Článek

Český exsenátor drží hladovku za Tymošenkovou, poslankyně píší protestní dopis

 
Bývalý senátor za ODS Vlastimil Sehnal zahájil v neděli hladovku za bývalou ukrajinskou premiérku Juliji Tymošenkovou. Chce, aby se o jejím věznění a ukrajinské justici v Česku více mluvilo a místní politici v záležitosti intervenovali. Bývalá vůdkyně ukrajinské opozice sama drží hladovku, a to 12 dní. Exsenátor se tak k ní připojil. Předsedkyně poslanecké sněmovny Miroslava Němcová z ODS dnes navíc vyzvala poslankyně parlamentních stran, aby se připojily svým podpisem k jejímu dopisu adresovanému předsedovi ukrajinského parlamentu.
03.05.2012 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Sehnal (6 článků) , Miroslava Němcová (1405 článků)
Podobné články

Exsenátor ODS začal držet hladovku. Podporuje tak Tymošenkovou

 
Bývalý senátor Vlastimil Sehnal (ODS) zahájil v neděli hladovku za bývalou ukrajinskou premiérku Julii Tymošenkovou. Chce dosáhnout toho, aby se o jejím věznění a ukrajinské justici v ČR víc mluvilo a místní politici v záležitosti intervenovali. Na Ukrajinu by měl podle něj jet prezident Václav Klaus a tématem schůzky s prezidentem Viktorem Janukovyčem by měla být jen Tymošenková, řekl dnes Sehnal. Bývalá vůdkyně ukrajinské opozice sama drží hladovku, a to 12 dní. Exsenátor se tak k ní připojil.
03.05.2012 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9186 článků) , Vlastimil Sehnal (6 článků) , Julia Tymošenková (40 článků) , Viktor Janukovyč (382 článků)

Vládní pilot drží kvůli svým dětem protestní hladovku

 
Pan Petr Masný z Prahy 9 drží už 12. den protestní hladovku. Soud ho připravil o dva syny, svěřil je matce a jemu zakázal se s nimi stýkat. Pan Masný je bývalý pilot, vozil vládu, senátory, poslance.
06.12.2011 21:05 |

podobné články

Klaus chce od Kyjeva ujištění, že proces s Tymošenkovou není mstou

 
Prezident republiky Václav Klaus zaslal v úterý dopis svému ukrajinskému protějšku Viktoru Janukovičovi. Požaduje po něm ujištění, že proces s bývalou premiérkou Julijí Tymošenkovou je nepolitický a není osobní mstou. Zmiňuje i to, že nikdy neuplatňoval na Ukrajinu černobílý pohled. Ukrajina čelí kritice Západu kvůli tomu, že na Tymošenkovou uvalila vazbu.
09.08.2011 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9186 článků)

Ukrajinská prokuratura chce poslat Tymošenkovou na sedm let za mříže

 
Ukrajinská prokuratura dnes navrhla trest sedmi let vězení pro expremiérku Juliji Tymošenkovou obžalovanou z překročení pravomocí při uzavření nevýhodné dohody o dodávkách ruského zemního plynu v roce 2009. Oznámila to agentura RIA Novosti. Proces s Tymošenkovou dnes pokračoval po čtrnáctidenní přestávce.
27.09.2011 21:25 |

podobné články

Tymošenková stále drží hladovku. Na protest proti týrání ve vězení

 
AKTUALIZOVÁNO. Vězněná bývalá ukrajinská premiérka Julija Tymošenková v pátek zahájila hladovku na protest proti politickým represím v zemi a fyzickému týrání, jemuž je údajně vystavena. Oznámil to dnes její obhájce Serhij Vlasenko. Vězeňská správa i personál nemocnice v Charkově informace o údajném fyzickém útoku na Tymošenkovou odmítly. Fakt hladovky ale potvrdily.
24.04.2012 13:15 |

podobné články

Politici se zastávají Tymošenkové. Sehnal drží hladovku

 
Bývalý senátor Vlastimil Sehnal (ODS) zahájil v neděli hladovku za bývalou ukrajinskou premiérku Julii Tymošenkovou. Chce tak dosáhnout toho, aby se o jejím věznění a ukrajinské justici v ČR víc mluvilo a místní politici v záležitosti intervenovali.
03.05.2012 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Sehnal (6 článků) , Julia Tymošenková (40 článků)

Exministr Hradílek je v péči lékařů. Zemanův odpůrce ukončil hladovku po 17 dnech

 
Bývalý disident a ministr vnitra Tomáš Hradílek ukončil pod tlakem své rodiny protestní hladovku. Držel ji ve snaze odradit prezidenta Miloše Zemana od druhé kandidatury na funkci hlavy státu. Signatář Charty držel hladovku 17 dní, nyní je v péči lékařů a začal postupně přijímat potravu. Uvedla to jeho dcera Simona Hradílková. Hradílka od protestu odrazovaly prostřednictvím veřejné výzvy stovky lidí včetně známých osobností z celé země, hodlal ji držet až do konce.
19.11.2017 11:25 |

podobné články

Savčenková drží protestní hladovku. Lavrov: Je vypasená, takže tomu každý rozumí

 
Ukrajinská poslankyně a bývalá ruská vězeňkyně Nadija Savčenková vyhlásila hladovku na protest proti údajné nečinnosti Kyjeva vůči problémům Ukrajinců vězněných na Donbasu. Sama Savčenková to dnes oznámila na tiskové konferenci v Kyjevě. Hladovět chce do okamžiku, kdy budou všichni Ukrajinci na svobodě.
02.08.2016 12:05 |

podobné články

Vězni z Guantánama na Slovensku dál drží protestní hladovku

 
Tři vězni z Guantánama, které přijalo Slovensko, drží už šestý den hladovku. Jeden z trojice vězňů v pondělním telefonickém rozhovoru pro deník Sme připustil, že všichni tři jsou po hladovce zesláblí, informoval v úterý deník Sme.
29.06.2010 14:35 |

podobné články

Stovky Palestinců vězněných v Izraeli drží protestní hladovku

 
Několik set Palestinců vězněných v Izraeli drží hladovku na protest proti zpřísněným podmínkám ve věznicích. Izrael jimi zvyšuje nátlak na palestinské radikály a chce je tak přinutit vydat zajatého vojáka Gilada Šalita. Podle zdrojů agentury Reuters přestali někteří z vězňů jíst před šesti dny.
04.10.2011 09:40 |

podobné články

Střelec z Oaklandu drží hladovku a tvrdí, že je nevinen

 
Američan korejského původu One Goh, kterého obvinili z masakru na škole v kalifornském Oaklandu, tvrdí, že nevinen. Drží proto protestní hladovku a pije jen vodu.
01.05.2012 09:20 |

podobné články

Ukrajinskou pilotku vězní v Rusku: Už měsíc drží hladovku! Radši zemřu, vzkazuje

 
Rusové ji obvinili z podílu na vraždě dvou ruských reportérů a ona je již sedm měsíců ve vězení. Řeč je o známé ukrajinské pilotce Nadě Savčenkové, která již měsíc drží protestní hladovku a postupně chřadne. Vzdát se ale nechce - prý radši zemře!
20.01.2015 15:31 |

podobné články

„Jsem ochotný zemřít.“ Exministr drží protestní hladovku kvůli Zemanově kandidatuře

 
Až do naprosto fatálního konce hodlá držet hladovku někdejší disident a první český polistopadový ministr vnitra Tomáš Hradílek (72) z Lipníka nad Bečvou. Protestuje tak proti kandidatuře Miloše Zemana na post prezidenta republiky.
06.11.2017 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21264 článků)

Tymošenkovou převezli do nemocnice, dnes ukončila hladovku

 
Ukrajinská expremiérka Julija Tymošenková byla ve středu převezena z charkovské věznice na vyšetření do nemocnice. Zároveň ukončila hladovku. Informují o tom agentury AFP a UNIAN.
09.05.2012 10:15 |

podobné články

Ropný magnát a vězeň Chodorkovskij opět drží hladovku

 
Vězněný ropný magnát Michail Chodorkovskij vyhlásil protestní hladovku.
18.05.2010 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Michail Chodorkovskij (36 článků)

Slovensko: Trojice z Guantánama drží hladovku

 
Trojice bývalých vězňů z americké základny Guantánamo pobývající v jihoslovenském Medveďově začala držet protestní hladovku kvůli údajně špatným podmínkám v tamním uprchlickém táboře.
24.06.2010 18:10 |

podobné články

Bojovník za práva otců ing. Fiala drží ve vězení už 22. den hladovku

 
Dne 3, května zahájil ve věznici na Pankráci protestní hladovku ing. Jiří Fiala, známý bojovník za práva otců. Domnívá se, že je držen ve vazbě protiprávně. Za jeho propuštění na svobodu se již přimluvil senátor Petr Pithart a další.
25.05.2011 03:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pithart (183 článků) , Jiří Fiala (132 článků) , Jiří Fiala (132 článků)

Z hrdinky opět štvancem. Savčenková v Kyjevě skončila ve vazbě a drží hladovku

 
Ukrajinský soud dnes schválil vazbu pro Nadiju Savčenkovou, donedávna uctívanou národní hrdinku, která nyní čelí obvinění z pokusu o státní převrat. Ve čtvrtek parlament zbavil Savčenkovou imunity, obviněná po oznámení vazby vyhlásila protestní hladovku. Ve vězení bude nejméně dva měsíce.
23.03.2018 20:25 |

podobné články

Ukrajinská letkyně Savčenková v ruském vězení obnovila hladovku

 
Důstojnice ukrajinského letectva Nadija Savčenková dnes obnovila hladovku, kterou protestuje proti svému uvěznění v Rusku pod záminkou údajného podezření ze spáchání válečného zločinu. Oznámil to její advokát. Savčenková hladovku držela 83 dnů než 5. března - po varování lékařů - opět začala přijímat potravu.
16.03.2015 18:36 |

podobné články