž Porto Katsiki (v překladu Kozí zátoka) poblíž Vassiliki, je skutečně úchvatná: vysoké vápencové útesy lemují 300 metrů dlouhou pláž s jemným bílým pískem a blankytně modrým mořem. Cesta k ní je úzká a kamenitá, ale za ten nezapomenutelný pohled stojí ji absolvovat. Kréta, pláž Elafonissi Dlouhá pláž spojuje západní pobřeží Kréty s malým stejnojmenným ostrůvkem. Růžový písek, černé skály a bílé lilie –  tato pláž byla už mnohokrát zařazena mezi nejkrásnější pláže světa. Pozvolný vstup do vody je ideální pro rodiny s dětmi, povětrnostní podmínky z ní dělají skvělé místo pro windsurfing. Dostanete se sem po pobřežní cestě z města Kissamos, popřípadě lodí z Paleochory. Kefalonie, Myrtos I ostrov Kefalonie má jednu z nejvíce fotografovaných pláží na světě. Jmenuje se Myrtos a rozhodně stojí za to ji navštívit. Zátoka s pláží je obklopena bělavými útesy se středomořskou vegetací, pláž je pokryta jemnými bílými kamínky,... Čtěte více Příspěvek 10 nejkrásnějších pláží Řecka pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.09.2018 19:20 |

podobné články

Migranti se tlačí do Evropy: Syřana zastřelili na hranicích? Řekové to odmítají

 
Podle tureckých médií v pondělí ráno zemřel na řecko-turecké hranici syrský uprchlík, když se snažil dostat do Řecka. Deník Daily Sabah napsal, že muže ze syrského Halabu (Aleppa) zastřelila řecká policie. Řecká vláda informaci popřela. Na hranici Turecka s Řeckem roste napětí od pátku, kdy tam začaly proudit tisíce migrantů po oznámení Ankary, že hranice jsou otevřené. Řecko zesílilo ostrahu hranice a vyslalo tam i armádu.
03.03.2020 10:30 |

podobné články

Masakr na moři plný vyhřezlých vnitřností! Recenze Resident Evil Revelations pro Switch

 
Původně exkluzivní akční horor pro Nintendo 3DS se postupem času dočkal mnoha konverzí. Nyní se Resident Evil Revelations prostřílel konečně i na hybridní konzoli Nintendo Switch. Nebo tam spíše připlul? Jde totiž o díl, který se většinu času odehrává na zaoceánské lodi uprostřed moře. A ke smutku fanoušků v něm nejsou žádné zombie.
09.12.2017 19:20 |

podobné články

Scéna skoro jako z hororu Čelisti: V dovolenkovém ráji k pobřeží připlul žralok, panika byla zbytečná

 
Scéna skoro jako z hororového filmu Čelisti: muž ve vodě zoufale plave ke břehu, lidé v panice vřeští, voda v moři doslova pění - u pobřeží je žralok! Vše ukazuje video, které pořídil jeden z účastníků podívané. Nakonec si ale mohli všichni oddychnout, když zjistili, jak se věci mají! Něžný obr nepřiplul vraždit lidi, ale „napást se“.
08.07.2020 14:40 |

podobné články

Řápková (ODS): Jak se někteří vezou na vlně pomoci od státu

 
Nedělám politiku ani proto, abych byla za každou cenu oblíbená. Na jedné straně dělám politiku proto, abych hájila liberálně konzervativní hodnoty ve společnosti a svým přístupem usnadňovala život těm, co se aktivně snaží zlepšit si svůj život. Na druhé straně dělám politiku proto, abych pomohla vyřešit problémy těm občanům, co je naše zákony neumějí ochránit.
10.07.2011 20:45 |

podobné články

Románská renesance položila základy moderní Evropě

 
„V každém okamžiku mého života jsem se více bála, abych neurazila tebe nežli Boha. Snažila jsem se, abych se více líbila tobě nežli jemu. Tvůj rozkaz mne přiměl k tomu, abych přijala roucho řeholnice, nikoli láska k Bohu.“ Toto vyznání napsala v první polovině 12. století jeptiška Heloisa v dopise svému bývalému milenci teologovi a filozofovi Petru Abélardovi.
02.01.2015 08:42 |

podobné články

„Schwarzenbergův“ kavárník na ČT. Dojatý, že přišli lidi. Ale pak začal láteřit na vládu. Stojí za to

 
Včera se otevřely interiéry kaváren i restaurací. Včetně Kavárny Mlýnská, která patří bývalému spolupracovníkovi Karla Schwarzenberga Martinu Kotasovi. Ten byl dojat. „Dorazili sousedi už odpoledne, byla tady taková sváteční atmosféra,“ pravil. Ale z nařízení vlády radost nemá. Některá jsou prý nesplnitelná a zbytečná. „Já si myslím, že po mně nemůže stát chtít, abych dělal policajta a hlídal, že když se někdo zvedne od stolu, že si nandá roušku. Já tu nejsem od toho, abych dělal drába, já jsem tu od toho, abych se o ty lidi postaral,“ prohlásil kavárník. Tvrdí, že otevírací doba 6–23 hodin ho limituje jako člověka a stát mu nemá co přikazovat, kdy má jít spát.
26.05.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4145 článků)

Uprchlíci se na moři ztratili: Vrátili je do Tuniska

 
Tři rybářské čluny dnes přepravily to tuniského přístavu Džardžis 98 afrických běženců, kteří se chtěli ilegálně dostat na italský ostrov Lampedusa, ale ztratili se na moři. Červený kříž už v pátek na moři objevil údajně zhruba 80 zbloudilých migrantů.
25.04.2015 22:25 |

podobné články

Chtěli podruhé v životě k moři, místo toho bojují s cestovkou! 8 měsíců nám zadržují peníze!

 
Podruhé v životě se chtěli podívat k moři, ale jejich plány zhatila koronavirová epidemie… Anna (56) a Ján (62) Galovi z Ostravy místo dovolené skončili doma s poukazem od cestovní kanceláře. A to přesto, že zájezd zrušili 13. března!
02.12.2020 06:10 |

podobné články

Drama na Štědrý den: Na moři zemřelo 11 uprchlíků. Chtěli se dostat do Itálie

 
Moře vzalo životy dalším lidem, kteří se chtěli zabydlet v Evropě. Poblíž Kréty se převrhlo plavidlo s desítkami lidí na palubě, 11 z nich už se nepodařilo zachránit. Do Evropy dál míří celá řada lodí. Některé se převracejí na neklidném moři, další uvíznou na mělčinách a zadrží je řecké či italské úřady.
25.12.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Drama Drama (373 článků)