Článek

Chat s Václavem Valáškem: Ptejte se na vše, co vás zajímá o II. pilíři důchodové reformy!

 
Pro koho se hodí II. pilíř penzijní reformy? Může vylepšit budoucí důchod i vám? Ptejte se finančního poradce Václava Valáška ze společnosti Partners. Chatovat s ním můžete v úterý 19. února od 10 do 11 hodin.Své dotazy můžete psát už nyní!
15.02.2013 10:45 |

podobné články

Podobné články

Chat s MUDr. Zuzanou Vančíkovou: Ptejte se na vše, co vás zajímá o alergiích!

 
PRÁVĚ TEĎ: Zajímá vás, jestli vaše potíže jsou alergického původu? Chcete vědět, jestli se alergie dědí a jak citlivost na alergeny můžete získat? Co na alergie zabírá a čeho se vyvarovat? Na vše, co vás zajímá kolem alergií, se ptejte primářky MUDr. Zuzany Vančíkové z nemocnice v Hořovicích, která bude na vaše dotazy odpovídat v pátek 29. 3. od 10 hodin. Své dotazy můžete psát už nyní.
27.03.2013 13:40 |

podobné články

KB: Zájem o spoření ve II. pilíři na konci dubna rapidně vzrostl

 
Zájem o spoření ve II. pilíři se v průběhu dubna významně zvýšil. KB Penzijní společnost zaznamenala v pracovních dnech více než tisícovku zájemců o spoření ve II. pilíři denně, počet uzavřených smluv překročil v průměru stovku denně. V nejbližších dnech přesáhne celkový počet smluv KB Penzijní společnosti ve II. pilíři hranici pěti tisíc kusů.
02.05.2013 14:00 |

podobné články

Revoluce v důchodech: Ptejte se ministra Drábka!

 
Rozumíte revoluci v důchodech? Ptejte se na vše, co vás okolo důchodové reformy zajímá. Kdy půjdete do důchodu? Jak vysoký státní důchod bude? Vyplatí se vám spořit? Jak to bude s fondy? Blesk.cz poprvé v historii uspořádá debatu a spoluvytvářet ji můžete i vy. Na vaše dotazy bude odpovídat ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek, ekonomové Pavel Kohout z Partners a bývalý člen NERV a Vít Samek z Českomoravské konfederace odborových svazů. Nejedná se o chat. Vaše dotazy položíme za vás.
01.03.2011 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kohout (223 článků) , Jaromír Drábek (1074 článků)

Chat s Dagmar Honsovou: Odpoví na vše, co vás zajímá o počasí!

 
Plánujete v blízké době dovolenou a bojíte se, že budete mít špatné počasí? Zajímá vás, jak se předpověď vytváří a jak spolehlivá vlastně je? Ptejte se meteoroložky Dagmar Honsové na vše, co vás o počasí zajímá. Na chatu Blesk.cz bude na vaše otázky odpovídat ve středu od 11 hodin, ptát se ale můžete už teď.
18.06.2014 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (714 článků)

Chat s ministrem práce Drábkem: Ptejte se na důchodovou reformu

 
Bojíte se důchodové reformy? Zajímá vás, co se změní v oblasti sociálních dávek? Jak na tom od ledna budou nezaměstnaní? Na všechno, co vás zajímá z oblasti práce a sociálních věcí se můžete ptát v pondělí 14. listopadu od 11 hodin na chatu přímo ministra Jaromíra Drábka.
10.11.2011 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1074 článků)

Chat s Tomášem Machancem: Ptali jste se na vše, co vás zajímá o pilířích důchodové reformy!

 
Nevyznáte se v důchodové reformě? Nevíte, o který její pilíř se na stáří budete moci opřít? Váháte, zda se vám to vyplatí? Na to a na vše ohledně důchodů a předdůchodů odpovídal na chatu Blesku ing. Tomáše Machance, MBA – ředitel odboru sociálního pojištění ministerstva financí.
18.02.2013 13:00 |

podobné články

Sobotka je proti návrhu Babiše projednat znovu poplatky a druhý pilíř

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je proti požadavku ministra financí Andreje Babiše (ANO) jednat o obnovení poplatku za pobyt v nemocnici a o druhém pilíři důchodové reformy. Nevidí důvod měnit koaliční smlouvu. Sobotka to napsal ČTK v reakci na pondělní vyjádření šéfa hnutí ANO, že zrušení stokorunového poplatku za pobyt v nemocnici i plánované odstranění druhého pilíře důchodové reformy byla chyba. KDU-ČSL se jednání nebrání, změny ale musí schválit všichni koaliční partneři.
03.06.2014 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13758 článků) , Bohuslav Sobotka (9510 článků)

Ekonomka napsala o průšvihu druhého pilíře. A pak se ukázalo ještě něco

 
Ekonomická analytička Markéta Šichtařová vzbudila nevoli ministerstva financí za publikovaný text o druhém pilíři důchodové reformy. Kalouskův úřad jí vyčítá údajně hrubě zavádějící informaci, že pro lidi, kteří neodpracují minimální počet let potřebných pro přiznání důchodu, je účast ve druhém pilíři nevýhodná. Opak je prý pravdou, tvrdí v reakci ministerstvo.
22.02.2013 20:10 |

podobné články

Chat s odborníky: Ptali jste se na to, kdo hlídá vaše peníze, které si šetříte na důchod?

 
Kdo a jak se stará, aby vaše peníze ve II. pilíři byly v bezpečí? Jak putují na váš důchodový účet? Co všechno musíte oznámit mzdové účtarně? Komu a co hlásí vaše účetní? Na to a další otázky ohledně II. pilíře důchodové reformy odpovídali Mgr. Michal Franěk z ministerstva financí a dva odborníci  z Generálního finančního ředitelství: vedoucí oddělení daně z příjmů fyzických osob ing. Petr Vrána a Jana Šmídová.
19.02.2013 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vrána (18 článků) , Michal Koma (5 článků)

Chat s Liborem Boučkem

 
Chatujte s moderátorem Liborem Boučkem (30). Ptejte se Libora, jak ho baví dopolední show na Evropě 2, čemu se kromě moderování v rádiu věnuje. Kam se chystá na letní dovolenou a s kým ji bude trávit? Ptejte se na vše, co vás zajímá už nyní. Na vaše dotazy bude odpovídat ve středu na chatu v redakci Blesk.cz od 11 hodin.
11.07.2011 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Libor Bouček (408 článků)

Chat s Ewou Farnou: Ptejte se na vše, co vás zajímá!

 
Porotkyně Československé SuperStar, česká a polská zpěvačka Ewa Farna s vámi bude chatovat on-line už v úterý, 2.4. od 14:00! Vaše dotazy ale můžete začít vkládat už dnes. Zeptejte se jedné z nejsledovanějších celebrit na to, co vás zajímá!
29.03.2013 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Ewa Farna (1099 článků)

Chat o digitalizaci televize v pondělí

 
Na chat do Blesk.cz přijde v pondělí 26. října v 9:00 národní koordinátor pro digitalizaci televizního vysílání v Česku Zdeněk Duspiva. Ptejte se na vše, co vás k tématu zajímá.
23.10.2009 17:55 |

podobné články

Chat s Davidem Deylem

 
V pondělí v 11 hodin přijde na chat do redakce Blesk.cz mladý a talentovaný zpěvák David Deyl, jehož singl Akorát se drží už týdny na předních příčkách hitparád. Ptejte se začínající popové hvězdy na vše, co vás zajímá.
19.06.2010 13:55 |

podobné články

Osobnosti: David Deyl (35 článků)

CHAT: Ptejte se (nejen na Řepku) Vlaďky Erbové!

 
Na chat se čtenáři Blesk.cz přišla modelka a přítelkyně fotbalisty Tomáše Řepky Vlaďka Erbová. Známá modelka se sice trochu zdržela v dopravní zácpě, ale nakonec dorazila. Ptát jste se mohli na vše, co vás zajímá.
22.10.2010 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlaďka Erbová (938 článků)

Chat s profesorem Petruželkou: Ptali jste se na vše, co vás zajímá o rakovině!

 
Chat s předním českým onkologem prof. MUDr. Lubošem Petruželkou, CSc., přednostou Onkologické kliniky 1. LF UK, VFN a ÚVN v Praze. Zajímá vás, jaké jsou nové postupy v léčbě onkologických onemocnění? Bude rakoviny v příštích letech přibývat? Na tyto a další otázky odpovídal profesor Luboš Petruželka čtenářům Blesku.
06.04.2014 10:20 |

podobné články

Chat s prezidentem exekutorů Jiřím Proškem: Ptali jste se na vše, co vás zajímá o exekucích!

 
Ohrožuje vás exekuce? Bojíte se, že přijdete o vše? Chcete vědět, jak v exekuci utrpět co nejmenší ztráty? Na vše, co vás ohledně exekucí zajímá, odpovídal na chatu Blesku prezident Exekutorské komory ČR Mgr. Ing. Jiří Prošek.
08.03.2013 11:55 |

podobné články

Ministr Kalousek: Zásluhovost už nebude zašlapávána

 
O důchodové reformě se v České republice diskutovalo dvacet let, žádné zásadní kroky ale učiněny nebyly. Z vyspělých zemí máme stále jednu z největších závislostí důchodů na prvním pilíři. Naopak individuální úspory a míra individuální odpovědnosti se pohybují na velmi nízké úrovni. Princip zásluhovosti byl po dlouhá léta zašlapáván do země. Úkolem důchodové reformy je tyto nedostatky napravit či přinejhorším zmírnit negativní trendy.
22.05.2012 12:10 |

podobné články

Důchodová reforma od ledna přilákala 11 tisíc lidí

 
Do důchodové reformy, která odstartovala v lednu, se za první dva měsíce zapojilo 11.000 lidí. Tolik smluv na důchodové spoření ve druhém pilíři eviduje specializovaný registr. Na jednání sněmovního sociálního výboru to dnes řekl náměstek ministra financí Radek Urban.
07.03.2013 16:15 |

podobné články

Schvalování důchodové reformy Senát odložil

 
Projednávání vládní důchodové reformy Senát odložil z dneška na příští středu, kdy se má věnovat i dokončení zdravotnické reformy. Horní komora o tom rozhodla po zhruba dvouhodinové debatě o zvýšení spodní sazby daně z přidané hodnoty, které hlasy opozice odmítla.
07.10.2011 19:15 |

podobné články