Článek

Cestující na Slovensko čeká povinná karanténa. A země řeší nejvíce úmrtí od války

 
Slovensko zavede povinnou karanténu s následným testem na koronavirus pro lidi, kteří od 15. února přijedou do země ze zahraničí. Lidé každodenně dojíždějící za prací mají mít výjimku a postačí jim test, který nebude starší sedmi dnů. Země zároveň na hraničních přechodech zahájí kontroly. Novinářům to ve středu řekl slovenský ministr zdravotnictví Marek Krajčí. Opatření, které bude platit prozatím do konce února, zdůvodnil výskytem nakažlivějších mutací koronaviru v zemích Evropské unie. Zprávu oznámil v den, kdy tamní statistický úřad informoval o loňském rekordním počtu úmrtí.
10.02.2021 15:20 |

podobné články

Podobné články

Čas na lásku i plození dětí: Těmto slavným párům povinná karanténa prospěje nejvíce

 
Nucená karanténa je pro někoho peklem na zemi, pro někoho příležitostí, jak být více se svými blízkými. O tom ví své i řada známých párů, které se až s karanténou zastavily a prožívají chvíle s rodinou, které předtím byly vzácností. O tom, že přišla karanténa v ten správný čas, se rozepsala Tamara Klusová a společné chvíle doma prospívají i dalším párům českého showbyznysu.
26.03.2020 07:01 |

podobné články

Mutace mění pravidla cestování v Británii: Nutné 3 testy a karanténa, za lhaní vězení

 
Kvůli obavám z šíření mutací koronaviru zavádí Británie ještě přísnější pravidla pro všechny příjezdy do země. Pro příjezd do Británie ze zahraničí je již teď zapotřebí negativní test na koronavirus, od pondělí začne platit povinná desetidenní karanténa ve státem vybraných hotelech pro příjezdy z rizikových zemí. Ministerstvo zdravotnictví dnes navíc oznámilo, že v rámci karantény musí cestující podstoupit další dva testy, a to druhý a osmý den pobytu, napsal server BBC News. Za uvedení lživých informací při příjezdu do země hrozí až deset let vězení, píše Reuters.
09.02.2021 16:45 |

podobné články

Slovensko posílá cestující ze zahraničí do karantény. Platí to i pro vracející se Slováky

 
Na Slovensku ode dneška platí povinná karanténa pro lidi, kteří do země přicestují ze zahraničí. Opatření se vztahuje také na Slováky při návratu do vlasti. Výjimku mají například řidiči a posádky v nákladní a osobní dopravě a také obyvatelé příhraničních oblastí, kteří dojíždějí za prací na Slovensko nebo do okolních zemí. Dopravní servis Stella Centrum upozornil, že na některých hraničních přechodech se zdrží hlavně nákladní vozidla. Zpřísnění režimu na hranicích zdůvodnila Bratislava výskytem nakažlivějších mutací koronaviru v zemích Evropské unie.
17.02.2021 11:35 |

podobné články

Moravce se povinná karanténa netýká. Hygieničku Rážovou trasují jen 48 hodin zpátky

 
Pražská hygiena bude u hlavní hygieničky Jarmily Rážové trasovat pouze ty kontakty, které nejsou starší dvou dnů. U Rážové se ve středu prokázalo onemocnění covid-19. Povinná karanténa se tak netýká moderátora České televize Václava Moravce, v jehož pořadu vystoupila v neděli. Novinkám to sdělil hlavní epidemiolog pražského IKEMu Petr Smejkal, který se natáčení s Moravcem také zúčastnil.
03.09.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (912 článků)

Bavorsko vůči Čechům přitvrdilo. Negativní test už nestačí, karanténa bude povinná

 
Bavorsko od pondělí zruší pro české občany výjimku pro cestování s negativním testem na koronavirus. Povinná bude desetidenní karanténa, po pěti dnech ji bude možné ukončit negativním testem na onemocnění covid-19. Na twitteru to dnes uvedlo české ministerstvo zahraničí.
06.11.2020 17:25 |

podobné články

Česko jen na seznamu rizikových zemí ve Švýcarsku a Dánsku. Jedná o nás i další evropská země

 
Česká Republika se potýká s vysokým nárůstem počtu nakažených koronavirem. Dánsko se proto rozhodlo jednat a od půlnoci mohou do země Češi vycestovat jen z vážného důvodu. Na seznam rizikových zemí zařadilo Českou republiku i Švýcarsko. Tam je od pondělí pro osoby cestující z Čech povinná karanténa. O nových opatřeních týkajících se ČR, bude jednat i Slovensko.
11.09.2020 20:05 |

podobné články

Dvojí test i karanténa pro dovolenkáře: Semafor zrudl. Budou mít cestovky výjimku?

 
Cestovatelský semafor čeká změna. Od pátku mu přibude ještě jedna tmavší barvička, což přinese výrazné komplikace lidem, kteří cestují do České republiky. Chystá se dvojí testování, ale i povinná karanténa. Nová pravidla se budou týkat i Čechů vracejících se domů ze zahraničí a z dovolené. Nejvíce to „odnesou“ ti, kteří cestují ze třetích zemí, například z Egypta či třeba z Keni, kde je nyní i místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Ten spolu s cestovkami neskrývá rozčílení. Podívejte na přehled změn, ale i na důvody, které k tomuto kroku vládu přivedly.
03.02.2021 05:40 |

podobné články

Slovensko zařadilo Česko na seznam rizikových zemí: Koho čeká test a karanténa

 
Kvůli zhoršující se situaci ohledně koronaviru v Česku zpřísňují okolní země nařízení. Nejdříve zařadilo ČR na seznam rizikových zemí Švýcarsko a nyní už i Slovensko. Pro vycestování do Švýcarska od pondělí nestačí negativní test, lidé musí do karantény. Slovensko zařadí Česko mezi rizikové země od pátku. Rozhodl o tom slovenský krizový štáb.
14.09.2020 18:00 |

podobné články

Babičku nečetla třetina Čechů. Povinná četba je odrazuje, zrušit ji ale nechtějí

 
Přibližně třetina Čechů nikdy nečetla knihy, které měla ve škole na seznamu povinné literatury. Další třetinu povinná četba odradila natolik, že začali mít odmítavý vztah ke knihám obecně. Vyplynulo to z průzkumu internetového knihkupectví Martinus.cz, o kterém ČTK informovala mediální zástupkyně Jitka Macounová. Podle průzkumu se ale 90 procent Čechů shoduje, že by povinná četba ve školách měla zůstat.
06.10.2018 16:00 |

podobné články

Čechy čeká v Polsku bez testu či očkování karanténa

 
Cestující přijíždějící do Polska z České republiky a Slovenska čeká od soboty karanténa, pokud nebudou mít negativní test nebo nebudou oočkováni dvěma dávkami vakcíny proti nemoci covid-19. Podle polských médií o tom dnes informoval polský ministr zdravotnictví Adam Niedzielski na tiskové konferenci, na níž oznámil zpřísnění restrikcí kvůli třetí vlně šíření koronaviru v Polsku.
24.02.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (161 článků) , Adam Adam (161 článků)

Pompeo? Válka je pro Česko povinná, když to řeknou USA! píše analytik

 
Cesta Mika Pompea do České republiky nás má prý za cíl dostat do obchodní války s Čínou. Myslí si to komentátor Argumentu Ivo Šebestík. „Není to válka, jakou by tyto země mohly cokoliv získat, je to však válka povinná! Nepřítel Ameriky je také nepřítelem Česka! A je lépe se mýlit se Spojenými státy než mít pravdu s… No i s Čínou, to se rozumí,“ glosoval Šebestík. Cílem Pompea je prý i prosazení amerických dodavatelů pro dostavbu jaderných elektráren v Česku.
12.08.2020 12:05 |

podobné články

Česká modelka žijící v Itálii odcestovala do Rakouska. Karanténa kvůli koronaviru ji prý nečeká

 
Jak Super.cz už informoval, česká modelka Lucie Smatanová  (33) , jež žije v Itálii, si kvůli obavám z koronaviru v Miláně, kde pracovně pobývala, naordinovala dobrovolnou domácí karanténu. Do Česka odletět nemohla, respektive mohla, ale čekala by ji zde povinná čtrnáctidenní karanténa a nemohla by poté odcestovat do Vídně na dlouhé měsíce nasmlouvanou prestižní práci.
07.03.2020 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Smatanová (109 článků)

Evropa zavírá Čechům dveře: Turisté nesmí do Dánska ani na Kypr, Švýcaři zavedli karanténu

 
Dánsko zařadilo Českou republiku na seznam rizikových zemí kvůli vysokému nárůstu případů nákazy koronavirem. Od půlnoci z pátku na sobotu budou do Dánska vpuštěni z ČR jen ti, kdo mají k cestě pádný důvod. Turisté nikoliv. Informovalo o tom české ministerstvo zahraničí a dánský tisk. Švýcarsko zařadilo kvůli šíření koronaviru Česko na seznam rizikových zemí. Rozhodlo, že od pondělí bude po příjezdu z ČR povinná karanténa. A stopka pro Čechy přijde pravděpodobně i z Kypru, který je oblíbenou dovolenkovou destinací, oznámilo ministerstvo. Naopak při návratu z Rumunska nebude od pondělí nutná karanténa či test na covid. Máme pro vás i přehled zemí, kam budete mít s cestou problémy.
11.09.2020 12:35 |

podobné články

Karanténa: Kdy je povinná, co obnáší a jak se liší od nařízené izolace

 
Karanténa je opatření, které má za cíl znemožnit šíření koronaviru mezi ostatní lidi. Přistupuje se k ní v případě, že dojde k rizikovému kontaktu s člověkem pozitivně testovaným na onemocnění covid-19. Karanténu nařizuje praktický lékař, popřípadě zaměstnanec hygienické stanice, kteří určí i délku jejího trvání.
05.12.2020 19:35 |

podobné články

Karanténa v Česku se prodlužuje na 14 dní, u rodin až na tři týdny. Blatný: Mohou za to mutace

 
V Česku se prodlouží povinná karanténa z deseti na 14 dnů. Po jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Důvodem je šíření mutací koronaviru, které jsou nakažlivější. V Česku se rozšířila britská varianta, dnes byl potvrzen také první případ jihoafrické mutace. Ještě o týden déle může v karanténě ale strávit rodina, která nemůže nakaženého člena plně izolovat, vyplývá z usnesení kabinetu.
26.02.2021 00:55 |

podobné články

Budeme uvězněni doma. Karanténa se opět prodlouží, oznámil Blatný

 
V Česku se prodlouží povinná karanténa z deseti na čtrnáct dnů. Po jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Důvodem je šíření mutací koronaviru, které jsou nakažlivější. V Česku se rozšířila britská varianta, dnes byl potvrzen také první případ jihoafrické mutace.
26.02.2021 09:01 |

podobné články

Chytrá karanténa: Nakažené lidi najdeme pomocí mobilu a aplikace eRouška

 
Chytrá (inteligentní) karanténa je pojem, který ovládl veřejný prostor. Co to přesně znamená? Že vyhledáváme nakažené a izolujeme je od zdravých. A zejména od zdravých jedinců, kteří ale mohou být potenciální ohroženou skupinou - například senioři. Základem je vyhledání (neboli trasování) kontaktů nakaženého s cílem izolovat ty, kteří se mohli nakazit. Chytrá karanténa se opírá o veřejnost, která spolupracuje. A také se opírá o data, která ukazují pohyb mobilních telefonů či platebních karet.
09.04.2020 12:51 |

podobné články

Stačí na to tužka a papír? Komentátor Pečinka řízl do kauzy „chytrá karanténa“

 
Chytrá karanténa nefunguje, kritizoval Jan Hamáček ministra zdravotnictví Vojtěcha. A toho, jak funguje či nefunguje tzv. chytrá karanténa, si všímá i komentátor Bohumil Pečinka z Reflexu. Kritizuje také zřízení nové Rady pro zdravotní rizika, podle něho tím jen Babiš maskuje debakl.
30.07.2020 16:36 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2600 článků)

Karanténa, nebo izolace: Jaké jsou rozdíly, komu se nařizují a co v nich musíte dodržet?

 
Od 1. září se zkracuje izolace a karanténa nakažených covidem-19 ze 14 dnů na deset. Podle vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Romana Prymuly data o koronaviru ukazují, že je asi dvouprocentní riziko, že lidé budou infekční i po deseti dnech. Virus je nejsilnější asi dva dny před výskytem příznaků, jeho infekčnost s časem klesá. Lidé ale většinou netuší, že mezi izolací a karanténou je rozdíl. Komu se nařízuje izolace, komu karanténa a co v ní musíte dodržovat?
01.09.2020 05:15 |

podobné články