Článek

Chabr (TOP 09): Podařilo se vyřešit letitou ostudu, kterou je terasa na Budějovické

 
Rada hl. m. Prahy schválila výběr dodavatele veřejné zakázky na opravu nosné konstrukce nad vestibulem stanice metra Budějovická. Ta je dlouhodobě v havarijním stavu a musela být v minulosti kvůli bezpečnosti dočasně uzavřena. Obnova by měla skončit ještě letos na podzim.
30.03.2021 15:20 |

podobné články

Podobné články

„Ostuda Prahy“ se mění: Dělníci začali s opravou terasy na Budějovické, odstraňují betonové povrchy

 
Dělníci začali na terase u stanice metra C Budějovická odstraňovat betonové povrchy, aby se dostali k nosné konstrukci. Tyto práce budou trvat do konce letošního srpna. Kompletně opravena bude terasa do konce letošního roku, uvedli v pátek pražský radní Jan Chabr (TOP 09), místostarosta Michal Hroza (TOP 09) a jednatel firmy BDS Benešov David Božovský. Náklady na opravu jsou 46 milionů korun. Terasa je ve velmi špatném stavu a před více než třemi lety kvůli tomu byla dočasně uzavřena. Kvůli nynější rekonstrukci je uzavřen jižní výstup ze stanice.
16.07.2021 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1624 článků) , Jan David (9 článků) , David David (1326 článků) , Jan David (9 článků) , David David (992 článků)

„Ostuda Prahy“ znovu otevřena: Na terasu na Budějovické přes 40 let nikdo nesáhl, teď je opravená

 
Nad stanicí pražského metra C Budějovická byla v pátek otevřena opravená terasa a lidé ji mohou bez omezení používat. Zavřený zatím zůstává jižní výstup ze stanice metra, bude otevřen do 23. prosince. Novinářům to řekl pražský radní Jan Chabr (TOP 09) a místostarosta Prahy 4 Michal Hroza (TOP 09). Rekonstrukce terasy začala letos na jaře a město vyšla na zhruba 34 milionů korun. Terasa z roku 1977 nebyla nikdy opravována a před několika lety musela být podepřena.
10.12.2021 12:30 |

podobné články

40 let na ni nikdo nesáhl, chtěli ji zbourat: Terasa na Budějovické se příští rok opraví

 
Hlavní město má připravený projekt rekonstrukce terasy nad stanicí metra C Budějovická a do konce listopadu plánuje požádat o stavební povolení. Na základě návrhu dohody s pražským dopravním podnikem (DPP), obchodním centrem DBK a Českou spořitelnou by měla být rekonstrukce hotova do konce srpna příštího roku, uvedl radní Prahy Jan Chabr (TOP 09). Terasa byla kvůli havarijnímu stavu loni v lednu dočasně uzavřena a minulé vedení města ji původně plánovalo zbourat.
29.10.2019 14:20 |

podobné články

Dostaví se Šutka a konečně se opraví terasa na Budějovické. Jaké další novinky chystá Praha?

 
Ve středu dopoledne radní pro majetek Jan Chabr (Spojené síly pro Prahu) představil novinářům nejbližší kroky u témat, která Pražany nejvíce pálí. Hovořil především o městském mobiliáři, terase u DBK na Budějovické, dostavění volnočasového areálu na Šutce nebo o výkupu a prodejích městských pozemků.
29.01.2020 16:55 |

podobné články

Ostuda Budějovické zmizí: Terasu čeká oprava za 34 milionů, začne v dubnu

 
Rekonstrukce terasy u stanice pražského metra C Budějovická vyjde hlavní město na 34,2 milionu korun bez DPH. Práce provede společnost BDS Benešov. Oprava začne letos v dubnu a hotová bude nejpozději za 180 dnů. Novinářům to v pondělí řekl radní Jan Chabr (TOP 09). Plocha, která se bude opravovat, má 40 980 metrů čtverečních a má několik vlastníků včetně Prahy. Terasa je ve velmi špatném stavu a před třemi lety kvůli tomu byla dočasně uzavřena.
29.03.2021 13:20 |

podobné články

Chabr (TOP 09): Konečně se podařilo vyřešit záležitost, která byla ostudou Prahy

 
Rada hl. m. Prahy dnes schválila uzavření dohod se všemi vlastníky staveb a pozemků v rozhodném území potřebném k zajištění rekonstrukce terasy nad stanicí metra Budějovická. Podařilo se tak vyřešit několik let trvající majetkoprávní spor a tolik potřebná rekonstrukce může nyní začít.
25.11.2019 20:00 |

podobné články

Nebojte se vlastnoruční stavby terasy

 
S příjemným jarním počasím přicházejí i myšlenky na odpočinek a posezení na čerstvém vzduchu. Ideálním místem pro ranní kávu nebo večerní grilování je terasa, kterou s trochou zručnosti dokáže postavit každý. Stačí si vybrat vhodné místo, promyslet velikost terasy, a můžete se pustit do svého projektu. Kvalitní terasa ale vyžaduje spolehlivé materiály a správný pracovní postup. Hornbach proto nabízí stručný návod, jak správně položit terasové desky.
18.05.2015 00:10 |

podobné články

Vláda podpořila vstup Amazonu do průmyslové zóny Černovická terasa

 
Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky se dnes, 12. května 2014, při své pravidelné schůzi zabýval otázkou investic v brněnské průmyslové zóně Černovická terasa. V rámci jednání, kterého se účastnil i primátor města Brna Roman Onderka, vláda podpořila vybudování distribučního centra zahraniční společnosti Amazon, které by mělo regionu přinést na dva tisíce nových pracovních míst.
12.05.2014 17:05 |

podobné články

Nejlepší restaurace Česka? Pražská Terasa U Zlaté Studně

 
Vítězem gastronomické ankety Maurerův výběr Grand Restaurant se stala Terasa U Zlaté Studně, na druhém místě skončil Alcron.
04.12.2014 12:51 |

podobné články

Češka jen pár metrů od teroristů v Paříži: „Zachránila nás prázdná terasa“

 
Jedním ze svědků pátečních teroristických útoků byla i Češka, která vypomáhala v menší restauraci v ulici Bichat – jen pár desítek metrů od útoků. Pro deník Právo uvedla, že jejich podnik před útokem nejspíš zachránila prázdná terasa. Když útoky začaly, myslela si nejdřív, že je někde blízko ohňostroj.
16.11.2015 08:50 |

podobné články

Ve Vysočanech hořela terasa: 35 lidí muselo opustit domovy, hasiče pokousala kočka

 
Plné ruce práce měli pražští hasiči v pondělí odpoledne v pražských Vysočanech. V Sousedíkově ulici začala hořet terasa bytu, 20 lidí museli evakuovat, dalších 10 dospělých a pět dětí hasiči zachránili. Jednoho hasiče při zásahu pokousala kočka.
30.03.2020 15:05 |

podobné články

Stylový dům rapera Ega: Terasa s luxusním výhledem, tapeta z fotek a palmy v taškách!

 
Parťák rapera Rytmuse (44), právník Michala Straka (37) alias Ego si s rodinou žije na vysoké noze. Patrový dům s výhledem na město a prostorná terasa mluví za vše. I na vybavení se podílela designérka.
03.05.2021 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Michal Straka (8 článků)

Obrazem: Terasa letního domu má velikost luxusního bytu, prorůstají jí i borovice

 
"Výsledkem není ani tak dům s terasou, jako terasa s přilehlým domem," vysvětlují autoři stavby ze studia UGO Architecture. Podívejte se.
23.02.2022 13:00 |

podobné články

Magistrát otevře pasáž na Budějovické: „Problémová“ terasa dostane nové sloupky

 
Pasáž u metra Budějovická, která je od konce ledna kvůli havarijnímu stavu zavřená, se za několik týdnů znovu otevře. Magistrát čeká na povolení od odboru dopravních agend, aby mohl vyměnit sloupky podporující poškozenou terasu. Náklady na opravu by neměly přesáhnout pět milionů korun.
26.09.2018 10:00 |

podobné články

Zavřenou terasu na Budějovické konečně opraví, Praha má stavební povolení: Přes 40 let na ni nikdo nesáhl

 
Hlavní město získalo stavební povolení na rekonstrukci terasy nad stanicí metra C Budějovická. Nyní čeká na nabytí jeho právní moci, poté bude pokračovat v přípravě oprav. Terasa byla kvůli havarijnímu stavu předloni v lednu dočasně uzavřena. Město chce v budoucnu připravit koncepci proměny okolí stanice.
25.02.2020 19:35 |

podobné články

Eskalátor na Budějovické nestihli opravit ani po roce. Co se děje?

 
Nejdříve cedule hlásila, že ho opraví do konce loňského května, poté do září, následně do prosince a teď stanovili termín do konce dubna. Řeč je o nejporuchovějším eskalátoru, který se nachází na Budějovické v Praze 4.
15.01.2017 05:05 |

podobné články

Piráti nesouhlasí s bouráním Budějovické pasáže

 
Piráti nesouhlasí s uzavřením a demolicí Budějovické pasáže na základě povrchního posudku magistrátního statika. Požadují, aby magistrát zahájil komunikaci s ostatními odborníky a urychleně uspořádal kulatý stůl mezi statiky DBK, zástupci Magistrátu hl. m. Prahy a za přítomnosti znaleců z ČVUT.
15.03.2018 11:00 |

podobné články

Rozhodnutí rady hlavního města: Na rozvoj Baby a rekonstrukci Budějovické dohlédne speciální komise

 
Vedení hlavního města se v úterý na zasedání rady zabývalo mimo jiné budoucností Budějovického náměstí na Praze 4. Město také zřídilo komisi, která bude mít na starosti vypracování projektu proměny okolí stanice metra Budějovická. Hlavní prioritou bude rekonstrukce terasy nad stanicí metra. Rada se kromě Budějovické zabývala i koncepční studií, která lépe zkoordinuje plánované projekty ve funkcionalistické vilové zástavbě Baba.
14.04.2020 20:50 |

podobné články

Z Pražského povstání na Pankrác tramvají. Až na Budějovickou trať nepovede, Praha 4 byla proti

 
Pražský magistrát zřejmě ustoupí od prodloužení tramvajové trati z Pražského povstání přes Pankrác až na Budějovické náměstí. Se záměrem totiž nesouhlasí radnice Prahy 4. Tramvaje namísto toho budou končit před poštou na začátku Budějovické ulice na Pankráci, uvedli ve středu místostarosta Prahy 4 Zdeněk Kovářík (ODS) a technický ředitel dopravního podniku (DPP) Jan Šurovský. DPP nyní zahájil prodloužení trati ulicí Na Pankráci mezi křižovatkami s ulicemi Na Veselí a Hvězdova.
23.09.2020 12:05 |

podobné články