Článek

Cesta do Moskvy? Hamáček smí promluvit

 
Jak to bylo s plánovanou cestou Jana Hamáčka (42, ČSSD, na snímku) do Moskvy, kde chtěl vicepremiér údajně nabídnout výměnu ututlání kauzy Vrbětice za dodávky vakcín?
11.08.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3320 článků)
Podobné články

Hamáček: Cesta do Moskvy byla zastírací manévr

 
Ministr vnitra Jan Hamáček uvedl, že plánovaná pondělní cesta do Moskvy byla zastírací manévr. Dopředu věděl, že nikam nepoletí. Řekl to Deníku N. Na Twitteru pak dodal, že akci s vyhoštěním 18 důstojníků SVR a GRU bylo nutné provést diskrétně a avizovaná cesta do Moskvy v tom hrála roli.
18.04.2021 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3320 článků)

Komárek (ANO): Má jezdit Zeman do Moskvy a Američani k nám?

 
Vedou se dvě velké debaty. O tom, zda Zeman smí jet do Moskvy a o tom, zda smí zemí projet americký konvoj. 25 let po protiokupační revoluci jsou divné jen zdánlivě. Zrcadlí totiž skutečné rozpolcení země.
23.03.2015 22:05 |

podobné články

Hamáček nepustil ke slovu ty, kteří měli vnést do příběhu jasno. Je to hra o čas, uvedl Kroupa v ČT

 
Poslanci dnes nedokončili debatu za zavřenými dveřmi o zrušené cestě ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Ke slovu se nedostali ani pozvaní šéfové bezpečnostních složek a nejvyšší státní zástupce, kteří měli k tématu promluvit. „Hamáček nedal nikomu prostor, hraje se o čas. Ve Sněmovně byli připraveni ti, kteří měli vnést do příběhu světlo,“ uvedl pro ČT24 redaktor Janek Kroupa, autor článku na serveru Seznam Zprávy, který spustil celé dnešní dění. Jeho obsah hovoří o tom, že Hamáček chtěl v Rusku vyměnit zpravodajské informace o vrbětických výbuších za dodávky vakcíny Sputnik V a za setkání ruského a amerického prezidenta v Praze.
04.05.2021 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3320 článků) , Janek Kroupa (212 článků)

Hamáčkova zrušená cesta do Moskvy: Protimafiánský útvar vyslechl první lidi

 
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) začala s výslechy ohledně zrušené cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. K výpovědím by měli dorazit mimo jiné účastníci schůzky na ministerstvu vnitra ze dne 15. dubna, kde se měla cesta Hamáčka do Moskvy řešit. Vicepremiér podal trestní oznámení na web Seznam Zprávy a dva novináře, kteří přinesli článek, že chtěl v Moskvě ututlat výbuchy z roku 2014 ve Vrběticích, do kterých měli být zapleteni dva ruští špioni, výměnou za milion dávek vakcíny Sputnik.
02.06.2021 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3320 článků)

Hamáček do Moskvy nepoletí, cestu pro Sputnik mu „zatrhl“ Babiš. Pekarová mu vmetla ruské tanky

 
Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 dnes ve Sněmovně neprosadily sněmovní debatu o pondělní cestě vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Hamáček měl v Rusku jednat o vakcíně Sputnik V, nakonec ale nepoletí. Premiér Andrej Babiš (ANO) to Blesku potvrdil bez dalších podrobností. Cestu Hamáčkovi sám zatrhl, píše s odkazem na své zdroje server iDNES.cz. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) přitom popřál Hamáčkovi šťastnou cestu, ale vyslovil domněnku, že Rusům stačilo zavolat a objednat letadlo. Opoziční představitelé upozorňují na to, že Hamáček chtěl do Ruska v době napětí s Ukrajinou, kdy Rusové nachystali již i tanky s „invazními pruhy“ jako před zásahem v Československu.
16.04.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3320 článků)

„Musím být na vládě.“ Hamáček řekl, proč nepoletí pro Sputnik, a sklidil výsměch

 
Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) dnes oznámil, že svou plánovanou cestu do Moskvy neuskuteční počátkem příštího týdne kvůli tomu, že je nutná jeho účast na pondělním jednání vlády. Uvedl, že se na tom v pátek dohodl s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Předseda vlády v pátek řekl, že Hamáčkovi cestu do Moskvy v současné době nedoporučil. Hamáček kromě ministerstva vnitra nyní řídí i ministerstvo zahraničí.
17.04.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24003 článků) , Jan Hamáček (3320 článků)

Miss Moskva Hamáček je pro srandu králíkům: Jeho vysvětlení necesty lidi rozesmálo

 
Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v sobotu oznámil, že svou plánovanou cestu do Moskvy neuskuteční počátkem příštího týdne kvůli tomu, že je nutná jeho účast na pondělním jednání vlády. Uvedl, že se na tom v pátek dohodl s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Předseda vlády v pátek řekl, že Hamáčkovi cestu do Moskvy v současné době nedoporučil. Když o tom Jan Hamáček informoval na Twitteru, posměšky na sebe nenechaly dlouho čekat.
17.04.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24003 článků) , Jan Hamáček (3320 článků)

Hamáček plánoval cestu do Moskvy, i když prý věděl o ruských agentech. Neomluvitelné, schytává to od opozice

 
Kauza Vrbětice se začíná rozrůstat. Otazníky se totiž začínají objevovat i nad časovou posloupnoustí posledních událostí týkajících se Ruska. Především nad rychlou výměnou ministrů zahraničí a zdravotnictví a nad zrušenou cestou ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Podle některých médií i expertů totiž Hamáček o možné spojitosti ruských agentů s výbuchem věděl ještě předtím, než začal cestu plánovat. Časová osa navíc ukazuje, že exministr Tomáš Petříček byl odvolán krátce potom, co se měl Hamáček informaci dozvědět.
18.04.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3320 článků)

Hamáček vítal vyhoštěné Čechy a naznačil „uklizení“ agentů z Moskvy. Co mu řekl Zeman?

 
Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), který aktuálně vede resorty vnitra a zahraničí, v pondělí večer přivítal na pražském ruzyňském letišti pracovníky české ambasády vyhoštěné z Moskvy. Jenže kromě těch, kteří se vraceli letadlem nebo auty, zřejmě někteří „zmizeli“ jiným způsobem, naznačil v Událostech, komentářích ČT. Bylo to po dotazu, zda jsme na ambasádě přišli také o své agenty, které Česko vyhostilo Rusům. Hamáček přidal i detaily o tom, jak probíhalo jednání s ruským velvyslancem Alexandrem Zmejevským a schůzka s prezidentem Milošem Zemanem.
19.04.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24003 článků) , Jan Hamáček (3320 článků)

Hamáček přiznal ztrátu přítele i objednané letadlo do Moskvy. A řekl, co řešil s Netolickým

 
Vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček vyloučil, že by se s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým (ČSSD) bavil 15. dubna na ministerstvu vnitra o „plánu“ vyměnit kauzu Vrbětice za dodávku milionu dávek vakcín Sputnik. Tedy o konstrukci popsanou novináři Jankem Kroupou a Kristinou Cirokovou na webu Seznam Zprávy. V rozhovoru pro Blesk Zprávy Hamáček potvrdil, že cestu do Moskvy plánoval, se zástupci zpravodajských služeb i policejním prezidentem prý ale v inkriminovaný večer řešil to, kdy cestu odvolat. Kvůli „zastíracímu manévru“ prý vicepremiér přišel o přátelství s bývalým předsedou slovenského parlamentu Andrejem Dankem.
06.05.2021 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3320 článků) , Janek Kroupa (212 článků)

Zázrak?! Kostel si smí nechat 3,3 milionu, které někdo pohodil u jeho dveří

 
Anglikánská církev vyhrála soudní při a smí si nechat igelitku plnou peněz, kterou u dveří kostela v Yorku někdo pohodil. Ačkoli se nepodařilo zjistit, kdo je církevním mecenášem a odkud peníze pocházejí, sto tisíc liber neboli 3,3 milionu korun si kostel smí ponechat.
02.01.2014 10:15 |

podobné články

Bosenská soudkyně, která se ve své pracovně slunila nahá, se smí vrátit do práce

 
Pětatřicetiletá soudkyně Nejvyššího soudu Federace Bosny a Hercegoviny Enisa Bilajacová se smí vrátit do práce. Loni v květnu přišla do zaměstnání velmi brzy ráno a využila toho k relaxaci. Zamkla se ve své pracovně a slunila zcela nahá na stole. Jenže ji někdo z protější budovy vyfotil. V disciplinárním řízení byla zbavena své funkce. Téměř po roce se smí vrátit do práce.
29.04.2014 08:55 |

podobné články

Soudkyně, která se v práci slunila nahá, se smí vrátit do práce

 
Pětatřicetiletá soudkyně Nejvyššího soudu Federace Bosny a Hercegoviny Enisa Bilajacová se smí vrátit do práce. Loni v květnu přišla do zaměstnání velmi brzy ráno a využila toho k relaxaci. Zamkla se ve své pracovně a slunila zcela nahá na stole. Jenže ji někdo z protější budovy u toho vyfotil. V disciplinárním řízení byla zbavena své funkce. Téměř po roce se smí vrátit do práce.
06.05.2014 10:30 |

podobné články

Byla to jen zástěrka. Do Moskvy jsem nikdy odletět neplánoval, tvrdí Hamáček

 
Ohlášená cesta vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy pomáhala podle něj k zastření příprav na vyhoštění pracovníků ruské ambasády v Praze z ČR. Hamáček to dnes uvedl na twitteru. Věděl předem, že do Ruska nepoletí, řekl Deníku N. Česká vláda rozhodla o vyhoštění 18 pracovníků ruského velvyslanectví v Praze kvůli podezření ze zapojení ruské tajné služby do výbuchů v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014. Premiér Andrej Babiš v ČT Hamáčkovu verzi nepotvrdil.
18.04.2021 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3320 článků)

Hamáček do Moskvy chtěl jet, nešlo o kamufláž

 
Vicepremiér Jan Hamáček nemluvil podle senátora Václava Lásky pravdu o tom, že jeho plánovaná cesta do Moskvy byla kamufláží v souvislosti s kauzou Vrbětice. Senátor to dnes řekl novinářům po uzavřeném jednání senátního zahraničního výboru ke kauze Vrbětice.
19.05.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3320 článků)

Hamáčkova cesta do Moskvy: Spráskaný pes, hloupost i Babišova výhoda, zaryli si senátoři

 
Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) cestu do Moskvy skutečně plánoval. Vyplývá to ze středečního vystoupení šéfa Vojenského zpravodajství Jana Berouna na senátním výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Seznam Zprávy o tom informoval senátor Václav Láska (SEN 21), podle kterého Hamáčkovo konání rozhodně nebyla žádná kamufláž, ale velká hloupost a naivita, která mohla vážně poškodit Českou republiku. Blesk Zprávy mluvily s místopředsedou výboru Tomášem Jirsou (ODS) a jeho členem Tomášem Czerninem (TOP 09). Sám Hamáček zareagovat na slova Lásky odmítl s tím, že věc je předmětem vyšetřování orgánů činných v trestním řízení,
20.05.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (88 článků) , Jan Hamáček (3320 článků)

Příběh jedné operace českých tajných služeb. Letadlo, velvyslanec, cesta do Moskvy. Hamáček jen naznačoval, ale i tak Moravec valil oči

 
Prvním hostem nedělních Otázek Václava Moravce v České televizi byl ministr vnitra Jan Hamáček. „My jsme tady Rusku rozbili dvě rezidentury, a to je krok, ze kterého, jak doufám, se dlouho nevzpamatují,“ poznamenal Hamáček k vyhoštění 18 diplomatů-agentů Ruské federace z České republiky v souvislosti s explozemi v muničním areálu ve Vrběticích.
18.04.2021 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3320 článků) , Václav Moravec (683 článků)

Nechci jít do kriminálu! Nebudu to podepisovat! Hamáček dorazil do Partie v roušce a nakládal protikorupčním neziskovkám, které si nadiktovaly zákon

 
Hosty nedělní Partie TV Prima byli ministr vnitra, předseda ČSSD Jan Hamáček a poslankyně Jana Černochová (ODS). Oba se pustili do premiéra Andreje Babiše (ANO). Hamáček vyzval občany, aby ve všech uzavřených prostorách nosili roušky. Hamáček zdůraznil, že si odmítá jít sednout do kriminálu. Došlo i na pitvání jednoho brčka z pražského klubu Techtle Mechtle, kde se nakazilo víc než sto osob. „Co tam asi dělali s tím jedním brčkem?“ zeptala se moderátorka Terezie Tománková. A Hamáček odpověděl...
26.07.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24003 článků) , Jan Hamáček (3320 článků) , Jana Černochová (597 článků)

Babišovi se nelíbí Zemanova cesta do Moskvy: Není to dobré, měl by si to rozmyslet

 
Předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš nepovažuje plánovanou cestu prezidenta do Moskvy při příležitosti uctění památky padlých vojáků Rudé armády ve druhé světové válce za „dobrou“. Zeman si měl podle jeho slov k návštěvě Moskvy vybrat jinou příležitost.
07.04.2015 22:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24003 článků)