Článek

ČEZ: Temelín zve do svého infocentra, návštěvníci mohou vyhrát populární hru

 
Nejprve zábavný znalostní kvíz a následně odměna čekají na návštěvníky, kteří o prázdninách přijedou do Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Prostřednictvím speciálních brýlí si také mohou prohlédnout nejstřeženější místa jihočeské jaderné elektrárny. Vedle Temelína prázdninovou soutěž ČEZ připravil i v ostatních svých osmi infocentrech po celé republice.
29.06.2024 10:15 |

podobné články

Podobné články

JE Temelín: Infocentrum se 1. července vrací do normálního režimu

 
Od 1. července se Infocentra Skupiny ČEZ vrací do normální provozu. V případě Infocentra Jaderné elektrárny Temelín to znamená, že skupinová exkurze může mít až 55 osob, až na výjimky návštěvníci odloží roušky a mohou se volně pohybovat v prostorách infocentra.
30.06.2020 08:35 |

podobné články

ČEZ: Během tří dnů obsadili zájemci o prohlídku Temelína a Lipna více než tisícovku míst

 
Pouhé tři dny stačily na to, aby zájemci kompletně obsadili prohlídky Jaderné elektrárny Temelín a vodní elektrárny Lipno. Od června do srpna ČEZ připravil 31 termínů s kapacitou 1 104 míst. I tak ale energetici zvou do Infocentra Jaderné elektrárny Temelín, kde si návštěvníci mohou jihočeskou jadernou elektrárnu prohlédnout virtuálně prostřednictvím ReakTour. Přijet mohou například i na kole nebo elektrokole. Vedle infocentra fungují hned dva dobíjecí stojany.
27.05.2024 16:10 |

podobné články

Elektrárny a Infocentra ČEZ přilákaly 185 tisíc lidí

 
V roce 2014 navštívilo elektrárny a Infocentra Skupiny ČEZ více než 185 tisíc návštěvníků. Největší nápor zájemců o tzv. technickou turistiku zaznamenala přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně (83 tisíc) a Jaderná elektrárna Temelín (38 tisíc). Mezi letošní novinky patří jak zmodernizované Infocentrum Jaderné elektrárny Dukovany, tak i zkompletované virtuální prohlídky elektráren.
27.01.2015 07:37 |

podobné články

ČEZ: Temelín má vlastní turistickou známku

 
Dřevěnou plaketu, na které je vypálen symbol Jaderné elektrárny Temelín, mohou nově získat návštěvníci Informačního centra elektrárny Temelín. Temelín se tak připojil mezi vybrané české turistické cíle, kde je možné turistickou známku sehnat.
29.05.2013 19:10 |

podobné články

S prázdninami obnovují provoz Infocentra JE Dukovany a PVE Dalešice. Návštěvníci se mohou těšit na novinky

 
S prvním prázdninovým dnem otevře ČEZ znovu pro návštěvníky svá infocentra Jaderné elektrárny Dukovany a nedaleké Přečerpávací vodní elektrárny Dalešice. Několikaměsíční pauzu, která byla jedním z mnoha preventivních opatření pro zajištění bezpečné a spolehlivé výroby elektrické energie z těchto bezemisních zdrojů, energetici využili k údržbě i rozšíření rozsahu nabízených služeb. Návštěvníci budou moci využít novou dobíjecí stanici pro elektrokola, zakoupit turistické známky a samolepky nebo si zasoutěžit na skákacím panákovi.
02.07.2020 08:55 |

podobné články

Dárky pro opuštěné seniory na Vánoce: V Praze 3 plní přání JeŽIŽKOVSKÁ vnoučata

 
Sousedé  z Prahy 3 mohou prostřednictvím Infocentra obdarovat seniory, kteří žijí osamoceně nebo v těžké sociální situaci. Nový projekt z roku 2021 s názvem JeŽIŽKOVSKÁ vnoučata vznikl v hlavách pracovníků „trojkového“ infocentra. Stačí, aby místní zabalili dárek, případně jej nadepsali jménem a přinesli ho do Infocentra na náměstí Jiřího z Poděbrad, které s radostí dárky předá adresátům. Akce platí do 20. prosince. Jak se na Vánoce těší sami senioři?
24.12.2021 17:05 |

podobné články

ČEZ: Na páteční večer připravil Temelín pro rodiny s dětmi stezku odvahy

 
Pohodová procházka za určitým cílem, ale i odměna za splněné úkoly. Takový program na páteční večer připravilo pro rodiny s dětmi Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín. Stezka odvahy s názvem „Jak žijí duchové u elektrárny Temelín“ začíná v zámeckém parku kolem energetického infocentra ve 20 hodin.
05.08.2021 22:35 |

podobné články

ČEZ: Oslava zlaté svatby u Jaderné elektrárny Temelín

 
V obci Temelín se Eva a František Maškovi brali v 2. června 1973. Přesně o padesát let později svůj slib potvrdili v zámeckém parku kolem Infocentra Jaderné elektrárny Temelín. Jihočeská elektrárna tak po osmi letech hostila zlatou svatbu.
25.06.2023 15:00 |

podobné články

DPP: Infocentrum na Hlavním nádraží od května prodlouží provozní dobu, změny čekají i letiště

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) rozšiřuje od začátku května provozní dobu nejnavštěvovanějšího Infocentra na Hlavním nádraží v pracovní dny o dvě hodiny. Změny se dotknou také Infocentra na pražském letišti, kde dojde k přesunu Infocentra do nových prostor.
27.04.2016 14:45 |

podobné články

ČEZ: Temelín zve děti na velikonoční program

 
Pohodová procházka za určitým cílem, ale i sladká odměna za splněné úkoly. Takový program na Velikonoce připravil ČEZ pro rodiny s dětmi v Infocentru Jaderné elektrárny Temelín. Velikonoce zde začaly ve čtvrtek a potrvají až do pondělí. V sobotu se návštěvníci mohou těšit na celodenní program pro celou rodinu.
29.03.2024 09:35 |

podobné články

Zákazníci mohou z DPI odejít na vybraných pobočkách České pošty. ČEZ také provozuje speciální linku 800 111 700

 
Specializované poštovní pobočky na 15 místech obslouží například zákazníky v DPI, kteří nemají přístup k internetu, a proto nemohou podepsat smlouvu online • Rychleji si mohou lidé vyřídit přechod také v síti 24 Zákaznických center a zhruba 60 kontaktních míst partnerů ČEZ po celé republice, čekací doba většinou nepřesahuje 15 minut. Seznam kontaktních míst na www.cez/cez.cz/cs/kontakty/kontaktni-mista-cez • Zákazníci v DPI se mohou obrátit i na dedikovanou bezplatnou linku 800 111 700 • Další možností je podepsat smlouvu online na www.cez.cz/dpiprevod • Proces odchodu z DPI zatím od ČEZ zahájilo 315 tisíc lidí z celkových více než 376 000
01.12.2021 15:20 |

podobné články

ČEZ: Temelín má první letošní med

 
Šedesát kilogramů medu stočil včelař Sergej Vlačiha z pěti úlů umístněných v těsné blízkosti Jaderné elektrárny Temelín. Med stáčel ve třech várkách. ČEZ pětici úlů do parku kolem temelínského infocentra instaloval před třemi roky. Mají symbolizovat čistotu provozu jihočeské jaderné elektrárny.
30.06.2021 23:00 |

podobné články

ČEZ: Přijďte s dětmi o prázdninách do infocenter ČEZ a vyhrajte nejoblíbenější hru

 
Infocentra Skupiny ČEZ nabízejí po celý rok zážitky i vědomosti z fascinujícího světa energetiky. O letních prázdninách přibude již tradičně lákadlo navíc: soutěž o skvělý dárek. Skupina ČEZ provozuje celkem 9 infocenter po celé republice, konkrétně v Jihočeském, Středočeském, Ústeckém, Královéhradeckém a Olomouckém kraji a na Vysočině. Jen za loňský rok přilákala více než 246 tisíc návštěvníků. Zájemcům představují zejména bezemisní elektrárny, tedy obnovitelné a jaderné zdroje, které nepřispívají ke globálnímu oteplování.
08.07.2024 13:10 |

podobné články

Devět stovek lidí si prohlédlo Temelín. Nejdřív ale museli projít přes detektor kovů a další opatření

 
Bylo to zajímavé a hezky připravené. Takové bylo nejčastější hodnocení návštěvníků, kteří si dnes prohlédli Jadernou elektrárnu Temelín. Po roce se opět otevřely brány jihočeské elektrárny. Netradiční možnost využilo devět stovek lidí. Další tři stovky si užívaly program u zdejšího Infocentra. I podle organizátorů se sedmý ročník Dne otevřených dveří v Jaderné elektrárně Temelín vydařil.
31.07.2016 18:40 |

podobné články

Rekordní zájem o infocentra, virtuální prohlídky a elektrárny ČEZ - čtvrt milionu návštěvníků za rok 2022

 
Elektrárny Skupiny ČEZ navštívilo v roce 2022 rekordních 247 250 lidí, a to reálně i virtuálně. Obě jaderná infocentra lákala na ReakTour aneb tour až k temelínskému a nově i dukovanskému reaktoru prostřednictvím nejmodernějších brýlí s virtuální realitou.
17.01.2023 15:20 |

podobné články

ČEZ: Večerní rozhledy z nejvyšší rozhledny pokračují i letos. Dva nové výstupy

 
Velmi úspěšný rok 2023, co se týče návštěvnosti a uspořádaných akcí pro veřejnost, má za sebou Infocentrum Skupiny ČEZ v Elektrárně Ledvice. Do infocentra zavítal rekordní počet 9 862 osob. Na tak vysokém čísle se také podepsaly právě akce pro veřejnost, ať už se jednalo o velikonoční či vánoční tvůrčí dílničky pro děti, oslavu dne dětí, velkou dvouměsíční prázdninovou soutěž a pochopitelně i následné rozloučení s prázdninami. Například jen fyzikální show pro malé i velké v podání Úžasného divadla fyziky přilákala tolik diváků, že vytvořili nový rekord jednodenní návštěvnosti - 487 osob. Vysokou návštěvnost měly i dva Večerní rozhledy z rozhledny v závěru roku. A právě jimi 27. ledna zahajuje infocentra svou letošní nabídku tematicky zaměřených akcí pro veřejnost.
23.01.2024 16:05 |

podobné články

ČEZ: Malování proudem, leptání lžiček, výroba elektřiny rotopedem aneb Dětský den

 
Netradiční oslavu Dne dětí plánují energetici na sobotu 3. června v dukovanském informačním centru. Úžasné divadlo fyziky (ÚDiF) přiveze experimentální dílny, ve kterých budou návštěvníci vyrábět napětí, elektřinu rotopedem nebo malovat proudem. Svoji techniku předvede také speciální zásahová jednotka Policie ČR. Součástí programu budou prohlídky infocentra včetně virtuálních brýlí s tzv. Reaktour. Vstup do infocentra je zdarma a otevřeno bude od 9 do 17 hodin.
01.06.2023 21:45 |

podobné články

ČEZ: Velikonoce využili energetici z Dukovan k podpoře neziskovek i zábavě pro návštěvníky infocentra

 
K přípravám na blížící se oblíbené jarní svátky využili zaměstnanci elektrárny i veřejnost speciální velikonoční program Jaderné elektrárny Dukovany. Minulý týden prodávali v elektrárně velikonoční výrobky klienti neziskových organizací, o víkendu si pak návštěvníci infocentra sami vytvářeli velikonoční dekorace. Dorazilo na 400 návštěvníků.
27.03.2024 08:45 |

podobné články

Snadný přechod online. ČEZ Prodej nově umí u DPI i plyn a území celé ČR

 
Dosud fungovalo online sjednání smlouvy pro DPI pouze pro odběratele, o které se v rámci režimu DPI staral ČEZ, tedy v rámci distribučního území ČEZ Distribuce. Na adrese http://cez.cz/dpiprevod je možné sjednat přechod k ČEZ online, i pokud jsou odběratelé u jiného dodavatele poslední instance. Přechod k ČEZ z režimu DPI je možné realizovat jak u dodávek elektřiny, tak plynu. Zákazníci v režimu DPI u jiných dodavatelů, kteří chtějí přejít k ČEZ, mohou smlouvu na elektřinu či plyn uzavřít kompletně online během několika minut, bez nutnosti někam chodit nebo volat. Celý přechod z režimu DPI na standardní smlouvy trvá v průměru tři týdny.
14.11.2021 09:55 |

podobné články