Článek

Čeští fotbalisté ve Walesu nepoklekli! Proti rasismu se vymezují jinak

 
Čeští fotbalisté před zápasem kvalifikace mistrovství světa nepoklekli na podporu hnutí Black Lives Matter. Nepřipojili se k domácím Velšanům. Reprezentanti vyjádřili v Cardiffu svůj boj proti rasismu i dalším projevů nesnášenlivosti, xenofobie či antisemitismu tak, že ukázali na nápis na rukávu dresu, který odkazoval na kampaň, jejíž název zní UEFA Respect.
31.03.2021 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (122 článků)
Podobné články

Čeští fotbalisté nepoklekli. Jan Čulík píše o národě rasistů, který se vyčlenil z civilizované společnosti

 
Vydavatel Britských listů Jan Čulík tvrdí, že čeští fotbalisté utvrzují západní svět v domněnce, že jsou Češi rasisté. Hráči české reprezentace totiž nepoklekli před zápasem s Walesem, a nevyjádřili tak podporu hnutí Black Lives Matter. „Češi nemoudře potvrzují svou mezinárodní pověst jako rasisté. Vyčleňují se tak z civilizované společnosti,“ tvrdí Čulík.
31.03.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (122 článků)

Okamura: Mám radost, že čeští fotbalisté nepoklekli

 
Hráči české reprezentace v úterý před zápasem s Walesem nepoklekli a nevyjádřili tak podporu hnutí Black Lives Matter. Podle vyjádření předsedy SPD Tomia Okamury si tím naši fotbalisté zachovali hrdost a nepodpořili rasismus.
01.04.2021 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (122 článků)

V Ostravě protestovaly stovky lidí proti rasismu

 
Asi 200 - 300 neonacistů se v pondělí odpoledne shromáždilo na rasistické protiromské demonstraci na Prokešově náměstí v Ostravě. Kousek od této akce v Sokolské ulici před jednou z ostravských ubytoven probíhal protest platformy Blokujeme proti rasismu s názvem Barevná Ostrava. Proti rasismu v Ostravě protestovalo asi 150 lidí, dav protestující proti rasismu se pak rozrostl asi na 500 lidí. 16:55 Průvod Romů, který skanduje hesla "Češi pojďte s náma", "Stop rasismu", "My jsme tady doma" nebo "My chceme žít", došel až k Sokolské ulici k ubytovně, kde jej zablokovali těžkooděnci.
28.10.2013 17:40 |

podobné články

Čeští fotbalisté prohráli ve Walesu 0:1 a poprvé v kvalifikaci MS nebodovali

 
Čeští fotbalisté ve třetím z osmi utkání kvalifikace mistrovství světa prohráli ve Walesu 0:1 a ve skupině utrpěli první porážku. Zápas v Cardiffu rozhodl v 81. minutě Daniel James. Oba týmy dohrávaly v oslabení. V 49. minutě dostal červenou kartu Patrik Schick, v 77. minutě byl vyloučen domácí Connor Roberts.
30.03.2021 12:25 |

podobné články

Jiří Baťa: Naši fotbalisté, na rozdíl od pana Čulíka, zasluhují uznání

 
Známý vydavatel Britských listů Jan Čulík bezskrupolózně tvrdí, že čeští fotbalisté utvrzují západní svět v domněnce, že jsou Češi rasisté. Hráči české fotbalové reprezentace totiž nepoklekli před zápasem s Walesem a nevyjádřili tak podporu hnutí Black Lives Matter.
06.04.2021 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (122 článků)

Britové cupují Slavii na kusy! Češi jsou rasisti, před zápasem nepoklekli, zuří

 
Pražská Slavia je v posledních dnech a týdnech středobodem společenských diskuzí. Britové mají na Čechy spadeno od chvíle, kdy měl fotbalista Ondřej Kúdela rasisticky napadnout Glena Kamaru z týmu Glasgow Rangers. Čtvrteční zápas Slavie, úvodní čtvrtfinále Evropské ligy, proti Arsenalu, který skončil remízou 1:1, se opět stal předmětem diskuze. Pražští hráči odmítli před zápasem pokleknout na podporu iniciativy Black Lives Matter, svůj postoj vůči rasismu se rozhodli vyjádřit jinak.
09.04.2021 15:26 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Kúdela (21 článků) , Matter Matter (122 článků)

Podnikatel Jančura reprezentuje kulturu zrady a hnusu, píše komentátor

 
Firemní magnáti jako Andrej Babiš nebo Radim Jančura se již nějakou dobu vymezují vůči české vládě. Že se vůči moci vymezují intelektuálové, je do jisté míry pochopitelně, ale podnikatelské elity bývají svým věrné. Zmínění pánové tak ale nečiní a prokurista Value Added Karel Kříž má za to, že se tito muži pustili na dráhu zrady a hnusu.
23.04.2012 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Radim Jančura (248 článků) , Andrej Babiš (21436 článků)

Senátor Valenta: Prostě nepoklekli. No a co?

 
Na facebookovém profilu o rasismu a diskriminaci.
18.07.2020 08:50 |

podobné články

Fanoušek neodhadl výsledky šampionátu ve fotbale, tak musel NAHÝ na nejvyšší horu Walesu (VIDEO)

 
Devětadvacetiletý Jon Jolley z Walesu si byl jistý tím, kdo vyhraje Světový pohár ve fotbale, který letos hostila Brazílie. Jeho tip však byl úplně mimo, a protože sázku s kamarády prohrál, musel obléknout tanga s potiskem velšské zemské vlajky a vyšplhat na nejvyšší horu Walesu.
30.07.2014 10:30 |

podobné články

Evropská komise proti rasismu a nesnášenlivosti doporučuje zlepšit ochranu lidských práv v ČR

 
Evropská komise proti rasismu a nesnášenlivosti (European Commission against Racism and Intolerance – ECRI), ustavená Radou Evropy, je nezávislý orgán monitorující oblast práv člověka, zaměřený zejména na otázky související s rasismem a nesnášenlivostí. V rámci svých statutárních aktivit ECRI sleduje situaci v každé jednotlivé zemi a pro každý členský stát vypracovává rozbor situace o projevech rasismu a nesnášenlivosti a předkládá náměty a návrhy řešení zjištěných problémů.
13.10.2015 17:06 |

podobné články

Lvíčata uspěla v kvalifikaci ve Walesu, vítězství zařídil sparťan Kadlec

 
Čeští fotbalisté do 21 let zvítězili v úterním kvalifikačního střetnutí o postup na ME 2013 na hřišti Walesu 1:0.
11.10.2011 22:25 |

podobné články

„Asi je pedofil.“ Když Vášáryová zjistila, že jsem gay... Novinář o rasismu Čechů a Slováků

 
V souvislosti s „vyvřením rasismu“ po požáru v Bohumíně hovořil šéfredaktor Britských listů Jan Čulík s novinářem dlouhodobě žijícím v Praze, jenž se jmenuje Fabiano Golgo, o tom, jak relativní je rasismus a kde jsou na škále rasismu Češi. Rozhovor Britských listů odvysílala i Regionální televize.
15.08.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Fabiano Fabiano (1 článek)

Černé peklo na zemi! Bendová se hájí z nařčení z rasismu: Tohle je přece dobytčinec, vzkazuje kritikům

 
Moderátorka Zuzana Belohorcová (45) před pár dny sdílela na sociálních sítích příspěvek, ve kterém vysvětluje, proč se musela i s rodinou odstěhovat z milovaného Miami. Hvězda slovenské Tváře se svěřila lidem, že z ráje se pomalu stává peklo. Na to reagovala i oblíbená herečka Alice Bendová (47), která dění v USA komentovala slovy "černé peklo na zemi" za což sklidila od lidí kritiku a nařčení z rasismu. Spousta příznivců se Bendové zastalo a samotná herečka obvinění z rasismu odmítá a kritikům vzkazuje své...
23.03.2021 19:11 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Belohorcová (537 článků)

Vyhrocený duel ostrovních rivalů: Nemáme vás rádi, zní z Anglie do Walesu

 
Na anglickém trůnu ještě seděla královna Viktorie, když se tihle 2 protivníci utkali poprvé. Fotbalisté Anglie a Walesu proti sobě od ledna 1879 nastupují předlouhých 137 let, teprve dnes odpoledne v Lens se však poprvé utkají na velkém turnaji. A na mistrovství Evropy půjde v duelu skupiny B o hodně, protože bodový zisk bude rázným krokem k postupu do osmifinále.
16.06.2016 10:10 |

podobné články

Hanba, ovce, blbečkové. Čeští fotbalisté poklekli kvůli černochům. A začala vzpoura

 
Čeští fotbalisté včera v Glasgow prohráli 1:0 se Skotskem. Gól dostali už v šesté minutě a následně se čeští hráči nedokázali dostat přes skotskou obranu. To však nebylo vše, co česká reprezentace prohrála. Přišla i o přízeň diváků, alespoň některých. Fotbalisté si totiž po hvizdu rozhodčího klekli jako gesto sympatie s hnutím Black Lives Matter. A tím si na českém internetu zavařili. "Hanba, ovce, blbečkové," zaznělo v mírnějších reakcích.
15.10.2020 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Matter Matter (122 článků)

Slavia nepoklekla a bylo zas zle. Zasáhl i rozhodčí. Poslanec ODS však klub naopak chválí

 
Během čtvrtečního utkání s Arsenalem se pražská Slavia rozhodla vyjádřit svůj nesouhlas s rasismem společným chycením hráčů za ramena. Na rozdíl od týmu Arsenalu a rozhodčího však nepoklekli. Kromě opětovné kritiky od anglických médií za nepokleknutí tentokrát zasáhl i rozhodčí a tým během odlišného vyjádření nesouhlasu s rasismem rozehnal. Události si všiml i poslanec Jan Skopeček (ODS) a připomíná, jak se dříve Mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA) politickým a aktivistickým gestům ve sportu bránila. Nyní je již všechno jinak.
10.04.2021 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (336 článků)

Fotbalisté Walesu jsou bez trenéra, Toshack rezignoval

 
Po šesti letech na lavičce Walesu se s funkcí rozloučil kouč John Toshack. Vaz mu zlomila prohra 0:1 s Černou Horou na startu kvalifikace.
09.09.2010 16:35 |

podobné články

Romové jsou čeští černoši. Utlačovaní. Podpořte Člověka v tísni a po zabitých Romech pojmenujte ulice, píší aktivistky na vlně USA

 
Ačkoliv se v Praze na Staroměstském náměstí konal protest BlackLivesMatter, Česko zůstává, co se týče protestů proti brutalitě policie a proti rasismu, spíše pozorovatelem. Nicméně novinářka Apolena Rychlíková z A2larmu a aktivistka Johanna Nejedlová si myslí, že je čas, aby si Češi uvědomili, jaké mají problémy s rasismem vůči Romům. A že by bylo načase je začít více podporovat. Nejedlová by chtěla více peněz pro Člověka v tísni a Romeu, Rychlíková přejmenování některých ulic po romských obětech rasismu. A další reformy.
11.06.2020 14:05 |

podobné články

Zase špatně, zase „rasisti“. Slavie chtěla udělat gesto, rozhodčí to znemožnil a britská média mají jasno

 
Prestižním anglickým fotbalovým týmům se proti Čechům poslední dobou příliš nedaří. Hlavním tématem je ale na ostrovech prý rasismus. Slávisté nepoklekli v posledním zápase s Arsenalem. Chytili se kolem ramen, ale rozhodčí je rozehnal. Připomněla se tak nedávná kauza ve Wallesu, když televizní komentátor jásal nad úderem do obličeje obránce Kúdely, prezentovaného po rozdílně popisované slovní výměně s protihráčem tmavé pleti jako „rasist“.
09.04.2021 20:00 |

podobné články