Článek

Chlapec chodil do školy pět kilometrů v mrazu. Solidarita lidí mu teď změnila život

 
Čínský školák díky solidaritě lidí z celého světa vede po roce mnohem snazší život.
09.01.2019 12:25 |

podobné články

Podobné články

Chlapec chodil do školy pět kilometrů v mrazu. Solidarita lidí mu teď změnila život

 
Čínský školák díky solidaritě lidí z celého světa vede po roce mnohem snazší život.
11.01.2019 10:35 |

podobné články

Svobodní: Krev svobodných občanů – Demonstrace skutečné solidarity

 
Darování krve je pravým projevem skutečné solidarity. Solidarita totiž znamená dobrovolnou společenskou soudržnost a ochotu ke vzájemné spolupráci či podpoře. Nelze ji vynutit státním zásahem. Vynucená solidarita totiž nemůže být solidaritou už z principu – vynucený dar není darem. Solidarita může být projevena jen svobodnou vůlí občana.
03.04.2014 05:30 |

podobné články

Školák (8) šel v mrazu hodinu do školy kvůli písemce: Vypadal jak rampouch!

 
Obrovské odhodlání prokázal malý třeťáček z čínské oblasti Jün-nan, který v teplotách hluboko pod nulou absolvoval hodinovou cestu do školy, aby si napsal písemku. Školákovi v tenké bundě úplně zmrzly vlasy a ruce se mu zkroutily mrazem. Navíc ani ve třídě se neohřál, protože škola nemá topení. Chlapec pocházející z chudé rodiny musí chodit do školy každý den 4,5 kilometru pěšky.
15.01.2018 06:25 |

podobné články

Muž chodil 9 let do práce 34 kilometrů: Každodenní túra je fuč, dostal nové auto!

 
Příběh Jamese Robertsona z Detroitu dojal celý svět. Muž chodil každý den do práce a z práce celých 34 kilometrů, protože autobusy nepokryly celou trasu do zaměstnání a on neměl dostatek peněz na to, aby si mohl pořídit auto. Dobrodinci pro něj vybrali sedm milionů korun, místní prodejce vozů mu teď navíc nový vůz věnoval!
07.02.2015 16:10 |

podobné články

Vlna mrazů zabila v Česku jen o víkendu devět lidí

 
Vlna mrazů zabila jen o víkendu v Česku devět lidí, především bezdomovců z Prahy a Ostravy. Mrazy mají už v noci polevovat, na Vánoce má být nad nulou. Mnoho obětí mrazů je ale po celé Evropě.
20.12.2009 18:20 |

podobné články

Kdo tu má pokřivená záda, pane Vystrčile, ptá se komunista Luzar. Políček Číně a urážka občanů ČR

 
ROZHOVOR „Chytrá karanténa nefunguje nikde na světě, ani ve státu Izrael, který byl dáván jako leader v oboru a redaktoři České televize se mohli přetrhnout, jakou tomu dělali na začátku propagaci. Odmítám snahy zavádět velkého bratra a všeobjímající stát, který bude vědět, kde kdo je, co dělá, co dělal, kde co kupoval a s kým se sešel,“ vysvětluje svůj postoj poslanec Leo Luzar. Podle něj je lepší solidarita, ohleduplnost a informovanost. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil i k návštěvě Tchaj-wanu, šéfovi Senátu pro příští rovnání zad doporučil fitcentrum. A sám tleská iniciativě českého miliardáře koupit pro školy klavíry odmítnutá Čínou, protože prý chybí finanční solidarita miliardářů s občany země.
10.09.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Leo Leo (65 článků) , Leo Leo (65 článků)

Chlapec (6) ušel 72 kilometrů, aby vybral peníze pro hospic, který se stará o nemocného bratříčka

 
Neuvěřitelnou statečnost projevil chlapec Harry Byrne z britského Salisbury. Šestiletý chlapec ušel neuvěřitelných 72 kilometrů, aby vybral peníze na dva hospice, které se starají o jeho mladšího bratra, jenž trpí vzácnou nemocí, kterou má na světě pouhých 16 lidí! Stejná nemoc zabila před osmi lety jeho sestřičku.
15.02.2021 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Harry Byrne (1 článek)

Chlapec musel strávit za trest 15 hodin v mrazu jen v pyžamu. Nyní bojuje o život!

 
Chlapec z Bruselu (6) na Vánoce ujídal cukroví a rodiče mu udělili velmi krutý trest. Poslali ho na 15 hodin na mráz jenom v pyžamu. Dítě teď v nemocnici bojuje o život!
30.12.2016 19:05 |

podobné články

Chlapec ujel tisíc kilometrů pod kamionem

 
Asi 1000 kilometrů ujel šestnáctiletý chlapec, schovaný pod návěsem kamionu. Vlezl tam ještě v Srbsku a vystoupil až na parkovišti u Radomi v centrální části Polska, napsal zpravodajský server Onet. Na parkovišti jeden z místních obyvatel koupil chlapci kávu – a zavolal policii. Radom leží asi 100 kilometrů jižně od Varšavy.
30.09.2020 21:40 |

podobné články

Bude to obrovský skok z mrazů: Příští týden až 17 stupňů

 
Střední Evropa se může těšit na výrazný nárůst teplot. Z pondělních silných mrazů, kdy například v Česku klesly teploty až na -31 °C, se o víkendu rtuť teploměru vyšplhá až k neuvěřitelným 20 stupňům. Náznak jara vydrží jen pár dnů. Přelom února a března přinese s největší pravděpodobností návrat celodenních mrazů, řekla Novinkám meteoroložka Dagmar Honsová.
18.02.2021 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (1060 článků)

Chlapec přišel do školy v šatech a botách na podpatcích, dostal vyhazov

 
Patnáctiletý Sam Saurs se v rámci sázky se svou matkou rozhodl přijít do školy oděn do šatů a v botách na podpatku. Deváťák ze školy ve washingtonském Port Orchard zřejmě ani trochu nečekal, že bude za svůj vtípek vyhozen do konce roku ze školy. Proti rozhodnutí školy se nakonec jeho matka úspěšně odvolala, ale případ vyvolal u veřejnosti velké ohlasy.
24.06.2011 15:05 |

podobné články

Záškolák Michal (15): Do školy chodil jen 4 měsíce

 
Záškolák-rekordman! Tak by se dal nazvat Michal (15) z České Lípy. Vždyť celý svůj život téměř nechodil do školy! Naposledy seděl ve školní lavici loni v prosinci. Ve škole se navíc obávají, že chlapec žije ve spárech sekty!
02.03.2011 12:10 |

podobné články

Solidarita s demonstranty v Bělorusku se šíří Prahou: Radnice i magistrát vyvěšují vlajky

 
Prahou se šíří solidarita s protivládními demonstracemi v Bělorusku, kde se statisíce lidí postavily na odpor proti tamnímu prezidentovi Alexandru Lukašenkovi. Již během víkendu, kdy protesty vrcholily, zavlála v Praze 10, na radnici Prahy 7 nebo i v Řeporyjích historická běloruská vlajka, která se stala symbolem protestů. V pondělí ráno se připojil i pražský magistrát.
18.08.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (154 článků)

Dvanáctiletý chlapec střílel do svých spolužáků. Chlapec (12) a dívka (13) bojují o život!

 
Dvanáctiletý chlapec a třináctiletá dívka bojují o život. Těžce je zranil jejich stejně starý spolužák. Ten ještě lehce poranil jednoho ze zaměstnanců školy, kde ke střelbě došlo. Policisté už mladého útočníka zadrželi.
15.01.2014 08:50 |

podobné články

Muslimský chlapec vyrobil hodiny a vzal je do školy. Řekli, že je to bomba a zatkli ho

 
Teprve čtrnáctiletého žáka zatkli tento týden poté, co do školy v americkém Dallasu přinesl hodiny, které sám vyrobil. Zaměstnanci školy je totiž považovali za bombu. Záhy byl propuštěn a na školu se snesla obrovská kritika. Je totiž muslim a případ je považován za typické ovlivnění náboženskými předsudky. Chlapec teď chce změnit školu. Americký prezident Barack Obama hodiny pochválil a dokonce ho pozval do Bílého domu.
17.09.2015 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2482 článků)

Aktuálně se staví 177 kilometrů dálnic a silnic I. třídy, další desítky kilometrů se připravují k zahájení, informaci dostala vláda

 
Nejrozestavěnějšími dálnicemi jsou v současnosti jihočeská D3, karlovarská D6, pokračování královehradecké D11 nebo stavba obchvatu Frýdku-Místku na D48. Blízko zahájení je pokračování D35 v úseku Časy – Ostrov nebo obchvat Českých Budějovic. Aktuálně se tak staví 177 kilometrů staveb, z toho je 110 kilometrů dálnic a 67 kilometrů silnic I. třídy. Informaci o výstavbě dnes dostala vláda.
10.10.2018 18:01 |

podobné články

Pilc (Svobodní): Vraťme pojmu solidarita jeho původní význam

 
Solidaritou není nedobrovolné odevzdání peněz pod hrozbou násilí. Solidaritou je dobrovolná pomoc bližnímu. Solidarita je založena na dobrovolnosti.
15.02.2011 13:15 |

podobné články

Solidarita s nezaměstnanými posiluje. Dva ze tří Čechů se bojí o práci

 
Vývoj veřejného mínění ukazuje, že v důsledku dopadů hospodářské krize se solidarita s nezaměstnanými u nás v poslední době posiluje. Podle velké většiny naší veřejnosti má v otázkách řešení nezaměstnanosti i nadále hrát klíčovou roli stát. Ukázal to aktuální průzkum veřejného mínění agentury STEM.
26.04.2011 15:25 |

podobné články

LIDEM vymezili priority: svoboda, solidarita, podpora jádru i spoluúčasti pacientů

 
Sedmnáct bodů svých hodnotových a programových východisek s mottem „obyčejná slušnost“ zveřejnila v pátek strana LIDEM. Patří mezi ně například solidarita, svoboda spjatá s odpovědností, spravedlivé daně, přátelský a úsporný stát, racionální přístup k EU, ale i podpora jaderné energie či spoluúčast pacientů ve zdravotnictví.
08.06.2012 12:25 |

podobné články