Článek

Cestovky vrací peníze za vouchery s předstihem. Češi v nich mají miliardy, ne každý ale uspěje

 
Cestovní kancelář Blue Style ve čtvrtek vrátila většině svých klientů peníze za neuplatněné lex vouchery. Podle CK zbývá jen pětina zákazníků s neuplatněným poukazem, těm se finance mají vrátit do poloviny příštího týdne. Peníze za vouchery postupně vrací i další velké cestovní kanceláře. Činí tak s předstihem, lex vouchery totiž končí až 31. srpna a i po této lhůtě mají cestovky 14 dní na vrácení. Zdaleka ne všichni cestovatelé peníze dostanou, tisíce lidí mají poukaz, který pod Lex voucher nespadá. Tyto poukazy se řídí podmínkami dané CK.
14.08.2021 05:15 |

podobné články

Podobné články

Cestovky se brání vracení peněz, prosí o pochopení. „Dovolená se stane výsadou,“ tvrdí

 
Marie si šetřila peníze na vysněnou dovolenou do Egypta. Místo relaxace ji ale kvůli pandemii nového koronaviru čekají perné chvíle. Hotovost za již zaplacenou dovolenou jen tak neuvidí. Cestovní kanceláře totiž nemají na vrácení a Marii, ale i tisícům dalších cestovatelů místo toho nabízí vouchery nebo přesunutí zájezdu zdarma na jiný termín. Blesk Zprávy oslovily jak cestovní kancelář, se kterou měla žena letět, ale i cestovky. Opakovaně zaznívá to, že lidé své peníze jen tak neuvidí a že cestovky počítají i s krachem.
27.03.2020 05:30 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem pro ženy o degustační vouchery ve Valticích!

 
Hrajeme o 15x 4 vouchery (každý z 15 výherců získá vouchery pro 4 osoby  na degustaci Exclusive – ochutnávku 7 druhů vína ve Vinných sklepech Valtice)
01.08.2011 00:15 |

podobné články

Koronakrize položila tři cestovky, další jsou v útlumu. Vyhráno nemají ani ty velké, varuje expert

 
Koronakrize tvrdě dopadla na cestovní kanceláře, řada z nich se stáhla do ústraní, a tři už dokonce ohlásily krach, jak zjistily Blesk Zprávy. Činnost pak nadobro ukončilo dalších šest a 64 pozastavilo byznys. Podle ministerstva pro místní rozvoj (MMR) ale 10 nových vzniklo. Blesk Zprávy zjišťovaly, jestli klienti své peníze dostanou zpátky a co s vouchery od zkrachovalé cestovky.
17.06.2020 05:35 |

podobné články

Dovolená budoucnosti: Opalovák, ručník a test. Cestovky je nabízí v ceně, řada ale zkrachovala

 
Dovolené nejspíše dlouho nebudou takové jako dřív. Češi si nicméně zvykli na to, že už s sebou budou muset vedle krému zabalit i negativní test na covid-19. Cestovky už proplacené testy zahrnují i do svých nabídek zájezdů. Řada z nich se ale této možnosti už nedočká. Podle ministerstva pro místní rozvoj poslala sedm z nich koronakrize do krachu. I velké cestovky bojují o přežití. Někteří hlásí propad tržeb až o 90 procent.
10.12.2020 05:40 |

podobné články

Velké cestovky zrušily Čechům letní zájezdy. Expert: Nejsou neschopné, přijdou totální změny

 
Plán na letní dovolené dostává u Čechů další trhliny. Poté, co zrušily všechny letní zájezdy až do konce června CK Fischer a Exim Tours, se dá předpokládat, že s podobným krokem přijdou i další cestovky. V rozhovoru pro Blesk Zprávy o takovém scénáři promluvil místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Navíc prý lidé mají počítat s tím, že i když dostanou za stávající zájezdy vouchery, ten samý zájezd by mohl vyjít při novém objednání dráž, každý si tak tedy bude muset připlatit.
24.05.2020 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1768 článků)

Češi si za dovolenou připlácí, neodradí je ani testy. Cestovky zřizují vlastní laboratoře

 
Letní sezóna je za rohem. Češi se tak chystají na zaslouženou dovolenou. Podle ankety Blesk Zpráv napříč cestovkami se již otrkali a zájezd kupují i s předstihem, což se s pandemií předtím tolik nenosilo. Dokonce si za zájezd i připlácí, aby si užili co nejkvalitnější dovolenou. Nejvíce letí Řecko, Bulharsko, Egypt, Tunisko i třeba SAE. Obnovuje se i zájem o Turecko, které bylo dlouho pro turisty uzavřené. Cestovky se pak připravují i na neočkované turisty a řada z nich si zařizuje vlastní testovací laboratoře na letišti.
30.05.2021 05:20 |

podobné články

Třetí cestovní kancelář zrušila všechny letní dovolené, klienti Alexandrie dostanou vouchery

 
Klienti cestovní kanceláře Alexandria, kteří měli objednanou dovolenou odteď do 31. srpna, na ni neodletí. Společnost kvůli omezením v souvislosti s koronavirem všechny zájezdy zrušila. Lidé dostanou vouchery. Minulý týden se stejně rozhodly i cestovky Exim Tours a Fischer.
27.05.2020 14:26 |

podobné články

Vouchery do lázní se vrací. Jsou v hodnotě 2000 korun a platit budou do konce března

 
Lidé mohou od ledna opět využít slevové poukazy na pobyt v lázních. Uplatnit je musí do konce března. Vouchery mají hodnotu 2000 korun, zaplatí je provozovatelé lázní. Nový projekt, který iniciovaly Svazy léčebných lázní ČR a Sdružení lázeňský míst, navazuje na dotační titul ministerstva pro místní rozvoj (MMR) COVID lázně, který fungoval v uplynulých 18 měsících. Marketingovou podporu programu pro letošní rok zajistí státní agentura CzechTourism. Na tiskové konferenci to ve čtvrtek řekli zástupci zmíněných organizací.
06.01.2022 13:30 |

podobné články

Vyhrajte předplatné na voyo.cz! Skvělé filmy a seriály TV Nova ZDARMA!

 
Televize Nova připravila vánoční soutěž o vouchery na přístup ke kompletnímu obsahu knihovny na Voyo.cz zdarma. Soutěž bude probíhat od pondělí 19. prosince do čtvrtka 22. prosince, vylosováno bude celkem dvacet výherců, a každý z nich získá dva vouchery ve výši měsíčního předplatného. Přečtěte si, jak se do soutěže zapojit.
19.12.2011 10:20 |

podobné články

Peníze za zaplacené zájezdy mohou vracet cestovky až v září 2021, schválil Senát

 
Cestovní kanceláře budou moct vrátit peníze za zrušené zájezdy od 20. února do 31. srpna 2020 kvůli koronaviru až po 31. srpnu 2021. Místo peněz dostanou lidé poukázky na jiné, rovnocenné zájezdy. Pokud je ale do té doby nevyužijí, peníze jim cestovky poté vrátí. Novelu zákona schválili ve čtvrtek senátoři.
16.04.2020 19:25 |

podobné články

Cestovky svévolně posunují lhůtu u lex voucherů, Evě drží 40 tisíc. Co na to ČOI?

 
Některé cestovní kanceláře nestihly v zákonné lhůtě vyplatit peníze za lex voucher. Ochranná doba skončila 15. 9., jak ale uvádí nespokojení klienti, cestovky pár dní před tím zaslaly omluvný dopis a lhůtu na vyplacení posunuly. CK Fantasy se dokonce „pojišťuje“ do konce roku a nabízí posunutí platnosti s bonusem. Klienti ale vesměs požadují peníze, na které mají právo a chtějí se obrátit na soud. Česká obchodní inspekce (ČOI) radí i mimosoudní řešení.
17.09.2021 05:05 |

podobné články

Lázně bez Arabů a Rusů, zato s Babišem v bahně. Expert zmínil vyhazovy a potíž voucherů

 
Léto v Česku je v plném proudu, zájem o některé české lázně je extrémní, říká doktor, lázeňský manažer a šéf Svazu léčebných lázní Eduard Bláha. Přiznává, že u systému s vouchery na 4000 Kč na lázeňské pobyty a služby došlo na chyby. Lidem se včas nesdělilo, jak fungují limity v lázních, a tak třeba do Třeboně, kde si bahna a masáží užíval premiér Andrej Babiš (ANO), se nyní běžný smrtelník nedostane. A vouchery nepřijímají ani v Luhačovicích. Navíc se zatím kvůli chybějící notifikaci Evropské komise neví, zda EU dodá potřebné peníze. Zda to někdo proplatí.
20.07.2020 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24023 článků)

Krize v Tunisku i Řecku: Co můžete chtít od cestovky a kolik vás to bude stát?

 
České cestovky musely od pátečních útoků v Tunisku přistoupit na řadu mimořádných opatření, aby zvládaly vyhovět požadavkům klientů. Některé posílily call centra nebo vrací peníze za předčasné návraty. Starosti jim přidělávají i zavřené banky v Řecku.
30.06.2015 06:35 |

podobné články

Za týden do Egypta? Cestovky si nechávají platit zájezdy, které nebudou. Inspekce varuje

 
Začátek srpna na písečné pláži v Egyptě - tak může vypadat lákavá nabídka cestovní kanceláře. Jenže právě takový zájezd se nyní uskutečnit nemůže. Kvůli opatřením, která země jako Turecko a Egypt či Tunisko vyžadují, ale také kvůli tamní nepříznivé epidemiologické situaci Češi do těchto zemí nejezdí. Některé cestovky však přesto mohou z lidí tahat peníze - kdo si v nevědomosti koupí dovolenou v takové zemi, dostane obratem jenom voucher.
26.07.2020 05:45 |

podobné články

Dovolenkáři v kleštích: Semafor červená. Zájezdy doplaťte, tvrdí přesto asociace

 
Cestovatelský semafor začíná být více oranžový a červený, nežli zelený. Češi už do spousty destinací musí jet s negativním testem na covid-19 nebo se při návratu takovýmto testem prokázat - případně nastoupit do karantény. Cestovní kanceláře tak ve velkém řády zájezdů ruší a nabízí přebookování dovolené, případně vrácení peněz a speciální vouchery. Je nutné ale dodat, že na zájezdy s odjezdem od 1.září se už nevztahuje státní poukaz, a je tak dobré myslet na podmínky toho od cestovky.
24.08.2020 05:10 |

podobné články

Peníze za dovolenou zpět až za 17 měsíců? Sponzorujeme cestovky! Co když krachnou, zlobí se zklamaní Češi

 
Neprodyšně uzavřené hranice, nebo alespoň povolené cesty do bezpečných zemí? Češi žijí v nejistotě, jak bude vypadat letošní dovolená. Peníze za už zaplacené a nyní zrušené zájezdy ale nejspíš uvidíme nejdřív za rok a půl. Pokud tedy nevyužijete nabídek poukazu, který mají lidé od cestovek dostávat... Tihle Češi už si zájezd zaplatili a teď jim zbylo jen rozčarování.
08.04.2020 17:25 |

podobné články

Klienti cestovky Retur jsou ve stresu

 
Obavy o své peníze mají po krachu cestovní kanceláře Balkan Travel i klienti cestovky Retur. Za zájezdy do Bulharska skládali padesátiprocentní zálohy, ale jestli odjedou, není jasné.
05.06.2009 21:05 |

podobné články

Zlínský kraj: Inovační vouchery pomáhají zkvalitnit život vozíčkářů i chránit hasiče a policisty

 
Projekt Inovační vouchery Zlínského kraje je každoročně úspěšný a u drobných i větších firem velice oblíbený. Svědčí o tom nejen fakt, že letos o voucher žádalo 85 žadatelů, ale i výsledky z loňského roku. Díky loňským dotacím se totiž podařilo realizovat několik zajímavých projektů, mezi mnohými například vývoj nové mobilní aplikace, návrh nového obráběcího stroje nebo vývoj speciálních technických rukavic.
19.08.2014 15:45 |

podobné články

Lázeňská inspektorka: Pawlik láká na aquapark, s vouchery má problém. Františkány bodují

 
Letní sezóna je v plném proudu a jednou z oblíbených destinací jsou i Františkovy Lázně. Lázeňská inspektorka do městečka odpočinku a relaxu vyrazila s kamerou a zavítala jak k ikonické soše Františka, tak i do místního populárního hotelu Pawlik-Aquaforum. Ten překvapil luxusem, aquaparkem, ale i povinností nosit roušky a relativně vysokou cenou. Obchodní ředitel hotelu Viktor Slezák nám pak objasnil problém s vouchery, který resort má.
30.07.2020 05:45 |

podobné články