Článek

Chabr (TOP 09): Pražské zastupitelstvo schválilo založení ústavu Kampus Hybernská

 
Zastupitelé hl. m. Prahy schválili rozšíření spolupráce na projektu Kampus Hybernská formou založení stejnojmenného zapsaného ústavu. Hlavní město do něj vloží deset milionů korun. Kampus Hybernská je dlouhodobý úspěšný projekt UK a Magistrátu hlavního města Prahy, který nabízí lidem různé možnosti využití volného času.
03.07.2020 13:15 |

podobné články

Podobné články

Kampus Hybernská: Školila se zde STB, nyní areál užívají studenti Filozofické fakulty UK a kutilové

 
Kampus Hybernská, který je společným projektem hlavního města Prahy a Karlovy Univerzity, funguje už 3 roky. Za tu dobu se stal místem, které propojuje obyvatele a návštěvníky Prahy se studenty a akademiky z Univerzity Karlovy. Během té doby se podařilo kolem Kampusu vybudovat silnou komunitu, která se o objekt stará a díky její práci se nyní mohou otevřít další opravené prostory. V minulosti se zde učili ale jiné praktiky.
21.08.2020 05:40 |

podobné články

Plamínková (STAN): Pilotní projekt Re-Use odstartoval v Kampusu Hybernská

 
V prostorách Kampusu Hybernská odstartoval jedinečný pilotní projekt Cirkulární dílna, jenž vzniká ve spolupráci Kampusu Hybernská při Filozofické fakultě Univerzity Karlovy za finanční podpory Pražských služeb, a. s., a ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy, Knihovnou věcí a Institutem cirkulární ekonomiky.
03.10.2018 16:26 |

podobné články

Výkaly, alkohol a zničené zdi: Takhle squatteři vyváděli v Hybernské

 
Město zlepšilo zabezpečení domu v Hybernské ulici v Praze 1, do kterého o víkendu vnikli squatteři. Zároveň jedná se státem o koupi sousedního domu. ČTK to v pondělí řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman. V magistrátní budově má vzniknout Kampus Hybernská, který připravuje Praha společně s Univerzitou Karlovou (UK). Dvě budovy patřící městu a státu na rohu ulic Hybernská a Senovážná obsadila v sobotu odpoledne skupina squatterů, chtěli poukázat na krizi bydlení.
12.06.2017 18:30 |

podobné články

Zažijte Venezuelu v Praze: Festival Merkado roztančí Kampus Hybernská

 
Kdo už se nemůže dočkat tradičního Merkado tržiště, jež se koncem května uskuteční jako každoročně na náměstí Jiřího z Poděbrad, nemusí zoufat. Pořadatelé si připravili jednodenní předvoj – Den pro Venezuelu v Kampusu Hybernská. Ten mohou nadšenci zažít 25. dubna v 11 hodin. Nabídne nejen tamější speciality, ale i latinsko-americkou hudbu, výstavu, film i diskuse.
24.04.2018 15:50 |

podobné články

Piráti: Pražské zastupitelstvo schválilo dobrou protikorupční strategii, stačí ji naplnit

 
Pražské zastupitelstvo ve čtvrtek schválilo dobrou protikorupční strategii. Piráti se na její přípravě podíleli.
24.02.2017 09:40 |

podobné články

Mladí umělci míří do Kampusu Hybernská: Sedmý ročník Pokojů nabídne workshopy i přednášky

 
Prázdné místnosti Kampusu Hybernská se mezi 9. a 18. listopadem zaplní a promění na originální pokojíčky v rámci Site-specific výstava Pokoje. Sedmý ročník festivalu představí návod na bezchybné bytí, seznámí s řeckou bájí Narcis a Echo, donutí k nekonečnému zívání a vybídnou k prolistování módní bible.
08.11.2018 08:40 |

podobné články

První blešák v centru Prahy: Hipsteři, neziskovky a studenti se spojili

 
Nový kampus filozofické fakulty »Hybernská ožívá« uspořádal v sobotu 3. června první bleší trh v centru metropole. Ve vnitrobloku bylo možné sehnat mezi dvanáctou a devatenáctou hodinou gramofonové desky, nespočet bot, knihy i usměvavé lidi. Zajímavostí navíc byla možnost seznámit se s malými neziskovými organizacemi.
04.06.2017 09:35 |

podobné články

VIDEO: Hybernskou zněla bengálština i novořečtina. Lingvističtí nadšenci objevovali kouzlo čtyřicítky světových jazyků

 
Kampus Hybernská se proměnil v bájnou Babylonskou věž. Cílem Evropského dne jazyků, jenž se tu 26. září ve velkém slaví vůbec poprvé, ale není lingvistické nadšence zmást - právě naopak. Filozofická fakulta Univerzity Karlovy si připravila poutavou prezentaci čtyřicítky živých i mrtvých jazyků, s nimiž se návštěvníci mohou v rámci akce seznámit, a opravdoví nadšenci dokonce i naučit se základy. Kromě „profláknutých“ řečí, jako je němčina, byly „k slyšení“ i exotičtější jazyky, například bengálština či litevština.
26.09.2018 15:05 |

podobné články

VIDEO: Zírání do zdi a obtloustlé nahotinky v okně. Festival LUSTR proměnil Hybernskou v palác ilustrace

 
Kampus Hybernská v Praze se proměnil v palác ilustrátorů. V rámci festivalu LUSTR v této budově představují svou kreslířskou tvorbu nejen čeští, ale i zahraniční tvůrci. Obyčejnou výstavu ale nečekejte. Kromě nástěnných obrazů návštěvníkům nad hlavami poletují nejrůznější druhy instalací.
04.10.2018 21:05 |

podobné články

Načeva pokřtí album Zdivočelí koně, inspirovali ji zakázaní básníci

 
Zpěvačka a herečka Monika Načeva vydává svou desátou studiovou desku pod názvem Zdivočelí koně. Desku pokřtí 4. června v pražském prostoru Kampus Hybernská.
22.05.2020 10:15 |

podobné články

Princ Charles v Brně navštíví kampus a získá univerzitní medaili

 
Nový kampus Masarykovy univerzity v Brně-Bohunicích si v pondělí prohlédne britský následník trůnu princ Charles. Čeká jej komorní debata se studenty o výzkumech brněnských vědců i globálních problémech.
21.03.2010 11:00 |

podobné články

Kampus Dejvice oslaví jaro hudbou a „hleděním na květy“

 
Univerzitní kampus v Praze 6 – Dejvicích se ponoří 19. dubna do oslav jara, spojených s rozkvětem nádherných sakur a příjemnou hudbou. Tradiční japonský svátek jara Hanami (doslova „hledění na květy“) má na Vysoké škole chemicko-technologické své místo již 17 let. Teprve letos se však rozšíří do celého Kampusu Dejvice, navíc pod záštitou starosty Prahy 6.
15.04.2016 17:35 |

podobné články

V Holešovicích postaví moderní studentský kampus s byty. Nabídne kinosál, fitko i grilování na terase

 
Pražským studentům se blýská na lepší ubytování. V Holešovicích mezi ulicemi Na Zátorách a Partyzánská nedaleko stanice metra C Nádraží Holešovice totiž vznikne nový studentský kampus, který nabídne malé kinosály, kuchyně s vybavením pro společné vaření i fitko.
14.01.2019 13:45 |

podobné články

Zastupitelstvo Prahy 10 schválilo veřejný prodej tzv.viladomů

 
Prodej formou veřejné aukce s předkupním právem pro současné nájemce tzv. viladomů tzn. domů se šesti a méně bytovými jednotkami dnes schválilo zastupitelstvo desáté městské části.
30.06.2011 11:05 |

podobné články

Magistrát hl. m. Prahy: Zastupitelstvo schválilo síť sociálních služeb pro rok 2016

 
Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo na návrh radní pro oblast sociální politiky a školství Ireny Ropkové (ČSSD) síť sociálních služeb na území hlavního města pro rok 2016. Dokument, jehož přijetí bylo nutnou podmínkou pro příjem dotace na poskytování sociálních služeb od ministerstva práce a sociálních věcí, určuje strukturu a rozsah sítě poskytovaných služeb.
19.06.2015 17:32 |

podobné články

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo žádosti z vypsaných dotačních programů

 
Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo v pondělí 27. července žádosti z vypsaných dotačních programů z devíti „Středočeských fondů“ na rok 2015.
27.07.2015 18:06 |

podobné články

Wolf (KDU-ČSL): Zastupitelstvo schválilo dar nadačnímu fondu Praha ve filmu

 
Nadační fond Praha ve filmu Prague Film Fund, který hlavní město v prosinci loňského roku založilo na podporu vlastní pozitivní prezentace v zahraničí prostřednictvím filmové a televizní tvorby, obdrží dar ve výši 10 000 000 Kč. Příslušný tisk předložený radním Janem Wolfem schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy 27. dubna. První výzva fondu k předkládání žádostí o nadační příspěvek byla otevřena 1. května 2017.
02.05.2017 14:45 |

podobné články

Blahová (KDU-ČSL): Zastupitelstvo schválilo podporu některých ambulantních a terénních sociálních služeb

 
Zlínský kraj bude i v roce 2019 pokračovat v projektu, který se zaměřuje na zvýšení dostupnosti a kapacity žádaných druhů ambulantních a terénních sociálních služeb pro osoby se zdravotním postižením a ohrožené rodiny s dětmi. Zastupitelstvo totiž schválilo návrh Rady, která tento bod nejvyššímu orgánu kraje předložila.
09.11.2018 14:06 |

podobné články

Jiří Baťa: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy versus profesionální sport

 
Jak se lze dočíst z denního tisku, z podnětu Spolku pro Grand Prix ČR Brno, schválilo Zastupitelstvo Jihomoravského kraje doplatek vyrovnávací platby plnění závazku veřejné služby částkou 9,5 milionu korun. Stejně tak učinilo Zastupitelstvo města Brna, které za tímto účelem schválilo více jak 4,7 mil. Kč.
19.12.2018 08:35 |

podobné články