Článek

Chalánková (ODS): Premiér Babiš by měl vysvětlit konkrétní dopady Istanbulské úmluvy na život a právo v ČR

 
Se seznamem konkrétních dotazů na dopady případného přijetí Istanbulské úmluvy se otevřeným dopisem obrátila na premiéra Andreje Babiše senátorka Jitka Chalánková.
08.09.2020 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20864 článků) , Jitka Chalánková (150 článků)
Podobné články

Senátorka Chalánková: Premiér Babiš by měl vysvětlit konkrétní dopady Istanbulské úmluvy na život a právo v České republice

 
Tisková zpráva a otevřený dopis senátorky Chalánkové premiérovi Andreji Babišovi ve věci Istanbulské úmluvy.
16.09.2020 15:15 |

podobné články

Polsko couvá od vypovězení Istanbulské úmluvy. Vstupují do toho koaliční hrátky

 
Server Euractiv přišel se zprávou, že Polsko nejspíše od Istanbulské dohody jen tak neodstoupí. Včera jsme informovali o tom, že polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro oznámil úmysl odstoupit od Istanbulské úmluvy. Vláda o tom měla jednat včera. Včera však o tom jednat odmítla. „Neexistuje žádné oficiální, jednoznačné rozhodnutí týkající se Istanbulské úmluvy,“ vzkázal vedoucí kanceláře předsedy vlády polské televizi. Prý se jednalo o předčasné a emocionální vyjádření.
28.07.2020 19:20 |

podobné články

Senátorka Chalánková píše Babišovi kvůli Istanbulské smlouvě. Rozpory, chybějící informace. Kolik tedy bude genderů?

 
Senátorka Jitka Chalánková dlouhodobě bojuje proti přijetí Istanbulské úmluvy. Vzhledem k tomu, že v poslední době zesílily tlaky na přijetí tohoto dokumentu v rámci Evropské unie (dokonce se údajně má spekulovat, jak by mohla být členským státům vnucena prostřednictvím evropského práva), zaslala otevřený dopis premiéru Andreji Babišovi, kterého žádá o informace, co by to pro Českou republiku znamenalo.
16.09.2020 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (150 článků)

Křesťané a křesťanky za přijetí Istanbulské úmluvy

 
V posledních několika měsících se stáváme svědky toho, jak se představitelé různých církví snaží zmařit ratifikaci tzv. Istanbulské úmluvy (resp. Úmluvy Rady Evropy o prevenci a boji proti násilí na ženách a domácímu násilí).
19.10.2018 20:30 |

podobné články

„Otevřete oči!“ Klaus ml. odhalil tanečky kolem „Istanbulu“. Zlá realita

 
ROZHOVOR Voliči by měli konečně otevřít oči, říká pro ParlamentníListy.cz předseda Trikolóry a poslanec Václav Klaus v reakci na dění kolem (ne)schvalování Istanbulské úmluvy v českou vládou. “Lež jako věž!” Komentuje Klaus způsobem, jakým premiér Babiš schválí výsledky nedávného evropského summitu. Konkrétně též vyjmenoval, proč musíme důrazně odmítat přijetí Istanbulské úmluvy, jde prý o hodně.
29.07.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10204 článků)

Seberou vám děti. Namontují kamery? Významný odborník našel děsivé věci v Istanbulské úmluvě

 
Psycholog Jeroným Klimeš, jenž se zabývá převážně psychologií rodiny, se na svém webu rozepsal o Istanbulské úmluvě. Podle něj je příliš obecná a extremistická. Obává se, že výsledkem Istanbulské úmluvy by mohlo být také více rozpadlých rodin a více odcizených rodičů. Proč? Například proto, že do partnerských konfliktů úřady těžko vidí. A mohou úřady do našich bytů namontovat kamery? Jak vnímá Klimeš, není řečeno, že ne.
25.10.2018 10:10 |

podobné články

Nad tímhle se Dienstbier hodně vztekal. Senátorka Chalánková k Istanbulu: Nový návrh

 
Bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf na svém facebooku zveřejnil návrh usnesení k Istanbulské úmluvě z pera senátorky Jitky Chalánkové. Ten zvedl ze židle senátora Jiřího Dienstbiera bodem o definici genderu, kde se podle něj projevily „mýty, fake news, které se šíří kolem Istanbulské úmluvy, která nijak nepopírá, že biologicky jsou tady muži a ženy.“
21.08.2020 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Jitka Chalánková (150 článků) , Pavel Nový (456 článků) , Pavel Nový (329 článků)

Dusno ve Sněmovně. Střetli se tam odpůrci a zastánci Istanbulské úmluvy

 
Odpůrci i zastánci přijetí takzvané Istanbulské úmluvy proti násilí na ženách a domácímu násilí se dnes odpoledne střetli ve Sněmovně. Sněmovní petiční výbor uspořádal veřejné slyšení poté, co obdržel petice s víc než 10 000 podpisů proti dokumentu i na jeho podporu. Na debatu dorazilo přes 150 lidí.
06.11.2018 18:50 |

podobné články

Lidovci nesouhlasí se zavedením Istanbulské úmluvy do českého právního řádu

 
Lidovci nesouhlasí s ratifikací Istanbulské úmluvy. Podle nich je nadbytečná, násilí na ženách dostatečně postihují české zákony. Novinářům to po jednání celostátního výboru KDU-ČSL řekl předseda strany Pavel Bělobrádek.
06.11.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1622 článků)

Odsoudíme chlapa-násilníka rychleji, ušetříme! Sněmovní debata o Istanbulské úmluvě přinesla překvapení

 
V Poslanecké sněmovně se sešly hned dvě petice týkající se Istanbulské úmluvy. Ta první dohodu podporuje, ta druhá před důsledky paktu, kladoucího si ambiciozní cíl vymýcení domácího násilí, varuje. K oběma peticím se ve Sněmovně konalo i veřejné slyšení, kde byly prezentovány argumenty zastánců úmluvy, a stejně tak i jejích odpůrců.
07.11.2018 14:00 |

podobné články

Okamura (SPD): K přijetí Istanbulské úmluvy v ČR nesmí dojít

 
Komentář na facebookovém profilu k ČSSD ve vládě a návrhu na přijetí Istanbulské úmluvy
18.11.2018 21:25 |

podobné články

Majerová Zahradníková (Trikolóra): Skutečně nerozumím názvům jednotlivých pasáží Istanbulské úmluvy

 
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny 5. prosince 2019 – ústní interpelace premiéra Babiše k zamýšlené ratifikaci Istanbulské úmluvy
05.12.2019 20:20 |

podobné články

Koalice organizací s Českou ženskou lobby vyzvala k ratifikaci Istanbulské úmluvy

 
Koalice nevládních organizací Hlas proti násilí vyzvala politiky a političky k ratifikaci takzvané Istanbulské úmluvy. Přijetí této mezinárodní dohody proti domácímu a sexuálnímu násilí, která má zajistit pomoc obětem i práci s pachateli, chce iniciativa podpořit kampaní s příběhy týraných či znásilněných žen.
10.12.2019 06:30 |

podobné články

„Jsou za hlupáky!“ Od předsedy Svobodných zní k příznivcům Istanbulské úmluvy nepříjemná slova

 
Ratifikace Istanbulské úmluvy může postavení žen i zhoršit, varuje ve svém komentáři na Facebooku předseda Svobodných Libor Vondráček. Podle něj žádný podobný dokument nepotřebujeme, a upozorňuje, že v argumentáři Rady Evropy ke kontroverzní úmluvě se dají najít pasáže, které příznivci dokumentu příliš neocení.
08.08.2020 21:40 |

podobné články

Golasowská (KDU-ČSL): Proč nesouhlasím s ratifikací Istanbulské úmluvy

 
Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí (DN), to je přesný název tzv. Istanbulské úmluvy (IÚ). Její zastánci hovoří o tom, že je potřeba ji co nedříve ratifikovat, neboť tímto podpisem budou oběti domácího násilí lépe chráněny. Já o tom nejsem ale vůbec přesvědčena, a proto se budu v této úvaze zabývat pouze DN a otázky genderu nechám stranou.
09.08.2020 17:10 |

podobné články

Norové odmítají u bratrů Michalákových nové posudky, tvrdí Chalánková

 
Společnou řeč s prezidentem Milošem Zemanem našla poslankyně TOP 09 Jitka Chalánková v případu odebraných dětí v Norsku. Chalánková totiž stejně jako prezident vidí ještě další možnosti, jak by Česko mělo svým občanům v boji s norskou sociálkou pomoci. Navíc prozradila novinku v případu Michaláková. Norové odmítli české matce revizní psychologické posudky. Chalánková to řekla ve Studiu Blesk.
25.01.2016 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24921 článků) , Jitka Chalánková (150 článků)

Ministr Dienstbier: Istanbulská úmluva je mezinárodní standard v oblasti ochrany obětí domácího násilí, které zažívá každá třetí žena

 
Vláda na svém dnešním jednání vyslovila souhlas s podpisem Úmluvy Rady Evropy o prevenci a potírání násilí na ženách a domácího násilí (tzv. Istanbulské úmluvy). Česká republika dosud patřila ke zbývajícím osmi zemím Rady Evropy, které Istanbulskou úmluvu nepodepsaly. Ratifikace úmluvy by měla proběhnout do poloviny roku 2018.
13.02.2016 17:20 |

podobné články

Zástupci Karpatské úmluvy jednali v Modré

 
Ve dnech 14. až 16. června 2017 se v Modré u Uherského Hradiště uskutečnilo 8. zasedání Implementačního výboru Karpatské úmluvy [1]. Česká republika je pro období 2014–2017 předsednickou zemí Úmluvy a zasedání Implementačního výboru v Modré tak bylo vyvrcholením tříletého vedení agendy Úmluvy na straně ČR.
23.06.2017 09:10 |

podobné články

Lidé už se nebudou moci seznamovat, znělo ve Sněmovně o istanbulské smlouvě

 
Novodobé norimberské zákony, neomarxistický paskvil, diskriminace většiny menšinou. Taková silná slova zněla ve Sněmovně na pondělním semináři „Istanbulská úmluva a manželství pro všechny“, který pořádal poslanec Pavel Jelínek z hnutí SPD. Zúčastnili se ho především kritici Istanbulské úmluvy, o jejíž ratifikaci by měl rozhodovat parlament.
25.02.2020 14:10 |

podobné články