Článek

Český chirurg Pomahač bude transplantovat obě ruce ženě bez končetin

 
Tým známého českého plastického chirurga Bohdana Pomahače připravuje v americkém Bostonu dvojitou transplantaci. Ženě, která přišla o končetiny, chtějí lékaři najednou transplantovat obě ruce.
02.06.2012 08:15 |

podobné články

Podobné články

Český chirurg Pomahač transplantoval muži obě ruce: Konečně zase můžu obejmou svou životní lásku!

 
Český plastický chirurg Bohdan Pomahač a jeho tým transplantovali v Bostonu obě ruce muži, který přišel o všechny končetiny kvůli streptokokové infekci. Zatím to stále vypadá, že byla operace úspěšná. Dárce rukou byl anonymní.
26.11.2014 18:45 |

podobné články

Chirurg Pomahač: Chce transplantovat nohy!

 
Známý český chirurg Bohdan Pomahač chce provádět transplantace nohou. Ta je velmi obtížná, první transplantaci obou nohou uskutečnili poprvé až v roce 2011 lékaři ve Španělsku.
07.05.2013 13:20 |

podobné články

Špičkový chirurg Pomahač měl dělat Češkám prsa! Teď převzal cenu za přínos světové vědě

 
Pět světově uznávaných českých vědců se dočkalo ocenění, tři z nich působí v USA. Cenu Neuron převzal i věhlasný plastický chirurg Bohdan Pomahač (43), který do vlasti přicestoval z Bostonu. Vrací lidem tváře i mimiku, jak ale prozradil doktor Měšťák, původně měl Pomahač dělat Češkám nová prsa a žehlit jim vrásky!
12.12.2014 09:55 |

podobné články

Dokázal lidem vrátit tvář. Teď dostal špičkový český chirurg Pomahač čestný doktorát

 
Celosvětově uznávaný plastický chirurg Bohdan Pomahač převzal dnes od zástupců Univerzity Palackého v Olomouci čestný doktorát. Ten dostal český chirurg žijící v USA, který jako jeden z prvních na světě provedl úspěšnou celkovou transplantaci obličeje, za významný přínos k rozvoji metod plastické chirurgie v oblasti obličejových rekonstrukcí.
06.06.2013 13:25 |

podobné články

Český chirurg Pomahač: Tomuhle muži vrátil ruce!

 
Neuvěřitelné! Český chirurg Bohdan Pomahač se opět vyznamenal. Poté, co vrátil několika lidem obličej, nyní v americkém Bostonu transplantoval ruce Richardu Manginovi (65), který o ně přišel před devíti lety kvůli krevní infekci.
16.10.2011 05:15 |

podobné články

Chirurg Pomahač ženě transplantoval obličej, její tělo ho odmítalo, teď promluvila

 
Charlu Nashovou (62) před pěti lety operoval český chirurg Bohdan Pomahač působící v USA. Žena ale minulý týden skončila v nemocnici, její tělo odmítalo novou tvář. Teď  má Charla hospitalizaci za sebou, podělila se o několik podrobností a vůbec se nevzdává. I když nemá ruce, chce zase jezdit na koni.
19.05.2016 11:55 |

podobné články

Český chirurg Pomahač transplantoval obličej ženě, kterou poleptal exmanžel louhem

 
Uznávaný český chirurg Bohdan Pomahač si může připsat další zásluhy. V americkém Bostonu transplantoval tým pod jeho vedením Carmen Tarleton (44) nový obličej. Ženu znetvořil její exmanžel v roce 2007 louhem.
01.03.2013 18:30 |

podobné články

Manžel jí děsivě znetvořil obličej: Český chirurg Pomahač vrátil ženě tvář!

 
Téměř šest let žila Američanka Carmen Tarleton (44) s děsivými jizvami na 80 procentech těla. Teď má ale žena, kterou znetvořil její manžel louhem, opět vůli žít. Český chirurg Bohdan Pomahač jí v americkém Bostonu transplantoval obličej a žena s novou tváří si teď přeje jediné: Dostat polibek.
01.05.2013 20:00 |

podobné články

Plastický chirurg Pomahač, který vrací lidem tváře: Svoje tělo musím taky změnit

 
Jeden z nejuznávanějších plastických chirurgů světa, český lékař Bohdan Pomahač zavítal do Česka a dokázal, že ani práce s lopatou se neštítí. Pomahač je dokonalým nositelem svého jména, mnoha lidem již téměř zázračně vrátil tvář. Jak je na tom s plastickou chirurgií on sám? Podstoupil by někdy plastiku?
10.06.2013 11:40 |

podobné články

Do Prahy přiletěl slavný český chirurg Bohdan Pomahač, zachránil už stovky obličejů

 
V neděli dopoledne na letiště v Ruzyni dorazil z amerického Bostonu mezinárodně uznávaný český chirurg Bohdan Pomahač. Jako jediný na světě provedl už tři celkové transplantace obličeje. Dílčími úpravami obličeje pomohl už stovkám lidí.
27.11.2011 14:00 |

podobné články

Pomahač transplantoval obličej zohyzděné ženě: Teď chce lidem vracet nohy!

 
Má před sebou novou výzvu. Poté, co vrátil obličej ženě, kterou děsivě poleptal louhem její bývalý manžel, se český plastický chirurg Bohdan Pomahač chce pustit do dalšího lékařského zázraku - obtížné transplantace nohou. Pomoci by tak chtěl i obětem nedávného bombového útoku v Bostonu, kde sám působí a kde se vypracoval ve světovou medicínskou kapacitu.
06.05.2013 10:05 |

podobné články

Chirurg Pomahač by rád dělal rekonstrukce celého těla

 
Světově proslulý český plastický a rekonstrukční chirurg Bohdan Pomahač, který 16 let žije a pracuje v USA v Bostonu a jako první tam před lety provedl úspěšnou transplantaci celého obličeje, přiletěl na několik dní do ČR. Řekl, že by rád byl, kromě transplantací obličeje či rukou, schopen rekonstruovat i další části těla, například nohy či břišní stěnu.
10.12.2014 19:15 |

podobné články

Chirurg Bohdan Pomahač (40): V Americe transplantuje obličeje, teď je v Česku na dovolené!

 
Jen 10 dnů dovolené tráví ve vlasti světově proslulý chirurg Bohdan Pomahač (40), šéf týmu, který v americkém Bostonu už čtyřikrát transplantoval celý obličej.
23.07.2011 12:10 |

podobné články

V Turecku probíhá unikátní transplantace tří končetin

 
Turečtí lékaři se dnes pokoušejí ve světové premiéře transplantovat 34letému muži současně tři končetiny, dvě ruce a jednu nohu od jednoho dárce. Jiný tým ve stejné nemocnici na jihu Turecka a ve stejné době hodlá transplantovat obličej stejného dárce 19letému pacientovi, což je první podobná operace v Turecku.
21.01.2012 17:10 |

podobné články

Český chirurg transplantoval obličej ženě ZNETVOŘENÉ ŠIMPANZEM!

 
Chirurgové z bostonské nemocnice Brigham and Women's Hospital (BWH) transplantovali celý obličej Američance, kterou znetvořil šimpanz. Tým lékařů vedl český chirurg Bohdan Pomahač, informuje v pátek agentura AFP.
10.06.2011 22:25 |

podobné články

Zázračný doktor Pomahač, muž který vrací lidem obličeje

 
Celebritou světového formátu se stal český chirurg Bohdan Pomahač (40) po své třetí úspěšné transplantaci obličeje (Blesk informoval). Světová média o úspěchu českého lékaře informují jako o zázraku. Rodiny postižených jsou nadšeny.
11.06.2011 23:05 |

podobné články

Geniální plastický chirurg Bohdan Pomahač: Čeká na mě pacientka znetvořená louhem

 
Jako čerstvý absolvent medicíny odjel Bohdan Pomahač (40) s prázdnou kapsou do Spojených států hledat štěstí. A našel ho víc, než kdy zamýšlel. V nemocnici v Bostonu se vypracoval a začal se specializovat na transplantace obličejů. V tomto oboru přitom vynalezl jedinečné metody a techniky, díky tomu se z něj stal jeden z nejuznávanějších chirurgů planety. Český lékař s kouzelnýma rukama navštívil tento týden Českou republiku a o zákulisí své práce poskytl Nedělnímu Blesku rozhovor.
04.12.2011 05:15 |

podobné články

Bohdan Pomahač v Čechách: Chceme opravovat celé lidské tělo!

 
Bohdan Pomahač, český plastický chirurg pracující v Americe. V úterý večer přiletěl z bostonské nemocnice na několik dní do Česka, aby se zde zúčastnil vzdělávacího sympozia a převzal Cenu Nadačního fondu Neuron za přínos světové vědě. Po celém světě ho proslavily neskutečné transplantace obličejů lidí, kteří kvůli znetvoření nechodili mezi ostatní. Dal jim novou šanci na život!
10.12.2014 15:10 |

podobné články

Chirurg Pomahač opět zazářil: Vrátil obličej Robertovi, který téměř uhořel při nehodě

 
V Bostonu provedl tým lékařů okolo doktora Bohdana Pomahače další, téměř zázračnou operaci. Podařilo se jim transplantovat obličej Robertovi (68) z Kalifornie, který přišel kvůli nehodě o část nosu a o rty. Jeho fotografie před a po operaci vás dostanou!
26.10.2019 09:20 |

podobné články