Článek

ČEZ: Temelín odpojil druhý blok, energetici opraví těsnění v nejaderné části

 
Jaderná elektrárna Temelín dnes ráno krátkodobě odpojila od přenosové sítě druhý výrobní blok. Příčinou je indikace netěsnosti ve vnitřním okruhu chlazení generátoru. Jde o provozní záležitost, bez vlivu na okolí či odběratele. Výměnu chladiče však nelze provést za plného provozu. Práce by včetně vychlazení a opětovného nahřátí neměly trvat déle než několik dnů.
31.01.2024 09:45 |

podobné články

Podobné články

ČEZ: Druhý blok Temelína je opět v provozu, elektrárna pracuje na plný výkon

 
5. února ráno obnovil druhý blok výrobu elektřiny. Výrobu elektřiny blok přerušil na pět dní kvůli výměně jednoho ze čtyř chladičů vnitřního systému generátoru v nejaderné části elektrárny. Plného výkonu blok dosáhl během dopoledne. První blok je v provozu na plném výkonu.
06.02.2024 10:10 |

podobné články

ČEZ: Temelín má za sebou největší transport za posledních dvacet let

 
Modernizovat zařízení a přitom o jednotky MWe zvýšit výkon druhého bloku elektrárny Temelín má v plánu společnost ČEZ. Pomoci by měly tzv. separátory vlhkosti v nejaderné části elektrárny. První z nich dnes energetici do Temelína přivezli z Bratislavy. Přeprava více než stotřicetitunového nákladu trvala pět dní. Druhý separátor má do Temelína dorazit v pondělí 18. května. Důležitá výměna proběhne během odstávky, která na druhém bloku začne 12. června.
09.05.2020 09:35 |

podobné články

V Temelíně a Dukovanech odstavili po jednom bloku

 
Jaderná elektrárna Temelín v úterý v 18:00 odpojila od sítě první výrobní blok kvůli opravě v části elektrického generátoru. Jde o zařízení v nejaderné části elektrárny. Potřeba oprav se ukázala během víkendové změny výkonu. Energetici večer odpojili od přenosové soustavy také čtvrtý blok Jaderné elektrárny Dukovany. Plánovaná odstávka bude trvat šest týdnů kvůli výměně pětiny paliva, údržbě a kontrolám a kvůli modernizaci částí zařízení.
24.12.2019 12:30 |

podobné články

ČEZ: Druhý temelínský blok opět vyrábí elektřinu

 
V sobotu ve 20:15 hodin obnovil druhý temelínský blok výrobu elektřiny. Jeho turbogenerátor byl od přenosové sítě odpojen dva dny, během nichž energetici pracovali na kondenzátoru v nejaderné části elektrárny. Aktuálně je výkon bloku 400 MWe, naplno by měl začít vyrábět ještě během dnešní noci.
23.09.2018 10:55 |

podobné články

Temelín sníží kvůli výměně čidla výkon

 
Jaderná elektrárna Temelín odstaví během víkendu první blok. Důvodem je, výměna čidel, která měří posuv ložiska mezi vysokotlakým a nízkotlakým rotorem turbíny v nejaderné části elektrárny, sdělil Právu mluvčí elektrárny Marek Sviták. Výkon reaktoru prvního bloku bude při odstávce kolem 30 procent, v provozu zůstane naplno druhý blok.
08.01.2016 11:05 |

podobné články

ČEZ: V Dukovanech se připravují na souběh odstávek dvou bloků

 
Energetici Jaderné elektrárny Dukovany v pátek plánovaně odstaví druhý výrobní blok. Důvodem je výměna více než čtyř desítek klapek s částečnou výměnou kabelů a dalšího zařízení, která jsou společná i pro první i druhý výrobní blok. První výrobní jednotku energetici plánovaně odstavili už na začátku června. Rozsahem prací se jedná o první takto rozsáhlou odstávku od roku 2011. Třetí a čtvrtý výrobní blok zůstávají v provozu na nominálním výkonu.
29.06.2023 19:10 |

podobné články

ČEZ: První temelínský blok přerušil najíždění, o víkendu energetici vymění pomocné zařízení v nejaderné části

 
V noci na pátek přerušili energetici náběh prvního bloku. Důvodem bylo zapůsobení automatických systémů, technologie elektrárny je v nominálním stavu.
16.05.2020 14:20 |

podobné články

ČEZ v Dukovanech zahájil nejnáročnější odstávku letošního roku

 
Energetici Jaderné elektrárny Dukovany v pátek plánovaně odstavili první výrobní blok pro výměnu části paliva za čerstvé, pravidelné kontroly a modernizaci zařízení. Výkon bloku začali energetici snižovat v pátek v 8:30 hod. ráno a v 15:03 hod. blok přestal po více než 420 dnech trvalého provozu dodávat bezemisní elektrickou energii do přenosové sítě. V červenci současně na dobu tří týdnů odstaví i druhý výrobní blok. Odstávky bloků se odběratelů nijak nedotkne.
03.06.2023 13:15 |

podobné články

JE Temelín: Druhý blok doladí zvýšení výkonu. Krátké odpojení od sítě se spotřebitelů ale nedotkne

 
Příští čtvrtek (20.9.) večer přeruší druhý temelínský blok na několik dní výrobu elektřiny. Důvodem jsou úpravy kondenzátoru v nejaderné části elektrárny. Po jeho vyčištění dosahuje elektrárna vyšších výkonů. Během prací zůstane reaktor a další zařízení v takzvaném horkém stavu bez nutnosti přejít do úplné odstávky.
14.09.2018 15:05 |

podobné články

ČEZ: Energetici v Dukovanech ukončili odstávku a obnovili výrobu na čtvrtém výrobním bloku

 
Dnes v noci v Jaderné elektrárně Dukovany energetici obnovili výrobu elektrické energie na čtvrtém výrobního bloku. Blok byl plánovaně odstaven na koncem prosince pro výměnu paliva, pravidelné servisní činnosti a kontroly zařízení. V plném provozu jsou v Dukovanech tři ze čtyř výrobních bloků. V odstávce zůstává blok číslo 3, který energetici odstavili pro výměnu paliva na konci ledna.
11.02.2020 12:36 |

podobné články

ČEZ: V Temelíně usadili na pozici obří separátory

 
Přesně 488 dílčích činností má harmonogram výměny dvou separátorů na druhém bloku Jaderné elektrárny Temelín. Jednu z nejnáročnějších prací odstávky zahájil ČEZ s odstavením druhého bloku. Dnes energetici dokončili umístění obou stodesetitunových separátorů na pozice ve strojovně v nejaderné části elektrárny.
23.06.2020 19:15 |

podobné články

Pro kontroly a výměnu palivových souborů dnes ČEZ plánovaně odstaví druhý temelínský blok

 
Kontroly bezpečnostních systémů, turbíny, 69 investičních akcí nebo výměna části palivových souborů. To jsou jen příklady nejdůležitějších prací během plánované odstávky druhého bloku Jaderné elektrárny Temelín. Energetici blok od přenosové soustavy odpojí dnes večer. Celkově má ČEZ v plánu udělat téměř patnáct tisíc činností, na které předběžně naplánoval dva měsíce.
18.08.2023 15:00 |

podobné články

ČEZ: Nový termín připojení první bloku zvládli v Temelíně o 2,5 dne dříve

 
O dva a půl dne dříve připojil provozní personál první blok temelínské elektrárny. Podle upravených plánů měl blok začít vyrábět elektřinu v úterý o půlnoci, nakonec energetici blok připojili dnes v 12:08 hodin. Po čtyřech měsících skončila odstávka prvního temelínského bloku. Aktuálně je jeho výkon 60 procent a postupně se zvyšuje. Druhý blok je v provozu na plném výkonu.
25.12.2016 22:00 |

podobné články

JE Temelín: První blok opět vyrábí elektřinu

 
Dnes krátce po poledni připojil provozní personál první blok temelínské elektrárny k přenosové soustavě. Ten byl odstaven z 24. prosince z důvodu opravy v části chlazení generátoru v nejaderné části elektrárny.
04.01.2020 07:40 |

podobné články

Temelín odstavil druhý blok! Hrozí nebezpečí?

 
Společnost ČEZ v úterý uvedla, že na devět dní odstavila druhý blok jaderné elektrárny Temelín. ČEZ o tom informoval na svých stránkách.
06.09.2011 17:40 |

podobné články

ČEZ v Dukovanech plánovaně odstavil druhý výrobní blok pro výměnu paliva

 
Energetici Jaderné elektrárny Dukovany dnes plánovaně odstavili druhý výrobní blok pro výměnu části paliva za čerstvé. Výkon bloku začali snižovat dnes v 6:30 hod. ráno a v 17:11 hod. blok přestal dodávat elektrickou energii do přenosové sítě. Odstávka bloku se odběratelů nijak nedotkne, zbývající tři výrobní bloky zůstávají v provozu na plném výkonu.
11.02.2023 22:30 |

podobné články

ČEZ plánovaně odstavil druhý blok Jaderné elektrárny Dukovany

 
Energetici Jaderné elektrárny Dukovany plánovaně odstavili druhý výrobní blok pro plánovanou údržbu společných zařízení prvního a druhého výrobního bloku. První výrobní jednotku, kde provádí výměnu paliva a pravidelné kontroly zařízení, energetici plánovaně odstavili už na začátku června.
03.07.2023 09:10 |

podobné články

ČEZ: Temelínské infocentrum bude svítit modře, energetici se tak připojí k podpoře lidí, postižených autismem

 
Obě jaderné elektrárny Dukovany i Temelín se společně s dalšími provozy Skupiny ČEZ i letos připojí k celorepublikové kampani „Česko svítí modře“ s cílem více porozumět světu lidí s autismem. Temelín své Infocentrum v zámeček Vysoký Hrádek nasvítí modrou barvou v noci na neděli. Energetici tak vyjádří podporu osobám s poruchou autistického spektra, u nichž právě komunikace je problematickou oblastí.
31.03.2023 20:35 |

podobné články

Elektrárna Temelín opět dodává elektřinu

 
Druhý blok Jaderné elektrárny Temelín (JETE) opět dodává proud. Energetici jej připojili k síti těsně před půlnocí ze středy na čtvrtek. Blok odpojila elektrárna od sítě minulý čtvrtek.
17.07.2014 11:20 |

podobné články