Článek

ČEZ: S podzimem energetici ukončili přepravu jízdních kol z Třebíče do Dukovan

 
Bezpečně do práce a domů na kole umožňovala autobusová přeprava jízdních kol, kterou energetici s příchodem podzimního počasí na několik měsíců přerušili. Od jara do podzimu speciální cyklobusy přepravily přes 370 kol zaměstnanců elektrárny a zároveň aktivních příznivců zdravého životního stylu. S rostoucím životním tempem je zájem o efektivní využití volného času ke sportu stále větší a stále více zaměstnanců elektrárny i dodavatelů využívá ke sportu právě cestu z práce.
13.11.2023 22:10 |

podobné články

Podobné články

ČEZ: Energetici v Dukovanech zmodernizovali rozvodnu 400 kV a zvýšili její odolnost proti zkratu

 
Energetici Jaderné elektrárny Dukovany dokončili modernizaci vysokonapěťové rozvodny 400 kV, přes kterou se do přenosové sítě přenáší čistá bezemisní elektřina ze čtyř dukovanských bloků. Letos v listopadu energetici ukončili práce na rekonstrukci rozvodny, která trvala dva roky a ČEZ do ní investoval přes 70 milionů korun. Zařízení rozvodny s vyšší zkratovou odolností by mělo zajistit její spolehlivý provoz do konce plánovaného provozu elektrárny.
28.11.2022 12:55 |

podobné články

ČEZ: Energetici v Dukovanech ukončili odstávku a obnovili výrobu na čtvrtém výrobním bloku

 
Dnes v noci v Jaderné elektrárně Dukovany energetici obnovili výrobu elektrické energie na čtvrtém výrobního bloku. Blok byl plánovaně odstaven na koncem prosince pro výměnu paliva, pravidelné servisní činnosti a kontroly zařízení. V plném provozu jsou v Dukovanech tři ze čtyř výrobních bloků. V odstávce zůstává blok číslo 3, který energetici odstavili pro výměnu paliva na konci ledna.
11.02.2020 12:36 |

podobné články

Ministerstvo dopravy navrhuje vytvořit registr jízdních kol

 
Ministerstvo dopravy navrhuje vytvořit centrální registr jízdních kol. V sobotním vydání to uvedla Mladá fronta Dnes (MfD). Podle ministerstev dopravy a vnitra by mohl registr pomoci snížit počet ukradených kol.
06.04.2013 06:50 |

podobné články

Registr jízdních kol Nečase nenadchnul

 
Centrální registr jízdních kol, který podle dnešního vydání Mladé fronty Dnes (MfD) navrhuje vytvořit ministerstvo dopravy, nepovažuje premiér Petr Nečas (ODS) za dobrý nápad. Vedlo by to jen ke zvýšení administrativních povinností, řekl novinářům premiér po regionálním sněmu ODS v Pozlovicích na Zlínsku. Podle něj není ani příliš reálné, že registr pomůže odhalit krádeže kol.
06.04.2013 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9418 článků)

Kolekce jízdních kol ŠKODA nově s 29" horskými koly

 
ŠKODA Originální příslušenství představuje novou kolekci jízdních kol pro rok 2013 se třemi novinkami z atraktivní kategorie 29" horských kol.
29.05.2013 11:45 |

podobné články

ČEZ: Energetici v Dukovanech ukončili před Velikonocemi odstávku 2. výrobního bloku

 
Energetici v Jaderné elektrárně Dukovany ukončili plánovanou odstávku pro výměnu paliva na 2. výrobním bloku. V jejím průběhu vyměnili čtvrtinu paliva a zkontrolovali a zmodernizovali řadu zařízení. Bezemisní elektrickou energii blok začal dodávat v 18:39 hodin a nyní operátoři postupně zvyšují výkon reaktoru. O Velikonocích byly v Dukovanech v provozu všechny čtyři výrobní bloky.
11.04.2023 12:35 |

podobné články

Vojáci, policie a energetici budou do úterý cvičit obranu Dukovan

 
U Dukovan dnes začali vojáci, policisté a energetici nacvičovat obranu jaderné elektrárny před vnějším útokem. Cvičení Safeguard potrvá do 3. června, zúčastní se ho kolem 200 osob. Vyzkouší si ostrahu a odrážení různých simulovaných způsobů napadení elektrárny. Zapojí se rovněž vrtulníky z náměšťské armádní základny, psovodi a policejní pyrotechnici. ČTK to sdělil mluvčí elektrárny Jiří Bezděk.
30.05.2014 19:56 |

podobné články

ČEZ: Rodinám s vážně nemocnými dětmi poslali zaměstnanci s Nadací ČEZ přes čtyři miliony korun

 
Konec roku ve Skupině ČEZ už tradičně patří společné zaměstnanecké sbírce Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ s názvem Plníme přání, myslíme na druhé. Jedenáctý ročník pomoci byl určen dětem a mladistvým s dlouhodobým závažným onemocněním. Během šesti týdnů vybrali mezi sebou energetici rekordní částku 2 084 625 korun, kterou poté Nadace ČEZ ještě zdvojnásobila.
08.12.2017 12:05 |

podobné články

Babiš: Nový blok Dukovan by měl financovat ČEZ

 
Výstavbu nového jaderného bloku v elektrárně Dukovany by měla financovat společnost ČEZ, řekl dnes ministr financí Andrej Babiš ANO při návštěvě Dukovan. Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš tamtéž uvedl, že firma je nejméně zadlužená ze všech velkých evropských energetik, takže by si stavbu mohla dovolit financovat. Budování nového dukovanského bloku by podle něj mohlo začít kolem roku 2025, do provozu by pak mohl být tento blok uveden za sedm let.
22.05.2015 18:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků)

Rusko a Čínu vykopnout z Dukovan? Zatím ne, zmrazil vzduch na ČT šéf ČEZ. BIS nepotěší

 
Tendr na stavbu Dukovan není připravený, měl by se o rok a půl odložit, vláda by o něm neměla rozhodovat deset měsíců před sněmovními volbami, prohlásil premiér Andrej Babiš. „Projekt jede a skupina ČEZ je připravena,“ vyvracel premiérova slova v pořadu Interview na ČT24 generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš. „Čím víc se blíží volby, přestává shoda, která tu už byla, platit,“ všímá si. Vysvětlil, proč vyloučení Ruska a Číny z tohoto tendru není dobrý nápad. Řeč přišla i na jeho možný vstup do politiky.
25.11.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26067 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (617 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků) , Daniel Daniel (1043 článků)

ČEZ: Energetici v rámci odstávky 4. bloku Dukovan vyměnili rotor vysokotlaké části turbíny

 
Marta, která je jednou ze dvou parních turbín čtvrtého výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany, dostala nový rotor vysokotlaké části. Výměnu části rotoru energetici provedli v rámci probíhající odstávky bloku pro pravidelnou výměnu paliva.
04.07.2022 14:00 |

podobné články

ČEZ: Energetici z Dukovan na víkend připravili speciální tvořivý vánoční program pro rodiny s dětmi

 
Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru opět patřit dětem i jejich rodičům, pro které energetici připravili pestrý program plný vánoční atmosféry a energie.
05.12.2022 12:55 |

podobné články

Svlečená žena obklopená dětmi: Starosta Třebíče chce zpět peníze

 
Značné kontroverze vzbudily záběry téměř svlečené ženy, představené jako burlesque tanečnice, která se kroutila před dětmi školního i předškolního věku na Slavnostech růžového vína v Třebíči. „Není tohle trestný čin ohrožení mravní výchovy mládeže?“ padalo po akci v reakcích veřejnosti. Kromě kritických hlasů od návštěvníků akce narazila i u vedení Třebíče. Starosta Třebíče Pavel Pacal (STAN) pro ParlamentníListy.cz uvedl, že „takové vystoupení na akce podporované městem Třebíč nepatří“. Starosta bude chtít od organizátorů vrátit peníze udělené městem coby podporu akci a zváží její podporu v dalších letech.
20.06.2023 09:45 |

podobné články

S vlakem a kolem na výlet, České dráhy nabízejí snadnou přepravu jízdních kol

 
Jízdní kolo lze snadno přepravit prakticky ve všech vlacích Českých drah. Denně je to v průměru skoro 6 800 spojů. Drtivá většina vlaků nabízí úložný prostor pro větší množství kol. S kolem ve vlaku se lze vydat i do zahraničí na zajímavé dálkové cyklotrasy.
21.03.2022 21:45 |

podobné články

Soutěžte o 6 jízdních kol v hodnotě 51.000 Kč!

 
Po dobu tří týdnů můžete soutěžit s Bleskem pro ženy a Penny Marketem o šest kvalitních jízdních kol INDY cross.
08.09.2009 15:20 |

podobné články

V Kalifornii stojí obří obelisk vytvořený z jízdních kol

 
Zcela netradiční pojetí moderního umění proměnili ve skutečný monument Mark Grieve a Ilana Spectorová ze severu Kalifornie. Z několika set jízdních kol vytvořili obelisk vysoký téměř dvacet metrů. Umělecký počin americké dvojice je možné vidět v kalifornském městečku Santa Rosa.
05.10.2010 21:25 |

podobné články

Fascinující sochy vyrobené z řetězů jízdních kol

 
Jihokorejský umělec Seo Yong-Deok má vskutku neobvyklou zálibu. Pro své výtvory nepotřebuje běžné suroviny jako je dřevo nebo kámen. Sochy zhotovuje z řetězů vyřazených jízdních kol. Většina děl představuje lidská torza nebo části těl a nutno podotknout, že jsou vskutku působivá.
22.11.2011 15:10 |

podobné články

Možnosti přepravy jízdních kol

 
Blíží se čas dovolených a plánování letních aktivit. Cykloturistika v posledních letech zažívá velký boom, přibývá cyklostezek, kola jsou modernější a lehčí... Chcete vyrazit na kola třeba na Šumavu nebo do Rakouska, ale nevíte jak na místo dopravit kola celé vaší rodiny? Na následujících řádcích se dozvíte něco o přepravě jízdních kol osobním autem.
22.06.2012 16:25 |

podobné články

To je nápad! Vytvoříme registr jízdních kol...

 
Ministerstvo dopravy navrhuje vytvořit centrální registr jízdních kol. V dnešním vydání to uvedla Mladá fronta. Kolik to tak bude stát?
06.04.2013 12:55 |

podobné články