Článek

Český velvyslanec Pivoňka v Moskvě zůstává. Rusko ale přijde s další reakcí

 
Český velvyslanec Vítězslav Pivoňka zatím v Rusku zůstává. Oznámil to novinářům po jednání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem. Na jednání byl předvolán, aby byl informován o odvetných opatřeních Moskvy za vyhoštění osmnácti ruských diplomatů z České republiky, informují Novinky.
22.04.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (163 článků)
Podobné články

Český velvyslanec Pivoňka navštíví Putinovu přehlídku. Skandál, řve opozice

 
Český velvyslanec v Moskvě Vítězslav Pivoňka se v neděli zúčastní tradiční vojenské přehlídky na Rudém náměstí, kterou si Rusko připomíná výročí vítězství nad nacistickým Německem. Kvůli kauze výbuchu muničního skladu ve Vrběticích, ze kterého jsou podezřelí ruští agenti, nedávno vypukla diplomatická roztržka mezi Českem a Ruskem. Ministerstvo zahraniční serveru Aktuálně.cz sdělilo, že Pivoňka chce svou účastí vzdát úctu vojákům Rudé armády, kteří bojovali za osvobození Československa.
08.05.2021 22:00 |

podobné články

Český velvyslanec v Rusku nevynechá Putinovu přehlídku. „Skandální,“ hřmí opozice

 
Český velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka se zúčastní nedělní slavnostní přehlídky v Moskvě ku příležitosti 76. výročí vítězství nad nacistickým Německem. Pivoňka se velkolepé vojenské slavnosti na Rudém náměstí zúčastní i přes otřesené diplomatické vztahy, které mezi Prahou a Moskvou aktuálně panují a které způsobila takzvaná vrbětická krize. Odsouzení se jeho rozhodnutí dočkalo například u pirátského poslance Jana Lipavského, na pochybách je ale i senátor Pavel Fischer.
08.05.2021 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fischer (176 článků)

„Ty vo*eeeee! To si dělá pr*el!“ Zatímco na Rudém náměstí probíhá vojenská přehlídka, toto odeslal do Moskvy Novotný

 
Na Rudém náměstí v Moskvě v neděli dopoledne začaly tradiční oslavy vítězství nad nacistickým Německem. Oslavám přihlíží i český velvyslanec v Moskvě Vítězslav Pivoňka. A starosta Řeporyjí Pavel Novotný se neudržel. Napsal českému velvyslanci ostrý dopis, v němž mu mimo jiné doporučil, aby si klekl na hrách. „To si dělá Pivoňka snad prd*l,“ přisadil si.
09.05.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1115 článků)

Česko zatím nemá velvyslance v Rusku, Pivoňka čeká na vízum

 
Vítězslav Pivoňka, který má vést českou ambasádu v Rusku, zatím nenastoupil do úřadu, protože čeká na vízum. ČTK to dnes řekla mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Pivoňka nastupuje do čela velvyslanectví po Vladimíru Remkovi, který z Moskvy odjel v lednu. Česká a ruská diplomacie se v posledních dnech zabývají případem otravy někdejšího dvojitého agenta Sergeje Skripala. Podle tvrzení ruské strany mohl jed, kterým byl Skripal otráven na území Británie, pocházet z ČR. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes řekl, že Česko kvůli případu zvažuje vyhoštění některých ruských diplomatů.
23.03.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21841 článků) , Vladimír Remek (154 článků)

Velvyslanec na moskevské přehlídce? Politický geograf Romancov je znechucen, prý jsme stáhli ocas

 
Politický geograf Michael Romancov považuje za chybu, že se český velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka účastnil vojenské přehlídky v Moskvě na počest konce druhé světové války v Evropě. „Česko mělo být zastoupeno na nižší diplomatické úrovni, kdyby kvůli ničemu jinému, tak kvůli tomu, jak Moskva s naším velvyslancem zacházela, když se jednalo o vyhošťování pracovníků ruské ambasády u nás a české ambasády v Moskvě,“ míní Romancov s tím, že Rusové to mohou vnímat jako naši slabost.
10.05.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Michael Michael (1669 článků)

Provokace, hřímá Rusko a vyhostí 20 diplomatů. Český velvyslanec v Moskvě zůstává

 
Rusko přistoupilo k odvetě proti rozhodnutí České republiky vyhostit 18 ruských diplomatů kvůli podezření, že příslušníci ruské tajné služby se zapojili do výbuchu skladu munice ve Vrběticích z roku 2014. Vyhostí 20 zaměstnanců českého velvyslanectví v Moskvě, potvrdil Blesk Zprávám vicepremiér a úřadující ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD). Český velvyslanec Vítězslav Konvalinka v Rusku zůstane.
18.04.2021 15:30 |

podobné články

Remek končí v Moskvě. Vedení ambasády v Rusku opustí v lednu

 
Český velvyslanec v Rusku Vladimír Remek koncem ledna po čtyřech letech opustí svůj post na české ambasádě v Moskvě. Jméno nástupce osmašedesátiletého Remka zatím není veřejně známé. Týdeník Respekt však v srpnu uvedl, že prvního československého kosmonauta vystřídá kariérní diplomat Vítězslav Pivoňka.
31.12.2017 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Remek (154 článků)

Pirát a Pekarová sepsuli velvyslance v Moskvě. Kulhánek ho hájí

 
To, že se český velvyslanec Vítězslav Pivoňka účastnil včera vojenské přehlídky u příležitosti Dne vítězství v Moskvě, se stalo terčem kritiky mnoha českých politiků. A to i přesto, že za Pivoňkou stál například ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD). Česko-ruské vztahy jsou v současné době napjaté, a to kvůli kauze Vrbětice a následnému vyhošťování diplomatů.
10.05.2021 19:35 |

podobné články

Ředitel útvaru interní audit Skupiny ČEZ Tomáš Pivoňka v čele Českého institutu interních auditorů (ČIIA)

 
Prezident Českého institutu interních auditorů Tomáš Pivoňka byl zvolen na další dvouleté funkční období. Rovněž se s účinností od prvního června stává členem Výboru pro propagaci Mezinárodního institutu interních auditorů.
31.05.2016 11:25 |

podobné články

Remek předal v Kremlu listiny, Česko má v Moskvě velvyslance

 
Nový český velvyslanec v Moskvě Vladimír Remek dnes v Kremlu předal do rukou prezidenta Vladimira Putina pověřovací listiny a tím se oficiálně ujal funkce. V Rusku chyběl český velvyslanec zhruba rok. První a zatím poslední český kosmonaut, který byl donedávna poslancem KSČM v Evropském parlamentu, dostal od hostitelské země souhlas působit jako velvyslanec koncem loňského října.
16.01.2014 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3605 článků) , Vladimír Remek (154 článků)

ČEZ: Tomáš Pivoňka znovu v čele Českého institutu interních auditorů

 
Ředitel útvaru interní audit Skupiny ČEZ Tomáš Pivoňka byl opět zvolen prezidentem Českého institutu interních auditorů. ČIIA zvolila Tomáše Pivoňku svým prezidentem již potřetí. Funkční období je dvouleté.
16.05.2018 18:00 |

podobné články

ČEZ: Tomáš Pivoňka z ČEZ v čele Českého institutu interních auditorů (ČIIA)

 
Ředitel útvaru audit a compliance Skupiny ČEZ Tomáš Pivoňka byl opět zvolen prezidentem Českého institutu interních auditorů. ČIIA zvolila Tomáše Pivoňku svým prezidentem již počtvrté. Funkční období je dvouleté.
27.06.2020 22:10 |

podobné články

Bývalý velvyslanec v Moskvě Kolář: Ruská odveta? Vyhostěme všechny! …a začněme nanovo

 
Jestli se Rusové rozhodnou vyhostit stejný počet diplomatů, jako my, bylo by nejlepší vypovědět celou pražskou ambasádu a začít s čistým štítem. To si alespoň myslí bývalý velvyslanec v Moskvě i USA Petr Kolář (58). Řekl to v rozhovoru pro Blesk, několik hodin poté Rusko rozhodlo o vyhoštění rovných dvou desítek zaměstnanců české ambasády v Moskvě. Domů musí odletět i se svými rodinami nejpozději do pondělní půlnoci.
19.04.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (571 článků)

Rusko bude vždy hájit své zájmy, prohlásil Putin

 
Rusko je vždy připravené hájit své národní plány a zajišťovat bezpečnost svých lidí. Uvedl to ruský prezident Vladimir Putin na vojenské přehlídce na moskevském Rudém náměstí. Přehlídky u příležitosti 76. výročí vítězství nad nastickým Německem se zúčastnil i český velvyslanec Vítězslav Pivoňka.
09.05.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3605 článků)

Odhaleno: Německo zasáhne, až nám Rusko zavře ambasádu

 
V poledne vypršelo české ultimátum, aby Rusko umožnilo návrat diplomatů. Moskva nereagovala. Velvyslanec Pivoňka se dozví další postup odpoledne. Ministerstvo zahraničí zatím nevydalo žádné prohlášení. Ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek jen na twitteru uvedl, že bude jednat s ministrem zahraničí Německa, k čemuž svůj postřeh již včera psala i reportérka Respektu Kateřina Šafaříková.
22.04.2021 14:10 |

podobné články

Remek končí v čele české ambasády v Rusku

 
Český velvyslanec v Rusku Vladimír Remek po čtyřech letech opustí svůj post na české ambasádě v Moskvě. Jméno nástupce osmašedesátiletého Remka zatím není veřejně známé. Týdeník Respekt však v srpnu uvedl, že prvního československého kosmonauta vystřídá kariérní diplomat Vítězslav Pivoňka.
31.12.2017 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Remek (154 článků)

Remek odešel do důchodu. Bývalý kosmonaut skončil na ambasádě v Moskvě

 
Jediný československý kosmonaut Vladimír Remek skončil ve funkci velvyslance v Rusku. Na ambasádě ho nahradí Vítězslav Pivoňka, který dosud působil jako velvyslanec v Ázerbájdžánu. Očekávanou změnu potvrdila mluvčí ministerstva Irena Valentová. Remek je teď zřejmě důchodce.
13.02.2018 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Remek (154 článků)

Moskvou po Moskvě a na Moskvě - a plnou parou

 
Souřadnice jsou jednoduché: v Moskvě, po Moskvě a na Moskvě. Rychlou exkurzi po historii a současnosti ruské metropole nabízí plavba stejnojmennou lodí po stejnojmenné řece.
24.05.2010 06:05 |

podobné články

Remek předal v Kremlu listiny. Česko má opět v Rusku velvyslance

 
Nový český velvyslanec v Rusku Vladimír Remek dnes v Kremlu předal prezidentovi Vladimiru Putinovi pověřovací listiny a oficiálně se tak ujal své funkce. Praze chyběl v Moskvě velvyslanec zhruba rok. První a zatím poslední český kosmonaut, který byl donedávna poslancem KSČM v Evropském parlamentu, dostal od hostitelské země souhlas působit jako velvyslanec koncem loňského října. 
16.01.2014 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3605 článků) , Vladimír Remek (154 článků)