Článek

Čeští vědci vyzývají k nekompromisnímu osobnímu lockdownu. Smrt hrozí tisícům lidí

 
K přísnému a nekompromisnímu „osobnímu lockdownu” vyzvala skupina českých vědců vzhledem k rekordnímu nárůstu počtu lidí s covidem, který Česko zatěžuje v posledních dnech, přičemž křivka růstu exponenciálně roste. Vědci varují, že když obyvatelé nebudou dodržovat bezpečnostní opatření jako nošení roušky, a zejména omezení osobních kontaktů, budou umírat tisíce lidí.
15.10.2020 08:55 |

podobné články

Podobné články

Čeští vědci bijí na poplach: Zaveďte osobní lockdown, jinak zemřou tisíce lidí

 
Přední čeští vědci se shodují, že koronavirová situace začíná být neúnosná. Vydali tak mimořádnou výzvu, ve které apelují na veřejnost, aby přistoupila k nekompromisnímu osobnímu lockdownu. Vědci varují, že křivka nakažených i mrtvých exponenciálně roste a věří, že izolace občanů je poslední možnost, jak předejít katastrofě.
15.10.2020 12:50 |

podobné články

Lockdown zabíjí víc lidí než jich zachrání, tvrdí ekonomové: Krutá daň z uzávěry v Británii

 
Přední ekonomové vystoupili proti lockdownu, celkové uzavření ekonomiky a společenského života totiž podle nich více lidem uškodí, než jim pomůže. Specialisté proto britskému ministerstvu financí předložili řadu důkazů svého tvrzení v naději, že si vláda v čele s premiérem Borisem Johnsonem rozhodnutí ještě rozmyslí, uvedl list Daily Mail. Zmiňovali jak negativní dopad lockdownů na duševní zdraví lidí, tak například růst nezaměstnanosti.
22.10.2020 19:40 |

podobné články

Babiš opět promluvil: Noste roušky a choďte na testy. O lockdownu se rozhodne brzy

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes opět nevyloučil, že Česká republika bude muset přistoupit k tzv. lockdownu, tedy zásadnímu omezení života lidí i ekonomiky kvůli epidemii covidu-19. Jakékoli rozhodnutí podle něj bude na expertní skupině epidemiologů, premiér ho bude akceptovat. Definitivně by mohlo padnout příští týden, nejspíš už na jeho počátku.
10.10.2020 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19766 článků)

Doplaťte příspěvek všem 70 tisícům rodinám, vyzývají Babiše maminky

 
Doplaťte ze svého rodičovský příspěvek všem 70 tisícům rodinám, jinak peníze nechceme, vyzývají premiéra Andreje Babiše(ANO) dvě matky, kterým Babiš slib dal. V úterý ve Sněmovně prohlásil, že jim 80 tisíc doplatí ze svého. Podle rozhodnutí poslanců rodiny s dětmi do čtyř let, které už ale rodičovský příspěvek vyčerpaly, nemají na navýšení nárok. Iniciativa #TAKEPECUJEME ale žádá premiéra o setkání a systémové řešení situace.
20.12.2019 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19766 článků)

VIP matky se hroutí, že nemůžou kvůli lockdownu na řasy, říká Hanychová

 
Agáta Hanychová (35) vyzvala na Instagramu své sledující k tomu, aby nosili roušky a začali používat zdravý rozum. Po vyhlášení polovičního lockdownu vládou není podle moderátorky rozhodně nutné panikařit.
22.10.2020 15:50 |

podobné články

Drábová: Když něco neuděláme, lidé budou zbytečně umírat

 
Skupina českých vědců ve čtvrtek vyzvala Čechy k přísnému „osobnímu lockdownu”, aby se podařilo zastavit rekordní nárůsty nakažených, hospitalizovaných a zemřelých v souvislosti s covidem. Podle šéfky Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové, která výzvu podepsala, by si lidé měli uvědomit, že bez dodržování pravidel budou zbytečně umírat lidé. Ven by měli občané vycházet jen kvůli nezbytnostem, dodržovat by měli pravidlo 3R.
15.10.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Dana Drábová (127 článků)

Sedmiletý chlapec na tříkolce nedal v Holýšově přednost osobnímu vozidlu

 
Dne 26. července 2014 v 19:00 hodin došlo v obci Holýšov na křižovatce ulice Husova třída a ulice Na Radosti k dopravní nehodě. Sedmiletý chlapec řídil v ulici na Radosti dětskou tříkolku a na křižovatce nedal proti příkazu dopravní značky Dej přednost v jízdě přednost v jízdě osobnímu automobilu Hyundai, který ve směru z centra směrem na obec Dolní Kamenice řídila pětačtyřicetiletá řidička.
28.07.2014 12:45 |

podobné články

Zelení: Vláda nesmí s řešením sociálního bydlení otálet, bezdomovectví hrozí tisícům lidí

 
Strana zelených (SZ) je znepokojena průtahy ve věci zákona o sociálním bydlení a koncepci bydlení. Řada obcí omezila vyplácení doplatků na bydlení v ubytovnách a tisícům lidí tak hrozí, že přijdou o střechu nad hlavou. SZ požaduje urychlené řešení sociálního bydlení - vláda se sice má Koncepcí zabývat na nadcházejícím jednání, samotná koncepce ale problém nevyřeší. SZ zároveň podporuje výzvu Platformy pro sociální bydlení adresovanou Vládě ČR.
24.06.2015 08:06 |

podobné články

Zelení vyzývají vládu: Postavte se konečně čelem ke změně klimatu, hrozí nám hlad

 
Strana zelených varuje před nebezpečím klimatické změny, které podle ní trvá, i když už se o něm tolik nemluví. Zelení se obrátili na vládu, aby konečně věnovala této problematice pozornost, jinak nám prý hrozí chudoba, hlad a nemoci. V tiskové zprávě Strany zelených se píše, že „s postupující klimatickou změnou má přibývat lidí chudých, hladových a nemocných, jako důsledek častějšího sucha nebo povodní“. Vyzývají proto vládu, aby přijala opatření, která povedou ke snižování emisí.
06.04.2014 19:00 |

podobné články

Čeští vědci podali rekordní počet patentů, za Evropou ale zaostávají

 
Úřad průmyslového vlastnictví (ÚPV) zaznamenal loni rekordní počet patentových přihlášek. Čeští vědci přišli pro 984 registrací. Nejvíce patentů zaznamenaly obory organické chemie, skladování, lékařství a dopravy. Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) však čeští vědci zaostávají za ostatními státy Evropy.
08.04.2014 19:20 |

podobné články

Slayer a Megadeth zahrají v neděli v Praze

 
Skoro rok po loňském festivalu Sonisphere, který nabídl v Milovicích na jednom pódiu velkou thrashovou čtyřku, tedy Metalliku, Anthrax, Slayer a Megadeth, vystoupí poslední dvě zmíněné kapely v neděli v pražské 02 Areně. Zatímco Slayer se u nás objevovali v posledních letech pravidelně a vždy potvrdili, že jsou věrní nekompromisnímu thrash/deathu, Megadeth měli dlouhou dobu pauzu.
08.04.2011 13:30 |

podobné články

Doktor Macek: Babiš udělal na Sobotku sviňárnu

 
Bývalý politik ODS Miroslav Macek na svém webu Viditelny-Macek.cz krátce glosuje včerejší dohodu ministra financí Andreje Babiše (ANO) s vedením firmy NWR o prodloužení těžby uhlí ve ztrátovém Dole Paskov až do roku 2017. Mackovi se nelíbí, že Babiš svým jednáním obešel premiéra a další členy vlády a dochází k nekompromisnímu závěru.
08.04.2014 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19766 článků)

The Washington Post: Vrátila se pověst "krutého" Německa

 
Kvůli řecké krizi a nekompromisnímu postoji Berlína vůči Aténám se vrátil zpět obraz Německa coby "kruté země", soudí americký list The Washington Post. Tím, že Německo trvalo na tvrdých úsporných opatřeních a dalších požadavcích, si země podle deníku ničí dobrou pověst, těžce získávanou v desetiletích po druhé světové válce.
17.07.2015 13:41 |

podobné články

Mám zkušenosti s Romy a situace s uprchlíky je podobná. Ti, co říkají "my přijmeme uprchlíky", vedle nich bydlet nebudou, říká rozhodně Jiří Čunek

 
ROZHOVOR Lidovecký senátor a starosta Vsetína Jiří Čunek si myslí, že když někdo utíká a v žádném jiném demokratickém státě, jako je Česká republika, Slovensko nebo Rakousko, být nechce, ale že všichni chtějí do Německa, tak to asi nebudou lidé, kterým někdo usiluje o život. „Důvody, kvůli nimž utíkají, nejsou zřejmě tak hodné zřetele,“ prohlásil v rozhovoru Jiří Čunek, který ve Vsetíně získal popularitu díky svému nekompromisnímu jednání s nepřizpůsobivými občany.
14.09.2015 18:41 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (827 článků)

Ester Ledecká není stádní, úředníkům se nelíbí. Přestaňte volat po větší podpoře sportu, akorát by se ty peníze rozkradly, vzkazuje Markéta Šichtařová

 
Ekonomka Markéta Šichtařová je proslulá svými nekompromisnímu názory, se kterými tentokrát zamířila do oblasti sportu. Rozčílilo ji totiž, že o ní někteří říkají, že je populistka. „Ja vám ukážu, co je populismus, sáhnu vám na Ledeckou. Stát by na sport neměl dát ani korunu,“ rozjela se ekonomka na svém blogu na iDNES.cz.
24.02.2018 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Ester Ledecká (180 článků)

Leichtová po šestinedělí poprvé ve společnosti: Kila navíc a kruhy pod očima nehledejte!

 
Sympatická herečka Kristýna Leichtová (33) se objevila poprvé od porodu dcery Dorotky ve společnosti a ihned byla podrobena nekompromisnímu drobnohledu veřejnosti. Kdo však čekal, že na Ivušce z Comebacku uvidí přebytečná těhotenská kila a kruhy pod očima, bude zklamaný…
15.10.2018 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Kristýna Leichtová (279 článků)

Všichni v domečku. Češi si dělají legraci z blížícího se lockdownu

 
Ve čtvrtek vláda vydala další zpřísňující opatření v boji s šířením koronaviru. Omezily se volnočasové aktivity, provozní doba restaurací i počet lidí, kteří smějí zasednout k jednomu stolu. V pátek pak na tiskové konferenci premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) zaznělo, že nebudou-li lidé opatření respektovat, hrozí lockdown.
09.10.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19766 článků)

Česká pojišťovna zdražuje tisícům lidí pojistky. Až o 100 procent

 
Největší tuzemská pojišťovna, Česká pojišťovna (ČP), zdražuje tisícům lidí až o 100 procent pojistky staveb uzavřené před mnoha lety. Podle informací dnešního vydání deníku Právo tak činí u klientů, kteří si sami už dříve ze své vlastní iniciativy smlouvy neaktualizovali, tedy nezvedalo se jim nejen pojistné, ale ani limity plnění.
21.09.2011 07:50 |

podobné články

Čeští vědci vyvinuli vakcínu proti borelióze. Klíšťat se už bát nemusíme

 
Čeští vědci vyvinuli vakcínu proti borelióze. Nová vakcína už dokázala vytvořit protilátky u myší a psů. Na vývoji přípravku se podíleli odborníci z Olomouce, Brna a Prahy a firma Bioveta z Ivanovic na Hané. Vědci budou následně připravovat látku pro použití u lidí, což ale bude trvat ještě roky.
17.06.2014 17:30 |

podobné články