Článek

Český statistický úřad: Vstup do Evropské unie proměnil Česko

 
Před 20 lety Česko vstoupilo do Evropské unie, a započala tak etapa ekonomických i společenských změn spojených s volným pohybem zboží, osob a kapitálu. Ty shrnuje nová výpravná publikace Českého statistického úřadu, která je v elektronické podobě zdarma k dispozici všem uživatelům.
28.04.2024 07:25 |

podobné články

Podobné články

Český statistický úřad: Statistický geoportál získal prestižní světové ocenění

 
Český statistický úřad získal za projekt Statistický geoportál cenu Special Achievements in GIS (SAG). Tu každoročně uděluje společnost Esri za významné a inspirativní počiny v oblasti využívání a implementace technologií geografických informačních systémů (GIS).
02.08.2023 13:25 |

podobné články

Český statistický úřad: Výsledky evropských voleb oznámí úřad 9. června večer

 
Český statistický úřad v souladu se zákonem zveřejní výsledky voleb do Evropského parlamentu až po uzavření poslední volební místnosti na území Evropské unie v neděli 9. června po 23. hodině na tiskové konferenci. Průběžné výsledky zveřejňovány nebudou.
30.04.2024 19:05 |

podobné články

Český statistický úřad: Podmínky protektorátu negativně dopadly i na činnost statistiky

 
Uplynulo 77 let od zahájení okupace zbývajícího území Československa nacistickým Německem. V březnu 1939 byl zřízen protektorát Čechy a Morava. Během tohoto období musel Státní úřad statistický fungovat pod názvem Ústřední statistický úřad Statistisches Zentralamt. Publikace statistických údajů byla značně omezena. Řada statistických pracovníků byla v období protektorátu perzekvována.
15.03.2016 09:45 |

podobné články

Český statistický úřad vyhlásil soutěž o nejlepší plakát

 
V rámci Mezinárodního projektu statistické gramotnosti byl vyhlášen 4. ročník mezinárodní soutěže o nejlepší statistický plakát. Organizátoři soutěže za Českou republiku jsou Vysoká škola ekonomická v Praze a Český statistický úřad.
28.09.2016 07:40 |

podobné články

Český statistický úřad: Nejzajímavější údaje o naší zemi přináší čtenářům Česko v číslech

 
Vyšlo aktualizované vydání publikace Česko v číslech, která širokému okruhu uživatelů předkládá moderní, přehlednou a srozumitelnou formou ta nejzajímavější čísla a údaje o České republice. Knihu nabízí Český statistický úřad v elektronické podobě zdarma jako ideální pomůcku pedagogům, studentům, celé řadě odborností i široké veřejnosti.
11.03.2024 07:30 |

podobné články

ČSÚ: Úspěšné předsednictví v Pracovní skupině Rady pro statistiku spěje do finále

 
Během letošního českého předsednictví v Radě Evropské unie předsedal Český statistický úřad šesti zasedáním Pracovní skupiny Rady pro statistiku a zabýval se třemi legislativními návrhy. Od ledna bude hlavní roli v Pracovní skupině zastávat Švédský statistický úřad, jehož zástupci dnes od předsedy ČSÚ převzali předsednickou štafetu.
17.12.2022 19:20 |

podobné články

Český statistický úřad používá elektromobil

 
Český statistický úřad dnes zařadil na půl roku do své flotily služebních vozů elektromobil BMW i3. Stalo se tak díky programu Elektromobilita ČEZ, do kterého se úřad zapojil. Vůz dnes předsedovi ČSÚ Marku Rojíčkovi slavnostně předal manažer oddělení business development ČEZ ESCO David Martinek.
06.11.2019 18:55 |

podobné články

Osobnosti: David David (1878 článků) , David David (1408 článků)

Český statistický úřad používá elektromobil

 
Český statistický úřad dnes zařadil na půl roku do své flotily služebních vozů elektromobil BMW i3. Stalo se tak díky programu Elektromobilita ČEZ, do kterého se úřad zapojil. Vůz dnes předsedovi ČSÚ Marku Rojíčkovi slavnostně předal manažer oddělení business development ČEZ ESCO David Martinek.
07.11.2019 05:00 |

podobné články

Osobnosti: David David (1878 článků) , David David (1408 článků)

Český statistický úřad úspěšně prošel evropským přezkumem

 
Český statistický úřad prošel začátkem března pravidelným hodnocením souladu své činnosti s principy Kodexu evropské statistiky, tzv. peer review. Z právě zveřejněných výsledků vyplývá, že ČSÚ je vysoce respektovanou odbornou institucí, která vytváří kvalitní statistické informace, je zaměřená na uživatele a nabízí motivující pracovní prostředí, podporující inovace.
26.09.2023 16:20 |

podobné články

ČSÚ: V Praze začíná mezinárodní statistický mítink

 
V Praze zítra začíná mezinárodní statistický mítink. Čtvrté jednání Expertní skupiny pro statistiku životního prostředí organizují OSN a Český statistický úřad. Zúčastní se ho desítky odborníků ze všech světových regionů.
02.05.2017 13:40 |

podobné články

Češi se statisticky blíží blahobytu. Ubylo nezaměstnaných i chudých

 
Statisticky se Češi mají jako nikdy v minulosti. Alespoň o tom vypovídají čerstvé údaje o nezaměstnanosti i chudobě. Český statistický úřad (ČSA) zjistil, že materiální nedostatek loni trápil kolem 390 tisíce obyvatel České republiky. Oproti předchozímu roku tak ubylo 100 tisíc. Pokles zaznamenala i nezaměstnanost, která se v Česku týká 263 608 uchazečů o práci vedených na Úřadě práce. Současný stav 3,5 procenta nezaměstnaných znamená výrazný pokles oproti loňským 4,7 procentům. Odborníci ale před současným stavem varují, protože může být spoustu firem paradoxně likvidační.
10.04.2018 16:15 |

podobné články

ČSÚ: Zapojte se do soutěže o nejlepší statistický plakát

 
Český statistický úřad dnes spustil registraci do mezinárodní soutěže o nejlepší statistický plakát. Soutěž je určena pro dvou- až pětičlenné týmy žáků a studentů základních, středních a vysokých škol ve třech věkových kategoriích. Celkový vítěz bude vyhlášen v srpnu příštího roku v malajském Kuala Lumpuru.
01.11.2018 12:30 |

podobné články

Český statistický úřad: Zapojte se do mezinárodní soutěže o nejlepší statistický plakát

 
Začalo národní kolo soutěže o nejlepší statistický plakát. Soutěž je určena 2-5členným týmům žáků druhého stupně základních škol, studentů středních škol a bakalářských programů vysokých škol ve třech kategoriích. Tématem letošního ročníku je životní prostředí, biologie nebo udržitelný rozvoj.
09.11.2020 16:15 |

podobné články

Český statistický úřad: Známe nejlepší statistický plakát roku

 
Národní kolo soutěže o nejlepší statistický plakát má své vítěze. Vyhlásila je porota, složená ze zástupců Českého statistického úřadu a Vysoké školy ekonomické v Praze. Nejlepší plakáty budou Českou republiku reprezentovat v mezinárodním kole soutěže.
01.03.2021 11:55 |

podobné články

Český statistický úřad: Statistický geoportál se stal IT projektem roku

 
Statistický geoportál se stal absolutním vítězem 21. ročníku soutěže IT Projekt roku 2023. Soutěž každoročně vyhlašuje Česká asociace manažerů informačních technologií (CACIO) a jejím cílem je ocenit ty nejlepší projekty vývoje nebo implementace informačních technologií. Geoportál obstál v konkurenci dalších osmi finalistů i v závěrečné prezentaci před odbornou hodnotitelskou komisí.
30.03.2024 07:25 |

podobné články

Každý 25. obyvatel ČR je cizinec

 
V České republice loni žilo 441 500 cizinců. Více než polovina z nich má v zemi povolení k trvalému pobytu. Statisticky je tak cizincem každý 25. obyvatel, oznámil ve čtvrtek Český statistický úřad (ČSÚ). Podle něj nejvíce přibývají lidé ze členských zemí Evropské unie a Ruska, poklesl naopak počet Vietnamců a Ukrajinců. Nejvíce migrantů je usazeno v Praze, kde tvoří 13 procent obyvatel.
13.02.2014 11:30 |

podobné články

Největším slídilem roku se může stát Český statistický úřad

 
Anticenu pro největšího slídila by letos mohl získat Český statistický úřad (ČSÚ) za organizaci sčítání lidu, bytů a domů. Získal nejvíce nominací v soutěži Big Brother Awards, kterou pořádá občanské sdružení Iuridicum Remedium.
17.10.2011 15:00 |

podobné články

Český statistický úřad: Čechů poprvé po deseti letech ubylo

 
Po deseti letech klesl počet obyvatel České republiky. Na konci roku 2013 v zemi žilo 10 512 400 lidí, tedy o 3700 méně než o rok dříve. Důvodem úbytku je to, že více lidí zemřelo, než se narodilo, a poprvé po roce 2001 se z Česka více lidí vystěhovalo, než do něj přišlo. Informoval o tom dnes Český statistický úřad.  Podle něj lidé v porovnání s rokem 2012 také méně vstupovali do manželství, naopak častěji se rozváděli. 
21.03.2014 10:50 |

podobné články

Český statistický úřad zveřejnil dnes tři statistiky

 
Český statistický úřad zveřejnil dnes ráno zprávy ke třem sledovaným oblastem.
29.05.2015 10:11 |

podobné články