Článek

Chcípl PES si došlápl na Rakušana. Už ne Kypr, ale Kolín a 93 tisíc korun

 
Hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES pod vedením aktivisty Jakuba Olberta doplnilo trestní oznámení na ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Důvodem je jeho podezření, že mimořádná odměna za starostování Kolína byla Rakušanovi vyplácena nezákonně. Informoval o tom podnikatel a aktivista hnutí Jiří Janeček.
29.12.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Janeček (14 článků) , Jiří Kolín (3 články)
Podobné články

Policie začala prověřovat Rakušana na základě oznámení od Chcípl PES

 
Policie začala prověřovat, zda se ministr vnitra a předseda STAN Vít Rakušan jako někdejší kolínský starosta nedopustil porušení povinnosti při správě cizího majetku. Učinila tak na základě trestního oznámení, které na Rakušana podala loni v prosinci iniciativa Chcípl PES. S odvoláním na kolínského státního zástupce Milana Hrubého to uvedla Česká televize (ČT). Případ se podle iniciativy týká uzavření smluv o právním zastupování města. Rakušan pro ČTK už dříve uvedl, že účelově vytvořené podezření rád při podání vysvětlení vyvrátí.
08.02.2022 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (504 článků)

Chcípl PES vyráží do Lán. Chce Zemanovi rozmluvit „Pandu“

 
Hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES se chystá do Lán na prezidenta Miloše Zemana; chce ho odradit od podpisu pandemického zákona. „Musíme se přesunout do Lán, bude to dlouhý. Spustili jsme petici, kterou pošleme panu prezidentovi,“ řekl místopředseda hnutí Chcípl PES Jiří Janeček, informují Novinky.
19.02.2022 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Janeček (13 článků) , Jiří Zeman (1374 článků) , Miloš Zeman (27382 článků)

Rakušanovi právníci? Pracují „v pondělí a v pátek, povětšinou i v úterý a ne zřídka i ve čtvrtek či ve středu."

 
Zaujal mě článek, kde se řešilo trestní oznámení iniciativy Chcípl pes na ministra vnitra Víta Rakušana. K mému překvapení jsem se dozvěděl, že ačkoli oznámení podle všeho směřovalo na Víta Rakušana a ačkoli Vít Rakušan podepisoval za město Kolín smlouvy, které byly v trestním oznámení zmíněny, je věc vedena jako podezření z přečinu, kterého se mohl dopustit neznámý pachatel. To jsem z toho jelen.
11.02.2022 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (504 článků)

Podobnou větu si o sobě Miroslava Němcová ještě nepřečetla. Chcípl PES se nepřímo zaměřil na její věk

 
Výbušná. Taková je situace mezi koaličními poslanci a iniciativou Chcípl PES. Ta nejprve uveřejnila osobní bydliště členů Parlamentu, kteří hlasovali pro pandemický zákon, aby je nakonec změnila na adresy pracovní. Mezitím ovšem řada vysokých státních činitelů vystoupila s ostrým prohlášením. Kromě ministrů Válka a Rakušana také senátorka Miroslava Němcová.
16.02.2022 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1691 článků)

Stíhání Rakušana policie odložila. Šéf STAN mluví o zadostiučinění, Chcípl pes se nevzdává

 
Policie odložila trestní oznámení na ministra vnitra Víta Rakuša(STAN), které loni podala iniciativa Chcípl PES. ČTK to dnes řekla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková a potvrdil to i Rakušan. Případ se týká uzavření smluv o právním zastupování Kolína. Podle iniciativy se Rakušan v někdejší funkci kolínského starosty mohl dopustit porušení povinnosti při správě cizího majetku. Nynější ministr to od začátku odmítal.
07.04.2022 12:50 |

podobné články

Na účet STAN míří statisíce i od firem napojených na Kypr. Hnutí: Všechno prověřujeme

 
Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) se může v posledních dvou měsících těšit ze značných finančních příspěvků. Na jeho účet přicházejí dary ve výši od 100 do 200 tisíc korun, což samo o sobě není nic zvláštního. Jenže přicházejí i od subjektů, které ovládají nebo v minulosti ovládaly firmy z Kypru, upozornil ve středu deník MF Dnes. Kypr je považován za daňový ráj. Podle šéfa strany Víta Rakušana ale nic v nepořádku není.
15.12.2021 20:20 |

podobné články

Rakušana začala vyšetřovat policie. „Svědomí mám čisté,“ brání se ministr

 
Policie začala prověřovat, zda se ministr vnitra a předseda STAN Vít Rakušan jako někdejší kolínský starosta nedopustil porušení povinnosti při správě cizího majetku. Učinila tak na základě trestního oznámení, které na Rakušana podala loni v prosinci iniciativa Chcípl PES. S odvoláním na kolínského státního zástupce Milana Hrubého to dnes uvedla Česká televize (ČT). Případ se podle iniciativy týká uzavření smluv o právním zastupování města. Rakušan dnes na twitteru uvedl, že je připraven jakékoliv podezření přesvědčivě vyvrátit, a že jej zatím policie nevyzvala, aby podal vysvětlení.
08.02.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (504 článků)

Janeček ze Chcípl PES dostal pokutu deset tisíc za otevření restaurace

 
Jiří Janeček z iniciativy Chcípl PES, která sdružuje protestující podnikatele, dostal pokutu 10 000 korun za to, že měl přes vládní opatření proti koronaviru opakovaně otevřenou svou restauraci v Jincích na Příbramsku. Pokutu mu vyměřil Městský úřad v Příbrami. Proti příkazu lze podat odpor. Janeček řekl, že tak učiní.
20.02.2021 19:05 |

podobné články

Slepci se zaběhl vodící pes, zpět mu ho vrátili strážníci Městské policie Kolín

 
Ve 12 hodin dne 18.9.2014 oslovili autohlídku Městské policie Kolín občané, kteří uvedli, že na parkovišti u Kauflandu stojí slepý muž, kterému se ztratil slepecký pes. Strážníci se okamžitě zkontaktovali s mužem, který uvedl, že se mu zaběhl pes – černý labrador.
19.09.2014 10:15 |

podobné články

Císařovna si nechala na Kypr dovést kočky. Teď je jimi ostrov zamořený

 
Legenda praví, že když byl Kypr zamořený hady, římská císařovna tam nechala dovézt kočky, aby si s nimi poradily. Uplynulo mnoho staletí a teď má Kypr jiný problém, který se vymyká kontrole. Pro změnu se to na ostrově hemží nikoli hady, ale kočkami.
28.01.2017 10:30 |

podobné články

Problém českých turistů nejen kvůli Slovinsku: Kypr je „obrovská komplikace“, říká expert

 
Koronavirová omezení v Evropě pomalu ustupují, problémy dělají jen lokální ohniska. Lidé, kteří se v létě chystali na dovolenou k Jadranu, měli naději, že se zájezdu skutečně dočkají. Jenže včera přišla nečekaná rána ze Slovinska. Už pro ně nejsme bezpečnou zemí. Od té doby se ke Slovinsku přidalo i Lotyšsko a Estonsko. Na Kypr se nyní chystá několik stovek Čechů, i Kypr pro ně ale zpřísnil podmínky.
04.07.2020 05:20 |

podobné články

Kypr: Bájné místo zrození Afrodity

 
Kypr se zapsal do povědomí konfliktem mezi Tureckem a Řeckem, zelenou linií rozdělující ostrov na dvě části a také pověstí, podle níž se zde vynořila z pěny krásná Afrodita. Je dobré vědět, že díky své strategické poloze a bohaté historii Kypr každému přichystá krásnou letní dovolenou.
11.08.2011 07:35 |

podobné články

Dolejš (KSČM): Pomůže kyperská krize změnám v EU?

 
Kypr je jedna z nejmenších členských zemí EU (má méně obyvatel než Praha) a od roku 2008 také člen eurozóny. Ostrov proslul především jako interní daňový ráj (tzv. offshore), něco jako vlastní unijní Kajmanské ostrovy. Podobně v EU funguje také Lucembursko. Co přitahovalo na Kypr kapitál, byly extrémně nízké firemní daně – sazba pouhých 10%. Kypr byl také rájem finančních operací. Úroky z vkladů tu dosahovaly enormních 5-8%.
02.04.2013 17:35 |

podobné články

Kypr – nezapomenutelná dovolená na pomezí tří světadílů

 
Kypr je hned po Sicílii a Sardinii třetí největší ostrov ve Středozemním moři. Jeho rozloha činí 9 251 km². Nejbližší řecké místo je ostrov Rhodos, který leží 380 kilometrů na západ od Kypru. Ostrov Kypr má na délku maximálně 240 km a na šířku 100 km. Na východě se rozkládá nižší pohoří Kyreneia, na západě pak vyšší pohoří Troodos s nejvyšší kyperskou horou Olymp (1 952 m). Mezi nimi se rozprostírá nevelká planina Mesaoria s hlavním městem Nikósií (Lefkosií).
03.09.2018 08:35 |

podobné články

Iniciativa Chcípl PES na nedělní demonstraci vyhlásí otevření Česka

 
Iniciativa za zachování provozu restaurací Chcípl PES chystá na neděli další demonstraci proti vládním opatřením. Organizátoři to ve čtvrtek řekli novinářům. Zkritizovali také podporu podnikatelům, kterou vláda v pondělí schválila. Žádají, aby místo příspěvku na pracovníka ve výši 400 korun za den dostali podnikatelé 70 procent tržeb z minulého období. Demonstrace začne ve 14:00 na Staroměstském náměstí.
07.01.2021 14:20 |

podobné články

Hamáček zahájil hon na svobodu, tvrdí iniciativa Chcípl PES

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zahájil hon na svobodu, tvrdí iniciativa Chcípl pes. Reaguje tak na jeho novelu zákona, podle níž by podnikatelé, kteří nedodržují vládní opatření, mohli dostat pokutu až čtyři miliony korun. Zakladatel iniciativy a majitel restaurace Šeberák Jakub Olbert proto plánuje svůj podnik otevírat i nadále. Na neděli připravuje iniciativa protivládní Valentýnské pochody.
10.02.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků)

Starosta Kolína: Mohlo by se stát, že Středočeský kraj spláče nad výdělkem

 
Kolín dlouhodobě trápí zvýšená kriminalita a vandalismus. Jak se situaci snaží řešit starosta Vít Rakušan (Změna pro Kolín) a kde je podle něj příčina? Kolín patří také mezi nejzadluženější města ČR. Jak se radnici daří s dluhem vypořádat a jaké to má pro město následky? Rakušan od krajských voleb působí také jako zastupitel Středočeského kraje. Jak hodnotí zdejší koalici a jak se mu jako opozičnímu zastupiteli daří prosadit své priority? Nejen s tím, ale i se svým pohledem na majetkové vyrovnání s církvemi se svěřil našim stránkám.
31.07.2013 10:25 |

podobné články

Zadlužený Kolín musí své investice konzultovat s bankou

 
Kolín, který se dlouhodobě potýká s obřím dluhem vzniklým při budování průmyslové zóny a bytů pro automobilku TPCA, musí s plánovanými investicemi každý rok seznamovat Českou spořitelnu. Podle úvěrové smlouvy by mu některé akce mohla i zakázat. Uvedl to starosta Vít Rakušan (Změna pro Kolín).
26.12.2013 20:52 |

podobné články

TPCA: Kmochův Kolín startuje v galerii Pod širým nebem

 
Město Kolín spolu s automobilkou TPCA Toyota Peugeot Citroën zvou všechny přátele hudby na 51. Kmochův Kolín, který se koná od pátku 13. do neděle 15. června. Neformálně ho zahájí už ve čtvrtek 12. června procházka městem se starostou Vítem Rakušanem zakončená programem v galerii Pod širým nebem.
07.06.2014 09:45 |

podobné články