Článek

Chroust (TOP 09): Vracíme slušnost a odpovědnost do české politiky

 
Koalice SPOLU a PirStan uzavírá koaliční smlouvu se 108 mandáty a tím pádem jasnou většinou…
24.11.2021 10:10 |

podobné články

Podobné články

Topkař Chroust: Do politiky se vrací slušnost a odpovědnost

 
Předseda Krajské organizace TOP 09 Liberec Martin Chroust je přesvědčen, že koalice SPOLU a PirSTAN vrátí slušnost a odpovědnost do české politiky. „Cítili jsme bezmoc,“ připomíná také Chroust.
24.11.2021 16:20 |

podobné články

Chroust (TOP 09): Sundat růžové brýle za 3, 2, 1 … nebo to dopadne špatně

 
Po dlouhých letech dochází ke změně vládnutí. Nastupuje mnoha lidmi vysněná koalice demokratických stran, které do velké míry zaručují slušnost a odpovědnost. Kde tolik nehrozí provokace, nebo velké skandály a pakliže ano, umí si je ty strany rychle personálně vyřešit.
24.10.2021 13:05 |

podobné články

Lesy ČR varují: chroust maďalový - nejvýznamnější hrozba obnovy lesa

 
Nejvýznamnějším hmyzím škůdcem v oblasti vátých písků je chroust maďalový (Melolontha hippocastani Fabr.), který se stal v posledních letech na území obhospodařovaném Lesy ČR, Lesní správou Strážnice, největší překážkou úspěšné obnovy lesa.
23.07.2014 16:50 |

podobné články

Riziko korupce, zkreslení cenových relací. Jak působí sladký jed z Bruselu, popsal pravičák z regionu

 
ROZHOVOR Obešli jsme se bez dotací v minulosti, obejdeme se i v budoucnosti, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz místostarosta Klatov Václav Chroust (ODS). Podle něj jde o sladký, příjemný jed, který zkresluje cenové relace. A navíc se na ně nalepují nejrůznější subjekty a živy jsou z nich mj. i banky. Chroust dále uvádí, kolik milionů do městské kasy stojí nulová tolerance hazardu – zastupitelé však jako jeden muž jsou a budou prý i nadále neoblomní.
12.05.2017 17:00 |

podobné články

Chroust (TOP 09): Nechutenství odpovědnosti

 
Největším neštěstím dnešní doby je nechuť přebírat odpovědnost za cokoliv. Za stav společnosti, politické a společenské dění, vztahy na pracovišti i ty doma.
04.08.2018 16:15 |

podobné články

Pirát Bartoš: Přijít na Hrad na předání vyznamenání je slušnost

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš dnes přijde s manželkou Lydií na předání státních vyznamenání na Pražský hrad. Označil to za slušnost, přestože chápe politiky, kteří to odmítli. Dnes to řekl před jednáním republikového výboru strany.
28.10.2017 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2222 článků)

Fiala (ODS): Slušnost není slabost, slušnost do politiky patří

 
Komentář na facebookovém profilu k vulgárnímu vyjadřování prezidenta republiky
16.10.2018 10:50 |

podobné články

Zklamaný brněnský primátor Vokřál, mířící do opozice: Platíme daň za naší slušnost

 
Je to černé na bílém. Zástupci ODS, KDU-ČSL, Pirátů a ČSSD dnes v Brně podepsali koaliční smlouvu o spolupráci v brněnském zastupitelstvu poté, co obešli vítězné ANO v čele s Petrem Vokřálem. Ten v posledních měsících na častou otázku, kde udělal při vyjednávání chybu, jasně odpovídá, že dojeli na slušnost, jež si paradoxně touto formou vybrala svou daň. „Je to smutný obrázek naší politiky,“ řekl Vokřál v rozhovoru pro Český rozhlas Plus a rovnou se ke koaliční smlouvě, kterou již prostudoval, vyjádřil.
05.11.2018 22:05 |

podobné články

Exministr Urban: Babiš se snaží přenést odpovědnost za EET na ČSSD. Ale je to jeho akce. A jestli to zkolabuje...

 
ROZHOVOR Sociální demokracie odmítá nést odpovědnost za to, jestli se objeví problémy při zavádění elektronické evidence tržeb. „Celý ten návrh je plná odpovědnost ministra financí, tedy pana Babiše. On možná má teď tendenci tu odpovědnost ředit a přenést na sociální demokracii, nicméně on je ministrem financí a ministerstvo financí je gestorem celé odborné části, takže si myslím, že pro sociální demokracii to nemůže mít žádný negativní dopad,“ prohlásil bývalý ministr průmyslu a obchodu, místopředseda sněmovního hospodářského výboru Milan Urban.
11.12.2016 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (175 článků)

TOP 09: Na Znojemsku zvítězila poctivost a slušnost

 
Ve volebním štábu Tomáše Třetiny se radují. Společný kandidát šesti stran dokázal, že Znojemsko si zaslouží poctivého a pracovitého senátora. I přes negativní kampaň, která byla proti němu vedená, voliči rozhodli, že slušnost a poctivost je pro ně stále důležitým faktorem.
12.10.2020 15:30 |

podobné články

Projev premiéra Babiše: Krize nehrozí, do krajiny vracíme vodu, vše bude skvělé

 
Premiér České republiky Andrej Babiš v novoročním projevu hlavně uklidňoval veřejnost, že krize nebude a vše bude (nebo již je) skvělé. Babiš se vymezil proti lidem, kteří mají tendenci jiné strašit. V některých směrech jsme na tom podle Babiše stejně jako Belgie. A do krajiny vracíme vodu, protože voda a školství jsou základ společnosti.
01.01.2020 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23816 článků)

Lesy ČR vyhlašují program Vracíme sovy lesu

 
Přirozeně snížit počet přemnožených hrabošů a ochránit sazenice lesních dřevin, které hlodavci likvidují stejně jako úrodu zemědělců nebo vinařů, chtějí Lesy České republiky. Proto v březnu vyhlásily nový program VRACÍME SOVY LESU.
13.03.2020 22:05 |

podobné články

Chroust (TOP 09): Beztváří politiky

 
Krize politických stran dnešní doby nemá v porevolučních časech žádné srovnání. Naprostá rozdrobenost liberálních hlasů ale nahrává těm, kteří jsou agresivnější, více křičí, a tím jsou i víc slyšet. O zásady, morálku nebo dokonce elementární vizi, která by směřovala naší zemi jasným směrem, zde vůbec nejde a v jejich programu to ani nenajdeme.
18.08.2018 17:50 |

podobné články

Pokrytectví umělců od Krause. Ani Deník Referendum neuspokojili

 
„Intelektuálové, umělci a politici se v Show Jana Krause vymezili proti Miloši Zemanovi. Jejich apel na slušnost ale nestačí. Slušnost se totiž více než od vznešených slov odvíjí od schopnosti myslet a pomáhat těm slabším,“ zmínil Tomáš Pavlas ve svém komentáři na serveru DeníkReferendum.cz.
30.10.2016 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1174 článků) , Tomáš Kraus (94 článků) , Tomáš Kraus (94 článků)

Kaňkovský (KDU-ČSL): Slušnost není slabost

 
Slušnost není slabost - tato slova jsem si zvolil v letošní kampani pro volby do Poslanecké sněmovny bez velkého váhání.
03.09.2017 22:25 |

podobné články

Sobotka (ČSSD): Slušnost není slabost, slušnost je síla

 
Komentář na facebookovém profilu k druhému kolu prezidentské volby
26.01.2018 21:20 |

podobné články

Velké účtování sociologa Hartla s polistopadovou érou: Mnoha lidem politika nedává smysl. Chybí morálka a slušnost

 
LISTOPAD 89 A COVID Čechům více než tři desítky let po revoluci nejvíce chybí porozumění tomu, odkud a kam kráčíme. „Mnoha lidem věci nedávají smysl, postrádají péči o morálku, duchovní hodnoty i slušnost ve vztazích, přestože materiální situaci hodnotí kladně,“ shrnuje nálady sociolog a zakladatel Střediska empirických výzkumů Jan Hartl. U příležitosti listopadového výročí upozorňuje, že spokojenost s demokracií činí jen 40 procent, a že se politici stále nepoučili předkládat vize a proměňovat sliby v činy.
23.11.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hartl (89 článků)

„Chtít jejich smrt je slušnost.“ Umělec z pořadu ČT přidal a chytil se do pasti

 
Přál smrt Pavlu Tykačovi a možná i těm, kdo s ním mluvili. Omluvil se? Ne. Dokumentarista Vladimír Turner trvá na tom, že přeje smrt všem oligarchům. „Což vidím jako slušnost, ne urážku,“ řekl na instagramu. Podle Tomáše Jirsy, který rozhovor s Tykačem vedl, je potřeba udělat v písku čáru. „Války se vedou sice neúprosně a vášnivě, ale smrt se protivníkovi nepřeje, a zejména ne jeho dětem a rodině,“ míní.
11.03.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (84 článků)

Profesor Svoboda o nové vládě: Důstojnost a slušnost? Znechucení ze senátorů. Snad to pan Válek nemyslel vážně...

 
Důstojnost a slušnost, dvě hlavní hesla nové vlády dvou koalic. Profesor Jiří Svoboda je rozebral z pohledu teorie i politické praxe, která od těchto vizí začíná značně ujíždět už před jmenováním vlády. Ať už výroky chystaného ministra zdravotnictví, nebo představami premiéra Fialy o řešení energetické krize letošní zimy. Korunou je pak chování senátorů ze stran nové vlády k nemocnému prezidentu Zemanovi, které vskutku nastavuje nové standardy slušnosti.
29.10.2021 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (484 článků) , Jiří Svoboda (484 článků) , Jiří Fiala (222 článků) , Jiří Fiala (222 článků) , Jiří Zeman (1347 článků)