Článek

„Choré mozky uvěřily“. Analytik o vině slovenských médií, která vedla střelce

 
Nikoliv „tragédie“, ale „zločin“. Tak je podle analytka Štěpána Kotrby pojmenovat střelbu na slovenského premiéra Roberta Fica. A i příčiny je třeba hledat v názorech, které vedly tohoto konkrétního střelce. „V každé společnosti se najde několik vyšinutých jedinců, kteří takováto zoufalá frustrovaná volání vyslyší, jsou ochotni se obětovat a stát se mučedníky v boji „za tu správnou věc“. A pak jejich chorými mozky rezonují prázdná hesla, jako že „vražda na tyranu není zločinem“,“ říká.
15.05.2024 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1299 článků)
Podobné články

„Choré mozky uvěřily“. Analytik o zločinech slovenských médií, které vedly střelce

 
Nikoliv „tragédie“, ale „zločin“. Tak je podle analytka Štěpána Kotrby pojmenovat střelbu na slovenského premiéra Roberta Fica. A i příčiny je třeba hledat v názorech, které vedly tohoto konkrétního střelce. „V každé společnosti se najde několik vyšinutých jedinců, kteří takováto zoufalá frustrovaná volání vyslyší, jsou ochotni se obětovat a stát se mučedníky v boji „za tu správnou věc“. A pak jejich chorými mozky rezonují prázdná hesla, jako že „vražda na tyranu není zločinem“,“ říká.
15.05.2024 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1299 článků)

Jen choré mozky nechtějí ruské turisty, zní z asociace cestovních kanceláří

 
Jen choré mozky nechtějí ruské turisty, řekl v rozhovoru pro server ZivnostenskeListy.cz místopředseda a mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež.
13.08.2015 12:05 |

podobné články

Okamura: V čí choré hlavě se mohl objevit takový blábol

 
V souvislosti s krizí na Ukrajině se objevují obavy a varování, že by „agresorské“ Rusko „mající imperiální choutky“ mohlo napadnout státy EU včetně členů NATO. Nevím, v čí choré hlavě se mohl objevit takový blábol - Rusko nemá jediný důvod napadat země NATO.
17.08.2014 11:25 |

podobné články

Přední rakouský psychiatr varuje média: Neoznačujte teroristy za duševně choré!

 
Strůjci nedávných teroristických útoků ve Francii, Německu a Velké Británii jsou v médiích často označováni za depresivní a duševně choré jedince. Podle špičkového vídeňského psychiatra dr. George Psoty je však takové hodnocení situace chybné.
05.08.2016 12:20 |

podobné články

Osobnosti: George George (885 článků)

Pane Koláři, toto vzkazuje veterán Pražského povstání. Fanatičtí fašisté informační doby. Choré mozky, přijde tam teď pomník vlasovců, nebo rovnou gestapa?

 
ROZHOVOR Prostě se chce, aby se zapomnělo, že Prahu osvobozovala Rudá armáda. A tak Koněva šoupnem do sklepa. Takhle smýšlí Emil Šneberg, který se zúčastnil Pražského povstání v květnu 1945. Ve čtrnácti letech s otcem, bývalým vojenským pilotem, bránil barikádu u domu č. 425 ve Vokovicích. Předtím pro povstalce ukořistil s bratry pušky a náboje a s otcem mezitím zneškodnil nastražený výbušný systém na letišti Praha-Ruzyně. Pro ParlamentníListy.cz také hovoří o tom, jak se mu daří v době koronaviru.
04.04.2020 13:11 |

podobné články

Kdo má z masakru v Las Vegas vlastně prospěch? Analytik Koller si dává dohromady fakta a nabízí tuto odpověď

 
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller se ve svém pravidelném komentáři pro ParlamentníListy.cz věnuje nedávnému útoku střelce v americkém Las Vegas. Bez ohledu na všemožná oficiální prohlášení je podle něho hodnocení vražedného střelce nejisté. A tak se snaží najít odpověď na to, komu takový masakr mohl vlastně prospět.
09.10.2017 22:15 |

podobné články

Novináři jsou ovce a spolky vymývají dětem mozky, tvrdí Macronův sok. Prezident se chlubil novou vizí

 
Francouzský prezident Emmanuel Macron tento týden představil svou vizi zlepšení bezpečnosti v zemi, kterého chce dosáhnout mimo jiné posílením policejních sborů. Projev přednesl v jihofrancouzském městě Nice, ve kterém na státní svátek v roce 2016 islamista najel do davu a zabil 86 lidí. Macron sice ještě oficiálně neoznámil, že bude usilovat o druhý mandát v čele země, jeho projev byl ale podle francouzských médií jasnou součástí předvolební kampaně. První kolo prezidentských voleb bude 10. dubna. To jeho ultrapravicový sok Éric Zemmour slovně zaútočil na školní spolky, které bojují proti rasismu či homofobii, a prohlásil, že dětem vymývají mozky. Podle agentury Reuters také vyzval k návratu ke konzervativnějšímu vzdělávacímu systému.
11.01.2022 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (781 článků)

Polovina národa má vymyté mozky. A ta druhá... Zkušený publicista sleduje „práci“ mediálního mainstreamu

 
„Polovina národa má vymyté mozky a papouškuje novodobé totalitní mantry a druhá polovina se od médií hlavního proudu naopak zcela odpojila a informace čerpá z alternativních zdrojů,“ tak hodnotí výsledek práce „většiny novinářů z našeho hlavního mediálního proudu“ hudebník, publicista a 1. místopředseda Trikolory Petr Štěpánek. Nevynechal ani koncesionářské poplatky. Dostal se i k Ukrajině a čínskému návrhu na mírové řešení.
05.03.2023 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (998 článků) , Petr Štěpánek (998 článků)

,,Pr*sata.” Fico večer zúčtoval už natvrdo

 
Slovenský premiér Robert Fico (Směr-SD) se podle svých slov „nestačí divit“, co zaznívá ve slovenských médiích po výhře Petra Pellegriniho nad Ivanem Korčokem. Liberální média a neziskovky čekal šok, jelikož uvěřily „obrazu Slovenska, který neustále nabízely veřejnosti“. „Jejich fiktivní a vymyšlený svět však narazil na krutou realitu, která je diametrálně odlišná,“ řekl Fico. Obává se prý hněvu Evropské komise. „Musíme počítat i s trestem Západu za to, že jsme zvolili Petra Pellegriniho, a ne Ivana Korčoka,“ vzkázal veřejnosti.
07.04.2024 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1299 článků)

Novoluní ve znamení Střelce čerpá ze síly adventu: Přinese ale i finanční otázky a ukáže na staré rány

 
Novoluní je tradičně počátkem nové cesty, která právě započala. To ve znamení Střelce nás čeká právě dnes, ve středu 23. listopadu ve 23:57. Ovlivní hlavně játra, křížovou kost, stehna a kyčle. Příhodně přichází právě ve chvíli, kdy se Slunce plně dostává do vlády Střelce a opouští agresivního Štíra, který si za svými sny jde hlava nehlava. Střelec je ale jiný. Lpí na rodině, uspokojují ho jistoty a nedává prostor názorům druhých. I proto ale ukáže na staré rány, které ovlivňují naše každodenní rozhodování. 
23.11.2022 13:15 |

podobné články

Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky: Ilona Csáková brojí proti zneužívání covidu mocnými

 
Ilona Csáková  (50) a Roman Horký z kapely Kamelot natočili klip k písni V dlouhém zatmění, což je protest song proti zneužívání covidu-19, které podle nich vede k potlačení svobody a manipulacím. „Kdo káže vodu, pije víno teď, Jidáš se v roušce ukrývá, na konci tunelu je nová zeď, v zemi, kde nikdo nezpívá,“ zní mimo jiné v písni. „Vše se nese na vlně smutku,“ řekla Super.cz Ilona Csáková , která společně s Romanem Horkým vtiskla do písně vše, co v momentální situaci cítí. „Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky. Věříme, že si k ní najdete cestu a bude vám dlouho svítit jak malá baterka v temnotách páchnoucích bažin a močálů navzdory mocným, kteří se rozhodli uchopit a svázat náš společný osud,“ dodala Csáková. Chci se nadechnout a zpívat dál. Ilona Csáková netušila, že z téhle písně bude protestsong „Nemoci zneužívají jednotlivci či světové elity, kterými jsme manipulováni ve prospěch jejich zájmů. Měli bychom si všichni uvědomit, že nám kradou naši svobodu, o tom ta naše píseň je,“ říká Csáková, která nesouhlasí ani s očkováním proti covidu. „Nevěřím obsahu vakcín, už jen z toho důvodu, že nejsou prověřené a ověřené, a nikdo nám nezaručí na 100 procent, že budou bez nežádoucích účinků,“ dodala pro Super.cz Csáková , jež jinak proti očkování není. „Jiné vakcíny se ale zkoumají a zkoušejí řadu let, což se o této říct nedá.“ Nenechám si šťourat v hlavě špejlí. Ilona Csáková ostře okomentovala dění kolem koronaviru a odsoudila případné očkování Csáková si myslí, že vakcinace svým způsobem povinná bude, ač vláda tvrdí opak. „Vše to spěje pomalu a jistě k povinnému očkování, nakonec může být i nepovinné, ale znevýhodní se ti, co se nenechají. Doufám ale, že k žádným restrikcím nakonec nedojde,“ míní zpěvačka. A jak Csákovou, jež nedávno vydala novou desku , ovlivnily zákazy vystupování? „Zvládáme to jako rodina, ale už jsem se pustila do pátrání po maturitním vysvědčení ze střední pedagogické školy, mohlo by se brzy hodit,“ vtipkovala na závěr zpěvačka, jež by se tak mohla vrátit ke své původní profesi.
04.12.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Ilona Csáková (596 článků) , Roman Horký (33 článků)

Slunce se nám přesunulo do Střelce: Vodnáři, Ryby a Panny? Vydržte ve vztazích i práci

 
Slunce se nám přesunulo 21. 11. ze Štíra do Střelce, což by mělo nabít energií zejména ohnivá znamení a Střelce v první řadě. Co to pro vás znamená? Unikátní horoskopický výhled si pro vás připravila Míša Kudláčková.
25.11.2020 07:00 |

podobné články

Efektivní spolupráce: Policistům s popisem střelce pomohl novinář Forman

 
Policisté na úterní tiskové konferenci týkající se střelby na filozofické fakultě v Praze zveřejnili video ze samotného zásahu. Z něj vyplývá, jak moc se zasahující jednotce hodila pomoc přítomného novináře Jiřího Formana. Ten se vlastní a velmi riskantní aktivitou snažil odlákat pozornost střelce, který v tu dobu zabíjel lidi v budově fakulty. Forman zároveň policistům pomohl s popisem střelce.
09.01.2024 18:25 |

podobné články

Kočí: Bárta lidem vymývá mozky, VV jsou sekta

 
Kristýna Kočí (26) podala na Víta Bártu (VV) trestní oznámení a odevzdala obálku s půl milionem, který od něj měla dostat jako úplatek. Za tento čin si vysloužila vyhazov z VV. V rozhovoru pro MF DNES vypověděla, že VV nejsou demokratická strana, nýbrž sekta, která vymývá mozky!
09.04.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2859 článků) , Kristýna Kočí (705 článků)

Babiš není dobroděj. Lidé volí oligarchy, jako by měli vymaštěné mozky, varovala na besedě Fischerová. Pak přišel výkřik z publika

 
REPORTÁŽ Visí nad námi Damoklův meč. Začínají vládnout oligarchové. „Všude si je lidé dobrovolně volí, jakoby měli vymaštěné mozky,“ tvrdě se opřela bývalá poslankyně a kandidátka na prezidentku, která je dnes lídrem Klíčového hnutí Táňa Fischerová, do politických elit. „Střední Evropa je ideální pro start něčeho nového, protože nejsme bohatí ani chudí,“ řekla také v průběhu besedy ve Zlíně Fischerová. Z publika se pak ozvalo: „Pánbůh zaplať za Babiše. Rozsekl chlívek.“
20.03.2015 09:56 |

podobné články

Osobnosti: Táňa Fischerová (111 článků)

Babiš není dobroděj. Lidé volí oligarchy, jako by měli vymaštěné mozky, varovala na besedě Táňa Fischerová. Pak přišel výkřik z publika

 
REPORTÁŽ Visí nad námi Damoklův meč. Začínají vládnout oligarchové. „Všude si je lidé dobrovolně volí, jakoby měli vymaštěné mozky,“ tvrdě se opřela bývalá poslankyně a kandidátka na prezidentku, která je dnes lídrem Klíčového hnutí Táňa Fischerová, do politických elit. „Střední Evropa je ideální pro start něčeho nového, protože nejsme bohatí ani chudí,“ řekla také v průběhu besedy ve Zlíně Fischerová. Z publika se pak ozvalo: „Pánbůh zaplať za Babiše. Rozsekl chlívek.“
20.03.2015 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Táňa Fischerová (111 článků)

Babiš není dobroděj. Lidé volí oligarchy, jakoby měli vymaštěné mozky, varovala na besedě Táňa Fischerová. Pak přišel výkřik z publika

 
REPORTÁŽ Visí nad námi Damoklův meč. Začínají vládnout oligarchové. „Všude si je lidé dobrovolně volí, jakoby měli vymaštěné mozky,“ tvrdě se opřela bývalá poslankyně a kandidátka na prezidentku, která je dnes lídrem Klíčového hnutí Táňa Fischerová, do politických elit. „Střední Evropa je ideální pro start něčeho nového, protože nejsme bohatí ani chudí,“ řekla také v průběhu besedy ve Zlíně Fischerová. Z publika se pak ozvalo: „Pánbůh zaplať za Babiše. Rozsekl chlívek.“
22.03.2015 09:06 |

podobné články

Osobnosti: Táňa Fischerová (111 článků)

Pokus s línými myšáky ukázal, jak cvičení omlazuje mozky seniorů

 
Na to, abyste zpomalili stárnutí, není nutné cpát se léky. Stačí pravidelná dávka fyzické aktivity. Nejnověji to potvrzuje studie, která se zabývala vlivem cvičení na mozky seniorů.
22.07.2020 09:55 |

podobné články

Zhrzená exmanželka měla ukrást bývalému muži lidské mozky a těla z jeho skladů

 
Kuriozním případem dvou znesvářených manželů se musí zabývat moskevská policie. Jedenačtyřicetiletý Danila Medveděv vlastnící společnost KrioRus, která nabízí svým klientům zmrazení, jež jim má zajistit nesmrtelnost, obvinil svou exmanželku, že mu ukradla zmražené mozky a těla jeho klientů a chtěla je převézt do skladů své nové společnosti.
19.09.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (665 článků)