Článek

ČEZ: Nové dobíjecí stojany na Lipně nabízejí bezemisní energii pro elektroauta, další se tu staví

 
Až čtyři elektromobily najednou můžou v Lipně čerpat zelenou elektřinu
16.02.2023 16:25 |

podobné články

Podobné články

ČEZ zprovoznil na Lipně nové dobíjecí stojany

 
Dva nové stojany se čtyřmi dobíjecími stanovišti nově zprovoznil ČEZ v sousedství Skiareálu Lipno. Majitelům elektromobilů zde garantuje certifikovanou elektřinu pocházející z obnovitelných zdrojů. První dobíjecí stojan na Lipensku spustil ČEZ už loni v Horní Plané a další stanice začnou během několika týdnů fungovat v nedaleké Černé v Pošumaví. V jižních Čechách je aktuálně řidičům k dispozici už 18 dobíjecích stojanů ČEZ.
20.02.2023 15:05 |

podobné články

ČEZ otevřel v Ostravě druhou dobíjecí stanici elektromobilů

 
Dnes dopoledne zprovoznila Skupina ČEZ u prodejny Kaufland v Ostravě–Zábřehu novou dobíjecí stanici elektromobilů. Kaufland je jedním z partnerů projektu Elektromobilita ČEZ a dosud instaloval dobíjecí stanice u svých pražských provozoven. Jedna z nich, dobíjecí stanice u provozovny v Praze na Palmovce, je nejvytíženější veřejná dobíjecí stanice v České republice.
19.02.2013 21:30 |

podobné články

ČEZ: Dobíjecí stojany pro elektromobily vloni nezahálely, na Ústecku vzrostly odběry o 52 procent

 
Navzdory koronavirové krizi pokračoval i vloni růst odebrané bezemisní elektřiny v síti veřejných dobíjecích stanic ČEZ pro elektromobily. V Ústeckém kraji e-auta nejčastěji dobíjela v Teplicích, Litoměřicích a u dálnice D8. Skupina ČEZ aktuálně provozuje největší síť veřejných dobíjecích stanic v ČR s 276 stojany, z toho je přes 210 rychlodobíjecích. Infrastruktura vzniká díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility (CEF), z prostředků přidělovaných Operačním programem Doprava i z vlastních zdrojů Skupiny ČEZ.
26.02.2021 13:00 |

podobné články

ČEZ: Skupinu EUROVIA CS bude pohánět bezemisní elektřina od ČEZ

 
Výstavba a údržba dopravní infrastruktury v České republice bude ekologičtější. Skupina EUROVIA CS se nově zařadila mezi odběratele ekologicky šetrné energie z bezemisních zdrojů. Zástupci obou společností podepsali společnou deklaraci. Při odběru 1 MWh bezemisní elektřiny se oproti klasické elektřině z běžného energetického mixu ČR ušetří 0,6 tuny CO2, což při průměrné roční spotřebě EUROVIA CS činí snížení o 19,6 tis. tun CO2. Bezemisní elektřinu bude skupina EUROVIA CS odebírat od 1. ledna 2022 až 31. prosince 2023 od ČEZ ESCO, dceřiné společnosti ČEZ.
11.04.2021 07:30 |

podobné články

ČEZ: Podzemní garáže Národního divadla nabízejí tři dobíjecí stanice pro elektromobily

 
V Národním divadle můžou v jednu chvíli čerpat energii čtyři elektromobily. Původní dobíjecí stojan ČEZ fungoval v garážích první scény od roku 2014. V uplynulých letech společnosti skupiny ČEZ ESCO instalovaly v budovách Národního divadla moderní energetická řešení, která uspořila již více než 50 milionů tun emisí CO2.
28.01.2022 07:40 |

podobné články

ČEZ: Žižkov má první veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily

 
Pražský Žižkov nabízí ode dneška díky instalaci veřejné dobíjecí stanice zázemí pro řidiče elektromobilů. Zařízení se nachází přímo pod jednou z pražských dominant – žižkovským televizním vysílačem. V populární čtvrti metropole dosud dobíjecí infrastruktura pro elektrická auta zcela chyběla. Projekt Elektromobilita ČEZ v současnosti nabízí dobíjení v 52 lokalitách po celé České republice.
23.10.2015 13:31 |

podobné články

ČEZ: Dobíjecí stojany pro elektromobily ve Středočeském kraji vloni nezahálely

 
Navzdory koronavirové krizi pokračoval i vloni růst odebrané bezemisní elektřiny v síti veřejných dobíjecích stanic ČEZ pro elektromobily.
15.04.2021 11:05 |

podobné články

ČEZ: Stojany pro dobíjení e-aut poprvé prolomily dvoumilionovou metu odebrané bezemisní energie, rostly o 53 procent

 
Historicky poprvé v období od ledna do konce září načerpaly elektromobily v síti veřejných dobíjecích stanic ČEZ celkem více než dva miliony kWh bezemisní energie.
05.11.2020 09:20 |

podobné články

Retail Park Hradec Králové nově nabízí hned 12 dobíjecích stojanů pro elektromobily, část stanic ČEZ výhledově vymění za ultrarychlé

 
Největší dobíjecí hub ve východních Čechách do budoucna počítá i s ultrarychlými stojany. ČEZ aktuálně na východě Čech nabízí řidičům služby 67 dobíjecích stanic. Po celé republice ČEZ provozuje už 14 míst, kde může dobíjet více než 6 e-aut najednou.
03.09.2022 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Park Park (123 článků)

ČEZ: Třicetitunové oběžné kolo turbíny ze Slap vyrábělo bezemisní energii čtvrt století, nyní ho najdete v Třebenicích

 
V pondělí 24.10. bylo ve středočeských Třebenicích za účasti starostky městyse Štěchovice Kateřiny Rožníčkové, ředitele organizační jednotky vodní elektrárny ČEZ Róberta Heczka a dalších hostů slavnostně pokřtěno nové turistické lákadlo na Povltavské stezce – artefakt v podobě dosloužilého oběžného kola druhého bloku slapské vodní elektrárny. Celý blok podobně jako další dvě soustrojí prošel v uplynulých měsících komplexní modernizací a momentálně už v něm bezemisní elektřinu vyrábí nové oběžné kolo.
25.10.2022 08:30 |

podobné články

ČEZ loni navýšil výrobu bezemisní elektřiny ze slunce o 12 procent

 
ČEZ zvýšil výrobu z FVE o 12 % na 136 GWh, to je spotřeba 40 000 domácností. ČEZ v ČR historicky vyrobil ze slunce 1,3 mil. MWh bezemisní energie. Firma chce 25leté zkušenosti s provozem FVE zúročit při nové výstavbě v ČR
01.03.2023 16:40 |

podobné články

Národní divadlo se připojilo k projektu Elektromobilita ČEZ

 
Skupina ČEZ dnes v prostoru parkoviště Národního divadla v Praze zprovoznila novou dobíjecí stanici elektromobilů. Jedno z nejznámějších českých divadel je dalším partnerem Skupiny ČEZ v projektu elektromobility. K instalované dobíjecí stanici získali zástupci divadla na půlroční testování také elektromobil Peugeot iON.
08.03.2013 16:00 |

podobné články

ČEZ: Voda, vítr, slunce, jádro: U příležitosti klimasummitu v Glasgow poznávají studenti partnerských škol ČEZ bezemisní zdroje během Green Energy Tour

 
Tři dny, čtyři bezemisní zdroje klíčové pro transformaci české energetiky a téměř 500 kilometrů na cestě. To je ve zkratce hlavní obsah pilotní Green Energy Tour, kterou Skupina ČEZ připravila pro vybrané studenty svých partnerských škol.
10.11.2021 11:55 |

podobné články

Potřebujeme v ČR vybudovat kvalitní dobíjecí infrastrukturu, říká expert na elektromobilitu. A co bezemisní MHD? I na tu došla řeč

 
ROZHOVOR S odborníkem na elektromobilitu ve společnosti ABB Miroslavem Kuželkou jsme hovořili o klíčových hráčích na trhu, rychlodobíjecích stanicích, ale i financích, ze kterých se bude pokrývat další rozvoj elektromobility v ČR. „Společně s partnery umíme nabídnout komplexní řešení pro města resp. dopravní podniky, včetně zmiňovaného financování na principu plně standartizované platformy“, řekl Miroslav Kuželka k problému bezemisní MHD v Česku.
04.10.2016 09:00 |

podobné články

ČEZ: Zájem o bezemisní jadernou energii roste

 
Podlahoviny, trvanlivé nátěry kuchyňských spotřebičů i léčiva – jen malý výčet širokého uplatnění výrobků české chemičky SPOLCHEMIE, Společnost se 165letou historií sází na ekologii, modernizuje výrobní procesy a omezuje svou uhlíkovou stopu. Dosáhnout „zelenější“ produkce jí pomůže čerstvě uzavřená smlouva s ČEZ ESCO na dodávku bezemisní elektřiny. Od nynějška až do konce roku 2024 SPOLCHEMIE odebere přes 900 GWh elektřiny vyrobené v českých jaderných elektrárnách. Zájem o čistou elektřinu mezi velkými firmami stále roste i v souvislosti s naplňováním evropských klimatických závazků.
27.10.2021 15:35 |

podobné články

ČEZ: Největší česká sít veřejných dobíjecích stanic pro e-auta má už 400 stojanů

 
ČEZ letos cílí na více než 100 nově zprovozněných stojanů. Síť se 400 stanicemi je rozsahem srovnatelná s většími řetězci benzinových pump. Celá síť může v jednu chvíli obsloužit až 800 aut. Trendem roku 2022 jsou ultrarychlé stojany a dobíjecí huby, umožňující nabíjet šest a více vozů.
10.06.2022 17:15 |

podobné články

ČEZ: Elektromobily loni načerpaly u ČEZ o 25 % energie více

 
Přes 4,4 milionu kWh znamená meziroční růst o 25 %. V roce 2022 zprovoznil ČEZ 130 stanic. ČEZ chce teď stavět hlavně ultrarychlé stojany o výkonech 150–300 kW. Ty umí v řádu minut dodat autu energii např. pro jízdu z Prahy do Brna.
27.01.2023 18:50 |

podobné články

ČEZ se připravuje na konec ruského plynu. V Temelíně vyčlenil prostor pro modulární reaktor

 
ČEZ vyčlenil v jaderné elektrárně Temelín prostor, kde by mohl v budoucnu vzniknout první malý modulární reaktor v Česku. ČEZ o tom tento týden informoval americké společnosti NuScale, GE Hitachi i Holtec International. S firmami má ČEZ podepsanou smlouvu o spolupráci, sdělil ČTK mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) ČTK řekl, že modulární reaktory by mohly vyřešit i závislost ČR na ruském plynu a přechod na bezemisní energetiku. V Temelíně by mohly být kolem roku 2034, dodal.
31.03.2022 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (545 článků) , Ladislav Kuba (3 články)

ČEZ: U nového hubu 11 stanic doplnilo baterie 22 e-aut najednou

 
Největší dobíjecí hub v západních Čechách tvoří 11 rychlodobíjecích stojanů. ČEZ momentálně provozuje 13 míst, kde může dobíjet více než 6 e-aut najednou. Dobíjecí huby jsou koncipovány s možností budoucího zvyšování výkonu stanic.
24.06.2022 07:40 |

podobné články