Článek

Cesta do Chorvatska: Jaké novinky letos čekají řidiče a kudy se to prodraží

 
Chorvatsko platí za nejoblíbenější dovolenkovou destinaci Čechů. Velká část z nich cestuje do země na pobřeží Jaderského moře autem. Jaké nástrahy vás při cestě na jih letos potkají?
23.06.2022 12:10 |

podobné články

Podobné články

Do Chorvatska autem: Cesta se letos prodraží a tresty zpřísnily!

 
Čeští turisté zůstávají při výběru dovolené věrni Chorvatsku. Každoročně ho přitom navštíví přibližně 600 tisíc Čechů. Nejčastěji cestují autobusem nebo na vlastní pěst autem. Letos se ale cesta pěkně prodraží. Chorvaté navíc zpřísnili postihy za prohřešky.
18.05.2013 15:55 |

podobné články

Dovolená 2021: O kolik zdraží cesta do Chorvatska?

 
Chystáte se letos na dovolenou do Chorvatska? Pokud chcete jet autem, musíte ušetřit pár stovek navíc. Oproti loňsku totiž zdražily pohonné hmoty, a cesta do naší nejoblíbenější středomořské destinace se tak prodraží.
31.05.2021 05:10 |

podobné články

Cesta do Chorvatska: Vyplatí se vyhnout slovinské dálnici a kudy můžete jet?

 
Letní prázdniny jsou za dveřmi a tisíce Čechů se chystají na oblíbenou cestu autem do Chorvatska. Letos se naštěstí žádné markantní zdražování nekonalo, což řidiče jistě potěší. Věčná otázka kolem nejlepší cesty do jadranského ráje ale stále zůstává. Podívejte se na srovnání čtyř variant od expertů ze Světa motorů.
27.06.2018 05:10 |

podobné články

Autem do Chorvatska: Jak se vyhnout slovinské dálnici? A vyplatí se to?

 
Slovinská dálnice je noční můrou každého turisty mířícího do Chorvatska. Za týdenní vinětu chtějí Slovinci 400 Kč, což je za úsek s délkou přes 50 kilometrů poměrně dost. Navíc většina dovolenkářů jede do Chorvatska na déle než týden, což znamená zaplatit hned dvakrát tolik. Kudy se dá tento úsek objet?
06.06.2016 20:05 |

podobné články

Cesta do Chorvatska po dálnicích se prodraží

 
Pokud pojedete do Chorvatska autem, budete potřebovat peníze nejen na benzín, ale i na dálniční poplatky.
17.06.2010 06:00 |

podobné články

Soutěž Ceny Kudy z nudy 2012 rozšiřuje nominace

 
Internetový portál Kudy z nudy, který provozuje agentura CzechTourism, vyhlásil letos již čtvrtý ročník populární soutěže Ceny Kudy z nudy 2012. Pro každý ze 17 cestovatelských regionů bylo do soutěže v prvním kole nominováno 10 atraktivních míst, které vycházely z doporučení regionálních partnerů. Po prvním měsíci hlasování je nyní seznam doplněn o 58 nových aktivit a jednu novinkovou kategorii „Nejlepší vinařství“. Nové nominace vychází především z doporučení samotných hlasujících.
03.08.2012 10:05 |

podobné články

Vlak do Chorvatska: Jak se nejsnáze dostat k moři po kolejích?

 
Cesta na dovolenou do Chorvatska je tradičně noční můrou nejednoho řidiče. Současná opatření proti koronaviru mohou od cesty autem odradit i další. Alternativou pro řadu lidí tak může být cesta vlakem. Do letošního léta ovšem lidem nezbývalo, než cestovat s přestupy v zahraničí. To se rozhodl změnit RegioJet, který od 30. června vypraví vlaky do Rijeky.
22.07.2020 12:30 |

podobné články

Praktický průvodce na vaši dovolenou: Chorvatsko 2011!

 
Pokud chcete mít dovolenou pod kontrolou a bez stresu, raději se před cestou do Chorvatska připojistěte. Na základě předložení Evropského průkazu zdravotního pojištění mohou čeští pojištěnci sice uplatňovat nárok na poskytnutí neodkladné zdravotní péče na území Chorvatska, to však nepokrývá náklady na transport pojištěnce do Česka, kam vás chorvatská nemocnice po ošetření pošle. Cesta může stát několik desítek tisíc korun.
16.07.2011 12:15 |

podobné články

Do Chorvatska za posledních 24 hodin dorazilo přes 5000 imigrantů

 
Do Chorvatska dorazilo ze Srbska za posledních 24 hodin asi 4000 uprchlíků, většinou z Blízkého východu. Informovala o tom chorvatská televize HRT. Server Novinky.cz s odvoláním na agenturu Reuters, které to řekl mluvčí místního Červeného kříže, uvádí, že počet uprchlíků dosáhl dokonce čísla 5600. Chorvatsko se stalo novou branou do Evropské unie, neboť Maďarsko v noci na úterý de facto uzavřelo hranice se Srbskem. O uprchlické krizi budou dnes dopoledne jednat chorvatský premiér Zoran Milanović a rakouský kancléř Werner Faymann.
17.09.2015 11:41 |

podobné články

Osobnosti: Werner Faymann (48 článků)

CzechTourism: Přivítejte léto s novou aplikací Kudy z nudy Tipy na výlety

 
Agentura CzechTourism připravila pro uživatele cestovatelského portálu Kudy z nudy prázdninovou novinku v podobě vylepšené mobilní aplikace Kudy z nudy-Tipy na výlety.
07.07.2021 21:20 |

podobné články

Klíčová oprava je tu: Připomeňte si, kudy se dá Barrandovský most objet

 
V sobotu začaly na pražském Barrandovském mostě první uzavírky a zítra dlouho očekávaná rekonstrukce důležité dopravní tepny začne naplno. Připomeňte si s námi, kudy se dá místo podle magistrátního webu objet autem a kudy se vydat, pokud cestujete MHD.
15.05.2022 05:10 |

podobné články

Češi vzali Chorvatsko útokem, z nákazy strach nemají. Pomáhá i levná doprava

 
Do Chorvatska přijelo od začátku letošního července do poloviny měsíce podle Chorvatského turistického sdružení 107.000 Čechů. Ve srovnání se stejným obdobím loni to je 76 procent příjezdů a 69 procent přenocování. Aktuálně dovolenou u Jadranu tráví asi 43.000 českých turistů, sdělil ředitel sdružení Dubravko Miholić. Enormní a stále rostoucí zájem o cesty do Chorvatska sledují i čeští dopravci. Jejich vlaky, autobusy a letecké spoje letos v červenci do Chorvatska odvezly tisíce cestovatelů.
18.07.2020 15:55 |

podobné články

Pojedete do Chorvatska? Víme, kolik vás bude stát cesta!

 
Na cestu tam a zpět s běžným autem počítejte zhruba se čtyřmi až pěti tisíci korunami. Nejspořivější to mohou zvládnout i za tři. Letos cestu prodraží nepříznivý kurz chorvatské kuny a také zdražení rakouských dálničních známek.
14.06.2013 10:20 |

podobné články

Cesta do Chorvatska se protáhne a prodraží. Zdraží mýto, přibudou uzavírky

 
Lidé, kteří letos plánují dovolenou na chorvatských plážích, budou muset sáhnout hlouběji do peněženky. Od března se za dálnice v Chorvatsku platí o pět procent více a cena se ještě zvýší v červenci a srpnu. Zároveň o necelé procento stoupla cena rakouských dálničních známek. V pondělí na to upozornil mluvčí ÚAMK Petr Vomáčka.
15.05.2017 15:00 |

podobné články

SPECIÁL O CESTOVÁNÍ: Novinky na silnicích v celé Evropě. Co na vás čeká?

 
Chystáte se na dovolenou autem? Možná vás bude zajímat, jaké novinky vás čekají na silnicích po celé Evropě. Kde jsou nové silnici, co potřebujete například na cestu do Chorvatska, jaké sankce vám mohou udělit policisté?
03.07.2013 14:05 |

podobné články

Hospodyňky panikaří: Cukroví se prodraží!

 
Jarní mrazíky, které se u nás letos objevily na mnoha místech, pravděpodobně prodraží celé Vánoce! V mnoha krajích se totiž vůbec neurodily ořechy a cena dovážených »vlašáků« raketově roste. Už nyní stojí kilo i 280 korun!
11.11.2011 12:15 |

podobné články

Plánujete neplacené volno? Letos se vám prodraží, víme o kolik

 
V životě dochází k různým situacím, kdy člověk potřebuje čerpat volno, na které nestačí ani všechna dovolená. Řešením může být čerpání neplaceného volna, se kterým ale musí zaměstnavatel souhlasit. Během neplaceného volna samozřejmě nedostanete od zaměstnavatele žádný příjem. Kdy si musí zaměstnanec sám platit zdravotní pojištění během neplaceného volna? V roce 2019 se vám měsíční neplacené volno prodraží.
10.01.2019 06:20 |

podobné články

Chystáte se do Chorvatska? Čtěte, kdy a kudy nejezdit

 
Řidiči mířící na jih Evropy by se měli zejména o víkendu obrnit trpělivostí. Ústřední automotoklub (ÚAMK) varuje, že při cestě do Chorvatska narazí lidé na dopravní zácpy zejména v Rakousku.
07.08.2015 07:55 |

podobné články

Uprchlíci se místo Maďarska hrnou do Chorvatska. V cestě jim stojí minová pole

 
V Maďarsku výrazně poklesl počet nových imigrantů poté, co Budapešť v noci na úterý fakticky uzavřela hranici se Srbskem. Běženci proto změnili trasu a davy lidí míří do Chorvatska. To, že země očekává nápor imigrantů, už potvrdil i chorvatský premiér Zoran Milanović (48) a prohlásil, že běžencům nebudou v „tažení“ na Německo bránit. Naopak, dokonce jim poradí, kudy na Berlín. Běženci však musí nejdříve překonat minová pole z dob balkánských válek...
16.09.2015 12:20 |

podobné články