Článek

Cestovky po „hubeném“ roce ožívají. Chybějící zaměstnance nahrazují studenti

 
Některé cestovní kanceláře (CK) stále shánějí zaměstnance. Někde byli podnikatelé v cestovním ruchu v důsledku pandemie koronaviru nucení část pracovníků propustit, jinde i přes udržení všech zaměstnanců v reakci na zvýšený zájem o cestování potřebují nyní získat více pracovních sil. Na dotaz ČTK to dnes uvedli zástupci vybraných cestovních kanceláří a agentur.
11.08.2021 16:50 |

podobné články

Podobné články

Cestovky se brání vracení peněz, prosí o pochopení. „Dovolená se stane výsadou,“ tvrdí

 
Marie si šetřila peníze na vysněnou dovolenou do Egypta. Místo relaxace ji ale kvůli pandemii nového koronaviru čekají perné chvíle. Hotovost za již zaplacenou dovolenou jen tak neuvidí. Cestovní kanceláře totiž nemají na vrácení a Marii, ale i tisícům dalších cestovatelů místo toho nabízí vouchery nebo přesunutí zájezdu zdarma na jiný termín. Blesk Zprávy oslovily jak cestovní kancelář, se kterou měla žena letět, ale i cestovky. Opakovaně zaznívá to, že lidé své peníze jen tak neuvidí a že cestovky počítají i s krachem.
27.03.2020 05:30 |

podobné články

Dovolená budoucnosti: Opalovák, ručník a test. Cestovky je nabízí v ceně, řada ale zkrachovala

 
Dovolené nejspíše dlouho nebudou takové jako dřív. Češi si nicméně zvykli na to, že už s sebou budou muset vedle krému zabalit i negativní test na covid-19. Cestovky už proplacené testy zahrnují i do svých nabídek zájezdů. Řada z nich se ale této možnosti už nedočká. Podle ministerstva pro místní rozvoj poslala sedm z nich koronakrize do krachu. I velké cestovky bojují o přežití. Někteří hlásí propad tržeb až o 90 procent.
10.12.2020 05:40 |

podobné články

Dinosauři ožívají v hale u Brna

 
Tyrannosaurus Rex, Baryonyx, Triceratops a další pravěké potvory ožívají na výstavě Dino, která je v hale zábavního centra u Brna. Návštěva se ale prodraží: čtyřčlenná rodina (rodiče a dvě děti) zaplatí pětistovku!
05.12.2009 08:05 |

podobné články

Hororová výstava: V Brně ožívají hrůzostrašné legendy, které lační po krvi!

 
Vítán je pouze ten, kdo má pro strach uděláno, strašpitlům je vstup zakázán! Důrazné varování vysílají pořadatelé výstavy „Hrůzostrašné legendy ožívají“ vstříc k případným návštěvníkům. V Letohrádku Mitrovských v Brně představí historické postavy toužící po lidské krvi a bolesti.
18.09.2021 10:15 |

podobné články

Konec mučení mladých gymnastů: Utrpení a dřinu nahrazují Číňané hrou

 
Gymnastika je hodně tvrdý sport, se kterým se navíc musí začít v útlém dětství. Zvlášť v Číně si trenéři servítky nebrali a děti čekal nepředstavitelně tvrdý dril. Věci se ale mění, a těžkou dřinu v poslední době nahrazují Číňané "šťastnou gymnastikou".
31.07.2016 21:10 |

podobné články

Studenti univerzity vyrobili chytré lavičky: Jsou vyhřívané a dobijí mobil

 
Celoročně využitelné chytré lavičky vybavené vytápěním či zásuvkami pro dobíjení telefonu vyrobili studenti Západočeské univerzity v Plzni. Dvě lavičky již slouží v univerzitním areálu a studenti uvažují o výrobě dalších, které by zpříjemnily prostředí kampusu pro jejich kolegy, zaměstnance univerzity, ale i širokou veřejnost.
14.07.2017 14:15 |

podobné články

Recenze: Obyčejná holka Taylor Swift vyrostla a kraluje popu

 
Americká zpěvačka Taylor Swift vydala nové album 1989 a obrovskými prodeji zachraňuje hudební průmysl v hubeném roce.
31.10.2014 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Taylor Swift (320 článků)

dTest: Studenti z Opavska zvítězili v tvorbě spotřebitelského časopisu o mobilním trhu

 
Soutěž o zájezd do Evropského parlamentu přilákala 54 studentských týmů k redakční práci a ochraně spotřebitelů. V desátém ročníku soutěže Spotřeba pro život soutěžili studenti v tvorbě vzorového čísla časopisu, který pomůže čtenářům s orientací v džungli českého telekomunikačního trhu. Sami studenti si díky tomu osvojili znalosti o svých právech a povinnostech vůči mobilním operátorům. Do Štrasburku nebo Bruselu se podívají studenti z Opavska, Zlínska a Prahy se svými pedagogy.
08.06.2018 16:20 |

podobné články

Vláda bude nejspíše proti návrhu KSČM zrušit lustrační zákony

 
Zákonodárci budou projednávat patrně se záporným stanoviskem vlády v demisi předlohu KSČM o zrušení lustračních zákonů. Kabinet na středečním jednání podle předběžného stanoviska s odkazem na dřívější vyjádření Ústavního soudu uvede, že normy nejsou v rozporu se zásadami právního státu a do jisté míry nahrazují chybějící služební zákon. 
17.12.2013 10:26 |

podobné články

Prvňáčkovi drží hlavu pohromadě destičky! Postižení mu způsobili lékaři

 
Malý Nathaniel (8) nemá lehký život. Neexistuje totiž nikdo, kdo by mu v rodném Slovensku pomohl. Prvňáček má možná jako jediný na světě biokeramické implantáty na hlavě, které mu drží mozek pohromadě. Nahrazují mu chybějící kosti. Deformovanou hlavičku má přitom kvůli pochybení lékařů.
13.11.2018 18:55 |

podobné články

Chybějící část Želnavského smyku nahrazují VLS věrnou replikou památky

 
Kameníci na Šumavě začali s pomocí věrných replik žulových desek obnovovat asi kilometrový úsek historického vodního díla.
08.06.2020 21:20 |

podobné články

Cestovky lákají turisty na malé zálohy. Čechy vábí exotika a zimní zájezdy kupují už teď

 
Léto ještě neskončilo, ale Češi už se vrhli na kupování podzimních a zimních zájezdů. Cestovky hlásí značný zájem především o exotiku, přičemž prodej těchto destinací na zimu se dokonce spustil dřív než v předchozích letech. Podle cestovních kanceláří oslovených Blesk Zprávami pomáhá tomuto trendu očkování, ale i fakt, že si lidé v posledním roce a půl dovolených v cizině tolik neužili. Poskytovatelé zájezdů pak myslí i na pandemii a prodej zájezdů tomu začali přizpůsobovat. Například tak poskytují delší odklad doplacení zájezdu - klient proto zaplatí nejdříve zálohu a zbytek peněz zašle až krátce před dovolenou.
08.08.2021 05:15 |

podobné články

ČSSD zažívá další zklamání, míří k hubenému vítězství

 
Sociální demokraté se netají zklamáním z průběžných výsledků voleb. Druhý muž ČSSD Michal Hašek hovoří o hubeném vítězství. A dodává, že v podzemí pražské restaurace Hybernia, kde sedí špičky strany, panuje symbolicky kvůli nefungující klimatizaci horko. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka si ale neúspěch nepřipouští.
26.10.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9576 článků) , Michal Hašek (2445 článků)

Komentátoři zpravodajských webů se shodují, že vítězem voleb je ANO

 
Jednoznačným vítězem předčasných sněmovních voleb je hnutí ANO 2011 Andreje Babiše, shodují se komentátoři zpravodajských webů. Pozice lídra ČSSD Bohuslava Sobotky je pak podle nich po hubeném vítězství sociální demokracie velice nejistá. Vzhledem k roztříštěnosti Sněmovny, kam voliči poslali hned sedm stran, prý nyní nebude jednoduché sestavit stabilní vládu. 
27.10.2013 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24036 článků)

Argentina je poprvé od Maradonovy éry v semifinále MS. Také na Belgii jí stačil jediný gól

 
Argentina je poprvé od dob Diega Maradony v semifinále fotbalového mistrovství světa. Mezi 4 nejlepší týmy turnaje ale postoupila po dalším nepřesvědčivém výkonu a hubeném vítězství 1:0 nad Belgií. Už v 8. minutě rozhodl zápas Gonzalo Higuaín.
05.07.2014 20:35 |

podobné články

Písařík s Vagnerovou se do sebe zamotali: Nosil ji na ramenou, div mu neupadla!

 
Stačilo málo a Hana Vagnerová (33) by si z dovádění s Martinem Písaříkem (37) odnesla mnoho zranění. Herci totiž spolu nacvičovali akrobatické prvky a Vagnerová létala vzduchem. Sotva se na hubeném Písaříkovi udržela.
01.08.2016 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Písařík (187 článků) , Hana Vagnerová (162 článků)

Sobotko, vládní krizi jsi prohrál. Zeman tě nechal vycukat a dorazil to Kajínkem, hodnotí Zahradil

 
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se na svém facebookovém profilu rozepsal o dle jeho slov hubeném „vítězství“ premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), jež se dnes mění v porážku.
24.05.2017 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (677 článků) , Bohuslav Sobotka (9576 článků)

Chtěla být krásná, teď je mrtvá! Anorexie z ní nejdřív udělala chodící kostru, pak ji dorazila

 
Nana Karagianni (†38) byla známá a hlavně oblíbená řecká moderátorka a modelka, která několik let bojovala s mentální anorexií. Její příběh šokoval celý svět. Touha po dokonalém a hubeném těle ji stála život.
26.01.2018 18:00 |

podobné články

Na hubeném Kimovi visí oblek. Na konferenci ho ale zastínil „superhrdina Kapitán KLDR“

 
Voják v zářivě modré, přiléhavé kombinéze, doplněné jasně barevnou pokrývkou hlavy zastínil severokorejského vůdce Kim Čong-una během obranné konference, kterou KLDR uspořádala začátkem týdne v Pchjongjangu, napsal zpravodajský server The New York Post. Kim opět překvapil svou hubenou postavou, zdá se, že dál pokračuje se shazováním kilogramů. Jeho zdravotní stav včetně váhy vzbuzuje zájem expertů i laiků.
13.10.2021 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1805 článků)