Článek

Chcípl PES a další protestní strany: Politolog jejich šance nevidí. Co úspěchu brání?

 
Politickým stranám, které nesouhlasí s tvrdými protiepidemickými opatřeními, jejich přístup zatím nepřinesl rostoucí voličské preference. Nedá se tak pravděpodobně očekávat větší úspěch nových hnutí, která jsou zakládána právě v souvislosti s pandemií. Vyplývá to ze slov politologa Petra Justa z Metropolitní univerzity v Praze. Záměr ucházet se ve volbách o hlasy voličů, kteří nesouhlasí s vládními nařízeními spojenými s epidemií, oznámilo či zvažuje téměř rok po začátku pandemie několik subjektů. V jejich čele jsou většinou lidé, kteří jsou aktivní i při svolávání demonstrací.
21.02.2021 22:05 |

podobné články

Podobné články

Iniciativa Chcípl PES protestovala na Vaňkově kopci: Rozjeté vleky vypnula policie

 
Policie ve středu před polednem nechala vypnout lyžařský vlek v areálu Vaňkův kopec nedaleko Ostravy, kde se konala protestní akce iniciativy Chcípl PES proti vládním opatřením. Jednoho z organizátorů Jakuba Olberta policisté krátce zadrželi, po dohodě s jeho kolegy jej propustili.
03.02.2021 14:10 |

podobné články

Před úřadem vlády je živo: Aktivisté z iniciativy Chcípl PES chtějí zablokovat budovu

 
Před úřadem vlády dnes odpoledne probíhá demonstrace iniciativy Chcípl PES proti restrikcím ze strany vládních činitelů a dopadům omezujících opatření kabinetu na podnikatele. Cílem zhruba půl stovky demonstrantů je blokace budovy. „Když nás chtějí zavřít, zavřeme my je,“ dávají protestující vládě najevo.
29.01.2021 17:40 |

podobné články

Akci Chcípl PES podpořily další pražské restaurace. Přes noc rozsvěcí a vyvěšují vlajky

 
Restaurace a bary si již mohou osobního kontaktu se svými hosty užít jen do pátku, podle posledního rozhodnutí vlády se pak opět zavírají. Koncem minulého týdne na to zareagovali již hodně naštvaní provozovatelé podniků iniciativou nazvanou Chcípl PES. Na situaci hospod upozorňují vyvěšením české vlajky a také nechávají své podniky po osmé rozsvícené. V Praze se k této akci připojilo už přes 20 podniků a další na seznamu přibývají každým dnem.
15.12.2020 20:55 |

podobné články

Hejtmani popřeli sami sebe. Nahoře je největší diktátor za posledních třicet let. Aktivisté z iniciativy Chcípl PES vyšli Petřín a budou politickým hnutím

 
REPORTÁŽ Na Ministerstvo vnitra zaneseme registraci politického hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES a půjdeme do voleb. Chceme být u toho, až se začnou dávat dohromady záchranné balíčky pro podnikatele. To sdělil při nedělním valentýnském pochodu v Praze nejviditelnější člen zmíněné iniciativy Jiří Janeček. Ostatní líčili, jak policisté kontrolují jejich otevřené podniky.
15.02.2021 10:20 |

podobné články

Iniciativa Chcípl PES na nedělní demonstraci vyhlásí otevření Česka

 
Iniciativa za zachování provozu restaurací Chcípl PES chystá na neděli další demonstraci proti vládním opatřením. Organizátoři to ve čtvrtek řekli novinářům. Zkritizovali také podporu podnikatelům, kterou vláda v pondělí schválila. Žádají, aby místo příspěvku na pracovníka ve výši 400 korun za den dostali podnikatelé 70 procent tržeb z minulého období. Demonstrace začne ve 14:00 na Staroměstském náměstí.
07.01.2021 14:20 |

podobné články

Mrazák a rakev pro Hamáčka: Chcípl PES a občani demonstrovali před ministrovým domem

 
V Mratíně u Prahy před domem ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) dnes v poledne lidé demonstrovali proti vládním koronavirovým opatřením. Akci uspořádala iniciativa Chcípl PES, která sdružuje protestující podnikatele. ČTK to za iniciativu sdělil Jiří Janeček. Podobná akce se uskutečnila před týdnem v Brně v bydlišti ministra školství Roberta Plagy (42, za ANO) a v polovině ledna u domu ministra zdravotnictví Jan Blatného (50, za ANO). Další demonstraci chystají na neděli 7. března na Staroměstském náměstí.
20.02.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2557 článků)

Vy nás, my vás. Chcípl PES zahájil demonstraci, kterou chce blokovat vládě objekty

 
Iniciativa Chcípl PES svolala na páteční odpoledne na pražskou Malou Stranu demonstraci. Kritici vládních opatření chtějí blokovat některé objekty, neboť jim vadí, že vláda svými opatřeními omezuje život v ČR.
29.01.2021 15:05 |

podobné články

Iniciativa Chcípl PES hledá pomoc u komunistů: Nedovolte už prodlužování diktatury!

 
Chraňme seniory, ale ostatní lidi nechme žít. Tento vzkaz vyslala v pondělí vládě iniciativa Chcípl PES z Břeclavi. Upozornila, že situace mnoha lidí se kvůli protikoronavirovým opatřením stala natolik vážnou, že mnozí už nevědí kudy kam.
01.02.2021 16:15 |

podobné články

Hamáček zahájil hon na svobodu, tvrdí iniciativa Chcípl PES

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zahájil hon na svobodu, tvrdí iniciativa Chcípl pes. Reaguje tak na jeho novelu zákona, podle níž by podnikatelé, kteří nedodržují vládní opatření, mohli dostat pokutu až čtyři miliony korun. Zakladatel iniciativy a majitel restaurace Šeberák Jakub Olbert proto plánuje svůj podnik otevírat i nadále. Na neděli připravuje iniciativa protivládní Valentýnské pochody.
10.02.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2557 článků)

Chcípl PES žádá demisi vlády

 
Iniciativa Chcípl PES, která sdružuje protestující podnikatele, v pondělí vyzvala současnou vládu premiéra Andreje Babiše (ANO) k demisi. Stanovena má být úřednická vláda, která nastaví logická a plnitelná pandemická opatření, která budou dávat smysl.
15.02.2021 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20864 článků)

Chcípl PES demonstroval před Hamáčkovým domem, dovezl mrazák

 
V Mratíně u Prahy před domem ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) v sobotu lidé demonstrovali proti vládním koronavirovým opatřením. Akci uspořádala iniciativa Chcípl PES, která sdružuje protestující podnikatele, sdělil za iniciativu Jiří Janeček.
20.02.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2557 článků)

Janeček ze Chcípl PES dostal pokutu deset tisíc za otevření restaurace

 
Jiří Janeček z iniciativy Chcípl PES, která sdružuje protestující podnikatele, dostal pokutu 10 000 korun za to, že měl přes vládní opatření proti koronaviru opakovaně otevřenou svou restauraci v Jincích na Příbramsku. Pokutu mu vyměřil Městský úřad v Příbrami. Proti příkazu lze podat odpor. Janeček řekl, že tak učiní.
20.02.2021 19:05 |

podobné články

Místo nouze vyslovte vládě nedůvěru, vyzývá poslance Chcípl PES. Chystá uličku hanby

 
Poslanecká sněmovna by měla v pátek místo prodloužení nouzového stavu vyslovit nedůvěru vládě. Ve čtvrtek to na tiskové konferenci uvedl za iniciativu Chcípl PES majitel pivovaru Malý Janek v Jincích a bývalý poslanec ODS Jiří Janeček. Pro poslance plánuje iniciativa na pátek uličku hanby.
25.02.2021 15:35 |

podobné články

Zbořil: TOP 09 dostala po kebuli? Pozor. Od Kalouska by si pes kůrku nevzal a vše je dnes jinak. Pročpak je tak ticho o Ukrajině?

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Klidná síla lidovců prý získala křesla za pomoci ANO a ČSSD. Politolog Zdeněk Zbořil mírní jásot KDU-ČSL nad výsledky senátních voleb a nepředpokládá změnu v jejich přístupu při rozhodování ve vládě. Výprask TOP 09 překvapivě politolog nepovažuje za krizi strany. „Mají potenciál připravit další projekt, před kterým se někteří dočasní kritici hluboce ukloní a budou jej podporovat,“ předpokládá politolog, který sází na pružnost místopředsedy Miroslava Kalouska. Jako významnější prohru vidí ústup ze slávy u ČSSD. Ve svém pravidelném hodnocení politických událostí posledních dnů si také Zbořil všímá situace na Ukrajině, které bychom měli opět věnovat pozornost.
20.10.2014 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7293 článků)

Je libo hřebík do rakve? Pražané si na Staromáku dopřáli rybí polévku, mohli i nevšedně protestovat

 
Magistrát hlavního města letos výjimečně nezorganizoval tradiční rozlévání rybí polévky na Staroměstském náměstí. Důvod je prostý - omezení kvůli koronaviru. Iniciativy se tak chopili restauratéři z protestní výzvy Chcípl pes, kteří připravili 350 porcí. Ty nabízeli kolemjdoucím, turistům či bezdomovcům právě na Staroměstském náměstí.
24.12.2020 12:25 |

podobné články

VIDEO Policie jela zavřít lyžařský vlek, ale narazila na problém. „Kluci, do toho,“ ponoukal je rebel

 
Policisté se na Vaňkově kopci dostali do křížku s mužem, který zastupuje šéfa skiareálu Kafku. Ten se proviňuje proti vládním nařízením tím, že spouští vleky. Jde o protestní akci iniciativy Chcípl PES.
16.02.2021 20:15 |

podobné články

„Než uprchlíky, to radši kašlat na dotace.“ Při Zemanově úderu na EU se na Moravě tahaly rudé karty a bylo rušno

 
REPORTÁŽ „Bylo špatně, že jsme se rozhodli směrem na Západ! Co nám z republiky udělali?“ Evropská unie je horší RVHP, podniky v likvidaci a i tu Českou televizi „má“ prý Kalousek. Lidé, kteří přišli na setkání s prezidentem Milošem Zemanem do Nového Jičína, si nebrali servítky. Politiky natírali, jak se dalo, a pro řadu z nich je zkrátka Zeman „jediná šance“. „To jsou koblížky, pak chcípl pes a čtyři roky nic. Nelíbí se mi to, že když má člověk nějaký problém, ať už zdravotní nebo finanční, je naprosto bezmocný.“ „Jestli chcete něco napsat, napište, že se lidi ženou za nějakým pozlátkem a zapomínají na děti. Co z toho vyroste?“ stěžovali si. Na zaplněném náměstí se našli i dva lidé, kteří drželi červené karty, tedy pokud jim výraz nesouhlasu s hlavou státu místní senioři právě nebrali z rukou.
07.09.2017 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24921 článků)

PES v Praze chcípá dál. K iniciativě proti povinnému zavírání se přidává více restaurací

 
Vládní nařízení kvůli koronaviru zdaleka nejsou populární ani mezi lidem, ani mezi restauratéry, kterým mnohdy hrozí doslova zánik podniku. Proto vznikla iniciativa Chcípl PES, která bojuje proti povinnému zavírání restaurací ve 20:00. Nově ji podpořily další dvě pražské restaurace.
11.12.2020 18:10 |

podobné články

Megatrapná a zoufalá Eva F. obtěžuje novináře ve Varech! Kdo z ní už omdlel a čím se vtírala?

 
"Na letošní Vary se zcela jistě bude dlouho vzpomínat":http://www.extra.cz/tema/t49-filmovy-festival-v-karlovych-varech. Nejen že jsme vám jako první přinesli informaci, že "zde chcípl pes a všichni se snaží tuto informaci zatajovat":http://www.extra.cz/vime-prvni-v-karlovych-varech-chcipnul-pes-proc-vam-bartoska-a-jeho-media-taji-krutou-smrt a dělají, že je vše v pořádku, ale taky "jsme v přestrojení za Mela či za Faltýnovou dokázali iluminátsky všechny oklamat":http://www.extra.cz/filmovy-festival-ovladly-extra-temne-sily-redakcni-komando-vam-prinasi-dlouho-utajovane-informace, čili tímto zdravíme do akreditačního centra.
11.07.2014 09:25 |

podobné články