Článek

„Chová se podezřele.“ Policejní zásah na pražské univerzitě. Falešný poplach. A toto následovalo

 
Policie dnes zasahovala kvůli podezřelému studentovi s velkou černou taškou v areálu Univerzity Karlovy. Budovy v areálu evakuovala a provedla zde pyrotechnickou prohlídku. V tašce studenta byly nalezeny pouze knihy. Nyní sklízí policie výsměch na sociálních sítích.
22.01.2024 21:40 |

podobné články

Podobné články

Poplach kvůli bombě v pákistánském letadle byl falešný

 
Pákistánský letoun se 273 lidmi na palubě směřující z kanadského Toronta do pákistánského Karáčí byl v sobotu časně ráno odkloněn z letové trasy kvůli hrozbě, že na palubě je bomba. Poplach byl ale falešný.
25.09.2010 14:55 |

podobné články

V Paříži evakuovali letadlo British Airways. Byl to ale falešný poplach

 
Na pařížském letišti Charlese de Gaulla byli z bezpečnostních důvodů evakuováni cestující letadla British Airways. Stroj obklopili policisté se psy i hasiči, kontrolovali jména cestujících a prohledali zavazadla. Ranní let zastavila posádka krátce před startem s tím, že jde o „bezprostřední hrozbu“. Policie ale nic neobjevila, šlo o falešný poplach.
17.09.2017 11:05 |

podobné články

Havel byl maskot a loutka darebáků, Putin se chová odpovědně a Babiš je falešný mesiáš. Exministr David promluvil

 
25 LET OD LISTOPADU ´89 Exministr zdravotní s psychiatr Ivan David hodnotí dobu po listopadu velmi kriticky. Narostla velká řada patologický jevů rozkládajících společnost. Václav Havel byl podle něho maskotem darebáků, během privatizace se rozkradla republika. Andrej Babiš je dle něho falešný mesiáš a ruský prezident Putin se chová zodpovědně.
30.10.2014 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6464 článků) , Andrej Babiš (26149 článků)

Planý poplach v Madridu a Barceloně: Nádraží vyklidily podezřelé kufry

 
Evakuaci cestujících ze dvou vlaků na hlavním vlakovém nádraží v Barceloně a posléze i vyklízení hlavního nádraží v Madridu způsobil dnes ráno podezřelý předmět v kufru jedné z cestujících. Na nádraží Sants v Barceloně dorazili pyrotechnici a asi po dvou hodinách policie oznámila, že poplach byl falešný. Způsobil ale zpoždění několika vlaků.
07.11.2018 09:45 |

podobné články

Střelec v německé škole? Prý falešný poplach, obří zásah byl zbytečný

 
Na škole ve městě Menden na západě Německa zasahovaly podle televize N24 kvůli možnému střelci desítky policistů i speciální jednotky. Žáky policie vyzvala, aby se zamkli ve třídách, uvedl server deníku Westfälische Allgemeine. Pak poplach odvolala.
22.02.2017 12:40 |

podobné články

Falešný e-mail oznámil rezignaci hejtmanky Vaňhové

 
Kampaň před krajskými volbami, které se konají 12. a 13. října, začíná být čím dál ostřejší. Nejprve byl v úterý médiím rozeslán falešný e-mail, že se většiny funkcí vzdává jihomoravský hejtman Michal Hašek, aby ve čtvrtek následovalo stejně nepravdivé oznámení o rezignaci ústecké hejtmanky Jany Vaňhové (oba ČSSD).
04.10.2012 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2493 článků)

Falešný kmotr ODS se přiznal. Plzeňského děkana prý nechal v lese

 
Falešný profil na sociální síti Facebook vytvořil neznámý autor ve snaze zdiskreditovat Romana Jurečka, člena výkonné rady ODS, místopředsedu regionálního sdružení Plzeňského kraje, místopředsedu oblastního sdružení Plzeň a bývalého plzeňského zastupitele, který bývá také označován za jednoho z nejvlivnějších „kmotrů" v řadách ODS. Jurečkův falešný profil je na Facebooku pouhé dva dny a plní se nejrůznějšími materiály. Sám Jurečko se o jeho existenci dozvěděl den po jeho založení a obsah ho překvapil, jak uvedl pro ParlamentníListy.cz.
22.11.2011 16:10 |

podobné články

Holanďan pořídil falešný syrský pas za 20 tisíc. Je to vstupenka pro ISIS?

 
Nizozemský novinář Harald Doornbos si v Sýrii získal falešný pas. Stálo ho to jen 750 euro (zhruba 20 tisíc Kč), za necelé dva dny byl dokument hotový. Úplně stejným způsobem si mohli falešný pas pořídit islamisté, kteří pak mohou jako běženci žádat o azyl v Evropě. Syřané mají mezi uprchlíky největší šanci na pomoc.
17.09.2015 14:55 |

podobné články

Falešný profesor nalákal stovky studentek na „výzkum“. Poté je sexuálně obtěžoval

 
Rozruch v celém Polsku vyvolal případ z Poznaně, kde falešný profesor - ve skutečnosti třiasedmdesátiletý penzista - na místních univerzitách obtěžoval stovky studentek pod záminkou „vědeckých experimentů“. V době, kdy falešný vědec stanul před soudem, byla už většina případů promlčená, a tak si má odpykat šest let a šest měsíců za mřížemi. Proces se odehrál za zavřenými dveřmi, novináři byli přizváni až na vynesení rozsudku.
12.01.2018 09:15 |

podobné články

Falešný policista dopadl při automobilové honičce podezřelé

 
Neobvyklou policejní honičku zažili strážci zákona ze Severní Karolíny v USA. Dříve, než se dokázali přiblížit k ujíždějícímu vozu, předhonilo je jiné auto s majáčky a donutilo podezřelé zastavit. Muž se zbraní pak posádku vozu spoutal a opustil místo činu.
07.11.2019 07:35 |

podobné články

Rušno na sněmovním výboru kvůli akci před Muzeem. Policejní prezident hájil, opozice se nenechala odbýt

 
Policejní zásah po březnové demonstraci na Václavském náměstí v Praze proti lidem snažícím se dostat do budovy Národního muzea byl podle vnitřní kontroly pražské policie přiměřený a oprávněný. Na sněmovním bezpečnostním výboru to dnes uvedl policejní prezident Martin Vondrášek. Podle místopředsedy výboru Jiřího Maška (ANO) policejní zásah v pořádku nebyl. Šéf policie bude výboru muset ještě odpovědět na dotazy, které Mašek vznesl ohledně incidentu zaznamenaného na videu sdíleném na Twitteru.
13.04.2023 20:45 |

podobné články

Hlavní kurátor Národní galerie v praze Adam Budak: V Čechách je vyspělé kulturní publikum

 
Polský teoretik umění Adam Budak pracoval v letech 2012– 2014 jako kurátor v Hirshhornově muzeu moderního umění ve Washingtonu. Předtím byl devět let kurátorem v rakouském Štýrském Hradci. Studoval teorii divadla a filologii na Jagellonské univerzitě v Krakově, filozofii umění a architekturu na Středoevropské univerzitě v Praze a teorii umění na Essexské univerzitě v Colchesteru. Nyní pracuje jako umělecký ředitel v pražské Národní galerii.
08.11.2015 09:35 |

podobné články

Patrik Nacher ve varu: Když je policejní zásah v Moskvě, zdůrazní se brutalita, analyzují se záběry a fotky. Když je to Barcelona nebo Paříž, najednou není nic!

 
ROZHOVOR „Buď mi vadí policejní brutalita při zásahu, nebo ne. Když je zásah například v Moskvě, tak tam se brutalita zdůrazní, analyzují se záběry či dokonce fotky. Když je to v Barceloně nebo Paříži, najednou se toto neobjevuje. Nejde mi o nic jiného, než o konzistentnost postojů těch lidí. Což se snažím dělat já. Mně vadí policejní brutalita všude. Ve Francii, Belgii, Itálii, Německu nebo v Rusku, Bělorusku, Americe. Zatímco někomu to v jednom případě vadí a jinde to nekomentuje,“ vysvětluje pražský poslanec hnutí ANO Patrik Nacher. Věnuje se i bizarním úpravám jazyka v rámci politické korektnosti, které mohou zvyšovat napětí ve společnosti.
03.09.2020 17:15 |

podobné články

Opilec vyhlásil planý poplach v letadle, odsedí si 3 roky!

 
K tříletému vězení byl v pátek v Anglii odsouzen Brit, který v lednu na palubě letadla společnosti Etihad Airways mířícího z Blízkého východu do Británie vyvolal falešný poplach. Podle obhajoby jednal pod vlivem alkoholu a stresu, ale soudce dospěl k závěru, že podobné jednání musí být potrestáno.
09.04.2011 09:10 |

podobné články

Poplach v nemocnici v USA: Svědek slyšel střelbu, policisté budovu vyklidili

 
Americké bezpečnostní složky nenašly žádné stopy po střelbě v nemocnici v kalifornském San Diegu, která byla kvůli hlášení o podezřelém střelci dočasně uzavřena. Podle prohlášení armády šlo patrně o falešný poplach, informovala stanice CNN. Masivní bezpečnostní akce začala po oznámení svědka, který policii řekl, že ze sklepa jedné z nemocničních budov slyšel tři výstřely.
26.01.2016 19:20 |

podobné články

Dvě nahlášené bomby na Andělu během 24 hodin! Falešný poplach zaměstnal stovky policistů

 
Anonym způsobil v pondělí na Andělu pořádný poplach – tamní obchodní centrum kvůli nahlášení bomby evakuovali a následně šest hodin prohledávali policisté. Výbušninu nenašli, k jejich překvapení ale na místo museli i o den později. Přišlo totiž další anonymní oznámení o uložení bomby. Policie místo prohledala za běžného provozu během zhruba 45 minut, ani tentokrát ale žádnou hrozbu nenašla, jako tomu bývá ve většině případů. Co pachateli hrozí?
28.08.2018 13:05 |

podobné články

Podezřelé auto na Hradě zaměstnalo specialisty. Našli tábornickou výbavu

 
Auto s tmavými skly a podivnými dráty spustilo poplach poblíž Pražského hradu. Do ulice Pohořelec vyrazili těžkooděnci, záchranáři, hasiči, ale především pyrotechnik a pes vycvičený na hledání výbušnin. Zásah trval čtyři hodiny, uvedl pro Blesk.cz pražský policejní mluvčí Jan Daněk. Ve vozidlu Volkswagen Toureg s korejskou značkou byly ale místo výbušnin jen věci na táboření.
21.11.2015 17:20 |

podobné články

Havlovi odhalili bustu na elitní univerzitě v USA. Byla u toho Albrightová i Švejnar

 
Při příležitosti 100. výročí vzniku Československa byla ve čtvrtek na prestižní Kolumbijské univerzitě v New Yorku odhalena busta někdejšího československého a českého prezidenta Václava Havla. Ceremoniálu se zúčastnili mimo jiné bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová, ekonom Jan Švejnar, který byl na Kolumbijské univerzitě v roce 2012 jmenován profesorem, a prezident Kolumbijské univerzity Lee Bollinger.
27.09.2018 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6464 článků) , Jan Švejnar (329 článků)

POPLACH! Na univerzitě, kde střelec zabil 32 lidí, JE MUŽ S PUŠKOU!

 
Vedení kampusu Technické univerzity ve Virginii vyhlásilo ve čtvrtek poplach poté, co se v areálu objevil muž s puškou. Informuje o tom televize ABC. V kampusu zazněly poplašné sirény.
04.08.2011 17:10 |

podobné články