Článek

Chcete antigenní test? Volno je nejdřív za týden

 
Povinné testování ve firmách vyústilo v přetížení testovacích míst, která jsou jinak určena pro veřejnost. Některá místa kapacity navyšují, jinde mají na další týdny vyčerpáno.
09.03.2021 09:05 |

podobné články

Podobné články

Zpřísnění pravidel pro cestování do Česka má odklad. Do kdy budou stačit antigenní testy?

 
Pro příjezd do Česka ze zemí s velmi vysokým rizikem nákazy, kam budou od 5. února podle nové cestovatelské mapy patřit například Slovensko, Británie, Španělsko, Portugalsko, pobaltské země, Slovinsko nebo Irsko, bude do 14. února stačit místo PCR testu antigenní test. O zavedení přechodného období informovalo ministerstvo zahraničních věcí na svém webu. Na změnu upozornila televize Nova. V pondělí ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) uvedl, že od pátku bude nutné mimo jiné mít při návratu ze zemí s velmi vysokým rizikem PCR test, nikoliv antigenní.
03.02.2021 22:30 |

podobné články

Spolehlivost antigenních testů? Z 93 nakažených odhalily méně než polovinu. Je třeba je opakovat, uvádí Motol

 
Antigenní test na covid-19 je podle studie Fakultní nemocnice v Motole třeba častěji opakovat, aby se snížila jejich falešná negativita. Z 93 pozitivních odhalil antigenní test 41 nakažených, o dva dny později 11 dalších. U bezpříznakových pacientů mají antigenní testy citlivost 44 procent, u silně pozitivních 75 procent. Nemocnice o výsledcích testování u zhruba 400 pacientů ve druhé polovině února informovala v tiskové zprávě.
10.03.2021 11:40 |

podobné články

Jako hodit si korunou: Rychlé antigenní testy odhalí sotva polovinu nakažených, ukázala studie

 
Vědci z německé univerzity ve Würzburgu a její univerzitní kliniky došli k závěru, že rychlé antigenní testy odhalí koronavirovou nákazu jen v necelých 43 procentech případů. Informoval o tom dnes server Business Insider. Vědci přitom analyzovali přes 5000 výsledků testů u lidí, kteří si nechali provést jak antigenní, tak PCR test.
23.07.2021 14:55 |

podobné články

V červnu budou PCR testy zdarma bez předpisu

 
V červnu budou mít lidé hrazeny z veřejného zdravotního pojištění dva PCR testy na nemoc covid-19 a čtyři antigenní testy. Schválila to minulý týden vláda. Dosud mohly být hrazeny antigenní testy každé tři dny, ale dražší PCR test musel předepsat lékař či hygienik. Bez předpisu si museli lidé zaplatit PCR test sami.
01.06.2021 10:55 |

podobné články

Chaos u PCR testů zdarma: Naštvaní lidé ve frontě se jich nedočkali. Vojtěch mění cenu

 
Ode dneška by měli mít lidé hrazeny z veřejného zdravotního pojištění dva PCR testy na nemoc covid-19 a čtyři antigenní testy. Schválila to minulý týden vláda. Dosud mohly být hrazeny antigenní testy každé tři dny, ale dražší PCR test musel předepsat lékař či hygienik. Bez předpisu si museli lidé zaplatit PCR test sami. Jenže ne všude se ode dneška PCR testu „na pojišťovnu“ dočkáte. Některá testovací místa mají na svých webech uvedeno, že jim chybí metodika od ministerstva zdravotnictví a pojišťoven, a proto zatím dva hrazené PCR testy poskytovat nebudou. První problém už ministerstvo odstranilo - ministr Adam Vojtěch oznámil, že pojišťovny zvýší platbu za PCR testy bez žádanky na 614 korun místo 350 Kč.
01.06.2021 10:10 |

podobné články

Prymulova výzva nezabrala. Na pátek vyhlásilo ředitelské volno 15 procent základních škol

 
Ředitelské volno bude mít v pátek zhruba 15 procent základních škol v Česku. Zhruba polovina z nich ale zabezpečí fungování školních družin. ČTK to dnes řekl předseda Asociace ředitelů základních škol Michal Černý. Volno nedá asi 85 procent základních škol a důvodů mají několik. Ředitelé si volno chtějí pošetřit na dobu, kdy ho budou opravdu potřebovat, do roka mohou mít takových dnů pět. Jako další důvod Černý zmínil i tlak rodičů nebo námitku ředitelů, že by bylo lepší o uzavření škol rozhodnout centrálně.
24.09.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Černý (48 článků)

Extra slevy i příspěvek na testy. Cestovky bojují o dovolenkáře mířící do Řecka

 
Některé cestovní kanceláře klientům, kteří s nimi pojedou do Řecka, přispějí na test na koronavirus. CK Alexandria zaplatí test všem klientům s odjezdem od 17. srpna, ale jen do výše 1674 korun, kterou stanovilo ministerstvo zdravotnictví jako maximální sumu za tento test, řekl marketingový ředitel CK Petr Šatný. CK Blue Style podle své mluvčí Jany Ondrejechové na test dá až 1750 korun. Ve fakultních a krajských nemocnicích je cena za test 1756 korun. Soukromá odběrová místa si mohou účtovat i více. CK Čedok podle své mluvčí Evy Němečkové přispěje na test 1500 korun, ale jenom na nově zakoupené zájezdy do Řecka s odjezdem od 17. srpna.
11.08.2020 18:30 |

podobné články

Cestujícím do ČR z rizikových zemí bude dočasně stačit antigenní test

 
Pro příjezd do Česka ze zemí s velmi vysokým rizikem nákazy, kam budou od 5. února podle nové cestovatelské mapy patřit například Slovensko, Británie, Španělsko, Portugalsko, pobaltské země, Slovinsko nebo Irsko, bude do 14. února stačit místo PCR testu antigenní test. O zavedení přechodného období informovalo ministerstvo zahraničních věcí na svém webu. Na změnu upozornila televize Nova.
03.02.2021 21:50 |

podobné články

Žena v Brně si sama dělala antigenní test, začala silně krvácet

 
Ve fakultní nemocnici sv. Anny v Brně je hospitalizovaná žena po operaci zadní části dutiny nosní. Sama si prováděla antigenní test. Bohužel tak nešťastně, že si způsobila poranění zadní části dutiny nosní s rozsáhlým krvácením.
06.02.2021 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Sam Sam (459 článků)

ČSSZ: Pozitivní antigenní test ve škole? Jak žádat o ošetřovné

 
Rodiče se často ptají, jak se nyní, po skončení rotační výuky, řeší situace vznikající při testování ve škole. Tedy pokud má jedno dítě antigenní test pozitivní, musí domů všechny děti ze třídy a čekají, až bude pozitivita potvrzena PCR testem. Mají rodiče spolužáků tohoto dítěte nárok na ošetřovné? Je k tomu třeba nějaké potvrzení?
27.05.2021 11:50 |

podobné články

Od června mají lidé nárok na PCR testy zdarma i bez předpisu

 
V červnu mají lidé v Česku nárok na dva PCR testy a čtyři antigenní testy zdarma. Dosud byly antigenní testy hrazeny ze zdravotního pojištění každé tři dny, dražší PCR test však musel předepsat lékař nebo hygienik. Bez předpisu si museli lidé test uhradit sami.
01.06.2021 09:50 |

podobné články

Antigenní testy odhalují tisíce bezpříznakových nákaz

 
Na statistiky nově nakažených novým typem koronaviru má v posledních dnech výrazný vliv probíhající plošné antigenní testování. Od 16. prosince tyto testy odhalily kolem 9500 nakažených, přičemž 5000 z nich nemělo příznaky. Antigenní testy tvoří až 20 procent všech nových záchytů.
23.12.2020 15:20 |

podobné články

Prymula varuje před rakouskou cestou: Ne všechny antigenní testy se hodí pro školáky, tvrdí

 
Antigenní testy na covid-19, které se používají pro testování školáků v Rakousku, zřejmě nejsou dostatečně citlivé. Podíl pozitivních, které zachytily, byl v řádech promile. ČTK to v úterý řekl bývalý ministr zdravotnictví a současný poradce předsedy vlády Roman Prymula. Vhodné podle něj zřejmě nebudou ani kloktací testy, protože někteří menší žáci nedokážou dobře vykloktat. Vláda v pondělí uvedla, že by se první studenti mohli do škol vrátit od 1. března. Podmínkou bude antigenní testování ve školách. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) jeho rezort v úterý oslovil dodavatele a výrobce šesti typů testů, které by se mohly používat k testování na covid-19 ve školách. Dodavatele vybere vnitro podle informace o ceně a harmonogramu dodávek, a to co nejrychleji.
16.02.2021 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3168 článků)

Andrej Babiš chce k Vánocům antigenní testy pro všechny: Zdarma a dobrovolné

 
Premiér Andrej Babiš (66) by si přál, aby stát umožnil deset dní až týden před Vánoci všem občanům dobrovolně a zdarma podstoupit antigenní test na koronavirus. Uvedl to při úterním slavnostním zahájení velitelského shromáždění náčelníka generálního štábu.
24.11.2020 11:41 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22573 článků)

Babiš chce nabídnout před Vánoci antigenní testy zdarma

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) by si přál, aby stát umožnil deset dní až týden před Vánoci všem občanům dobrovolně a zdarma podstoupit antigenní test na covid-19. Uvedl to při dnešním slavnostním zahájení velitelského shromáždění náčelníka generálního štábu. Armádě při té příležitosti poděkoval za klíčovou roli při zvládání koronavirové epidemie.
24.11.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22573 článků)

Přehled svátků a prázdnin: Chcete si vzít volno v roce 2016? Podívejte se, kdy to pro vás bude nejlepší

 
Nový rok 2016 je za dveřmi a po vánočních svátcích už budeme pomalu a jistě plánovat dovolené na příští rok. Kdy je ale nejvhodnější doba si vzít volno? Podívejte se na přehled státních svátků a prázdnin, abyste si mohli vzít volno v ty pro vás nejvhodnější dny.
04.12.2015 18:06 |

podobné články

Návštěvy u seniorů v domovech jsou dál možné, podmínkou je test a respirátor

 
Ti lidé, kteří se objednali na bezplatný a dobrovolný antigenní test, aby mohli navštívit příbuzné v domovech důchodců, ale před svátky se na něj kvůli přetížení testovacích míst nedostali, nemusejí zoufat. Test, na který půjdou v příštích dnech, bude nadále platit jako „vstupenka“ do domovů seniorů a sociálních ústavů.
28.12.2020 05:45 |

podobné články

Jak se dostat do kadeřnictví: Cesta za ostříháním povede minovým polem regulí

 
V pondělí vláda definitivně schválila, že se od 3. května otevřou kadeřnictví, pedikúra či kosmetické salóny. Potřeba by k tomu měl být buď PCR test, který je platný po dobu sedmi dnů, nebo maximálně tři dny starý antigenní test. Pokud jste po očkování proti covidu či devadesát dní po prodělání koronaviru, test byste potřebovat neměli. Dodržování pravidel bude kontrolováno.
27.04.2021 15:00 |

podobné články

Arenberger couvl hněvu kadeřníků a kosmetiček. Zákazníkům postačí test z práce či školy

 
Stačil jediný den a je to zase jinak. Řeč je o povinnosti zákazníků kadeřnictví a kosmetických salonů, aby měli PCR nebo antigenní test z odběrných míst. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) to uvedl v pondělí po jednání vlády, v úterý večer už ale tweetoval, že postačí i test ze zaměstnání nebo školy. Podrobnosti chce zveřejnit po čtvrtečním jednání kabinetu. Unie kosmetiček zmiňovala předtím testy z odběrných míst jako velkou komplikaci. Obávala se, že kvůli tomu část klientů návštěvu raději odloží do doby, kdy tato podmínka přestane platit.
27.04.2021 16:20 |

podobné články