Článek

Chorvatsko otevřelo hranice: Výjimku ale nedostanou všichni turisté, jste mezi nimi?

 
Koronavirová krize v Česku pomalu odeznívá a Češi začínají hojně řešit, jak to bude vypadat s jejich letošní dovolenou. Největší část Čechů je zvyklá každoročně jezdit do Chorvatska a o svůj odpočinek u moře nechce přijít. Podle deníku Jutarnji list se již 9. května potichu otevřely hranice Chorvatska, ale turisté musí splňovat jasně daná kritéria. Podobně je na tom i Řecko, které začne s rozvolňováním pro turisty od 16. května.
14.05.2020 14:05 |

podobné články

Podobné články

Chorvatsko otevírá hranice i Čechům. Kdo nevyplní formulář, ať se připraví na zdržení

 
Chorvatsko plně otevře hranice pro občany deseti zemí Evropské unie, mezi nimi je i Česko. S odvoláním na prohlášení premiéra Andreje Plenkoviče o tom ve čtvrtek informovala agentura Hina. Pro urychlení vstupní procedury vláda doporučuje návštěvníkům předem vyplnit elektronickou registraci. Vstup do země turistům umožnilo Chorvatsko neoficiálně již začátkem května na základě prokázání „hospodářských zájmů“ neboli rezervace pobytů. Konkrétní datum oficiálního otevření hranic pro lidi z vybrané desítky zemí ale zatím vládní činitelé nezmínili.
28.05.2020 17:10 |

podobné články

Chorvatsko dnes vstoupilo do Evropské unie: 10 věcí, co to pro Čechy bude znamenat

 
Chorvatsko se dneska stalo 28. členem Evropské unie a obyvatelé naší nejoblíbenější prázdninové destinace slavili vstup až do rána. Tahle země si v minulosti zažila svoje - občanskou válku mezi Srby a Chorvaty ještě jako součást Jugoslávie, náboženské konflikty, vyvražďování... Z jedné strany luxusní přímořská střediska, z druhé strašná bída ve vnitrozemských horách. Chorvatsko ušlo dlouhou cestu a k tomuhle národu jsme my, Češi, měli vždy blízko. A oni k nám. Není pravda, že Chorvati nás nemají rádi. Naopak. Naše povaha je jim blízká a, otevřeně řečeno, představujeme pro ně hlavní letní zdroj turistické ekonomiky. A proto slavte spolu s našimi jižními přáteli jejich definitivní krok k tomu stát se silnou, demokratickou a proevropskou zemí. Vítej, Chorvatsko, po našem boku.
01.07.2013 19:30 |

podobné články

Češi, zabalte si basu piv, zavařeniny a hurá do Chorvatska: Hranice jsou plně otevřené

 
Ještě před pár týdny byli téměř všichni Češi pomalu smíření s tím, že letošní dovolenou si rozhodně neužijí u moře. Nyní ale mohou jásat a pomalu balit. Chorvatsko totiž plně otevřelo své hranice 10 zemím Evropské unie. Informaci oznámil ve čtvrtek chorvatský ministr vnitra.
28.05.2020 17:05 |

podobné články

Chorvatsko se připravuje na nápor turistů: Takhle koronavirus změní dovolenou u moře

 
Původně se Češi neměli na dovolenou za hranice dostat vůbec, epidemiologická situace to ale s největší pravděpodobností nakonec umožní. Chorvatsko, nejoblíbenější česká letní destinace, má v plánu otevřít hranice už během června. Zároveň ale připravuje pravidla, která zohlední koronavirovou hrozbu. Relax u moře bude jiný, než jak si ho pamatujeme.
06.05.2020 07:25 |

podobné články

Řecko otevře pláže: Omezení pro 40 lidí, slunečníky ob 4 metry a v barech žádný alkohol

 
V Řecku se od soboty za přísných opatření opět otevřou pro veřejnost pláže s organizovaným provozem. Podle místních médií k tomu vláda přistoupila i vzhledem k očekávaným teplotám, které se mají na jihu blížit až 40°C. Pravidla čekají návštěvníky přísná. To Chorvatsko nepozorovaně otevřelo své hranice pro zahraniční turisty a již od 9. května mohou využívat výjimku ze zákazu překročení hranic, která spočívá v prokázání „hospodářského zájmu“ Chorvatska na jejich příjezdu do země. Deník Jutarnji list uvedl, že se toto opatření v praxi vztahuje na všechny, kteří mají v zemi rezervované ubytování.
14.05.2020 12:50 |

podobné články

Chorvatsko - ráj na dosah ruky

 
Chorvatsko od nepaměti každoročně navštěvují statisíce turistů, kteří se nechávají zlákat jedinečností této země. Svým návštěvníkům poskytuje kvalitní servis nejen na pobřeží, ale i ve vnitrozemí, kde se nacházejí podstatná část turistických lákadel. Chorvatsko prochází neustálým vývojem a tak jsou zde pro vás připraveny prvotřídní služby za více než atraktivní ceny.
02.07.2012 09:15 |

podobné články

MEZINÁRODNÍ TRAPAS: Evropský parlament vítal Chorvatsko fašistickým znakem!

 
Evropský parlament se pořádně ztrapnil. Rozhodl se totiž přivítat Chorvatsko, které se 1. července stane 28. členem Evropské unie tím, že si na své facebookové stránce změnil hlavní fotografii na přání “Vítej Chorvatsko“. V rohu obrázku ale administrátoři použili znak, který země používala za druhé světové války za vlády chorvatských fašistů, neboli ustašovců. Informovalo o tom bělehradské rádio B92.
28.06.2013 15:55 |

podobné články

Turecko otevřelo hranice tisícům Kurdů, kteří prchají před islamisty

 
Turecko otevřelo své hranice pro tři tisíce syrských Kurdů, kteří museli opustit své domovy. Vyhnali je jednotky IS, které obsadily několik vesnic na severovýchodě Sýrie.
19.09.2014 14:40 |

podobné články

Evropská unie se rozšíří 1. července o nového člena, Chorvatsko

 
Evropská komise dnes potvrdila, že Chorvatsko vstoupí do Evropské unie 1. července. Komise schválila poslední hodnotící zprávu o přípravách země na připojení k unii, v níž také nabádá Chorvatsko k dalšímu boji s korupcí.
26.03.2013 14:30 |

podobné články

Nechcete se trmácet k moři tisíce kilometrů? Vyzkoušejte hit sezóny. Je jím Itálie až s 40 % slevou!

 
Většina Čechů vyráží do zahraničí k moři především teď o prázdninách. Favorité jsou Itálie a Chorvatsko, které již dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější prázdninové destinace. Proč však čeští turisté v poslední době opouští Chorvatsko a začínají upřednostňovat Itálii? Odpovědí je vysoká kvalita ubytování a služeb, písečné pláže i vynikající italská kuchyně a především příznivé ceny.
09.07.2013 09:10 |

podobné články

Dovolená u moře už není nereálná: Chorvatsko plánuje otevřít hranice

 
Chorvatsko chce zachránit letní sezonu za každou cenu. Prezident Chorvatského turistického sdružení Dubravko Miholić prohlásil, že Češi by se k moři mohli podívat už od června. Jednání mezi Záhřebem a Prahou i dalšími okolními zeměmi pokračují. Jasno by mělo být do dvou týdnů.
04.05.2020 18:05 |

podobné články

Jak se začlenit v nové práci?

 
Máme-li nastoupit do nového zaměstnání, hemží se naší hlavou miliony otázek. Bude se nám v nové práci dařit? Budeme vycházet s nadřízeným? Jak se začlenit v práci a zapadnout mezi kolegy? Jak udělat dobrý dojem? Tohle je jen chabý výčet otázek, na které s blížícím se dnem nástupu hledáme odpověď. Pokud nastupujete na pozici, kde budete muset vycházet se svými kolegy, pak určitě přemýšlíte nad tím, jak se začlenit. Udělat dobrý dojem na samotném začátku je nutnost, to ví přece každý. Jenže jak na to? Co udělat, abyste nic nepokazili a noví kolegové si na vás za vašimi zády nemuseli ukazovat prstem? 3 tipy jak se začlenit v práci Přijít jako nováček do nové práce je situace, ze které je většina lidí nervózní. A logicky. Pokud opouštíte zaměstnání, ve kterém jste již nějaký čas působili, měli jste zde známé či kamarády a možná i nějaké slovo, pak je pro vás pozice nováčka obrovskou změnou. A je potřeba se s ní vypořádat tak, abyste nezapůsobili jako plachá myška ani jako nafrněná ženská s nosem pořádně nahoru. Takže jak na to?! Tip první: tady žádné slovo nemáte Na samotném začátku je důležité uvědomit si jeden fakt: tady nejste ve své bývalé práci, jste na novém místě, s novými lidmi, nadřízenými i pravidly, které musíte respektovat. Co tím chceme říci? Pokud jste  na bývalé pozici měli nějaké slovo a mohli jste o něčem rozhodovat, aniž byste se museli ohlížet na názory druhých, tady taková práva nemáte. Jste noví, tzv. bažanti, kteří musí – jak se říká – držet jazyk za zuby a krok. Žádné vyskakování. Tip druhý: vychloubání se dobrý dojem nedělá S naším prvním tipem souvisí i druhý: vychloubání, vytahování nebo natřásání se před novými kolegy, co všechno jste dokázali, čeho jste dosáhli a jak moc jste byli ceněni na bývalé pozici, nemá v... Čtěte více Příspěvek Jak se začlenit v nové práci? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.08.2017 08:25 |

podobné články

Chorvatsko otevřelo hranice Čechům s jachtami, vilami a tryskáčem. Kdo další může přijet?

 
Kdo má na léto vilu nebo jachtu v Chorvatsku, „povinnou“ dovolenou v Česku se už ani letos trápit nemusí. Jak na facebooku oznámilo chorvatské velvyslanectví v Praze, od 9. května mají povolený vstup do země ti, kdo míří za obchodem nebo k tomu mají naléhavý „osobní důvod“. Jako třeba „vlastnictví nemovitosti nebo kotvení plavidla v Chorvatsku“. Zbývá už jen vyřešit problém, jak do země projet přes Rakousko a Slovinsko, kdo má vlastní tryskáč, ten ani to řešit nemusí.
12.05.2020 05:00 |

podobné články

Čechům se otevřely hranice. Do kterých dovolenkových rájů nás koronavirus pustí?

 
Jak to bude letos s dovolenou? To je otázka, nad kterou si lámou hlavu snad všichni Češi. Mnozí z nich plánují vyjet někam v tuzemsku, jsou tu ale i tací, kteří stále s nadějí hledí na svoje oblíbené destinace jako Chorvatsko, Kanáry, Řecko nebo Egypt. V Česku se po více než měsíci znovu otevřely hranice, podmínky pro výjezd zatím nejsou nijak příhodné. Premiér Andrej Babiš (ANO) to shrnul pod prohlášení „prakticky se de facto nedostanete nikam“. Dovolenkové ráje se ale už připravují na první vlnu pokoronavirových turistů, například na Mallorku už budou smět přijet v srpnu, do Řecka dokonce v červenci, italská Sicílie láká slevami.
27.04.2020 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18485 článků)

Chorvatsko nápad Čechů vítá, ale jsou tu i škarohlídi. Bez turistů nicméně krvácí

 
Česko kvůli pandemii koronaviru zažívá velké ekonomické ztráty. Zdaleka na tom ale není tak špatně jako Chorvatsko, které je zcela závislé na turismu. Místní politici trnou, jak dlouho budou cestovatelské restrikce pokračovat – turismus tvoří čtvrtinu celkového HDP země a zaměstnává tisíce lidí. Ti všichni se prakticky ze dne na den ocitli téměř bez příjmů. Už nyní se v Chorvatsku hovoří o největší krizi od rozpadu Jugoslávie v 90. letech. Tehdy zemi výrazně pomohli Češi, kteří přijížděli na dovolené a utráceli, a po Češích Chorvati pokukují i nyní.
18.04.2020 05:15 |

podobné články

Češi mohou od poloviny června do Řecka či Bulharska. A na koupališti odhodíme roušky

 
Vláda v pondělí schválila systém, který stanoví bezpečné země, do nichž by mohli Češi cestovat bez omezení či ze kterých by naopak do České republiky mohli přijíždět turisté. Mezi bezpečnými zeměmi jsou všechny sousední země včetně Polska a také Chorvatsko nebo Řecko. Naopak při cestách ze Švédska či Velké Británie se turisté musí prokázat negativním testem na koronavirus. Ministři zrušili také omezení pro restaurační zahrádky, divadla a kina nebudou muset dodržovat rozestupy mezi diváky a na koupalištích mohou lidé sundat roušky.
01.06.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (136 článků)

ARO náchodské nemocnice otevřelo své dveře

 
Anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice Náchod již počtvrté otevřelo dveře pro veřejnost. Ve čtvrtek 10. prosince mohli všichni zájemci nahlédnout do jednoho z nejuzavřenějších oddělení nemocnice.
14.12.2015 13:51 |

podobné články

Nevozte konzervy do apartmánu. Užijte si Chorvatsko levně i v hotelu!

 
Zná ho každý, a jen málokdo ho ještě nenavštívil. Chorvatsko je pro české turisty s obrovským náskokem nejpopulárnější destinací. Všichni tam hledají klid, kvalitní služby pro rodiny, nádherné moře a skvělou středomořskou kuchyni. Přinášíme 3 tipy na hotely, ve kterých si v létě užijete nádhernou dovolenou a přitom neutratíte moc peněz.
12.01.2015 17:11 |

podobné články

Chorvatsko bez plavek: Velký přehled nudapláží a kempů pro naháče!

 
Koupete se rádi »na Adama« a vyrážíte letos do Chorvatska? Vybrali jste správně, Chorvatsko je totiž rájem nudistů! Jadranská země nabízí nepřeberné množství naturistických pláží, a dokonce i kempů. Vyberte si to vaše z našeho obsáhlého seznamu chorvatských míst zaslíbených naháčům, který jsem pro vás připravili.
19.06.2016 20:20 |

podobné články